SIODŁA

Wychodzi mi około 40 cm 🙁 A kogo możecie polecić do skrócenia tybinki? Najlepiej dolnośląskie lub opolskie, ale właściwie teraz to wszędzie siodło można wysłać..
Gdzie poszerzyć siodło top riter ?
Nie wiem, czy trafiłam w wątek. Chciałabym się dowiedzieć jak od strony prawnej wygląda sprawa zwrotu siodła. Siodło sprzedałam, we czwartek zostało doręczone przez kuriera do kupującego. W korespondencji mailowej, podczas rozmów telefonicznych nie było wzmianki o wypożyczeniu siodła na próbę. Pan był zdecydowany na zakup. Po pierwszej jeździe zostałam telefonicznie poinformowana, że siodło jest jak najbardziej ok, pasuje, jednak dzisiaj pan zmienił zdanie i chce zwrócić siodło (po czterech dniach jazdy), gdyż przestało odpowiadać jego wymaganiom (jakich już nie będę opisywać...) Czy w takim przypadku jest tak jak przy przedmiotach zakupionych w sklepach internetowych (14 dni na zwrot)? Czy kupujący przez internet ma zawsze prawo zwrotu przedmiotu zakupionego od osoby prywatnej mimo braku wcześniejszych ustaleń?
Czekam na szybką odpowiedź, jestem zielona w tym temacie.

według mnie jeżeli nie było ustaleń  że,  siodło idzie ,,na test,, to od ciebie zależy czy je weżmiesz czy nie, 14 dni na zwrot przy zakupie poza siedzibą firmy obowiązuje tylko firmy, nie osoby fizyczne .
Bardzo dziękuję za info :kwiatek: Doczytałam jeszcze na stronce z poradami prawnymi i jest tak jak piszesz, że faktycznie jako osoba prywatna nie mam obowiązku przyjmowania zwrotu i oddania pieniędzy o ile nie było o tym mowy w ogłoszeniu.

Ps. Podczas pisania tej wiadomości, kupujący zadzwonił, że zmienił zdanie, postanowił zatrzymać siodło i jednak nie chce zwracać, także sprawa załatwiona. Ludzie szybko zmieniają zdanie, nie sądziłam, że aż tak.
Czy jest w Polsce ktoś, kto ma testówki siodeł Bates? Wiele sklepów internetowych z całej Polski je oferuje, ale nigdzie nie znalazłam info o możliwości jazdy testowej...
BaŚ, może dlatego, że Bates to Wintec, tylko skórzane? Wrażenia z danego typu siodła są bardzo zbliżone, jedyna różnica to skóra.
Chodzi mi bardziej o wybranie sobie konkretnego modelu. Modele Wintec zupełnie nie przekładają się na modele Bates.
Czy macie jakiś prosty, sprawdzony sposób na zdjemowanie miary z konia przy robieniu siodła na zamówienie?
osoba ktora ma wykonać siodło niestety jest tak zawalona robotą że w tej chwili nie może sama przyjechać pomierzyć konia.
Pan zaproponował mi zdjęcie miary za pomocą drutu, potem odrysowanie go na kartce i wysłanie do niego, powiem szczerze że niewiele z jego tłumaczeń zrozumiałam.
Myślałam też o zrobieniu odlewu np z gipsu i wysłanie potem odpowiednio zabezpieczone kurierem, czy to zda egzamin ??
sotniax, mogę zapytać kto Ci siodło robi? na Pw może być 😉 Też się przymierzam do zmiany i bardzo chciałabym robione na zamówienie :kwiatek:
Hej. Szukam siodła wszechstronnego do skoków. DO teraz kupowałam Daw Magi Huberty, ale chciałabym skosztować czegoś nowego. Poleca ktoś jakieś podobne siodła, w tym samym przedziale cenowym?
Hej, che na gwałt kupić siodlo cwd. Tylko jak dzwoniłam do "Polskiego" przedstawicielstwa.  To usłyszałam ze oni się już tym nie zajmują. Gdzie szukać siodła i osprzętu. O używanych nie wspomnę bo ze świecą szukaćwiczenia...
Hej, che na gwałt kupić siodlo cwd. Tylko jak dzwoniłam do "Polskiego" przedstawicielstwa.  To usłyszałam ze oni się już tym nie zajmują. Gdzie szukać siodła i osprzętu. O używanych nie wspomnę bo ze świecą szukaćwiczenia...


Może tutaj coś znajdziesz...? http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-pferde/cwd/k0c139
Witam
możecie mi przypomnieć jak za pomocą mąki czy kredy sprawdzić czy siodło dobrze leży?  :kwiatek:
Nie mogę tego odkopać... 😵
za miesiac w Milsku będzie organizowane szkolenie z dopasowywania siodeł , po szkoleniu pasowacze zaoferowali ze mogę pojeżdizć do chętnych w okolicznych stajniach 🙂
Czy ma ktoś może doświadczenia z korektą łęku w Albion Platinum?
Poszukuję kontaktu do osoby, ktora się takowymi rzeczami zajmuje.
Czy muszę wysyłać siodło do producenta w celu zmiany rozstawu?

Za wszelkie wskazówki będę zobowiązana  :kwiatek:
(info może być na PW)
Czy ktoś z was kupował siodła na stronie www.allesiodła.pl?
Witajcie🙂
Mam pytanie, jak wysłać siodło westernowe, jak nie znalazłam odpowiednio dużego kartonu?? Nie wiem , jak jeszcze go zabezpieczyć by nic mu się nie stało w trakcie ?
sotniax a może jak sobie to przeczytasz: http://www.prestigeitaly.pl/dopasowane/ , to łatwiej Ci będzie z tym "wymierzaniem" 😉 a przy okazji - tam też możesz zlecić wykonanie indywidualnego siodła.
Widzieliście takie cudo? Piękny ornament 😍

.
Witam serdecznie ,

Na codzień jeżdżę ujeżdżenie ,ale chciałabym zacząć skakać jakieś małe przeszkody i jeździć w teren ,żeby urozmaicić plan.
Moje pytanie brzmi : jakie siodlo wszechstronne polecacie ? Chciałabym ,żeby dobrze trzymało i było miękkie ,wygodne . Cena nie gra roli. No i wyobrażam sobie takie siodlo chociaż troszkę z profilem ujezdzeniowym ,jeśli to możliwe.

Czy mogę liczyć na Waszą pomoc? Bardzo mi zależy 🙂

Z góry dziękuję
Kiedyś chciałam prestige roma vsd, słyszałam dobre opinie. Niestety nie mogłam się doczekać siodła na testy i w końcu kupiłam jedno skokowe i 1 ujeżdżeniowe nie-prestige'a. Jak cena nie gra roli, to chyba najlepsza opcja 🙂
Dziękuję!🙂 ktoś coś jeszcze ?
Wisienka1, a jakie masz siodło ujeżdżeniowe? Jesteś z niego zadowolona?

Do małych przeszkód, jeżdżenia w teren + miękkie i wygodne z lekkim profilem ujeżdżeniowym..... to ja polecam Euroriding Jade, wersja wszechstronna. Spełniało te wymagania w 100%. Jeszcze możesz sprawdzić Euroridinga Opal i Diamant, podobna półka (Opal ma trochę głębsze siedzisko).

Skakałam w Prestige Roma (80-90, może tam raz się jakieś 100 zdarzyło) i byłam bardzo(!) zadowolona, ale niestety, nie było to siodło na moją kieszeń wtedy, a bardzo żałuję, bo ta Roma jest taka hmm.... jeszcze nie proteza w stylu Venezii, ale coś przytrzyma, poduchy ma bardzo miękkie; ma także miękkie, półgłębokie siedzisko, więc nie jest to taki totalnie płaski naleśnik. Przyjemne siodło na takie potrzeby. Jeśli chcesz protezę trzymającą z każdej strony, to Prestige Venezia powinna być odpowiednia.
Wprawdzie wydaje mi się, że w moim obecnym siodle jestem bliżej konia niż w Romie (co też mi odpowiada), ale w tej Romie czułam się naprawdę komfortowo - jak na niewprawnego (jeszcze🙂😉) ) skoczka.
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI !

Nie wiedziałam ,że znajdę tutaj taką pomoc🙂
Ujeżdzeniowe to prestige doge na zmianę z sommer opus .

Hmmm ,cięzki orzech do zgryzienia . Nawet jeśli byłabym zainteresowana prestige roma (a jestem bardzo bliska podjęcia decyzji) ,to za żadną cenę nie zamówię go w Equishopie w Katowicach . Zostałam przez nich porządnie wykiwana z dogem .... 😉
Czy jest zatem jakieś inne źródło ,gdzie mogłabym dostać do siodło wraz z usługą dopasowania ? jestem z Krakowa.
może siodła.pl?
Wisienka1, daw mag hubert to bardzo fajne, miękkie siodło 🙂
Zgadzam się z przedmowczynia 🙂 w Hubercie można spokojnie poskakac jakieś Lki jak i pojechać bezpiecznie w teren, a siodlo nie jest profilowane jak skokowka.
btw co prawda swojego Huberta kupowałam 10 lat temu ale było to siodlo nie do zajechania.
Nie jest to siodlo z majwyzszej polki, ale jeżeli nie chcesz się przekierunkowac na skoki a jedynie traktować to jako urozmaicenie, to myślę że moze byc Ci w nim wygodnie.
Co powiecie o siodłach Butet? Chodzi mi konkretnie o siodło skokowe, ale gdzieś tu się doczytałam, że to porażka w stosunku do Antares i Equipe??  👀 Dlaczego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się