siodło ujeżdżeniowe

ekuss   Töltem przez życie
31 stycznia 2015 21:14
Zmienilam siodlo. Startrekk dressage. http://www.saddlingsolutions.com/startrekk-saddles/treeless-dressage-saddle/  Mialam wczesniej Kentaura w roz.17,5- to ma 16,5 i jakos... mieszcze sie  😁 Na pewno musze lek wymienic (sa wymienne). Tenór zadowolony, lepiej niz w Kentaurze. Dzisiaj modelem byla Kleina:







arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
31 stycznia 2015 21:20
DressageLife, dzięki, ale niestety nie stać mnie na nówkę, a spotkanie tego siodła używanego to prawie jak cud 🙁
arivle j an płaski grzbiet miałam kieffera wien, bo tez potrzebowałam płaskich paneli.
Czy ktokolwiek z revoltowiczow w zach-pom. Ew wlkp/lubuskim jezdzi w equipe emporio? Chetnie posadzilabym tylek na probe na chwile🙂
faith, a nie możesz wziąć bezpośrednio z equipe?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 lutego 2015 18:15
faith wsadzaj 🙂 Ja miałam okazję pojeździć w monoflapie i super było. Co prawda kupione będę miała z Kentaura, ale może kiedyś jakiś cud się stanie i sobie prywatnie Emporio kupię.
Wolalabym po prostu do kogos podjechac i wsiasc na 15min. wiecej mi nie trzeba 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 lutego 2015 13:37
Nie znalazłam nigdzie na forum informacji nt. siodeł CarboTech- z filmu wynika, że to polska produkcja  👀
http://vimeo.com/118309339

Ktoś miał okazję siedzieć- czy to totalna nowość?
Mega ciekawa sprawa - jestem pod wrażeniem ! Ciekawe , jak będzie wyglądać  komercjalizacja tego projektu - mam nadzieję , ze patentu nie wywieje za granicę ....
A pisałam w innym wątku (DIY siodło na kucyka), że tworzenie siodeł jak najbardziej jest dla ludzi. Kwestia tego, JAK się to robi. I KTO to robi.
Mam wrażenie, że w tym siodle siedzi się kilometr nad koniem...
kenna też odnoszę takie wrażenie po filmiku, plus wygląda jakby usadzało na samych pośladkach, na stromej górce jakim jest kilometrowy łęk..
wizualnie bardzo mi się nie podoba a i te panele to dla mnie zagadka..
dla mnie wygląda trochę jak połączenie bezterlicówki z klasyczną ujeżdżeniówką 🙂

Może Bogdan opowie o realizacji tego projektu?

Generalnie mega respect dla Twórcy konceptu 🙂 Jestem pod wielkim wrażeniem.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 lutego 2015 06:24
Ja również, muszę powiedzieć, że chętnie bym się 'karnęła' w takim siodełku. Ale podobnie do kenny odnoszę wrażenie, że o ile blisko po bokach konia, to zdecydowanie daleko od pleców siedzi się w tym siodle.
Hej 😉
A ma ktoś może opinie o prestige doge?
Dzięki 🙂
Yamaha szukaj w wyszukiwarce ( nie raz już było ) 🙂
Ja dwa razy miałam okazję pojeździć, jak dla mnie super. Dosyć mocno trzymało, ale nie zakleszczało 🙂 mięciutkie pod tyłkiem. 
Lekkie i bardzo dobrej jakości. Chociaż ja siedziałam w tym nowszym modelu, nie wiem jak ten starszy ( ten nowy ma srebrne znaczki, i szlufki na puśliska z napisem prestige ) a starszy takie brązowe i szlufki zwykłe 🙂 Koleżanka używa od czterech lat, i nic się z nim nie dzieje. Cały czas wygląda świetnie 🙂
idea nowatorskiego siodla super. i ładne.
czy działa - to już powinno być zbadane. w koncu wygląd , nawet pasowanie pod czlowieka, to tylko ułamek tego czym powio się siodło charakteryzować.

po przeglądnięciu zdjęć:
choć na miarę to na konia nie pasuje? skoro gruba podkładka nawet do zdjęć bez jeźdźca ?
czy kostrukcja, panele takie, że trzeba ją koniecznie do amortyzacji? jakiś inny problem?
= siedzisko tak wysoko jak te piramidki na osiolkach 😉

siedzisko ma dziwny kształt - ten tylny lek gigantyczny (po co?), siedzisko bardzo daleko nad koniem (lek oczywiscie tez), i siedzenie jak na slizgawce (bloczki udowe zatrzymują?) - zły (albo nowatorski?) srodek ciezkosci tak mający ustawić ciało, czy nie pasuje na konia i dlatego?
na filmiku czesto siedzi na tym leku - az za panelami, jest wybijana jak pileczka paletka w ping-pongu, widac że jej ciężko (mimo kunsztu jezdzieckiego), siedzi kilometr nad koniem.
przez podkladke ? po co ona?

chyba, ze to przez złe dopasowanie sie slizgawka robi (za szerokie?) ale przeciez robione na miare - czyli tam ma być.... (?)
brak zjęć z tyłu, od spodu (panele) i jak lezy na koniu (bez podkładki - bo ona zasłania) tez do mnie nie przemawia
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
05 lutego 2015 14:36
Czy mamy w mazowieckim przedstawiciela kentaura, Santa Cruz ewentuanie dawmaga z siodlami testowymi?
Yamaha, tego starszego Doge kupiłam jakiś czas temu na r-v. Siodło bardzo przyjemne w jeździe, dobrze usadza, natomiast rozmiarowo wypada dosyć duże.
Hej 😉
Od dłuższego czasu testuje z moim koniem rożne ujeżdżeniówki, a dziwo najbardziej odpowiada nam Daw Mag (a byłam strasznie krytycznie nastawiona do niego). Czy ktoś ma/miał lub jeździł w takim ? Jest wygodne, ale jak sprawuje sie na dłuższą metę ? Ktoś coś ? 🙂
Dodaje fotkę
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o siodłach Cobra :kwiatek:?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 lutego 2015 10:52
basia16816, miałam przez chwilę, niestety średnio pasowało na konia. Jakość wykonania super, bardzo wygodne, pomagające, ale nie kleszczace. Niestety nie pamiętam jaki miałam model.
Dżulietta - który to model daw-maga? Miałam Sylwestra i Dominiusa (?- jakoś tak) przez dwa miesiące na testach. Sylwester dla mnie był jakiś nieforemny, nie szło w nim usiąść, nieważne jak próbowałam, od konia daleko, czucie zerowe. Strasznie dziwne było, naprawde, ni to za duże, ni to za małe, nie szło się w nim odnaleźć. Twarde, sztywne i niewygodne. Czuałam się w nim jakbym założyła skarpetki i japonki, nieważne co zrobisz jest źle  😁
Dominius już zdecydowanie bardziej mi przypasował, rozważałam kupno jego z wydłużoną tybinką (bo są krótkie), ogólnie przyjamne siodełko, średnio głębokie, średnio miękkie, nie usadające na siłe, czucie grzbietu ok. Fajnie wykonane, porządne siodło ujeżdzeniowe. Jednak znajoma mi zrobiła "krzywde" i wsadziała w Albiona SLK. I o ile Dominius był dokładnie "taki ok", tak Albion  😍 I zaczełam szukać dalej  🙄
Swoją drogą mam 2 daw-magi wszechstronne, trzeciego ostatnio sprzedałam. Uważam, że mają bardzo dobrą jakość jak na tą półke cenową, szczególnie jeśli chodzi o skóry i odszycie.
Czy posiada ktoś siodło Kentaur Andromeda ? Jak wrażenia ? Jak cena do jakości skóry ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lutego 2015 16:13
Hej 😉
A ma ktoś może opinie o prestige doge?
Dzięki 🙂

Usadza mocno, aż trzyma. Dzisiaj miałam okazję jeździć w Equipe (niestety nie wiem co to za model), akurat takim jak na miarę dla mnie  😍 pomaga usiąść, ale nie trzyma, teraz to bym mogła powiedzieć, że Doge nawet lekko zakleszcza nogę. A kiedyś wydawało się takie wooow  😁
Keirashara dziękuje za obszerną odpowiedź 😉 Sorki zapomniałam napisać model - mowa o Dominusie 🙂
Choruje na takiego jednego Kieffer'a ale zdecydowanie to nie moja półka cenowa... Wydaje mi sie ze ten Daw Mag jest naprawde przyzwoity 😉
Dzulietta kieffery sa akurat w DUZO lepszych cenach za nasza zachodnia granica 🙂
faith wiem, ale Kieffer Ulla Salzgeber i tak nie wychodzi zbyt tanio... Siodło jest świetne ! Najlepsze 😉 nie chce sie z niego zsiadać ;p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się