SIODŁA

Potrzebuje  Waszej  pomocy.
Rozglądam  się  za siodłem  na długie  spacery  do lasu,
czyli musi  być  wygodne o profilu  wszechstronnym,
mam kościsty tyłek  i bardzo  często siodła  są  dla mnie za twarde.
Mam grubą  kobyłkę, więc musi  być  szeroki  rostaw.
Obecnie  jeżdżę  w Stubbenie Parzivalu, o profilu skokowym rozstaw 42.

Co polecacie,  co jest wygodne, w normalnej  cenie  do 1000 zł.

Z góry  bardzo dziękuję  za podpowiedzi.

Daw mag rajdowy? 😉 Model Max bodajże.... jakiś czas temu było w sprzedaży.
Miękkie jest. Szerokie powinno się znaleźć. Tylko nie wiem czy do 1000 znajdziesz

Koorciia, Mnie to wygląda na takie niskiej półki siodła no-name, które da się czasem kupić na allegro w zestawie z czaprakiem, strzemionami, czymś jeszcze. No ewentualnie mogłaby to być Diana, ale diany raczej mają gdzieś wpisaną nazwę firmy.
Witam forumowiczów!

Mam niezmiernie ważne pytanie : co sądzicie o siodle ARONA wszechstronne Ruiz and Diaz? Ile takowe kosztuje? Nie mogę znaleźć żadnych info!
Pytanie do wysokich amazonek 🙂

Szukam siodła wszechstronnego, do jazdy bardziej ujeżdżeniowej ale i w tereny. Skoki raczej nie.
Przymierzałam już tyle siodeł i nie mogę dopasować bo w większości wystają mi kolana. Możecie polecić konkretne modele, które mogłabym jeszcze sprawdzić.
Mam 176 cm wzrostu 🙂

Dziś jeździłam w Barnsby ale ujeżdżeniówka. Zakochałam się, mięciutkie, wygodne, fajnie usadza ale w teren...hmm no jednak niekoniecznie.

Przekopałam RV i nie znalazłam, ktoś może ma porównanie szerokości tunelu Daw-mag max 18" M i L na ile palców szeroki jest tunel w L i na ile w M?
Czy ktoś kupował/zamawiał nowe siodło Sommera u polskiego przedstawiciela? Mam garść pytań na priv.
Rozpoznaje ktoś co to może być za marka? Z czystej ciekawości pytam.



Naprawdę nikt nic.  👀 Mam takie ciut za małe i jest to coś tak niesamowicie wygodnego i pasującego koniom, że jakbym trafiła większe to bym rozważyła.
Czy miał ktoś do czynienia z białoruskimi siodłami Biała Grzywa? Widzę reklamy na fb od jakiegoś czasu i tak mnie zaciekawiły. Wg opisu stacjonują w stajni Budziska.
Prestige Black Star. Jakieś opinie?
Pytanie do krótkogrzbietych. Mamy fiorda z krótką krępą kłodą, jak siodło nie jest na łopatce to leży na czubku ogona, teraz chodzi w syntetyku wszechstronnym 17" i mam wrażenie siedzenia na szyi. Jest jakiś sposób na dopasowanie siodła dla krótkich pleców i jeźdźca nie mieszczącego się w 16,5" i dorwania czegoś "gotowego"? Tak na wypady w teren i małe skoki od święta.
Prestige Black Star jakies opinie???
Przede wszystkim jest to siodło już chyba nie oferowane przez Prestige, stąd najpierw sprawdzić rok produkcji i stan wyklepania siedziska. Oraz ogólnie stan siodła. Prestige to bardzo przyjemne i miękkie siodła, ale nigdy nie miałam starszego niż 5 lat, więc nie wiem na ile się niszczą i wyklepują. Każde takie starsze siodło to składowa jego wytrzymałości i tego kto w nim klepał 4 litery przez te wszystkie lata.
Żmijkowa @
Mam kilka fiordów w stajni- po różnych przetestowanych siodłach ostatecznie wszystkie chodzą w dopasowanych Wintecach Wide + podogonie( siodła w różnych rozmiarach,  ale jest i 17 i 17,5). Ambitna rekreacja, tereny i  skoki do 80cm. Ważnym elementem zestawu jest zdecydowanie podogonie szczególnie na skoki i tereny z górkami. 😉
Prestige Black Star jakies opinie???

Dla mnie super. Kupiłam używane, mam je ok 5 lat, jeździłam nie tylko ja, również uczniowie, wg mnie się nie wyklepuje bardzo.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 grudnia 2017 00:41
Szalona Bibi Imperial Riding
Szalona Bibi Imperial Riding


Dzięki  :kwiatek: Już mi wcześniej dziewczyny odpowiedziały w wątku o dopasowaniu i niestety już nie produkują.
Swoją drogą jak to jest, że jak ktoś robi fajne, w miarę tanie siodła to produkt szybko znika z rynku? Znajomi mieli equiphorsy i to też był bardzo dobry sprzęt do rekreacji. Young riderów też już nie robią? Szkoda.
Dzięki dziewczyny, dzięki za pomoc. Mam na oku black stara, ale fo końca nie byłam pewna.
skoro L Daw-Maga to 33 u Prestige, to jak wypada M Daw-Maga u Prestige?
Wydaje mi się, że 33 Prestige odpowiada w Daw Magu rozmiarowi M, a nie L
Czy miał ktoś do czynienia z białoruskimi siodłami Biała Grzywa? Widzę reklamy na fb od jakiegoś czasu i tak mnie zaciekawiły. Wg opisu stacjonują w stajni Budziska.


i jak, udało się je przetestować?
Zaraz pojawi się u mnie koń, który według właścicielki obecnej jest 32-33 w kłębie. Planuję kupić Daw-Mag'a Hubert L 17,5. Tu się właśnie pojawia pytanie - będzie za mały? Wysyłka kosztuje 100 (i w drugą też..), trochę nie mam możliwości przymierzyć, bo nikt ze znajomych nie ma. Dlatego też pytam, czy jakaś dobra dusza takiego siodła nie miała i jakie wnioski: zawyżona czy zaniżona rozmiarówka? Jak drogie są korekty łęku u rymarza?
Miałam dwie L'ki DM w stajni i wypadały jak 31 Stubbena/ Winteca.

Aż taka jest róznica między rozmiarówką Prestige a Stubbenem?
Wymiana łęku ok 200 zł
To ,że łęk będzie ok nie znaczy ,że siodło będzie dobrze leżeć na koniu...

Jeśli chodzi o L w Daw Magu to fakt trudno znaleźć taki rozmiar...większość to te trepiaste M...Linny mój koń chodził swego czasu w za małym siodle Daw Mag Hubert: koszt leczenie pleców ok 3000 (bez ostrzykiwania na szczęście), więc chyba lepiej zainwestować w takie siodło ,które będzie pasować i nie szczypać się z kosztami przymiarek lub korekty.
Linny a szukasz siodła używanego, czy planujesz zakup nowego? Bo jeśli to drugie, to zamów usługę pasowania (ma ją i Daw-Mag i wiele innych firm, gdzie ceny siodeł zaczynają się od 5-6 tys. zł) i masz problem z głowy.
[quote author=BaŚ link=topic=31.msg2746973#msg2746973 date=1515665912] i masz problem z głowy. [/quote] Na jakieś parę lub kilka miesięcy 😉
Konie się zmieniają, przebudowują, więc raz dopadowane siodło nie jest pasującym "na wieki". Ale zdecydowanie warto zainwestować w osobę dopasowującą, szczególnie nie mając w tym zakresie doświadczenia.
Nie napisałam, że na zawsze  😀  Ale jednak mam wrażenie, że Linny nie jest zbyt doświadczona w temacie, a niezbyt udane rezultaty poszukiwań na własną rękę widzimy nieraz na zdjęciach w wątku o dopasowaniu...
BaŚ, zdecydowanie 🙂 Uwaga nie była do Ciebie tylko do Linny. Przestraszyłam się, że będzie to kolejny koń, któremu dopasuje się siodło raz  i potem będzie cierpiał w milczeniu.
Jak będzie miał dopasowane (dobrze) na początku, to i tak będzie miał lepiej niż większość koni w Polsce  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się