siodło ujeżdżeniowe

Czy jakis posiadacz Pretige Lucky Dressage moglby mi zmierzyc dlugosc siedziska w linii prostej napietym centymerem miedzy srodkiem przedniego a tylniego leku? i dlugosc tybinki  od zamka 🙂
Mam pytanie: czy ktoś mógłby mi podać długość tybinki w Euroridingu Diamant rozm. 16,16,5 , 17 i 17,5?
Livia   ...z innego świata
09 czerwca 2015 09:09
faith, mogę pomierzyć wieczorem te długości 🙂
Livia - bede wdzieczna bardzo🙂😉)
Averis   Czarny charakter
09 czerwca 2015 14:43
Słuchajcie, a czy ktoś ma do czynienia z siodłem Stubben Maestoso? Jak ono na płaskich plecach może leżeć? Będę ogromnie wdzięczna za informacje, bo już kończą mi się pomysły...
Najprawdopodobniej będzie odstawać tyłem. Starsze Stubbeny mają bananowe panele.


Livia   ...z innego świata
09 czerwca 2015 19:35
faith, zmierzyłam 🙂 Długość od przedniego do tylnego łęku napiętym centymetrem ~39-40 cm, od zamka do końca tybinki na wysokości zamka 36 cm, przy najdłuższym końcu tybinki 38 cm.
Dziekuje!🙂
przerobilam mnostwo siodel, mierzylismy na pewno min kilkanascie


na płaskich plecach bardzo dobrze moim zdaniem leżą kentaury
...
moj jest wybitnie płaski a te co mierzylam lezaly super
mialam testowke Afrodite tylko ona ma ogromne klocki i mi nie spasowala ale na koniu fajnie leżała
moj typ natomiast to Penelopa i dla mnie i dla konia

polka cenowa jeszcze do przeżycia
ale mierzylam nowe modele, używki z ogłoszeń troche mi wizualnie odbiegają od tych ze sklepu pod względem budowy paneli chociażby

na jesien zamawiam Penelope, a tymczasem czekam na dostawe zamowionej skokowki tez tej firmy, ma byc na dniach
izkadul, ja bym nie generalizowała
Miałam Elektrę z Kentaura i nie leżała dobrze na płaskich plecach... Sądzę, że to również kwestia i modelu i samego siodła.
Mierzylam 5 kentaurow z uj w/w i leżały bardzo dobrze więc je tu wymieniam, moze komus sie przyda
nie mówię ze to jedyne dobre siodla, kazdy model i na kazdego konia na 100 %

dziele sie doświadczeniem z plaskimi plecami i siodlem uj
mam tez diamanta ale bez zelu podnoszacego tył nie da sie jezdzic bo lewituje tylem

zreszta siodlo to nie pojedyncze składowe tylko całokształt i śmiem twierdzic ze nie ma dwoch identycznych egzemplarzy pleców 😉
wiec to tylko wskazowki a nie dogmaty
Averis   Czarny charakter
14 czerwca 2015 16:49
Czy ktoś miał do czynienia z siodłem KARL NIEDERSUSS? Na forum znalazłam jedną opinię.
Bardzo popularne sa w Holandii, zalezy jaki model jeszcze, kilka maja wg mnie interesujacych, u nas najczesciej mozna spotkac Symfonie, ktory akurat wyglada na najmniej ciekawy z ich oferty 😀
Ja jeżdżę w Symfonie.
Jak na swój przedział cenowy są bardzo wygodne, nie za twarde, nie zakleszcza (nie ma czym, bo ma małe klocki).
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 czerwca 2015 18:27
izkadul to ja już wiem kto te KenTaury u siebie kisi i do mnie na testy dotrzeć nie mogą  😉 Tylko ja chce zamawiać już teraz i czekam na mały rozmiar.
u mnie się juz pokisiły jakiś czas temu,  🤣
juz ponad miesiąc czekam na swoj egzemplarz  😎

ale całkiem miłe to, że można wypróbować i nie kupować kota w worku
szkoda, że tak mało sklepów i marek daje taką możliwość
Czy ktoś miał do czynienia z siodłem KARL NIEDERSUSS? Na forum znalazłam jedną opinię.


Jeździłam, ale nie pamiętam w jakim modelu...  Pamiętam, że było wygodne,  niezakleszczające, średnio głębokie.
....było wygodne,  niezakleszczające, średnio głębokie... - potwierdzam , też miałam model Symfonie
Czy ktoś mógłby ocenić, czy ten Euroriding jest dla mnie dobry czy za duży? Szukałam czegoś mniejszego, niestety nie znalazłam....
Z totalnego braku rozeznania wśród siodeł (co na co pasuje itd.) proszę Was o radę. Niedawno kupiłam konia i dopasowuję teraz do niego sprzęt. Koń ma 162 cm w kłębie, zamyka się w kwadracie, jest dość szeroki i ma też dość płaskie plecy (wszystkie siodła, które na niego zakładałam do tej pory, nieco lewitowały tyłem).
Ściągnięłam starą Isabelkę ze strychu (16,5", niebieski łęk), koń pracował całkiem nieźle, za to mi siedziało się tragicznie - za szeroko, nad koniem, siodło leciało w przód, wypychając mi jednocześnie kolana do tyłu i usadzając widłowo. Wprawdzie osiodłałam dość nisko, ale mam za mało konia z przodu, przy przesuwać siodło wyżej. Przymierzyłam to siodło też z węższym o jeden rozmiar łękiem i było zupełnie nad koniem, źle leżało przy łopatkach (wolne przestrzenie).
Mam 168 cm wzrostu i ważę ok. 57 kg. Z długością nóg szału nie ma. Czy możecie mi polecić jakieś siodło ujeżdżeniowe, które nie wypycha zbyt mocno nogi do tyłu, nie leci w przód na szerokich koniach i nie ma jakiegoś ultra-głębokiego ortopedycznego siedziska? A może to mój problem, że nie umiem usiąść prosto z cofniętymi udami i nie wysiedzę w żadnej ujeżdżeniówce, dopóki nie skoryguję dosiadu? Zależy mi też, by siodło nie robiło się na koniu zbyt szerokie, miało krótkie tybinki i dawało uczucie siedzenia "w koniu".
Koń ma 5 lat. Zakładając, że siodło będzie inwestycją na rok do dwóch, raczej nie dojdziemy dalej niż do poziomu klasy N. Czy warto zatem w ogóle kupować siodło stricte ujeżdżeniowe? Może znacie modele siodeł, które nie są caLkiem ujeżdżeniowe, ale wygodnie się na nich pracuje do tego poziomu?
lilid; ja mam też 1,68 i nie potrafię siedzieć w ujeżdżeniówce bo zawsze miałam siodła skokowe. Na pewno odpadają dla Ciebie wszystkie close contact typu Cobra. Może pasowałby Tobie Euroriding Diamant 17? Ja wypróbowałam z 10 siodeł i w tym siedzi mi sie zdecydowanie najlepiej tylko nie mogę dostać 17 pasującej na moje krótkie szerokie konie...
O, nawet mam takie niedaleko w komisie. Niebawem wypróbuję 😉
ono dobrze usadza i jesteś bardzo blisko konia a co najważniejsze pasuje na szerokie, krótkie konie - ja mam tinkery i naprawdę ciężko było dopasować a diamant leży super 😉
Ktos moze mi cos wiecej powiedzieć o tym siodle http://arcus-konie.pl/erreplus-dressage-p-10026.html ? Jakies opinie? Czy lepiej inny model?  :kwiatek:
lillid - lucky dressage, świetnie mi leżał na szerokim i płaskim ślązaku, jesteś drobna, więc i na Ciebie powinno pasować. Ja mam 170 i jak mierzyłam to było u mnie jakieś 65kg wagi, długie nogi i tragedii nie było, w sumie siedziało mi się bardzo dobrze, choć ciupke klaustrofobicznie 😉 Equishop wyprzedaje stary model - jest na ich stronie z siodłami używanymi, łatwo też w miarę to siodełko upolować.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2015 16:15
Ktos moze mi cos wiecej powiedzieć o tym siodle http://arcus-konie.pl/erreplus-dressage-p-10026.html ? Jakies opinie? Czy lepiej inny model?  :kwiatek:

lostak chyba miała do czynienia z Erreplusami, ale nie wiem czy z tym konkretnym modelem...
keirashara właśnie myślałam o tym modelu, bo to bardzo zgrabne siodełko na oko jest i dostępne, ale się martwiłam, że mam za duży tyłek 😉
a ja z kolei martwię się, że na osobę 168 będzie miało za krótkie tybinki; widziałam na nim osobę 156 i były jej za krótkie... miałam okazję i nie kupiłam szkoda, że nie przymierzyłam....
No właśnie, jak na sobie można wymierzyć mniej więcej długość tybinki?
[quote author=mrowka004 link=topic=300.msg2380324#msg2380324 date=1434977449]
Ktos moze mi cos wiecej powiedzieć o tym siodle http://arcus-konie.pl/erreplus-dressage-p-10026.html ? Jakies opinie? Czy lepiej inny model?  :kwiatek:

lostak chyba miała do czynienia z Erreplusami, ale nie wiem czy z tym konkretnym modelem...
[/quote]
Dzieki, juz dostałam info od lostak  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się