siodło ujeżdżeniowe

Frosska, wg mnie, jak najbardziej. Mogę je polecić z czystym sumieniem. Ja mam Otto Dynamic.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 listopada 2015 22:25
Dotarło do mnie siodło. Doczekać się nie mogłam a teraz trzeba je wyjeździć. Na razie nie mam innych zdjęć. Czaprak skokowy, bo ujeżdżeniowego brak 😉
W końcu się doczekałaś 😉
A mi się udało upolować używkę Kentaura YD  😜
dziś pierwsza jazda, odczucia zupełnie inne niż przy Top Reiter, koń również inaczej się ruszał  💘 no i ta krótka tybinka...  😍

Dziewczyny polećcie jakieś siodło z szerokim kanałem i płaskim kształtem paneli, na szerokie płaskie plecy. Fajnie jakby miało krótka tybinkę. Tracę już nadzieję.
Hyhyhy, nie zeby to byl constant problem tutaj :P
ale jesteś  😉  Myślałam , że mnie zarzucisz listą a tu nic 😉
Jaki kształt paneli ma Hintermayer?
Banany? Chyba jednak rozważę poszukiwanie czegos z nieco
bardziej płaskimi niż Titan panelami. A może jest takie bardzo
podobne do Titana tylko z plaskimi panelami?  😵
Euphorycznie, czyli jednak..  😁 Tak coś po zdjęciach mi się wydawało, że ten tył w Titanie może Wam odstawać. 😉
Niedużo ale zawsze. Jeszcze wsiądę bez żelu jutro bo może nie ma na niego miejsca po prostu...  😵
Daj znać jak coś spasujesz, ja przymierzam Top Dressage i D1.
Daj znać czy będzie pasować.
Top Dressage KK też mi super leżał na prostoplecowcu 🙂
Euphorycznie mi kiedyś pasowaczka zabroniła żelu gluta właśnie jak miałam siodło idealnie spasowane.
armaquesse, faith, Equipe Viktoria 😉
Nie wiem, jak jest z dostepnoscia tych siodle w Europie, ale na proste plecy mojego konia swietnie pasuje Trilogy Verago.
No i będę musiała żel jednak sprzedać.  😂
A taki fajny ten Hexagon.  😵
Siodło leży i zachowuje się lepiej bez niego.  🙄
Z żelem nieznacznie mostkowalo - bez "siedzi" na miejscu.
stwierdziłam, że nie ma sensu kupować byle czego za małe pieniądze dlatego chcę Was zapytać czy za ok 2tyśki kupię używanego prestiga (może być starszy model tylko jak z ich skórą- bo mam paris skokowe i jest mega delikatne za to wygodne)?
chyba, że macie jakieś inne propozycje? nie siedziałam w wielu ujeżdżeniówkach, ale nie lubię klocków zewnętrznych i praktycznie zupełnie prostych jak w starych modelach, wolę siedzisko półgłębokie.
teraz nie opłaca mi się kupować siodła ale na wiosnę muszę już kupić coś bo obecne siodło ciut już nie pasuje a w skokówkę jeszcze się nie mieszczę 😉 wolę zrobić rozeznanie aby wiedzieć czego szukać,
ktoś ostatnio mi polecił stubbena tristana jakieś opinie?
dla mnie 2 tyś to sporo ale dbam o sprzęt i chce aby mi długo posłużyło więc chcę kupić coś porządnego.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 listopada 2015 17:15
Jeździłam w Tristanie, fajne siodło, dla mnie za twarde. Prestige'a mój tylek lubi bardzo.
Frans, ja mam z kolei zupełnie inne odczucia, niż Facella. W żadnym ujeżdżeniowym Prestige, w jakim siedziałam nie było mi wygodnie. Owszem, w tyłek miękko, ale w modelach, w których siedziałam czułam się za bardzo zakleszczona. Skokówki rzeczywiście są w moim odczuciu super, choć skoczek ze mnie żaden. Jeśli chodzi o trwałe, fajne siodło, to z czystym sumieniem mogę polecić Passiery. Sama jeździłam wiele lat w Grand Gilbercie, teraz przesiadłam się (z Hennigiem po drodze) w Coronę II i jestem absolutnie zakochana 😉
Frans, - a mi podobnie jak Facelli siedziało sie dobrze w prestigach, absolutnie nie zakleszczały. Jeśli masz dość "standartowego" konia to spokojnie spasujesz prestiga, 2tyś to tak na styk, ale idzie dorwać coś fajnego w tych pieniądzach. Jedyny ich minus dla mnie to brak połówek w rozmiarówce, bo 17 były na mnie za duże, a 16 ciupke za małe, no i to, ze większość nie jest szyta na płaskie plecy 🙁
Świetnie siedziało mi się w jednym z baaardzo starych modeli, nie wiem jakim, niestety rozmiar łęku je wykluczył, leonardo, lucku. Gorzej w venusce.
ostatnio na allegro ktoś z pod nosa mi sprzątnął tristana za 810zł w idealnym stanie  🙄
z tymi prestgami jest różnie niestety, moi znajomi są typowo anty-prestige ale akurat moją skokówkę chwalą(podobno się siedzi jak nie w prestige, choć nie wiem co to znaczy) niestety mam skórę lux i jest mega delikatna czy tak samo jest w ujeżdżeniówkach?

pewnie poproszę kogoś ze znajomych stacjonujących w niemczech aby czegoś poszukali tam ceny niższe  😉

mój koń w typie belga choć to mecklemburg mieszany z sp(wlkp na bwp) jest mocnej budowy z krótkimi plecami ale nie płaskimi.
ja jestem wysoka ale z grubym udem więc tybinka nie może być długa. rozmiar hm... coś koło 17 bo skokówka 18(ale wychodziło 17,5) i jak byłam w formie była ciut duża ale akurat lubię mieć trochę luzu w aby się cofnąć  😉 nie wiem do końca czego oczekiwać od ujeżdżeniówki.
Frans, - ujeżdżeniowe prestige 17 wypadają jak 17,5 innych marek, ogólnie są dość spore, poza venuską, jeśli chodzi o skórę - występują w 3 wersjach: bydlęca, cielęca, lux, ale większość używek to pełna loteria, bo często sam właściciel nie wie, jaką ma 😉 Po numerach w razie "w" idzie pewnie dojść.
Najlepiej w miarę możliwości powsiadaj w kilka ujeżdżeniowek i poszukaj swojego typu 😉
Z takich nie kleszczących, ale nieco głębszych, z dobrą skórą i do dostania w niezłej cenie to polecam jeszcze zobaczyć DM dominusa. Mi całkiem pasował, ale musiałabym szyć nowego i na miarę, a jakoś efektu "wow" nie było, choć teraz czasami żałuję, ze się nie zdecydowałam.
Ja po skokówkach prestiga też byłam anty, nawet bardzo, ale ujeżdżeniówki mi całkiem pasują.
wielkie dzięki :kwiatek: za pomoc, będę się rozglądać.
mam jeszcze jedno pytanko w skokówkach jest full kontakt czy w ujeżdżeniówkach też. niedawno siedziałam w kiferze na chwilę i wydawało mi się że usadza mnie bardziej na tylnym łęku z boku niby wyglądało ok, ale może to przez szerokie siedzisko bo ja wolę węższe.

edit. wiem że ciężko doradzić przez internet, ale obok mam samych skoczków i ich rady są mega rozbieżne a wiedza znikoma w tym temacie, dlatego czasem takie laickie pytania z mojej strony padają  😡  najgorsze jest to że ja wsiądę na wszytko i dopiero po jakimś czasie czuje, że jest lipa. obecnie jeżdżę na przedpotopowym
stubbenie, który nie ma żadnych klocków i w sumie nie szczególnie mi to przeszkadza  🙄
Frans, - ogólnie tak jak w skokówkach i w ujeżdżeniówkach masz takie typu close contact lub nie. Generalnie powinnaś czuć, że siedzisz "w koniu", nie "nad koniem". Musisz też starać się bardziej układać nogi, biodra, miednice w "u", nie w "v" jak w skokówce. Jeśli wysadza Cię na tylni łęk, to znaczy, że coś nie jest ok.
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
będę szukać z głową nic na siłę, wszystko ma pasować oby cena podpadowała  😉
[s]co sądzicie o poniższym siodle
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/203679[/s]
pytanie nie aktualne niestety siodło za tanie na wysłanie do przymiarki  🤔

edit. post pod postem bo ostatni mój wpis był jakiś czas temu.
Co myślicie o Schumacherach?
lenalena, najfajniejsze ujeżdżeniówki w jakich jeździłam. Np. na CDI w Zakrzowie większość zagranicznych zawodników jeździ w Otto Schumacherach. U nas średnio popularna firma, ale na zachodzie to najpopularniejsza. Ja też na Schumacherach jeździłam w Niemczech.
Ja mam Schumachera. Bardzo fajne siodło, niezbyt ortopedyczne, sporo swobody zostawia. Ja mam starszy model i już go nie używam po wymianie na Equipa. Jest starego typu i dość ciężkie, ale kupiłam używkę i po kilku latach nadal jest w świetnym stanie. Poza wymianą wypełnienia i przystuł nie robiłam nic.
/
Do mnie ostatnio w końcu (po wielu nieciekawych przeprawach z firmą) dotarł Stubben genesis D    😀 - mega wygodne, niesamowicie głębokie. No i coś co uwielbiam - ogromna dbałość o szczegóły. Nie cierpię "starych" stubbenów, ale te nowe bija na głowę kieffery, prestige
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się