SIODŁA

closecontact są jednotybinkowe ? pytam bo też mnie to interesuje a nie miałam przyjemności w takim jeżdzić

Jednotybinkowe są monoflapy. Closecontact, to zazwyczaj siodło z kwadratowym tylnym łękiem i małymi klockami.
Ma też niższe panele, żeby siedziało się bliżej konia.
Hej wszystkim 🙂 czy ktoś ma z was ujeżdżeniówkę equipa i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami odnośnie jazdy,co do skóry itp. ? z góry dzięki  :kwiatek:
Czy ktoś jeździ w wszechstronnym wintecu i mógłby odpowiedzieć mi na kilka pytań?  :kwiatek:
Czym w praktyce różnią się siodła 250, 500, 2000? Które najlepsze?
Czy ktoś jeździ w wszechstronnym wintecu i mógłby odpowiedzieć mi na kilka pytań?  :kwiatek:
Czym w praktyce różnią się siodła 250, 500, 2000? Które najlepsze?
Sprawdzałam 500, 2000 i Lite wygrał Lite 🙂
Czy jakąś mądra duszyczka mogłaby mi podpowiedzieć do czego są te dziury na dole tybinki?

hmm tak myślę do puślisk? żeby ustabilizować nogę, aby nie latała przód/tył?

Nigdy nie widziałam aby Stubben miał takie otwory  🤔

http://allegro.pl/siodlo-stuben-uzywane-i4690289409.html
Dziwne, wydaje mu się, że nie są one zrobione fabrycznie
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
16 października 2014 09:20
O nigdy nie spotkałam się z TAKIM Stubbenem. Nie wydaje mi się, że ty otwory są oryginalne, ktoś - do własnych celów - majstrował przy tym siodle.
Hej wszystkim 🙂 czy ktoś ma z was ujeżdżeniówkę equipa i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami odnośnie jazdy,co do skóry itp. ? z góry dzięki  :kwiatek:


albo skokowke synergy ? 🙂
Orientuje się może ktoś czy łęki Wintec do siodeł Wide wejdą do FP Rimini Pro Light? Bo czytałam, że niektórym udało się upchnąć Winteci do FP, ale te Wide?  😀
[quote author=i believe i can fly1 link=topic=31.msg2201009#msg2201009 date=1413240216]
Hej wszystkim 🙂 czy ktoś ma z was ujeżdżeniówkę equipa i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami odnośnie jazdy,co do skóry itp. ? z góry dzięki  :kwiatek:


albo skokowke synergy ? 🙂
[/quote]

i believe i can fly1, gossu
Testowałam Equipa i jak dla mnie super 🙂 Zdecydowałam się na tego z carbonową terlicą, ale skokowego. Wrażenia SUPER! Próbowałam jeszcze Albiona, Devoucoux, Butet'a (największy błąd mojego życia...  🙄 ).

Rodzaj skóry można sobie wybrać - są trzy. Jeśli chodzi o kolory, to z tego co pamiętam, to był czarny, wiśnia (?), ciemna czekolada i jasny brąz.
Na pewno w carbonach lepiej czuć konia i on też ma "czytelniejsze" sygnały 😉 Nie wiem jak inne konie, ale ten na którego zamawiamy jest dosyć wrażliwy i od razu było widać różnicę (potwierdziła nawet trenerka) 😀
Ponawiam pytanie, czy ktoś jeździł w siodle Wintec 500/2000/all puropose? Pilna sprawa.  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 października 2014 21:47
Orientuje się może ktoś czy łęki Wintec do siodeł Wide wejdą do FP Rimini Pro Light? Bo czytałam, że niektórym udało się upchnąć Winteci do FP, ale te Wide?  😀


Biorąc pod uwagę, że ledwo wsadziłam do ravenny zielony (dasol) łęk to nie sądzę, żeby siodło wytrzymało jeszcze szersze łęki
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 października 2014 19:19
Hej wszystkim 🙂 czy ktoś ma z was ujeżdżeniówkę equipa i mógłby się ze mną podzielić wrażeniami odnośnie jazdy,co do skóry itp. ? z góry dzięki  :kwiatek:


Jeździłam w modelu Emporio i gdybym miała tyle pieniędzy, to bym je kupiła bez zastanowienia. Jakość skóry bardzo dobra, to w którym jeździłam było używane na kilku koniach dziennie i nikt na nie nie chuchał a wyglądało bardzo dobrze. Bardzo wygodne, nie jest zbyt głębokie i spokojnie można w nim anglezować. Jednotybinkowe daje bardzo duże "czucie" konia, łydka po prostu jest przy boku i koń również ma większy komfort, bo nic go nie puka. Quantanamera opisywała te siodła u siebie na blogu, bo testowała różne modele. Trzeba wsiąść i zobaczyć, co tyłek to inne odczucie. Warto spróbować i umówić się na jazdę próbną.

RatiNa to może być siodło krosowe starego typu. Kiedyś takie widziałam. Przez takie dziury przekładało się dodatkowy obergurt, który opasał całe siodło. Teraz na wierzchu w niektórych modelach są po prostu przystuły Fotka
Wiecie może gdzie można profesjonalnie poszerzyć siodlo?
olga96, u Ryszarda Andersza w Pleszewie
http://www.rymarstwo.ig.pl/
W Equipe
http://www.siodlaequipe.pl/
W Daw Magu
Witam, nie jestem pewien czy już kiedyś nie pytałem, ale na pewno nie dostałem info.

Jestem w posiadaniu dość nietypowego siodła,
Siodło jak widać na zdjęciu na pewno nie służy do jazdy wierzchem, przez środek posiada metalową szynę , tak jakby służyło to przełożenia jakiegoś ciężaru przez siodło. Siodło pochodzi z terenu Wielkiej Brytanii, na Elementach mosiężnych napis Scott Saddler Lonctown lub Longtown.

Ale wpisując to w gogle niewiele znajduje.

Mam jeszcze drugie takie siodło, wyglądające na trochę starsze , ale jeż bez nazw na elementach, szyna metalowa przez środek prawie identyczna.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] giga fota i wątek dubel. scalam z siodłami.
no ale co z tym siodlem? to jest siodlo juczne na moje.... musisz zmniejszyc rozmiar zdjecia- jak sie kliknie zey powiekszyc to nie mozna go obejrzec - jest za duze



Może takie ?
Taniu, na moje oko to może takie, tylko tu siodła nie widać 😁 Ale tak na logikę, to by tak podchodziło...
link
O! Tu jest pokazane jak muł nosił armatę. Może takie? Obrazki na dole strony.
😲

To teraz pawel_asola będzie z armatą pomykać...
Swoją drogą, fajne wykopalisko Pawle! 🙂
link
O! Tu jest pokazane jak muł nosił armatę. Może takie? Obrazki na dole strony.


To tylko do przewozu chyba. Te stare armaty to mają takie odrzut, że mogło by tego osła przestawić 😁
Już widze tych talibów poknacających na tych małych osiołkach i prujących do siebie z tych armatek 😁


To właśnie takie siodło do przewozu, ostatnio gdzieś mi się też takie w oczy rzuciło..
Co w nim nietypowego? Siodło juczne na muła i tyle. Budowa odpowiednia do okresu produkcji.

https://www.etsy.com/listing/160103876/mule-pack-saddle-display-piece?
Co w nim nietypowego? Siodło juczne na muła i tyle. Budowa odpowiednia do okresu produkcji.

https://www.etsy.com/listing/160103876/mule-pack-saddle-display-piece?


To byłam blisko. Swoją drogą to ciężko miały konie/muły w takich wojnach.
p.s
To Paweł jeszcze potrzebuje dwu ludzi do pomocy  😉
Co w nim nietypowego? Siodło juczne na muła i tyle. Budowa odpowiednia do okresu produkcji.

https://www.etsy.com/listing/160103876/mule-pack-saddle-display-piece?


Może to, że nie jest to siodło do jakiego większość z nas tu przywykła? Nieznaego typu i dokładnego przeznaczenia. Dlatego nietypowe?
[quote author=alma. link=topic=96304.msg2206682#msg2206682 date=1413963995]
Co w nim nietypowego?


Może to, że nie jest to siodło do jakiego większość z nas tu przywykła? Nieznaego typu i dokładnego przeznaczenia. Dlatego nietypowe?
[/quote]

Tak, nie jest to siodło klasyczne, ale skoro po zdjęciu widać, że jego budowa nie pozwala w nim jeździć a jednocześnie siodło jest wiekowe, to do czego poza jazdą używano dawniej koni/mułów? Nie tylko ludzie ale i ich ładunek musiał przemieszczać się z miejsca na miejsce.

Chomonto dla większości osób na tym forum też nie jest typowym narzędziem pracy z końmi a pewnie ponad 90% osób wie z czym to sie je.
no i poczułem się dziś jak w carskiej Rosji, otwieram mail a tam PW od Katiji z oficjalnym ostrzeżeniem za moje działania na forum, już się zastanawiam jakąż to "zbrodnię popełniłem" i okazuje się że śmiałem otworzyć nowy temat no i zamieściłem za duży załącznik  🙇

Co do załącznika nie czepiam się chociaż na innych forach jest po prostu blokada na wielkość załącznika i po temacie , nie wiem czy to jakiś błąd formatowania, u mnie ten załącznik we właściwościach ma 285 kb czyli chyba nie jakiś kosmos, ale ok "moja culpa"

Ale Katija zarzuca mi dubel i dopina mój temat do ..... siodeł ?? 🤔 a co to ma wspólnego z siodłami jeździeckimi nazwę - siodło juczne ? , rowerowe też się nazywa siodło ?
no ale trzeba było do czegoś dopiąć , ale czemu np. nie do siodeł skokowych? albo do derek po podobnie jak derka to leży na koniu? albo może do wątku o naturalnych bo właściciel był kiedyś na kursie ?

Zrozumiał bym gdyby został założony wątek siodła juczne ok, ale nie do siodeł ogólnie .... no chyba że ktoś chce na tym pojeździć, pomimo wieku stan jest dobry, mogę wypożyczyć  🏇 🏇

Zastanawiam się tez nad sensem, łączenia tematów w te tasiemce, normalne jest na forach że tematy powstają i umierają, a na rewolcie skąd, dopinamy watki i jak chcesz coś zapytać o przydomowych stajniach przeczytaj najpierw : szesnaście tysięcy pięćset sześćdziesiąt osiem wpisów :-) chyba dzieła Lenina były krótsze  🙄

Oczywiście nie muszę tu wchodzić jak mi się nie podoba, ale forum to nie tylko kilku adminów i 10 stałych osób, ale też cała rzesza pozostałych?
proszę oświećcie mnie: to siodło wszechstronne o profilu skokowym czy ujezdzeniowym bo się pogubiłam 🙁
Miał ktoś do czynienia z siodłem KenTaur Jupiter? Bo znalazłam taki model, już 5-letni, ale w dobrym stanie i zastanawiam się czy warto...
Plamkakochanie, to siodło wszechstronne o profilu... wszechstronnym i tyle
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się