POMOC TECHNICZNA (programy graficzne i wszystko inne z komputerem związane)

Szukałam ale nie znalazłam.

Mianowicie potrzebuje pomocy. Na prośbę ciotki zaprojektowałam dla niej logo. Nawet wykonałam je w programie graficznym i nieźle mi wyszło. Ale problem pojawia się, wraz z pojawieniem magicznego słowa "wektor", który potrzebny jest do druku. Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać i z której strony ugryźć.

Dlatego proszę was kochane dobre duszyczki voltowe o pomoc, rady. Może jest ktoś kto się na tym zna i wie jak gdzie i z czym. Nie mam na to za wiele czasu, a on nie działa na moją korzyść zdecydowanie.

Błagam r-v pomóż  🙇 🙇 Będę dozgonnie wdzięczna  :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
26 sierpnia 2010 15:52
Musisz je obrysować krzywymi np w corelu albo illustratorze.
Ew jak jest bardziej skomplikowane corel ma takie coś jak coreltrace, który sam wychwytuje krawędzie i robi obrys.
Byłoby łatwiej, gdybyś wstawiła je tutaj, byłoby łatwiej określić, co trzeba zrobić. 
(A na przyszłość polecam projektowanie od razu w wektorach. Ew patykiem na plaży - bo dobre logo, to takie, które można patykiem narysować.)
wektorem jest obrazek, który wraz ze mianą wielkości zmienia proporcje. czyli w paintcie wektora nie zrobisz, bo tam piksele rosną razem z powiększaniem (grafika rastrowa). najlepszy jest corel i photoshop, tam wszystko co tworzysz, to grafika wektorowa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2011 14:54
Czy jest ktoś kto by mógł mi pomóc?
Czy ktoś pomógłby mi przerobić zdjęcie do w rozdzielczości 300 dpi w rozmiarze docelowym RGB / CMYK?

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 czerwca 2011 18:45
a ja mam pytanie tez związane z komputerem ale odnośnie karty dźwiękowej.
ostatnio robiłam format i za chiny ludowe nie mogę zainstalować sterowników dźwięku a nie wiem jak sprawdzić który będzie odpowiedni do mojej karty 🙁


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się