oszust czy uczciwy forumowicz

deborah   koń by się uśmiał...
01 września 2010 10:26
czytając watki uczciwi sprzedawcy i nieuczciwi forumowicze naszła mnie refleksja.

czy byłoby możliwe/potrzebne aby każdy użytkownik mógł dostawać od innych plusy/minusy budując w ten sposób ogólnodostępny wizerunek na forum?

afery w wątkach o nieuczciwych forumowiczach są przerażające. może dałoby się ich uniknąć gdyby wprowadzić taki dodatek?
Też kiedyś o tym myślałam, to tak jak z komentarzami na allegro. Można by zrobić podobnie w profilu każdego użytkownika system gwiazdek żółtych czyli pozytywnych opinii i czerwonych negatywnych, tylko że patrząc na opcję ignoruj - pewnie nie którzy dawali by z przekonania, byle komuś dopiec  😉
podejzewam ze ciezko bedzie o zorganizować bez zmiany skryptu forum.
Swego czasu na wizazu bylo cos takiego jak karma.
Mozna bylo przyznawac karme za wypowiedzi, a moc uzytkownika uzalezniona byla od stazu na frum oraz ilosci zdobytych punktow.

Ale wtedy by znowu byly gadki o kolkach wzajemnej adoracji i awantury co chwila....
Plus wyzlosliwianie sie na konkretnych forumowiczow.
Przydatna rzecz aczkolwiek tutaj raczej nie przyniesie niczego dobrego.
A moze meisieczny tescik? Jakos dawno jad sie nie lał a afery powinny byc z tego potęzne.

"Bo ona mi dala minusa!!! Niech mi moderator go zdejmie, ja nie chce minusa, ja ją mam w ignorowanych!"
Dobre  😂

Zapewne jakakolwiek ostrzejsza dyskusja w watkach (chociazby o naturalsach, czy amatorach) konczylaby sie calymi stadami minusow, "bo Cie nie lubie".
Ewentualnie przyznawać liczbę + lub - na podstawie istniejących już wątków. Wtedy wszystko było by w porządku, bo jeżeli ktoś dostał plusa publicznie w temacie o uczciwych re-voltowiczach, np mod dodawał by go konkretniej osobie  do profilu i tylko on mógł by mieć dostęp do tego. Tylko obawiam się że takie coś spędzało by sen z powiek modom, chyba ze by zatrudnić osobę od tego  😎
Myślę, że wystarczy zdrowy rozsądek i odrobina oleju w głowie przy zawieraniu naszych forumowych transakcji.
Dokladnie. Jak czytam ten watek o oszustwach to niestety, ale czesc osob zachowala sie "dosc naiwnie".
Ogłoszenia są dodatkiem do Re-Volty i nie ma co robić z niej allegro - tym bardziej kosztem pracy Quanty. Problem z "systemem komentarzy/ocen" jest taki, że nijak nie da się go zweryfikować - nikt nie może mieć nawet pewności, że jakaś "transakcja" się w rzeczywistości odbyła... Taka posiadająca kilka kont Patrice\Tequilla\OnlyRight itd nie miałaby żadnego problemu ze złamaniem takiego zabezpieczenia.
Jeżeli już, to chyba najlepiej sprawdziłby się system najprostszy, czyli możliwość zostawienia zwykłego komentarza w profilu użytkownika, z regulaminowym ograniczeniem tematyki do niezadowolonych kupujących/sprzedających. Ale czy ma to szansę sprawdzić się lepiej niż dedykowany wątek dla nieuczciwych użytkowników? Wątpię, a dokłada Quancie pracy. Później modom, którzy pewnikiem zostaną zalani prośbą o usunięcie/arbitraż, bo: "To było zupełnie inaczej!". 😉

Trochę przypomina mi to postulat ukrycia forum towarzyskiego przed niezalogowanymi użytkownikami, bo są ludzie, którzy nie mogą oprzeć się internetowemu ekshibicjonizmowi, albo wstawianiu zdjęć chluby im nie przynoszących. Administrator nie jest w stanie ochronić człowieka przed samym sobą. 😲

Ale wtedy by znowu byly gadki o kolkach wzajemnej adoracji i awantury co chwila.... Wystarczy, by plusik lub minusik nie był anonimowy. Aczkolwiek oprócz kupy dobrej zabawy na początku (ach te aferki!), jakoś wątpię by miało to jakikolwiek głębszy sens.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
01 września 2010 11:46
dokładnie zgadzam się z zen.
poza tym uważam ze forum to nie targ czy jarmark lepiej jest np wystawić rzeczy na allegro a w ogłoszeniach dać link do aukcji i wtedy nie będzie problemu z trolami które loguja sie tylko po to żeby kogoś naciągnąć.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 września 2010 12:01
funkcja totalnie niepotrzebna i konfliktogenna. Jestem na nie.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 września 2010 12:20
deborah, akcje w wątkach o nieuczciwych użytkownikach są szalenie zabawne. Nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby wysłać, obcej, zupełnie niezweryfikowanej osobie paczkę za paręset złotych 😂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
01 września 2010 12:39
A nie lepiej by było zrobić takie zabezpieczenie jak ma np. Allegro, że w pełni zarejestrowanym się bedzie jak się wpisze kod który przyjdzie na adres domowy podany przy wstepnej rejestracji...
kolorwiatru, i co, ktos bedzie to musial wszystko wysylac?
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
01 września 2010 12:46
Ja sie zgłaszam na ochotnika, a co, niech strace. Niech ktos tylko przygotuje forum  😅
kolowiatru - raczej szczerze w to wątpię  😉 Ja nie podejmuje żadnych transakcji wymiennych, z osobami które są nowe, kombinują itd. Czasem lepiej po prosić o opcję wysłania za pobraniem, albo wymiany jakiś rzeczy tylko po zeskanowaniu dowodu osobistego - tak więc nie wdawać się w transakcje z niepełnoletnimi.  😉
Graba.   je ne sais pas
01 września 2010 13:15
Ludzie, przeciez to nie allegro. Wystarczy chyba trochę rozsądku przy transakcjach.
no właśnie - trochę rozsądku . może ja jestem niepełnoletnia - ale większośc mojego sprzętu mam własnie z rv, może to tez sprawa, że większość kupuję, sprzedawałam kilka razy, jakas wymiana się trafiła i wszystko było ok, więc to nie jest kwestia wieku . 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 września 2010 13:34
A czy zaufani sprzedawcy nie mogą dostać obok nicka jakiegoś znaczka? Coś w stylu 'super sprzedawca'?
a w ogole moim zdaniem dobrym pomyslem byloby zrobienie dzialu Targowisko.
Duzo latwiej sie po tym poruszac, latwiej znalezc interesujaca rzecz i latwiej wylapac, ze ktos pod roznymi nickami sprzedaje tą sama rzecz.

Takto jest wszystko na kupie i jest słabo widoczne.
Taki system byłby chyba nie do końca obiektywny. Ja na przykład rzadko się udzielam, ale dużo czytam na forum, śledzę sporo wątków. Za to sporo kupuję i troszkę sprzedaję. A co do wymian ciężko trafić kto jest uczciwy a kto nie.. Z dużą ilością osób się wymieniałam a jakoś dopiero teraz laska mnie wyrolowała... Teraz już raczej pozostanę przy sprzedaży/zakupie.. Na wymianę raczej się nie skuszę... 😉
A.   master of sarcasm :]
01 września 2010 18:45
Uzywac paypala do zaplaty i nie bedzie problemu.
Heh... to prawda, ale z autopsji wiem, że bardzo mało ludzi korzysta z tego rewelacyjnego narzędzia, a szkoda.
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 września 2010 19:33
forum to nie allegro czy inny portal handlowy. chcecie bezpiecznych transakcji - jest allegro, jest ebay, i ich systemu zabezpieczenia kupujących, w tym systemy komentarzy.
a re-volta/voltopiry to forum dyskusyjne, tu sie dyskutuje a nie handluje (a co najmniej - tak powinno być). chcecie zamienić forum w drugie allegro?? mam nadzieję, ze chcecie też za to quancie zapłacić 😀iabeł:


P.S. kiedyś już był taki pomysł i spotkał się ze stanowczą odmowa quanty 😉
serio, jesli chcecie "zabezpieczenia" waszych "transakcji" to wybierajcie do ich przeprowadzania odpowiedniejsze miejsca niż forum (czy to czy jakiekolwiek inne). serio.
wiadomo, że deborah, chce sobie tylko plusy ponabijać 😉 😎
deborah   koń by się uśmiał...
01 września 2010 20:23
ja naprawdę nie mam tego typu problemów.
zwyczajnie jak czytam jakie przeboje mają ludzie to stukam się w głowę. a ostatnio takie oszustwa sa na porządku dziennym..
może to i racja, ze to nie portal handlowy tylko forum dyskusyjne...
Deborah, niepotrzebnie, tylko byś się dowiedziała jaki to jarpol jest tandetny, a owijki nie pod kolor  😉
Ja też już widzę te minusy 'bo jesteś nie fajna'.
Forum to forum, nikt nikomu tu kupować nie każe.
deborah   koń by się uśmiał...
02 września 2010 19:45
Szczery, tez prawda 😉
choć jako Jarpol powinnam trafiać raczej do sklepów internetowych. a jako deborah do uczciwych nieuczciwych forumowiczów...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się