Ostrzeżenia - dyskusja

Hipp, ban jest w zasadzie nieodwołalny. No chyba, że był efektem pomyłki (np. nałożony  za posiadanie dwóch kont, kiedy okazuje się, że zarejestrował się np.  sąsiad o takim samym IP).
Edit.
Sorki, był jeszcze ban nałożony na z góry określony czas za notoryczne łamanie tego samego ponktu regulaminu (po wcześniejszych ostrzeżeniach, moderowaniu wypowiedzi i uciszaniu).
No i jest jeszcze ban na życzenie, o który można prosić moda i ten życzliwie może (albo i nie) go nam tymczasowo nałożyć 😉 Ale to już bardzo specyficzny przypadek
W takim wypadku znacznie prościej dać uciszenie na określony czas.
nie, bo dziewczyny nie moga nawet sie logowac. maja sie uczyc a nie czytac volte. i dlatego prosza o bany zwykle.
A tak z ciekawości- jak się ma bana, to nie można też czytać? Myślałam, że to uniemożliwia udzielanie się po prostu.
Są różne opcje. Może być pełny ban lub częściowy. Pełny uniemożliwia wysyłanie wiadomości, logowanie się i rejestrowanie na forum. W częściowym możemy zaznaczyć jedną, dwie lub trzy spośród wymienionych wyżej opcji. Poza tym banować można IP, nazwę hosta, adres e-mail i nazwę użytkownika - osobno lub wszystko razem.
😉 swoja drogą takie banownie nie zawsze jest skuteczne. Np gdybym ja dostała bana , zablokowli by mi wejscie na forum to sorki ale w parcy mam x komputerwó podłaczonych do róznych sieci, oprocz tego w domu korzystam z orange (mam bezprzewodowy ruter) a mam rowniez wbudowany modem w laptopie. Nie dosc tego mam "gwizdek" z plusa  (slużbowy).
Jak w takiej sytuacji mozecie skutecznie nałożyc bana i jednoczesnie upilnowac aby taka osoba jak ja nie zarejestrowała sie ponownie pod innym nickiem z innej np słuzbowej poczt mailowej?
Jeśli zalogujesz się z innego IP, kompa, itd, a do tego nikt Cię nie rozpozna jako zbanowanej userki to w zasadzie nic nie możemy zrobić. Jeśli ktoś powraca jak bumerang, a do tego ma zmienne IP to pozostaje banowanie adresu e-mail i nazwy użytkownika. Taka zabawa - kto pierwszy się zmęczy. Powinno się też usuwać wszelkie ślady bytności po takim trollu.
nie powinno sie ich usuwac, bo czesto pomagaja w odkryciu nowego wcielenia. i wlasnie dlatego ja tego nie robie. i sam wiesz, ze nakladam tych banow sporo. wlasnie min dlatego, ze mam "slady".
Faza, ja mam na to swoje sposoby, ale sie nimi nie bede chwalila, bo troll nie spi 😉
😉  🤣  no to będe się pilnowac aby nie doslużyc się bana, choc nie wykluczam wypadki "chodza po ludziach"
Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo dostać bana.
to już teraz wiem dlaczego po nadaniu bana volty nie mogłam czytać nawet z telefonu (bez logowania)! dzięki za rozjaśnienie mechanizmu :kwiatek:
cavaletti, bo sie mialas uczyc, a nie czytac! o! 😉
🤣 wcale sie nie zdziwie jak moj kolega małzonek zwroci sie do Was z prosba o bana dla mnie. Bo ciągle mi gada ,że jak nie w pracy to jestem w stajni a jak nie w stajni to cyztam forum. He, he cos w tym jest. Pozdr
a jakbym chciała takiego naukowego bana, to będziecie pamiętali odblokować?  😉
prosić tutaj czy na priv?
Możemy nie pamiętać 😀iabeł:
eeej! grzecznym użytkownikiem jestem! chociaż chłopak by się ucieszył :P

jak tutaj, to proszę do 5 września - jak będę siedzieć na volcie i chodzić do pracy, to się nie wyrobię z nauką 🙂 jakby się dało to i takiego po IP i takiego na użytkownika 🙂
Averis   Czarny charakter
29 września 2012 14:47
Chciałam tylko wyrazić swoją autentyczną radość z powodu jakości moderacji Wawrka. Dostałam ostrzeżenie za post pod postem- zapewne słusznie, bo pomiędzy postami nie upłynęły dwa tygodnie (chociaż tego nie sprawdzę, że Wawrek je scalił). Nie mam żalu- regulamin obowiązuje wszystkich. Szkoda tylko, że nieregulaminowy post jest z 9. września, a ostrzeżenie dostałam dzisiaj o ósmej rano, dziwnym zbiegiem okoliczności niedługo po tym, gdy pokazałam rzeczonemu Wawrkowi, że bawi się w prawnika zupełnie bez sensu i stosuje podwójne standardy w stosunku do wątku o fryzach. We wspomnianym wątku puszył się, że R-V to nie sąd i nazywanie kogoś oszustem jest niedopuszczalne, a jednocześnie nie ma problemu z wielkim wątkiem o nieuczciwych użytkownikach, gdzie jest przecież cała lista oszustów i różne epitety typu złodziej/oszust/cokolwiek padają bardzo często. Wynika z tego, że po moim poście Wawrek radośnie przejrzał listę moich ostatnich wiadomości w poszukiwaniu jakiegoś powodu, by wlepić mi cokolwiek. Cieszę się, że dałam mu powód do radości 😉 Nie wiem czy osoba, o której  mowa w wątku o fryzach jest jego dobrą znajomą (mam nadzieje, że nie bo to byłoby żałosne). Naprawdę aż chce się pisać na forum z tak fachowym moderatorem :kwiatek: Życzę Wawrkowi takiego zaangażowania w codziennej moderacji, bo jakoś do tej pory go nie było widać.
trzynastka   In love with the ordinary
29 września 2012 14:56
Chciałam tylko wyrazić swoją autentyczną radość z powodu jakości moderacji Wawrka. Dostałam ostrzeżenie za post pod postem- zapewne słusznie, bo pomiędzy postami nie upłynęły dwa tygodnie (chociaż tego nie sprawdzę, że Wawrek je scalił).


Przecież wiele osób "podnosi temat" już po 24h, bez konsekwencji. Więc te 2 tygodnie są przegięciem, a nie słusznym postanowieniem moderatora.
Averis   Czarny charakter
29 września 2012 14:59
nine, nie  wiem skąd mi się to wzięło (tzn. te dwa tygodnie). Pomiędzy postami na 100% upłynęły przynajmniej 24 godziny.  W takim razie jeszcze bardziej gratuluję bezstronności i profesjonalizmu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 września 2012 15:49
Post pod postem można dodać chyba po 2 dniach?
trzynastka   In love with the ordinary
29 września 2012 16:01
W sumie nie wiem po ilu, bo nigdzie to nie jest to uregulowane.
Ale spójrzmy na zabawowe wątki, np tu [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,816.msg1491773.html#msg1491773]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,816.msg1491773.html#msg1491773[/url] czy te konkursowe, 24h i tyle.
Averis   Czarny charakter
29 września 2012 23:19
Sprawa wyjaśniona.
trzynastka   In love with the ordinary
30 września 2012 14:37
ok, ale tak na przyszłość, po ilu można coś napisać bez edycji ?
No po dniu przerwy, kiedy ktoś chce zrobić "up" czy coś w tym stylu. Ja się pośpieszyłem ze zgłoszeniem, ale przeprosiłem i ostrzega zdjąłem. I nic personalnego w tym nie było Averis i nigdy nie ma kiedy ostrzegam userów na tym forum, a zdarza się, że robię to komuś kogo lubię z wzajemnością 😉 A Ciebie raz jeszcze i publicznie przepraszam :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 października 2012 09:00
No po dniu przerwy, kiedy ktoś chce zrobić "up" czy coś w tym stylu. Ja się pośpieszyłem ze zgłoszeniem, ale przeprosiłem i ostrzega zdjąłem. I nic personalnego w tym nie było Averis i nigdy nie ma kiedy ostrzegam userów na tym forum, a zdarza się, że robię to komuś kogo lubię z wzajemnością 😉 A Ciebie raz jeszcze i publicznie przepraszam :kwiatek:


Łał. Pierwszy raz w historii Wawrek przeprasza za błąd i znosi nalożoną karę  😲 😲 👍
Uwierz, że nie pierwszy, ale jakoś nigdy publicznie 😉
Błagam podpowiedzcie jak usnąć ogłoszenie :C  potrzebuje jak najszybciej :C
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się