SIODŁA

tereska,  przejazałas to chociaż ? to było pierwszym miejscem gdzie patrzyłam 😉
Nie przyszło Ci do głowy, że o model "Prestige" można zapytać importera siodeł Prestige?

Zadałam sobie trud poszukania i w zakładce historia jest taka oto podpowiedź:

"Dzięki rekomendacji fachowców i specjalistów pierwsze debiutowe siodło dostało nazwę Prestige"
Jest ktoś w stanie zidentyfikować siodło z ogłoszenia? z tego co wiem firma to ,, ...england '' http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/122741   :kwiatek:


Obstawiam, że to Walsall England🙂
Kasix1997   My little Princess
26 czerwca 2014 09:25
oo Dżastin  :kwiatek: nie mogłam się niczego doszukać, a słyszałaś może jakieś opinie? 🙂
Ile kosztuje mniej więcej malowanie całego siodła przez rymarza ? i czy zwykły rymarz da radę ?  😉
Kasix1997 kiedyś przymierzałam się do ujeżdzeniówki tej firmy, z tego co wiem to jakościowo całkiem spoko. Zresztą, aktualnie sama mam siodło szyte w tej fabryce, tyle że pod inną nazwą(Frank Baines) i jest zaaajeeee  💃
czy ktoś tu ma wintec 500?
Wie ktoś może jakie łęki pasują do siodła Tekna? :kwiatek:
ej ludki, nie wie ktoś może czy i gdzie poszerzają Pleszewy?  :kwiatek:
[EDIT] doczytałam, doedukowałam się, już wiem :p
Które siodełko skokowe: prestige golden star i daw mag grand prix, lepiej trzyma, nie jest mocno close contakt i jest po prostu wygodniejsze :kwiatek:? Jakie macie o nich zdanie?
[img]http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/44/81/28/39/4481283983_1[/img]
[img]http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/44/81/28/39/4481283983[/img]
Orientuje się ktoś co to może być, siodło posiada oznaczenie WJ 1948 (ewentualnie moze być to KJ 1948)
Czy będą to inicjały rymarza czy może tabliczka właściciela siodła. Poza tymi żadnych innych oznaczeń nie ma. Siodło wszechstronne w odcieniach brązu, do renowacji, ciekawi mnie tylko to oznaczenie. Bo może ten mój antyk jest coś więcej warty jako zabytek ;p
Donia ponoć łeki Wintec'owe 😉
własnie też przyszłam z zapytaniem na temat tego siodło. Ktos ma ? Szukam czegos z wymiennymi łekami, ale nie chce zamszowego siedziska  🙄
Dzien dobry! Planuje kupno winteca z wymiennymi lekami na bardzo bardzo szerokiego konia. Mam kilka pytań w zwiazku z tym, mianowicie jak wypada rozmiarówka wintecowych leków w porównaniu z prestigem? Na tego konia pasuje prestige z lekiem 35 i zastanawiam sie czy bede zmuszona kupować leki "dla poszerzanych koni" czyli te liliowe i wyżej czy moze zwykle białe bedzie pasować? Chodzi mi tez o to, ze z tego co wydedukowałam, te liliowe leki sa robione dla siodeł "wintec wide", ale tego tez nie jestem pewna. Czy ktos cos wie wiecej na ten temat? Czy moze liliowe leki pasują na te siodła, które w nazwie nie maja "wide"? Prosze uprzejmie o pomoc 🙂 pozdrawiam!
Wypozycz miarke i obmierz🙂
gocunio Prestige ma zawyżoną miarę w stosunku do Winteca o dobre 2-3 rozmiary.

Mój chodzi w obecnie w Wintecu z łękiem 32 (bez podkładki) lub w 33 (z podkładką mattesa), 33 Prestige Leonardo i 34 Prestige Silver Star był na niego za ciasne.
tuch Twoja odpowiedź jest dla mnie bardzo cenna, dziękuję 🙂 Wypożyczyłam miarkę ze sklepu jeździeckiego, jak pomierzę to się okaże co dalej, czy będzie konieczność ładowania się w te "widy" i liliowe łęki czy standardowe wystarczą.
gocunio, A z którego sklepu? Bo ja też potrzebuję 😀
z wrocławskiej Tundry 🙂 wpłaca się kaucję w wysokości 120 zł i uprzejmy pan wypożycza 🙂
gocunio, Dzięki wielkie 😉 Też się do niego przejadę 😉
Witam wszystkich miał ktoś z Was może styczność z siodłem firmy RIGOLETO 😡 model Jeroen Dubbeldam. Z tego co wiem siodło ściągnięte z holandii, jestem jego szczęśliwym trzecim posiadaczem. Może jakieś opinie, ktoś coś? Byłabym wdzięczna :kwiatek:

EDIT;nazwa firmy
Jakie są wady (i zalety) systemu cair w wintecu  :kwiatek:?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 października 2014 09:05
Czy jest jakaś szansa, że rymarz wykona same klocki kolanowe?
ushia   It's a kind o'magic
10 października 2014 09:59
Dramuta
podstawowa wada cair jest fakt, ze jest "niepoprawialny" - tzn jestes skazana na taka grubosc i ksztalt wypelnienia jakie masz
mozna ewentualnie kombinowac z wkladkami, ale jest generalnie mniej pola do popisu niz z welnianym wypelnieniem

zalety to reklamowany brak punktow nacisku
jest wygodnie

przy dopasowywaniu siodel w cair trzeba pamietac, zeby koniecznie sprawdzic pod jezdzcem - potrafia zupelnie inaczej lezec pod roznymi osobami


gocunio - wkladanie lekow "wide" do zwyklego siodla nie jest najlepszym pomyslem, mozesz uszkodzic terlice
z tego co na forum ludzie pisali, to ewentualnie najwezszy "wide" do zwyklego
choc osobiscie nie wiem jak oni to wcisneli, ja mialam problem juz z bialym, czy nawet czerwonym lekiem 😉

no i niestety, przynajmniej moja izabela pierwszej generacji, przy szerokich lekach ma przykra sklonnosc do splaszczania sie przodem - w sensie paneli
ponoc w wintecach drugiej generacji jest to poprawione, ale w moim daje tak w kosc, ze nie wyobrazam sobie zalozenia jeszcze szerszego leku
O taką odpowiedź i chodziło. Dzięki, ushia  :kwiatek:.
Hej 🙂
Czy znajdą się tutaj osoby które będą w stanie polecić mi kogoś (a najlepiej kilka osób/firm) które przyjeżdżają mierzą konia i potem robią DOBRE siodła? 🙂 Chodzi mi głównie o ujeżdżeniowe albo west (tak wiem ze skrajności w skrajność ale lubię się rozejrzeć i tu i tu  🤣 ). Fajnie jakbym jeszcze przez to nie zbankrutowała ale rozpatrzę każdą ofertę. Piszę bo może już ktoś miał do czynienia z jakąś firmą i jest zadowolony z siodła... albo i odwrotnie 😀 proszę o odpowiedzi i z góry dzięki 🙂
Czym się różnią w praktyce siodła closecontact od zwykłych siodeł?
są mniej zabudowane-brak lub małe klocki 🙂
Dzięki, olga96  😀.
closecontact są jednotybinkowe ? pytam bo też mnie to interesuje a nie miałam przyjemności w takim jeżdzić
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się