siodło ujeżdżeniowe

Jak patrzę na nie na koziołku to ono chyba nie bardzo do prostych pleców?  👀
Euphorycznie to z postu o doborze klocka? Patrząc na panele z tyłu wygląda na bardzo prosty profil.
Najpierw bym zmieniła klocek


właśnie z ty mam problem heh - do kolana ma sięgać tak? Jak widać na tych wzorów od kentaura jest jeden o długości 20 cm ale srednio pasuje do ujeżdżeniówki, a drugi ma 14 cm i nie wiem czy nie za krótki.. obecne sięgają mi daleko za kolano  🤔
Amnestria, niestety moja kobyłka stoi nadal po kontuzji  😵, ale używam go na przeróżnych koniach. Jeden tak je polubił, że prawie zakładał nogi za uszy jak kłusował😍 Mimo wszystko trzymaj kciuki za mojego rudzielca bo bez niej to nie to samo. :kwiatek:

epk - tak, tania i szybka megaprzerabialność to też mega zaleta.
Ktoś coś o Ainsley Vanguard?
drabcio moim zdaniem to nie siodło dla Ciebie  😕 wyglądasz w nim dość dziwnie, przede wszystkim tybinka i  chyba za bardzo cofa Cię do tyłu... A masz jakieś inne zdjęcia z długich strzemionach?
drabcio, - teoretycznie tak, ale to też zależy od kształtu klocka...
Nie jest Ci w siodle za szeroko? Możesz puścić luźno noge, czujesz kości kulszowe?
Czy ktoś ma doświadczenie z Prestige Roma Dressage? Zakleszczające ? Miękkie ? Amatorskie ? Znalazłam zdjęcie na koniu w starych ogłeszeniach . Czy to normalne, że te panele nie przylegają na całej długości ? http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/321546
Wiecie moze gdzie kupie łęk do Tekny?  😵
Jak mam dlugosc uda 33 cm to jaka dlugosc tybinki bedzie dobra?
Zamierzam kupić ujezdzeniowke i myslalam o firmie bates czy możecie mi polecić który model wybrać? Dodam że jestem dość niska. Jak w nich rozmiarowka wypada?
Kochani startuje od zera z nowym koniem i taki problem. W okolicach nie ma siodlarza z dużym wyborem siodeł do przymiarki, a ja zupełnie nie wiem od czego mogła bym zacząć. W sensie od jakiego modelu siodła. Potrzebuje czegoś na konia z lekko łękowatym, krótkim grzbietem, przebudowanego zadem. Siodło które ma obecnie (stary kieffer wien) opiera się tylko z przodu i z tyłu paneli pozostawiając przestrzeń po środku. Ktoś ma jakiś pomysł od czego mogła bym zacząć przymiarki?
vissenna   Turecki niewolnik
14 grudnia 2017 23:45
Klopsik większość Kiefferów jest na plecy płaskie jak modelka wybiegowa. I większość ujeżdżeniówek też będzie płaska bo taki typ konia dominuje w użytkowaniu ujeżdżeniowym.
Sporo lemetexów mogłoby pasować do wklęsłych pleców.
Najpierw się trzeba jednak zastanowić czy kształt pleców jest "z natury" czy są to braki mięśniowe. Bez zdjęć grzbietu ciężko stwierdzić.
Pomiar trzeba zacząć od rozstawu łęku i ławek.
Na pierwszej stronie wątku o dopasowaniu siodła masz podane jak zrobić dobre zdjęcia.
Koń jest totalnie bez mięśni, ale ten "kształt" pleców nie znika w trakcie pracy. Generalnie ten koń nawet przy dobrym treningu ma postawę jak przerośnięty źrebak. Obecnie od roku praktycznie nie pracuje więc wygląda fatalnie. Kieffera dostałam w pakiecie, ale tylko założyłam w boksie i wróciło na wieszak.
Jakie siodła ujeżdżeniowe -oprócz Kiefferow- na proste plecy? Szukam czegoś co będzie na proste mocne plecy, ale jednocześnie krótki grzbiet (arabski). Passier GG jest ok, ale jest za długi (17,5"😉 i zachodzi na lędźwie. Jeżeli nie znajdę lepszego rozwiązania spróbuję z 17". Obawiam się ze Kieffery rozm 1 tez mogą być za długie. W 16 i 16,5 ja się nie zmieszczę  🤔. Potrzebuję przynajmniej 17". Jakieś pomysły?
aga2808, sprawdź Kentaur Ithaka - ma krótsze panele i jest dedykowane na krótkie grzbiety. Na moim koniu z prostymi plecami leżało bardzo dobrze.
Wintec Isabell albo Bates Isabell, krotkie plaskie panele.
Szukam miękkiego siodła ujeżdżeniowego, które usadzi mnie porządnie na pośladkach i przesunie moje łydki do przodu. Teraz jeżdżę albo w Euroriding Diamant i w nim problem z nogami uciekającymi do tyłu jest najbardziej widoczny. Albo w Kieffer Action i w nim jest trochę lepiej z nogami, aczkolwiek też nie do końca. W nim z kolei moje uda nie przylegają do klocków, więc przesuwam się bliżej przedniego łęku, ale wtedy moje nogi wędrują do tyłu. Tak, czy siak w obu siodłach górą ciała lecę do przodu a dół ucieka mi do tyłu. Czy ktoś z Was miał podobny problem i znalazł siodlo, które choć trochę mu pomogło z tym walczyć?

BeAtra, faith dziękuję za odpowiedzi.

BeAtra muszę przyznać że Kentaur Ithaka szczególnie wersja AP wyglada fajnie. A jak twoje odczucia po jeździe w tym siodle?
aga2808, - jeszcze prestige lucky dressage i albion slk możesz próbować 🙂
annet, - masz może zdjęcie? Co mówi trener? Czy siadasz źle od pozycji nóg - czy nogi źle ustawiasz przez resztę? Trzeba znaleźć pierwotną przyczynę złego ustawienia.
keirashara - Ciężko powiedzieć, gdzie leży przyczyna problemu. Ogólnie jestem sztywna i to w połączeniu z koniem, który niewygodnie nosi - daje bardzo kiepski widok. Problem bardzo uwydatnia się w galopie na obecnym koniu, bo koń często czterotaktuje, wtedy ja nie mogę w żaden sposób luźno usiąść, zakleszczam się, pochylam do przodu a łydki przesuwam do tyłu. Ten problem miałam od zawsze, z tą tylko różnicą, że jego nasilenie na różnych koniach i w różnych siodłach jest mniejsze bądź większe. Moja obecna trenerka zwraca mi na to uwagę od samego początku, na każdej jeździe. Tylko tyle, że na poprzednim koniu zdarzało mi się nad tym zapanować i mieć lepsze momenty, tak na tym koniu są tylko złe momenty. I normalnie obarczałabym winą tylko siebie, choć trenerka od początku jak zobaczyła, że jeżdżę w Diamancie, to mówiła, że jej doświadczenia z tym siodłem są właśnie takie, że bedzie jeszcze pogłębiać mój problem. Przyjęłam to do wiadomości i kupiłam Actiona, w którym jest ciut lepiej, ale to nadal nie to. Potrzebuję siodła, które mi odczuwalnie pomoże lepiej usiąść. Zwłaszcza teraz na tym czterotaktującym koniu, bo póki co, to galop to mordęga doprowadzająca mnie do łez.
Wszechstronno ujezdzeniowe stesuj jakies 🙂
Prawdopodobnie problem w tym, ze klocek w ujezdzeniowce cofa ci mocno udo, a co za tym idzie - cala noge.

Sprobowalabym cos z tybinka skątowana mocniej do przodu i ewentualnie krotkim klockiem bardziej trzymajacym od gory niz od przodu.
faith - Miałam kiedyś siodło wszechstronne o profilu ujeżdżeniowym (Kieffer, nie pamiętam nazwy modelu). Wtedy w ogóle nie zwracałam uwagi na takie "fanaberie", jak łydka za bardzo przesunięta do tyłu. Ogólnie, to dopiero, jak się przesiadłam w prawdziwe ujeżdżeniowki, to mój dosiad się poprawił. No, ale te uciekające łydki ciągną się za mną nieprzerwanie. Skoro mówisz o krótkim klocku - trzymającym od góry, to wrzuć proszę jakiś przykład.
Bates innova mono, Erre freestyle...Moze Hintermayer Anatomic? Albo Hulsebos w wersji z krotkim klockiem?

O wszechstronno ujezdzeniowym wspomnialam dlatego, ze na bank beda mialy mniej pionowa tybinke od typowej ujezdzeniowki. Bardziej skątowaną do przodu wlasnie. Więc powinno Ci być latwiej i lydka bedzie swobodniejsza 🙂

No albo cos na miare, Sommer robi na bank rozne opcje tybinki - sama mialam jakis czas taka wlasnie wersje.

Albo, klocek na rzep zebys mogla sobie nim pomanewrowac.
Stubben scandica ma bardzo do przodu tybinke. Ja mam kieffera ulle i tez jest bardziej do przodu niz w euroridingu, ale scandica to jest ekstremalna jesli o to chodzi.
BeAtra, faith dziękuję za odpowiedzi.

BeAtra muszę przyznać że Kentaur Ithaka szczególnie wersja AP wyglada fajnie. A jak twoje odczucia po jeździe w tym siodle?

Miałam to siodło na testy i odczucia bardzo pozytywne.
Ithaka ma klocki na rzepy więc można je sobie ustawić tak jak wygodniej lub nawet wymienić na inny kształt.

A próbowałaś skrócić strzemiona o np. 2 dziurki i pojeździć tak kilka jazd a potem je wydłużyć?

annet, możesz spróbować z Prestige Venus lub Dressage Dream. To są siodła miękkie i w mojej opinii dość dobrze usadzające. Kieffer Action to dość stary model i na pewno usadza ale moim zdaniem jest mnie wygodny niż Prestige. Miałam tego Kieffera 10 lat stąd mam porównanie.
A ktoś wie gdzie można dokupić te klocki? Niestety od swojego rymarza ciągle nie mogę uzyskać odpowiedzi po ile one w kentaurze..
Coś nie wchodzi mi edycja poprzedniego posta  🙄
Czytanie w biegu podczas wigilijnych przygotowań - nie zauważyłam że problem z dosiadem ma annet a nie aga2808 😉

drabcio nie wiem gdzie można dokupić klocki kentaura, pewnie u producenta więc najlepiej się dowiedzieć w sklepach gdzie sprzedają produkty kentaura.
Ale np. Wintec czy Bates ma w swojej ofercie sporo różnych klocków na rzep i można sobie coś dobrać.
Szukam opinii o Equipe Roma, ktos coś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się