SIODŁA

Czy ktoś zna może czeskie strony, na których sprzedają używane siodła?  :kwiatek:
Uparłam się na Kentaura...
Polecam Pavle, www.a-sedla.cz
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 lutego 2019 16:11
Znalazłam tam ciekawe siodło. Na zdjęciach widać, że można w nim zmieniać szerokość przedniego łęku i kąt ustawienia paneli:
https://www.a-sedla.cz/drezurni-sedlo-ostatni-quantum-ams-nove-drezurni-sedlo-h5ff0
33 wg Prestige jaki to odpowniednik u Kentaura ?
Dzięki wszystkim za informację i opinie, ostudziłyście trochę moje zapędy i po konsultacjach jeszcze z koniarzami mądrzejszymi ode mnie zdecydowałam się na usługę saddle fittera, który ma różne używane siodełka na sprzedaż. 🙂 Porządne marki, ceny nie rujnujące budżetu i pani została mi polecona a po rozmowie z nią wydaję mi się, że naprawdę wie co mówi i ma dużą wiedzę i nie da skrzywdzić pleców konia, a mnie pomoże wygodniej się poczuć w siodle. 🙂 Spotykam się z nią 8 marca (zrobię sobie prezent na dzień kobiet) i dam znać jak poszło i czy reklama była zgodna z rzeczywistością (ale wszystko wskazuję na to, że tak będzie 😉). 🙂 Dowiedziałam się też, że Stubbeny często dziewczynkom nie pasują, więc moja sytuacja nie jest wyjątkowa. 😉
UnicornWitch Jakiego saddle fittera wybrałaś? Może być na pw.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 lutego 2019 15:27
Mam pytanie, może ktoś w Was mi odpowie   :kwiatek:

Jaki twist ma siodło ujeżdżeniowe  Isabell Werth Winteca ? Chodzi o nowy model.
Wąski czy szeroki taki jak np model Wintec 2000 pro all purpose.
Będę wdzięczna za informacje.

edit: już wiem, sorki za nie użycie lupki  :kwiatek:
Czy ktoś zna może tego pleszewskiego producenta/jest w stanie cokolwiek powiedzieć o siodłach względnie korygowaniu ich pod konia?
https://www.olx.pl/oferta/siodlo-skokowe-CID767-IDyKHag.html#1622a33a04
Jakie są wasze opinie wobec siodeł Henri de Rivel? I z innej beczki, jak oznaczyć kogoś w poście by było wiadomo, że to odpowiedź do tej osoby?
Witam,
czy ktoś wie co to znaczy w siodle ANTARES  2R 165 L
165 to wiadomo 16,5 , ale co znaczy reszta?
L-to łęk, ale ile cm. W każdej firmie troszkę się różnią te wymiary.
2R? tu już odpadam, nic nie znalazłam🙁
Czy da się poszerzyć łęk w Euroridingu?? Jeśli tak to kto się tym zajmuje ?
kasska, podejrzewam, że Andersz. Jak sie dowiesz to napisz, bo też się zbieram.
alama
2R to rozmiar tybinki (standard/standard+ dla rozmiaru 16.5
L to szerokość siedziska - 25cm
Łęk Antarés określa z literą M na początku
Dziękuję za info.
d-e-s-p-e-r-a-c-j-a: poszukuję komisu/sklepu z używanymi siodłami w Niemczech: okolice Berlina lub przy granicy polskiej na wysokości Wrocławia. Niemcy z prostego powodu: potrzebuję Butterfly (tak, wiem, w ogłoszeniach na re-volcie jest, ale brązowe, a ja mam prikaz, że ma być czarne...). Ktoś coś, ratunku!  😵. Ewentualnie niemiecki pasowacz z tych okolic, który będzie miał Butterfly... Na ebay regularnie zaglądam, ale wolałabym jednak chociaż siodło obejrzeć, skoro nie będę miała okazji w nim pojeździć przez zakupem. 
saganek   shit happens
18 marca 2019 19:10
Heja. Przepraszam, że tak wpadam z nienacka, ale na gwałt potrzebuję choć orientacyjnie ile kosztuje wypełnienie paneli w siodle (KIFFER ujeżdżeniowy) :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:????
wruda jak byś jednak zdecydowała się na brąz, to mam we wrocławiu takowe  😉
kitty - dzięki, brązowe już było tuż tuż 😉. Jednak współwłaściciel konia nie chce, woli jechać do Niemiec 😵.  Jak tak dalej pójdzie, to chyba skończy się na nowym...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2019 09:53
Rozterek siodłowych ciąg dalszy 😉
Był u nas w końcu Sebastian Szeląg, przywiózł kilka siodeł, mierzyliśmy z 8-9, 4 poszły do testowania pod małżem już. Ale niestety, nic nie pasowało. Żadne z tych siodeł nie leżało ani na koniu jakoś fajnie, ani mąż się nie odnajdował w tym. Wszystkie miały zbyt mocno wysuniętą w przód tybinkę, a mąż jeździ na dosyć długich strzemionach więc noga mu zupełnie nie leżała, z drugiej strony gdyby skrócił te strzemiona tak żeby noga wypadała tam gdzie trzeba na tybince, to miałby kolana na łopatkach konia 🙄
Póki co P. Sebastian powiedział że nie ma na nas pomysłu, nie był w stanie polecić jakiegoś konkretnego siodła do sprawdzenia. Dostaliśmy jedynie wytyczne, czego szukać (w sumie się pokrywało to z tym co sama wiedziałam) szukam siodła z jak najmniej wysuniętą w przód tybinką, wszechstronnego ale raczej w profilu ujeżdżeniowym na to wychodzi. Szerokiego 35 łęk wg. Prestige, z szerokim kanałem, na niewykłębionego konia i dla mężczyzny więc raczej z niskim przednim łękiem. Na płaski i szeroki grzbiet. No i nie mogę nic takiego znaleźć, nie mam pomysłu w co uderzać 🤔 Ewentualnie mówił jeszcze, że można by spróbować jakiejś ujeżdżeniówki ale z krótkim klockiem, żeby można było nogę bardziej z przodu ułożyć. Siodło do jazdy 90% czasu w terenie.
Help :kwiatek:
zembria, a co myślisz o daw mag Leopard? Rzuć okiem skoro siodło ma być głównie w tereny. Słyszałam że niektórym pasuje super.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2019 10:03
mindgame Ono ma za mocno wysuniętą tybinkę w przód. Mierzyłam HB contact Winner, one podobne są w budowie i to zupełnie nie taki kształt jaki będzie tu pasował, nam potrzebne doś co ma w miarę prosto w dół puszczony przód siodła od łęku. Do tego Daw Magi raczej odpadają, za dużo niepochlebnych opinii słyszałam.
zembria to może trzeba zrobić jakieś siodło od zera na zamówienie? Ja mam teraz Daw maga grand prix zrobione na zamówienie pod konia i moje nogi (klocek obrócony j tybinka dłuższa) i jestem pozytywnie zaskoczona, że po 3ch miesiącach jazdy tylko trochę trzeba dopchać panele i siodło całkiem nieźle leży na koniu. A sprawdzał je ostatnio fizjoterapeuta. Umówiliśmy się na 2 tyg testów z możliwością zwrotu gdyby jednak coś nie pasowało, a siodło było od zera robione na zamówienie. Ale nie namawiam, żeby nie było 😉
A siodło islandzkie? Koleżanka ma na araba i na szerokie, płaskie plecy pasuje. Tybinka też powinna pasować.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2019 10:26
mindgame P. Sebastian mówił, że grand prix też odpada, za bardzo na przód wychodzi 😵 Kilka Equipów miał z założeniem właśnie że zrobimy pod męża siodło, ale niestety nie da rady.
izydorex zerknę, może to faktycznie dobry trop!

ps. jeszcze dopiszę że budżet to max maxów 10, choć wolałabym mniej 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2019 11:13
Dziewierz Panele wyglądają na raczej banany, ja potrzebuję bardziej prostych, płaskich, ale dzięki, poproszę o fotkę na koniu, bo może to tylko takie wrażenie na stojaku robi.

Czy z siodłami Prestige ktoś jeździ? tzn. z testowymi? Bo patrzyłam na Prestige Roma VSD i myślę, że miałoby szansę pasować. Jeszcze GP też nie głupio wygląda. No ale to tak po zdjęciach, nie miałam ich w ręku nigdy.
Zambia spróbuj Passier Corona 2. To ujeżdzeniówka, ale krótki klocek ,pod kątem więc noga jest zgięta nie wyprostowana, nie jest głębokie, idealne na proste krótkie plecy. Mi na araba fajnie siadło, chociaż konio nie do końca swobodnie w nim chodzi. Możliwość poszerzenia zwężenia na miejscu w stajni - nowe terlice Passiera są bardzo elastyczne można dowolnie zmieniać rozstaw łęku.. Rok produkcji siodła sprawdzisz wpisując numer seryjny na stronie Passiera. Mi osobiście siedzi się mega wygodnie. Ze swojej strony odradzam siodła islandskie- w desperacji próbowałam, ale tam noga całkiem prosta jest i poduszki raczej płaskie więc dla mnie odpada.
Ps. Ja urzywkę wyprodukowaną w maju 2015 r kupiłam za niecałe 3 tyś. Poszerzenie kosztowało 250 zł. 
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2019 11:44
aga2808 już patrzyłam. A jak oceniasz wysokość przedniego łęku? Bo na fotkach wygląda na wysoki, w takich małż niestety, ale nie da rady 😉 A jest jakiś przedstawiciel tych siodeł?
zembria

z tego co się orientuje przedstawicielem Passiera jest chyba pan Piotr Ząbczyk (Hidalgo) - poprawcie, jeśli głupoty wypisuję...
Łęk wg mnie nie jest wysoki i siodło jest dość duże w sensie miejsca na tyłek🙂 ja mam 17 i mam jeszcze sporo luzu. Siodło absolutnie niezakleszczające, ale jednocześnie genialnie mnie usadza.
Przedstawicielem jest Piotr Ząbczyk z Hidalgo i on też poszerza i poprawia wypełnienie na miejscu. Passiera z tego co mi wiadomo ma jeszcze Elfab Horse.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się