SIODŁA

BlueHorse owszem o panelach i własnej jeździe w gapie  pisałaś, a ja nawet czytałam ... Tylko co z tego jak bez zrozumienia  🤣  Chyba mnie upał przymulił  🙂 Dziękuję bardzo za opis  :kwiatek:
Znalazłam na stronie gnl-u rozmiar tej gapki- 12cali. Czyli mój doopiaty 10latek nie ma co marzyć o zmieszczeniu się w siedzisko 🙁
Czy wiecie może gdzie można zamówić w Polsce siodła firmy Kentaur? Żeby ktos mógł doradzić, dopasować?
Jeździł ktoś kiedyś we wszechstronnym passierze paxton?
Dumam nad kupnem ale nie wiem jak ono wypada w kwestii pomieszczenia długich nóg.
paulina931 skontaktuj się może z Yard-Equites. Sklep znajduje się w Chorzowie (śląskie), są przedstawicielem KenTaura na Polskę z tego co wiem.

Zajmujemy się sprzedażą siodeł tej marki. Posiadamy siodła testowe, świadczymy usługi pomiaru konia i jeźdźca, a także serwisujemy zakupione u nas siodła.
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt:
Dominika Raczkowska – 534 998 418.


NIE JESTEM W ŻADEN SPOSÓB ZWIĄZANA ZE SKLEPEM, NIE JEST TO REKLAMA

A pytanie ode mnie, ma ktoś siodło Zaldi (ujeżdżeniowe) i podpowie mi jak wypada rozmiar łęku w tych siodłach? Potrzebuję odpowiednika Daw-Magowego L, niestety siodło muszę kupować z zagranicznego sklepu i nie mam możliwości przymiarki przed zakupem. Waham się pomiędzy 32 ("normal"😉 a 33 cm ("wide/ancha"😉.
Słyszał może ktoś o siodłach Princeville? Wyszukiwarka bardzo mało mi wypluła, google podobnie. Jak wypadają jakościowo i rozmiarowo? Może ktoś coś wie?
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czym różni się siodło stubben edelweiss NT od edelweiss CS ?  :kwiatek: te drugie jest niemal identyczne jak genesis CS, ale jakie są różnice ?
Koleżanka może kupić siodło, ale nie zna marki tego siodła. Ma znaczek - na czerwonym tle napis Kes.
Może ktoś wie jaka to marka? Szukałam w necie, ale nic mi nie wyszukało.
Orientujecie się może jakie siodła ( skokówki ) mają kształt paneli taki jak w wintecach? Chodzi o to żeby były takie proste. Mierzyłam już sporo siodel na mojego konia i wszystkie odstają tyłem nawet jak łęk dobry i jedyne które pasuje to wintecowa ujeżdżeniówka ale potrzebuje skokówki i nie wiem czy zostają mi tylko wintec czy są może inne siodła o prostym kształcie paneli...
RioBrawo, według internetu to siodło to KES Kensington, sporo można poczytać na brytyjskich stronach np. jest kilka wątków na forum horse&hound 🙂
Bardzo dziękuję za tę informację, szukałam na niemieckojęzycznych i pewnie dlatego nic nie znalazłam. Zaraz napiszę koleżance, ucieszy się. Dzięki !
hej, czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to może być ? Między panelami widoczne są twarde "wybrzuszenia". Czy ktoś się kiedyś spotkał z czymś takim ? 
 Za duże zdjęcia
pati11, daw mag millenium ma proste panele. 😉
A millenium nie ma takich samych paneli jak grand prix? Bo grand prix mam i niestety w żaden sposób pasować nie chce...
Czy korzystał ktoś z siodeł rajdowych firmy Siodlarz? Zajrzałam w wyszukiwanie, firma została wspomniana 16 razy, tylko 4 z zapytaniem o opinie. Z czego tylko pod jednym zapytaniem pojawiły się odpowiedzi - że siodła są "różne". Czy ktoś użytkował takie siodło? Prosiłabym o opinie. 🙂
pati11, to zależy od rocznika. Moje siodło ma płaskie panele, ale widziałam inny rocznik i panele miały już inny kształt.
Dramuta12 no właśnie ja mam nowego grandziaka z bardziej zaokrąglonymi panelami ale mamy też w stajni tego starego z bardziej płaskimi i też nie pasuje  😵 dziwne plecy ma ten mój koń...na pierwszy rzut oka ma standardowe, bezproblemowe plecy a nic mi na niego nie chce pasować poza tym jednym wintekiem :/
Daw magi potrafią się różnić między sobą nawet w zakresie tego samego modelu. Najlepiej wówczas mierzyć konkretne siodło, które chce sę kupić. Moje Millenium miało płaskie panele z tego co pamiętam.
Horn221   Na twarzy usmiech ,a w srodku ....
17 września 2016 10:18
Cześć! Znacie może siodła niemieckiej firmy ferdi weischenberg F.W.-Sattel? Jakie są wasze opinie?
Jest moze ktoś w stanie podać mi jak to jest z nimi cenowo??
Hello 🙂
Mam pytanie :

Mam okazję  kupić  siodło  Stubben Tristan  model wszechstronny.  Czy ktoś  używał  te siodło  lub miał  okazję jeździć  w tym konkretnym modelu? Czy jest wygodne? Czy warto je kupić?  Głównie  będzie używane  do jazdy  w teren, więc nie ukrywam  aby było  wygodne. Za wszelkie  informacje  bardzo  dziękuję!   :kwiatek:
Mam pytanie czy ktoś posiada starsze katologi firm które produkują siodła i mógłby się podzielić? Chodzi o to że chciałabym znać opisy producenckie starszych modeli siodeł których już nie ma na rynku pierwotnym
Dziewczyny, czy któraś z was się orientuje w wybitych numerach kantaura?
585 11 5
Wiem że pierwsze 3 to nr seryjny, a reszta?
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
02 stycznia 2017 22:37
Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące siodeł sommer. Czy w Polsce jest dystrybutor tej marki ?
ushia   It's a kind o'magic
03 stycznia 2017 09:19
jest, co zreszta powiedzialby Ci wujek google

[[a]]https://www.facebook.com/Siod%C5%82a-Sommer-115549255179625/[[a]]
Szukałam i nie mogę znaleźć nic konkretnego na temat siodła Stubben Scandica II i Santa Cruz z GenTec. Ktoś ma/miał, poleca/odradza? 🙂 Jak nie to jakie siodła do 2000 są warte uwagi?  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 stycznia 2017 20:25
Jakie siodło polecicie dla osoby jeżdżącej głównie w tereny, czasem na placu, czasem coś skoczy w terenie?
Boli mnie kręgosłup po jeździe, muszę poszukać sobie siodła do jazdy 🙁
Jak kręgosłup to chyba najlepiej najpierw pójść do lekarza, żeby poszukać przyczyny. 😉 Chyba, że boli po jeździe w jednym, konkretnym siodle, albo na konkretnym koniu...
Sankaritarina ma rację. Jeśli to jednak tylko kwestia siodła, to celowałabym w siodło o profilu skokowym z dużymi klockami kolanowymi i miękkim siedziskiem, takie nowego typu, niestety cena spora. Tańsze rozwiązanie to stare siodło dobrej firmy, z pikowanym, miękkim siedziskiem, np. takie https://www.olx.pl/oferta/uzywane-siodlo-rajdowe-sommer-CID767-IDj9En9.html#f74ab895fa
Wie ktoś może co to za model siodła? Jedyne co wiem to to, że to Kieffer 😀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 stycznia 2017 11:43
Sankaritarina, kwagga- właśnie boli po konkretnym siodle- norton rexine (na każdym koniu, na które je zakładam), po innym mniej boli (stary, twardy klepak), ale wtedy mam siniaki w miejscu styku kości kulszowych z siodłem. Siodło australijskie jako tako, ale nie pasuje na wszystkie konie, na które wsiadam. Westernowe ma za długie strzemiona. A ogólnie jeżdżę w dłuższych strzemionach, bo mi tak wygodnie. Odzwyczaiłam się od dużych poduch kolanowych, bo łapałam się na podciąganiu kolana i zapieraniu się na niej- teraz tak nie robię, chyba że mam kryzysowy moment. Najlepiej się czuję po jeździe bez siodła, na pasie woltyżerskim lub do lonżowania- nawet w teren. Ale nie będę tak przez 2-4 godziny jeździć...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się