siodło ujeżdżeniowe

Czeggra, spróbuj Erreplusa, ja czułam się jakbym siedziała na patelni  😁 Nie pamiętam jaki o dokładnie był model i wersja, ale wiem że niektóre modele (w tym mono) są dostępne w wersji open seat na zamówienie.
karolina_, dziękuję :kwiatek:
Ja mam Erre i imo to są głębokie siodła z dużymi klockami  😉
Dzięki! Warto wiedzieć 🙂.
Mój monoflap Vittoria


Model Fresstyle ma stosunkowo mały klocek


Podobne do Buteta jest Devoucoux i Amerigo.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 października 2017 10:05
czeggra1,
olympia jest naprawdę fajnym siodłem, nie osacza siedziskiem (dla mnie to ono średnio głębokie jest),
daje mnóstwo swobody i wspiera klockiem wtedy, gdy jest to potrzebne.
Jeśli będziesz miała możliwość, to koniecznie spróbuj 🙂.
ms_konik, spróbuję jak tylko będę mieć okazję 🙂. Przedstawiciel chyba nawet jest gdzieś w mojej okolicy.

tulipan, dzięki za foty :kwiatek:. To zdecydowanie głębokie siodła.

Dwie foty (marnej jakości - przepraszam!) tego mojego niepasującego mi Voltaire Adelaide w wersji „pro” :

i na moim półemerycie:



Butet „C” wygląda obiecująco:


Edit. znalazłam lepsze zdjęcia tego co mam (tuż po otrzymaniu siodła - nowka sztuka):


czeggra1, - jeździłam chyba w dokładnie takim butecie i był super 😍 Mięciutki, nie trzymał mocno, ale dawał lekkie wsparcie, a koń w nim latał... pierwszy raz widziałam taki efekt, a na codzień to skoczek 😉 Butet często ma używki ma sprzedaż.
keirashara, dzięki za opinię :kwiatek:!
Jestem zdecydowana na zakup nówki uszytej pod mojego kasztana i pode mnie 🙂.

Edit. Nówki, ale niekoniecznie Butet - patrzę co oferuje rynek, rozglądam się. Butet i Voltaire są mniej więcej w podobnych przedziałach cenowych i wydaje się, że są w stanie zaoferować mi to czego szukam. Chciałabym mieć jednak większy wybór przy wydawaniu konkretnych pieniędzy i dlatego rozglądam się za czymś jeszcze.
czeggra1 Olympia- jest fajna, klocki możesz sobie w niej zrobić jakie chcesz (w cenie nowego), bardzo fajne jest też Amerigo - ja testowałam chyba model classic: nie  trzymające, close contact, konie w nim bardzo dobrze chodzą...
Ja bardzo dobrze wspominam teź Passiera GG- nie trzymający, ale wskazujące poprawny dosiad, zupełnie inny typ siodła niż Butet,  Devou czy Equipe...
Dziękuję Wam za każdą radę :kwiatek:.

Szukałam siodła chyba jednak dość niestandardowego jak na to co obecnie oferuje rynek...
Ostatecznie dogadałam się z Voltaire, że tym razem uszyją mi takie właśnie bardziej  „ascetyczne” siodło.
Będzie to już 4te siodło od nich (oprócz ujeżdżeniowego wykonali dla mnie też 2 skokowe i cały osprzęt do nich) więc jako stały klient łapię się na bardzo dobrą ofertę 😅.
Pochwalę się nowym nabytkiem za około 4 miesiące 😉. Moją starą ujeżdżeniówkę, którą Volaire weźmie w częściowym rozliczeniu, mogę przekazać przedstawicielowi firmy tydzień po otrzymaniu nowego egzemplarza. Jest to dla mnie bardzo wygodne, bo w czasie oczekiwania na nowe siodło będę miała na czym jeździć po płaskim.
czeggra1, - pokazuj! 🙂 Szalejesz jakoś z wyglądem? Widziałam kilka ich spersonalizowanych siodeł i czasami mi język po kolana wisiał 😀 Kolorowe (w tym różówe!) lamówki, brokatowe logo, flaga polski, logo teamu...  jak patrzyłam na mnogość tych bajerów i wkomponowanie ich w siodło, to robiło wrażenie nieziemskie.
keirashara, oczywiście będzie brązowe jak to moje stare - mam cały sprzęt brązowy i konia brudnego kasztana. Jemu zdecydowanie taka kolorystyka pasuje 🙂.
Rozmyślałam trochę nad brokatowym logiem, ale zdecydowałam się jednak na tradycyjny look. Lubię elegancką klasykę, a te siodła wg mnie same w sobie są bardzo ładne. Marzy mi się pasujące do siodła ich ogłowie. Cena trochę powala, ale mam cichą nadzieję na jakiś rabacik 😉.

Pomocy ! Czy znacie ujeżdżeniowke dedykowana dla nie rozłożystych pleców ? Dla pleców , które są trochę spadziste . Testowaliśmy prestige top dressage, lucky dressage , bates dressage , teraz Albion slk ( który uwielbiam) . Był u nas pasowacz i powiedział , ze muszę zrezygnować z albiona - nie ten typ poduch na tego konia , że albiony są na konie z szerokimi plecami . Zostawił nam daw maga dominus ale tez to nie jest to. Mój koń jest chyba noe typowy bo lęk mamy rozmiar 35 według prestige ale plecy dalej dosyć wąskie . Już tracę nadzieje , że coś dopasuje ...
A Passiery?
Otto schumacher?
Faith , mierzyłam raz jednego passiera ale chyba jakiegoś starego typu , bardzo twardy był dla mnie ,zaś dla konia akurat ten miał za wąski łęk. W otto schumacherze nigdy nie siedziałam . Dziękuje za sugestię , będę się rozglądać , czy jakiś konkretny model masz na myśli?  Czy ktoś się orientuje ile w przybliżeniu kosztuje siodło na wymiar w hb contact?
Przymierzalam ostatnio na moja prosta deske plecowa Oto Schumachera Profi DYnamic i Passiery 2 rozne - i wlasnie panele byly zbyt spadziste.
Hintermayer?
Z tym Otto Schumacherem to chyba zależy od modelu. Ja mam z płaskimi panelami.
Powoli rozglądać się będę za ujeżdżeniówką, ponieważ przesiadam się ze skoków na ujeżdżenie, ale siodło musi być w kolorze brąz bądź london. Czasu trochę mam, raczej nastawiam się ze względów finansowych na wiosnę. Ostatnimi czasy użytkowałam Winteca w związku z czym przyzwyczaiłam się do tego, że siodła nie trzeba za bardzo czyścić i nie jest wymagające w utrzymaniu. Czy na rynku oprócz Winteca jest coś syntetycznego lub takiego, co pozwoli mi na łatwe wymienianie łęków? Oczywiście rozumiem, jak podnoszę poprzeczkę sama sobie z tym kolorem brązowym... byłabym wdzięczna za wszelkie info.
Ktoś ma jakieś doświadczenia z siodłami Schleese?
Warte są swojej ceny?
Kucyna; tekna
Poradźcie mi proszę, gdzie szukać używanych siodeł poza re-voltą i olx. Zwłaszcza tych z wyższej półki. Interesuje mnie Equipe Emporio lub coś w podobnym typie a oferty sprzedaży z mazowieckiego można na palcach jednej ręki policzyć. 🙂
Może popytaj w stajni gdzie stoisz, czy nie znają kogoś kto handluje używanymi siodłami. Czasem ktoś ma na zbyciu, czasem ktoś kogoś zna. W mazowieckiem pasuje siodła pan Paweł Kostrzewa. On generalnie zajmuje się Prestige, ale może będzie miał coś używanego.
A on dalej działa? Myślałam, że już dawno nie.
kucyna Bates, w prawdzie skórzane, ale wymienne łęki te co w Wintecu i mają brązowe ujeżdżeniówki 😉
kucyna, a Wintec brązowy?
Ktoś ma jakieś doświadczenia z siodłami Schleese?
Warte są swojej ceny?

Ja tylko słyszałam od trenerki, że siodła na tej terlicy są naprawdę warte uwagi.
A on dalej działa? Myślałam, że już dawno nie.


Dopiero co mi spasował siodło  🙂
Rozpoczynam poszukiwania swojego pierwszego siodła ujeżdżeniowego. Mam 163 cm wzrostu i jestem drobnej budowy.  Co istotne to to, że i ja i koń mieliśmy sporą przerwę a mój poziom jeździeckiego zaawansowania określam na zielonego żółtodzioba  hihi Ot nauka w niewymagającej rekreacji. Ale chcę się solidnie za siebie wziąć i byłoby miło znaleźć siodło, które pomoże mi się ogarnąć. Jeśli chodzi o budżet to celuję w rynek wtórny, tak do 2,5 tys. Wrzucam poglądowe zdjęcie pleców mojego konia i byłabym wdzięczna za sugestie na co zwrócić uwagę, w co celować a czego unikać.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się