SIODŁA

Czy ktoś może powiedzieć jakie modele siodeł mają przedni łęk U ?
Czy ktoś wie jaki to model Equipe?
Starsze Synergy ?
Hej co lepsze - jakość i wygoda? Stubben edelweiss vs Prestige Carisma?

Jeżdżę w HB Contact i nie miałam do czynienia z tymi siodłami dlatego pytam o radę, potrzebuje skokówki. Dzięki  :kwiatek:
atez, pytanie co kto lubi. Osobiście lubiłam Carisme a w Edelweis nie mogłam po ludzku anglezowac. Obydwa siodła są twarde i płaskie. Choć carisma chyba bardziej płaska.
Hej, przymierzam się do sprzedaży mojego daw-Maga GP i kupna nowego siodła na wykłebionego wielkopolaka, macie może jakieś sprawdzone modele z wysokim przednim łekiem, najchętniej również daw-magowskie?
dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
30 września 2020 19:32
Ktoś może coś powiedzieć na temat siodla ikonic hybryda?
Hej, szukam siodła ujeżdżeniowego lub wszechstronnego o profilu ujeżdzeniowym dla krótkonożnej osoby. Mam 160cm i dość krótkie udo. W jakie modele celować? Może krótkonożne osoby mogą mi coś polecić na początek do wypróbowania chociaż bo nie mam pojęcia, siedziałam w życiu w kilku ujeżdżeniówkach ale zawsze za dużych. Jak obliczyć długość tybinki którą potrzebuje? Jakie długości tybinek to krótsze? 🤔 :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 października 2020 08:20
kortina Ja mam Prestige Lucky Dressage Idol, mam niecałe 160 cm, nogi raczej długie, ale jestem niższa od Ciebie. Może wypróbuj?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 października 2020 17:41
Ktoś może coś powiedzieć na temat siodla ikonic hybryda?


Miałam okazję przejechać się w tym siodle, bardziej porównawczo w stosunku do Ikonic Horseball. Hybryda ma wąski twist, co mi akurat odpowiadało, ale ma głębsze siedzisko niż Horseball,
dosyć mocno usadzała mnie skokowo. Horseball daje więcej swobody czego ja akurat oczekuję.
Poza tym trudno mi coś więcej powiedzieć, efektu WOW nie zrobiło na mnie to siodło.
Co znaczy taka korekta numeru seryjnego? Siodło ma jednak 4 a nie 8 lat?
HELP !!! od którego roku Prestige stosuje lateks do wypełnienia? Możliwe żeby siodło 2010 było już na lateksie?  😕
HELP !!! od którego roku Prestige stosuje lateks do wypełnienia? Możliwe żeby siodło 2010 było już na lateksie?   😕


Tak, jest możliwe. Wydaje mi się, że miałam siodło z 2009 na lateksie. Pozbyłam się dość szybko.

Z tym, że nie wszystkie mają lateks. Można zamawiać z innym wypełnieniem. Kolejne miałam z wełną chyba.
[quote author=Kunia link=topic=31.msg2947688#msg2947688 date=1602355049]
HELP !!! od którego roku Prestige stosuje lateks do wypełnienia? Możliwe żeby siodło 2010 było już na lateksie?   😕


Tak, jest możliwe. Wydaje mi się, że miałam siodło z 2009 na lateksie. Pozbyłam się dość szybko.

Z tym, że nie wszystkie mają lateks. Można zamawiać z innym wypełnieniem. Kolejne miałam z wełną chyba.
[/quote]


Dance Girl dziękuje :kwiatek:
Kupiłma starą Mereditke od laski która twierdziła, że ma wypełnienie na wełnie. Siodło przyjechało, o paru dniach przyjechał Saddlefitter ...bummm lateks w środku - głupia nie sprawdziłam. Dziewczyna twierdzi, że ona nie wiedziała jej powiedziano że na wełnie i że wszystkie Meredith są na wełniei to nie jej wina kasy nie odda... MASAKRA A pytałam dokładnie co jest w środku - teardo twierdziła że wełna. Jak ufać ludziom. 😤 😤 😤
A swoją drogą jak rozpoznać czy wełna czy lateks?  👀
Przyznam, że jak macałam poduszki w equipe to byłam przekonana, że to wełna, a to lateks. Jak ktoś nie próbował korygować to wierzę, że mógł nie wiedzieć.
A swoją drogą jak rozpoznać czy wełna czy lateks?  👀

W dwutybinkowym siodle wystarczy unieść tybinkę, by dostać się do panela od góry i tam powinno być przynajmniej jedno nacięcie, przez które wełnę się wpycha do panela. W monoflapach na wełnie nadal tybinkę można podnieść. W tych na lateksie już nie 😉
Spotkał się ktoś tutaj z krzywym siodłem? Na załączonych zdjęciach widać, że panele są krzywo przyszyte do siodła, ale również szycia idące po siedzisku idą krzywo. Nie wiem czy terlica jest skrzywiona, czy to tylko kwestia tego, że ktoś totalnie źle i niesymetrycznie je uszył.

Siodło przekrzywia się na koniu, ale jest super wygodne, dlatego chciałabym je jakoś uratować jeśli się da, żeby móc w nim jeździć.

Czy komuś udało się podobny przypadek wyprostować i ile ew. to kosztowało?
Z przodu wygląda jakby szew z jednej strony był poluzowany, ale to mogło stać się wtórnie, bo faktycznie wygląda na mocno krzywe, całe. Nie wykluczone, że terlica jest skręcona. Obawiam się, że niestety, ale nie warto sobie zaprzątać nim głowy. Miałam na testach kiedyś bardzo fajne HdR, super mi się siedziało, bardzo zgrabna skokóweczka, ale właśnie okazała się skręcona.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 stycznia 2021 22:26
Roxanne to siodło wygląda jakby się z nim koń przewrócił na plecy i dobrze walnął tylnym łękiem o ziemię.
Pytałam już na wątku o pielęgnacji sprzętu, ale tam nie było odzewu 🙁 podpowiecie mi który preparat bedzie lepszy? Mam siodła Equipe i Amerigo, w tym to drugie dopiero dziś nabyłam i jest dość jasne miejscami, wiec chcialabym aby dany preparat zmył stare oleje i smary...
1. Czyscik i smar Equipe Czy
2. Step 1 i 2 z CDM?
Dubluje pytanie, ponieważ nie wiem na co się zdecydować a chcialabym zamówić jak najwcześniej, zeby szybko się za to zabrać 🙂
czy siodła pleszew mają jakieś oznaczenia? chodzi mi o to czy nie posiadając tybinki małej jesteśmy wstanie potwierdzić, że to dana firma/model?  👀
Siesiepy   Ponczek bez rączek
31 stycznia 2021 10:59
Cześć. Potrzebuję małej porady.
Mierzę się z chęcią zakupu skokowki, nie do skoków wyczynowych (domowe pyrkanie, z meter maks, sporadycznie coś większego). Docelowo ma być użytkowana na kilka koni. Mam bardzo dobre doświadczenia z moją Izabelką od wintecka i systemem cair.
Główny problem jest taki, że czytajac o skokowkach wintecka, dowiedziałam się, że one nie trzymają. Potrzebowałabym czegoś, co trzyma zwyczajnie mocno i pewnie (jestem cykor po ostatnim upadku, pewne siodła dodają mi pewności), jak stary passier hannover czy stubben MF spezial II z dużymi klockami, w tym jeździło mi się najlepiej. Doświadczenia z kentaura hanulaja II mam "jako takie", ostatecznie coś takiego mogłoby być. I nie, nie chce żadnego wszechstronnego, będę wybrzydzać. :P
Zastanawiam się najbardziej nad winteckiem pro jump i ewentualnymi klockami hand made. Czy to by mogło dać radę?
Jakie jeszcze dobre jakościowo siodła z wymiennymi łękami są na rynku? Może modele batesa lepiej trzymają w skoku?
Chyba że najlepiej odpuścić sobie skokowe z wymiennymi łękami i szaleć na rynku dobrych, starych, niedrogich i sprawdzonych marek.
Aha, chciałam się dopytać jeszcze o ghosty, mocno popularne kilka lat temu. Jak to się sprawdza w jeździe? Jak każda bezterlicowka?

EDIT: Rozważam jeszcze tekne skokowa, w grę wchodzą jeszcze wszechstronne o profilu skokowym.
Fajne jakościowo są siodła Daw mag, model grand prix. Siodło na lata dobre do skoków do metra.
Siesiepy, rozejrzyj się za krosowymi. Poskakać się da, a zwykle klocki mają.
Łatwo je także przekładać z konia na koni, gdy terlica jest krosowa.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
31 stycznia 2021 19:06
halo O a o krossowkach nie wiedziałam. 🙂 [/b]
Proszę o poradę. Od 2.5 m-ca mam nowe siodło skokowe, robione na zamówienie. Niestety obecnie skacze mi się w nim gorzej niż w moim poprzednim siodle. Zanim popsuł mi się zamek w oficerkach to skakało mi się całkiem przyzwoicie - przynajmniej do jakiegoś poziomu. A teraz w nowych oficerkach jest masakra. Łydka ślizga mi się po siodle, klocek z tyłu prawie nie pomaga. Dopiero jak użyję gumy na oficerki to noga się klei do siodła. A tak to lata jak po lodowisku. Macie jakieś porady? kupiłam to siodło z zamiarem skakania 120+ a obecnie to nawet 1m staje się wyzwaniem 🙁 Czy olejowanie tybinek pomoże? Czy muszę szukać nowego siodła?
mindgame spróbuj potraktować siodło dokładnie mydłem do skór, a po wyschnięciu olejem kopytkowym. Olej na rękawiczkę, kilka warstw, jak poprzednia wciągnie. Skóra powinna zrobić się bardziej "klejąca".
lilid, olej kopytkowy czyli olej do kopyt?
mindgame nie nie, tak się ten olej nazywa - kopytkowy 🙂 to typowy olej do skór. Na Juchciku kupisz małą buteleczkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się