siodło ujeżdżeniowe

Jakiś pomysł, co to za siodło?
Niestety nie mam możliwości przeszukania go od góry do dołu i znalezienia znaczków na chwilę obecną. A nuż ktoś zna i będę mieć info wcześniej.

Klik Klik Klik
Mam pytanie dotyczące popręgu, jego długości. Czy jeśli od najniższej dziurki do najniższej, mierząc przystułę mam 65 cm, to powinnam kupić popręg 70 cm? Zakładając, że mierzyłam na luźno, a popręg będzie z gumami.
jagoda1966, - to tak nie działa, konie są różne, przystuły różnej długości. Ja w poprzednim siodle zapinałam na 3 dziurkę, teraz zapinam na 5 (z obu stron), a popręg jest ten sam i w tym samym miejscu 😉 Popatrz na zdjęcia, gdzie powinien być, bo za krótki lub za długi może drażnić i obcierać.

Co do popręgów - neopren mi umiera, znaczy rzepy się rozjechały i wygląda bardzo nieestetycznie, bo nie mam jak złapać dodatkowej przystuły. Zastanawiam się, czy iść teraz w skórę (miałam do wszechstronnego i było super) czy coś innego i czy opłaca się inwestować w anatomiczny? Kolor czarny, więc wybór mam spory. Myślałam o daw-magu.
keirashara ja bardzo polecam ten:
http://www.daw-mag.pl/popreg-skorzany-ujezdzeniowy-profilowany
używałam na wielu koniach i jeżeli siodło jest dobrze dopasowane, a popręg jest czysty to nie widzę możliwości obtarcia. Jest też bardzo miękki i chyba niezniszczalny. Dodatkowym plusem skóry jest to, że jak używasz na kilka koni pod rząd to nie musi schnąć tylko psikacz do skóry, szmatka i jak nowy, gotowy do działania 😉
kasiakliczkowska, - konia mam jednego, obtarć się nie boję, bo już skórzany nosił, a siodło ma bardzo dopasowane. Myślałam raczej o tym: klik, jakoś mi się bardziej wizualnie widzi, zastanawiam się tylko, jaka jest faktyczna różnica między nimi.
keirashara dzięki za dobre chęci 😉 kupiłam tą 70 tkę, zobaczymy, najwyżej jutro wymienię. Od czegoś muszę zacząć 🙂 Zwłaszcza, że u mnie ten popręg na dwa konie powinien pasować 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 listopada 2017 13:50
Kupiłam niedawno popręg Kieffera, ten "oddychający" i jest rewelacyjny 🙂 miękki, nie obciera, sprzączki działają mega lekko i nie niszczą skóry. Polecam, bo wydaje mi się, że wytrzyma długo 😉
jagoda1966, - z ciekawości, co Ty siodłasz w to 70? Bo mój ślązak ma 60. Jakiegoś wielkokonia masz, czy przystuły takie krótkie?
Pati2012, - do kieffera podchodzę z dystansem, bo ich skóra lubi się bardzo mocno rozciągać...
Ja mam 70 na konia koło 170 cm. Normalna długość na większe konie.
Ja mam 70 na araba, więc...  😁
(i krótszych popręgów nienawidzi)
Na mojego ślązaka 70cm też za długi popręg a szkoda, bo takiego kupiłam Kavalkade Klimatexa - świetny popręg zwłaszcza na upały, czekam, może się rozrośnie wszerz i zacznie pasować 😀
Ja mam 75 na nie dużego wlkp i drobnego ślązaka :P Ale ja chyba trafiam na sioła z bardzo krótkimi przystułami  😀
Mam popręg Daw Maga i jeżeli miałabym kupować to na pewno bym tego nie zrobiła, głównie z tego względu, że szlufki na przystuły są bardzo nisko i za chiny nie mogę ich tam włożyć przez co nieestetycznie odstają :/
Siodłam kobyłę 165 cm w kłębie, dość szeroka klatka. Druga jest trochę wyższa. Rozmiar popregu zależy od klatki właśnie, a nie wzrostu. Za godzinę wszystko będzie jasne. Najwyżej wymienię.

Edit. dopisek

No i pasuje na obie. Na niższą nawet lepiej, ale to zasługa szerszej klatki właśnie.
Wigorrr, - a który model masz? Bo są 3 z tego co widzę.
Tylko ja mam popręg 90?  😁
lenalena - 90? Wow...😀
Ja podobnie jak Tulipan mam 65-70 na konia 170 🙂
Daw Maga miałam skórzany popręg asymetryczny KLIK , bardzo fajny a obcierał... 🙁 Jedyny popręg skórzany, który był ok to jakiś stary Prestige, który dostałam w gratisie do siodła 🙂 Także zostały nam neopreny. Bardzo lubię Kavalkade, jeden popręg ma już z 15 lat i żyje świetnie 🙂 Tylko zrobił się szary 😀 Ostatnio nabyłam Kavalkade Memory i jestem bardzo zadowolona - jest mięciuteńki i cienki jednocześnie 😍
Jeśli ktoś chciałby miękki, elastyczny, nieobcierajacy popręg skórzany, to mogę polecić taki, jaki ja mam:
https://sklep.bergo.pl/p/476/13564/barefoot-popreg-skorzany-z-szeroka-guma--ujezdzeniowe-popregi-siodla-i-osprzet-kon-cob-full-xfull.html
Hej , a jakie macie opinie o prestige venus ? Miękkie ? Usadzajace ? Dla amatorów czy profi?
Misiu, które Venus? Są chyba ze 4 wersje, jak już nie 5.
Oj nie wiedziałam , ze jest tyle wersji. Mam fotkę , nie wygląda na najświeższe , może rozpoznajesz ?
Jeździł ktoś w Lucky Dressage tym starym i nowym (Idol)? Są jakieś różnice w jeździe?  👀
Wracam, koniowi siodło pasuje, ja trochę sie ogarniam na placu, chcę dokupić krótsze klocki i ewentualnie skrócić tybinkę, czy zaznaczone miejsca to dobre punkty? orientacyjnie? W ofercie kentaura są dwa klocki krótsze  - jeden ma 20 cm i teoretycznie na zdjęciu jest zaznaczone to miejsce, a drugi jest węższy i ma 14,5 cm długości i w sumie chyba tylko ten 14,4 jest do siodła ujeżdżeniowego..







będę wdzięczna za wszystkie uwagi i porady  :kwiatek: :kwiatek:
drabcio, - ja mam wrażenie, że siedzisz tu na tylnym łęku lekko, może przez tą rękę. I ogólnie coś mi nie gra. Masz inne zdjęcia?
keirashara na koziołku ciężko usiąść tak, by siodło leżało na koniu :P
https://photos.app.goo.gl/5r9pkATUvZFtYkqk2 takie na koniu ale za krotkie strzemiona
Wigorrr, - nie popatrzyłam, że to koziołek 😵
drabcio, - na koniu ok, stojak mnie zmylił chyba. Jak kolcki masz na rzepy, to możesz je dowolnie umieszczać i poza ich kształtem/wielkością tym też można manewrować. Ja w wintecu wypinałam swoje tak trochę bardziej do góry i poza siodło, bo mi za duże były, a w takiej konfiguracji pasowały 😉 Jak na stałe to trochę gorzej. Co do tybinki, to jak zmienisz klocek to jest to tylko i wyłącznie płat skóry i jakiejś gigantycznej różnicy nie robi. Najpierw bym zmieniła klocek, dobrze usiadła w takim, a potem wyznaczała ile ciachnąć tybinkę ewentualnie, bo jak zmienisz ułożenie nogi (bo inny klocek), to może się okazać, że obecny pomiar się nie sprawdzi.
drabcio, ja się na tych siodłach nie znam jeśli chodzi o rekonfigurację. Ale wg mnie ogólnie to siodło ma za długą dla Ciebie tybinkę. Ja mam ujeżdżeniówkę w wersji dla krótkonogich tybinka jest fabrycznie krótsza. Tutaj Twoja łydka ma ograniczone działanie, tym bardziej, że z tego co widzę to chyba nie jest monoflap. Nie wiem na ile uda Ci się tę tybinkę skrócić żeby siodło "miało ręce i nogi".
Na stronie wcześniej była mowa o Erreplusach - mam model Adelinde (nabyte na re-volcie od jednej z forumowiczek, którą pozdrawiam jeśli to czyta 🙂 i jest to absolutnie najlepsze siodło w jakim siedział mój tyłek  😍  Usadza bezbłędnie, jest top wygodne i pokazało mi co to znaczy dobry dosiad, dając jednocześnie dużo swobody. Czasem daję je dziewczynom w stajni na testy i każdy w nim siedzi idealnie  😍  Warto  😍

Przesiadłam się na nie z Prestige Doge, w którym spędziłam 2 lata, a przed Adelinde testowałam kilka siodeł, w tym Prestige Olimpix ,a nawet Devocoux Mendię  👀


drabcio - to siodło póki co usadza bardziej jak wszechstronne. Klocek poza skróceniem trzeba byłoby przesunąć sporo w stronę uda  :kwiatek:
rosallie, och jak miło to słyszeć! Niech Wam służy! 😀
Ja też kocham swoją Adelindę. Miałam jakiś czas zwątpienia a teraz mam okres miłości znowu do tego siodła. Jest wygodne i fajnie pokazuje jak siedzieć bez dziwnego łapania w dyby 😉. No i to, że mogłam je sobie tak po prostu przepasować na kompletnie innego konia  😍.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się