SIODŁA

No ja też nie ale o tym słyszałam dobre opinie o i o Pfiff na islandery
plemniczka, nie spotkałam się jeszcze z dobrym siodłem firmy pfiff.

No, ja się spotkałam - Pfiff Amaretto -  solidnie wyglądające siodło ujeżdżeniowe. W niczym nie przypomina osławionego Pfiffa Beauty za 600 zł w komplecie.... Pfiff Gotthardt też wydawało mi się znośne (ale nie widziałam na żywo)....
Gotthard bardzo spoko skokowka, mialam przyjemnosc 🙂
Hej dziewczyny🙂

Mam duży problem, pisałam tu już jakieś dobre 1,5roku temu, żebyście mi pomogły ze znalezieniem przyczyny zjeżdżania mi siodła na prawo. Myślałam wtedy, że to kwestia dopasowania siodła, wyjęłam wtedy futro spod siodła, było lepiej. Jednak siodło nadal mi leciało w bok. 2 dni temu zmieniłam siodło na winteca pro, wszystko było idealnie wymierzone przeze mnie i trenera, jednak nadal inne siodło leci mi w prawą stronę. Zastanawiałam się, czy może to moja wina i naciskam bardziej na jedną stronę i nie. Popręg jest zapięty maksymalnie i nadal nic. Tracę już siły powoli, naprawdę nie wiem już w czym szukać przyczyny...

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że mi pomożecie  🙁  :kwiatek:


mi też zjeżdżało siodło na prawo i była to wina mojego dosiadu tylko i wyłącznie. Koń się miał gorszą lewą stronę i się tak krzywiłam, żeby go ogarnąć. Jak ogarnęliśmy dosiad, siodło przestało zjeżdżać, wystarczyło kilka tygodni.
Czy mamy w PL dystrybutora, przedstawiciela Albiona?
Ludzie w PL jeżdżą czasem w Albionach i pomyślałam sobie, że może coś przegapiłam...
Jest mi ktoś w stanie powiedzieć co to za model siodła Euroriding? Bardzo mi zależy ;/
Opal, starszy model.
Ogromnie dziękuję! 😀
Teraz pozostaje mi tylko szukać, czy ma ktoś takie na sprzedaż ;/
Najwygodniejsze siodło.
Czy ktoś mógłby mi z tych oznaczeń podać rozmiar łęku i siedziska? Siodło Stubben Siegfried II
Moze jeszcze ze 3 watki z tym samym pytaniem?  🤔wirek:
Witam!
Może ktoś mi pomoże, bo oszaleję...
Mam konia wielkopolskiego, 4 latka prawie. Ma dość wystający kłąb i tutaj pojawia się problem...
Nie mogę dopasować siodła, przymierzałam już kilka i ciągle mi coś nie pasuje - zazwyczaj jest to przedni łęk.
Kupiłam teraz siodło Ryszarda  Andersza (Pleszew) i najpierw miało łęk 30cm (wydawało mi się za szerokie, bo lekko uciskało kłąb) i oddałam do zmniejszenia na 29cm... Przymierzam siodło - wydaje się być ok. Wsiadam - łęk uciska kłąb. Zastanawiam się czy nie jest potrzebny napierśnik, bo może siodło ucieka w tył?
Jak przymierzam siodło to między kłąb a przedni łęk wchodzą moje 3-4 palce.
doszło do tego, że już sama nie wiem czy siodło leżące na grzbiecie bez czapraka, z zapiętym popręgiem wydaje się być dosyć wąskie 🙁
POMOCY!
ps wieczorem postaram się dodać zdjęcia siodła na grzbiecie.
Gillian   four letter word
23 grudnia 2015 12:09
To samo co u mnie. Za niskie panele 🙂
naprawdę? i co z tym można zrobić? Ostatnio jak zmniejszałam łęk to mi panele dopchali nawet... trzeba wymienić siodło?
Zdjęcia siodła
dsfsd, siodło trzeba cofnąć ze 3 cm i sprawdzić jeszcze raz.
dsfsd, nie wciskaj posta pod postem 😉 posty można edytować.

U Ciebie na tych zdjęciach siodło leci bardzo na tył i osiodłałaś konia na łopatce i na kłębie. Nie ma bata by przy takim siodłaniu leżało nawet "w miarę". JA bym to siodło cofnęła nawet 6 cm. Nie pomoże Ci też spory brzuchol konia w pasowaniu siodła ale w takim przypadku zdać egzamin powinien profilowany popręg. Przesiodłaj konia, zrób kolejne zdjęcia. Dopiero gdy siodło będzie leżało w dobrym miejscu da się ocenić 😉.
Nowe zdjęcia siodła (próbowałam je przesunąć jak najbardziej w tył, ale brzuchol też przeszkadza).
Wydaje mi się, że nadal jest ten sam problem - między łęk a kłąb wejdą dwa palce i to ciasno.
Jak przyjdzie czaprak to już w ogóle miejsca brak
Gillian   four letter word
23 grudnia 2015 13:22
wrzuć je do swojej galerii - na samej górze strony masz taki przycisk 🙂
dsfsd, ręce opadają 🙁. Jeśli nie umiesz nawet osiodłać konia, jeśli nie masz pojęcia jak czaprak wpływa na na siodłanie, jeśli nie czytasz co się do ciebie pisze, jeśli nie umiesz nawet wrzucić zdjęć nie większych niż 800x800 - to jakim cudem chcesz dopasować siodło do konia?
Najpierw znajdź instruktora, który nauczy cię prawidłowo siodłać. Założę się, że będzie umiał też sporo doradzić na ile siodło pasuje, bardziej niż forum.
Poszukiwalam pomocy "na szybko". Chce opisania problemu przez innych, konia i siodło oglądała instruktorka i również uważa że nie leży na koniu dobrze.  Nie mam problemu z siodlaniem,  spokojnie. Siodlo przesunelam w tyl o tyle, o ile się dało!  Owszem, moge jeszcze bardziej przesunac je w tyl, ale wtedy siodlo bedzie lezec na nerkach, a to takze niedopuszczalne. Wiec proszę bez zbędnych komentarzy na temat mojej umiejętności czytania 🙂 i kto powiedział ze nie znam wpływu czapraka na siodlanie?  To oczywiste, że wszędzie zrobi się mniej miejsca. Chodzi mi o konkretne odpowiedzi co można zrobić z takim siodlem, czy ktoś miał podobny problem i przymierzal różne siodła. Spokojnie, nie wsiadam na konia i czekam aż święta się skończą i będę miała możliwość kontaktu z twórcą siodła i ewentualnie osobą,  która wymierzy konia.  Ale nie chce panikować i nie spać po nocach ciągle myśląc co robić i czy w ogóle uda się coś zrobić, wyżej opisałam sytuację.  Innych zdjęć nie potrafię robić, co do rozmiaru - nie doczytałam. 
+ przesuwalam siodlo w tył i doszło by do tego, że popreg trzeba będzie zapiąć w połowie brzucha a nie na mostku
dsfsd, po pierwsze chyba nie oczywiste, bo jak wsadzić czaprak + żel/podkładkę to ODDALISZ siodlo od końskiego kłębu. Czyli czysto teoretycznie, im bliżej siodło leży pleców (w sensie na nich) tym się właśnie więcej pod nie wciska. Oczywiście powinno się takie siodło zmienić, ZWĘZIĆ, aby były przynajmniej 3-4 palce zanim wsiądziesz.

To siodło co masz na zdjęciach to porażka dla tego konia. Pomijając fakt że jest za szerokie to te panele z chiny ludowe nie będą przylegały, nie wiem czy to tylko wina tego że kształtem nie pasują czy po prostu złego wypchania. 
Ok dziękuję
Z ciekawości poszperałam i znalazłam tylko dwa takie siodła.Pod jednym napisano, że to naprawdę stary model 250 all purpose , pod drugim pisze tylko all purpose.
Jedno jest pewne, to taki trochę dinozaurek, sprzed ery wymiennych łęków 😉
Aaaaa ok, dzięki wielkie 🙂  :kwiatek:
Siedzialam w bardzo podobnym, Xymena ma, wiec pewnie odpowie na pytania 🙂 blisko konia, ale plaskie jak nalesnik.
Mam do Was pytanie, czy ujeżdżeniowe wintec'ki nadają się dla osób krótkonożnych (metr pięćdziesiąt w kapeluszu przy siedzisku 17"😉? Chodzi głównie o model Isabel Werth
Wyszukiwarka wypluła dużo, ale nic konkretnego...
Szaaman, siedziałam raz w izabelce (mam 165cm wzrostu) i przy 17 były mi minimalnie przydługie tybinki. W tym siodle tybinka miała 43cm z tego co wiem. Na dniach będę miała 500 dressage (tybinka niecałe 40cm podobno) i mogę napisać PW 😉.
[s]edit. sprawdziłam. Większość 17 ma 43 centymetrową tybinkę. Co dziwne skokówka też (500 jump). [/s] Eh, nie te długości wzięłam pod uwagę. 😂
kozdanda, to stary wintec sport 🙂 i tak jak pisze faith, bardzo blisko konia (dla mnie to super, czuć każdy ruch), jednotybinkowiec ale jakichkolwiek klocków próżno szukać 😉 tybinka naleśnikowa totalnie. Dla mnie byłoby to najlepsze siodło świata, gdyby było za co się w razie co zaprzeć. Obiecuję sobie, że kiedyś je wyślę do kaletnika albo rymarza, żeby dorobił zewnętrzne bloczki.

Szaaman , nie 😉 raz wsiadłam sobie "na sucho" w Izabelkę W. i ponad pół łydki miałam na tybince, a mam 160cm. Jeśli nie masz w stosunku do wzrostu dużej pupy, to w 17 się utopisz.
Jak pakujecie siodła do wysyłki? Totalnie nie wiem czy wyłożyć karton. Gazetami? Styropianem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się