SIODŁA

Poszukuję rymarza, który byłby w stanie ocenić możliwość i opłacalność zmiany nietypowego stałego popręgu w monoflapie na zwykłe długie przystuły.
Siodło jest stare ale kupione za niewielkie pieniądze.
Nie jestem jednak przekonana o bezawaryjności obecnego sposobu mocowania i zastanawiam się czy nie da się tego przerobić tak, aby użytkować z krótkim popręgiem...
Czy macie jakiś pomysł z kim mogłabym się skontaktować?

Poleca ktoś jakąś dobrą ujeżdżeniowke?🙂
Wie ktoś coś o siodłach ujezdzeniowych, syntetyczno-skorzanych niemieckiej marki Hilbar ?😉
czy siodło  prestige appalosa jest siodłem wszechstronnym czy skokowym ? wie ktoś ?
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
28 maja 2015 15:59
Jakie to siodło? (Do czego służy, to western czy klasyk?) Znalazłam takie zdjęcie:
czy siodło  prestige appalosa jest siodłem wszechstronnym czy skokowym ? wie ktoś ?


Zależy od konkretnego modelu. Prestige appaloosa to po prostu stara nazwa prestige. Więc są i skokowki i wszechstronne jak i ujeżdżeniowe. Nie jest to nazwa konkretnego modelu
Czy ktoś próbował może, lub wie czy łęki wymienne z siodła Norton pasowałyby do siodła Fp Rimini? Wiem, że z winteca podobnież pasują, ale jak jest w tym przypadku? Ktoś słyszał bądź wie?
Gdzie uderzać, jeśli potrzebuję siodła na wymiar? Może ktoś się orientuje, czy Daw-Mag na zamówienie uszyje siodło z łękiem szerszym niż XL?
HBC niestety odpada, choć bardzo bym chciała, to niestety ceny jak dla mnie mocno zaporowe.

Aktualnie jeżdżę w wintecu wide, na koniu leży ok, ale mi nie do końca pasuje, więc myślę nad zmianą. I pomysłów brak  🙄
ae wydaje mi się, że jak kogoś dobrego od daw maga trafisz to zrobią szerszy 🙂 chociaż polecałabym zmierzyć też XL łęk( o ile oczywiście nie mierzyłaś już) bo na moje oko to ono było bardzo szerokie.
Libeerte, dzięki, Wysłałam maila  :kwiatek:
Poduszka, mierzylam xl,nic z tego 🙁
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
11 czerwca 2015 22:25
Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę dostać niedrogą skokówkę 16,5"? Nie wiem jak z łękiem, według wszechstronnego Daw - Maga M, a jak to ma się do innych firm?  🤔
jakie polecicie siodło wszechstronne / skokowe do 3 500 zł ?
W którym miejscu powinno się mierzyć łęk? Np. w daw magu w którym miejscu jest ten prawidłowy rozstaw? Musze zmierzyć moje siodło i porównać do rozmiarów daw maga i nie wiem jak to zrobić :kwiatek:
Czy wszechstronny (skokowy?) Euroriding Diamant z niebieskim znaczkiem ma bicia z łękiem tam gdzie uj czy gdzieś tam przy przystułach?
Za diabła nie widzę tego na zdjęciu - ma jakieś inne oznaczenie fitu? W innym miejscu?  👀 🙇
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 czerwca 2015 15:36
Ile może kosztować wymiana zamków i przystuł? (daw-mag, siodlarz, Andersz)

edit. znalazłam cennik Prestige i tam jest, że wymiana zamkU to 570 zł  🤔
Czy ktoś ma może albo macał Kieffera Genf?  👀
Jakieś opinie, wrażenia?
Możecie mi polecić jakieś naprawdę miękkie siodła??
Konkretne modele lub nawet linki do nich?
Niestety z moim kręgosłupem muszę mieć coś miękkiego a 10 tys. na prestige xbreath nie mam 🙁
Probowalas cos z latexem w siedzisku?
A z biomexem?  👀
Poczytałam sobie o tym i podobno dobre na problemy z kręgosłupem.
Niestety nie,
Jeździłam w pleszewach, kifferach (starszego typu) Stubenach (sama deska) i innych no name.
Na tą chwilę najbardziej mi pasuje syntetyczny fp ale szukam coś ze skóry
Czy ktoś próbował może, lub wie czy łęki wymienne z siodła Norton pasowałyby do siodła Fp Rimini? Wiem, że z winteca podobnież pasują, ale jak jest w tym przypadku? Ktoś słyszał bądź wie?
A z biomexem?  👀
Poczytałam sobie o tym i podobno dobre na problemy z kręgosłupem.



Cena nadal ponad moje możliwości - 8-13 tys :/ 🙁
kozdanda używanego stubbena z biomexem możesz kupić za 4000.
Kozanda Euroridingi niektore za latexem scielone - Luxor na pewno, jeden model Diamanta chyba i Titan, sprawdzilam wlasnym tylkiem i wlasnym kregoslupem - baaaaaaaaaaaardzo miekkie sa. Z tych co wymienilas - no to szkoda gadac, kula w plot. Ewentualnie pomysl o nakladce zelowej na siedzisko.
Faith a coś nie ujeżdżeniowego?
Sa tez w wesjach skokowych, przynajmniej diamant i luxor 🙂 nie wiem czy tez maja latexowe siedziska ale warto zapytac/doczytac 🙂
Ok, dzięki wszystkim 🙂
kozdanda, stubben  z biomexem jest niezły
Mega miękkie  siedzisko  masz w kentaurze  titan  (lateks  i podwójny  cielak ) oraz siodła  z systemem  cair. 
A wymieniał ktoś może skóre na siedzisku u rymarza i czy jest opcja wypchania siedziska? Np. dodanie żelu między stelarz a skórę lub inny miękki materiał?
Być może wymyśliłam sobie tylko że tak możnaby było więc proszę bez batów :x
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się