siodło ujeżdżeniowe

Mam pytanie do osób, które jeździły w Stubben Juventus. Mam możliwość wzięcia do przymiarki takiego siodła w rozmiarze 17 i zastanawiam się, czy nie będzie za małe. Mierzyłam jakiś czas temu właśnie 17" i miałam wątpliwości 😉 tzn. niby było ok, ale było mi w nim dość... płytko.
Ma ktoś może np. swoje zdjęcie w takim siodle? Albo jest w stanie powiedzieć, czy to taka standardowa 17" czy jednak trochę mniejsza? 😉
Libella pytaj Epikea, bo ona miała, sama siedziałam w nim , ale nie było mi w nim wygodnie, mam kiefffera 1 (17-17,5) i mam w nim więcej miejsca niz w tamtym.
Libella, ja mam 50 kg i mieściłam się z zapasem. Moja znajoma, troszkę bardziej krągła kobieta również się mieściła.
Mam 165 cm wzrostu i noga leżała mi całkiem, całkiem z tym że dla mnie było zbyt twarde i śliskie  🙂
Popieram, śliskie było)
Przepraszam, że wcinam się w dyskusję, ale mam pytanie. Wiecie może od jakich cen zaczynają się ujeżdżeniówki sommer? Proszę chociaż o informację na pw. Niestety nie mogę się skontaktować z przedstawicielem. Na mojego maila nie odpowiedzieli, a pod numer podany na stronie też się nie mogę dodzwonić 🙁
domcia406, tutaj masz cennik do ściągnięcia:

http://www.sattelmacher.com/download/UVP_Preisliste_2014_Online.pdf
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Palemka dzięki :kwiatek:
Sea no właśnie mi teoretycznie siedziało się dobrze, wygodnie, w końcu też miałam dobrą tybinkę 😉 jeśli chodzi o twardość, to mi to akurat w ogóle nie przeszkadzało. Tylko właśnie miałam wrażenie, że na długość siedzisko jest ok, ale jak się z tyłu patrzyło, to tylny łęk okazywał się węższy niż mój zad 😡
No i się teraz będę głowić, czy mój tyłek nie jest za wielki...
Mogłybyśmy tutaj zapewne więcej pomóc mając jakieś zdjęcie w tym siodle. Ważne jest to, aby nie siedzieć na tylnym łęku.
Co do odczucia płytkiego siedzenia, również to odczułam. Ja jestem drobnej budowy (xs-s), ale mam krągłe uda i biodra. Siedziało mi się w nim bardzo "płasko".
Znajoma się w nim mieściła (rozmiar ok. "M" plus bardzo krótkie nóżki), ale mając na uwadze to jak sytuacja wyglądała z tyłu- to  łęk również był węższy od pupy jeźdźca.
Ja jestem krótkoudowa raczej i mi kolano stukało w klocek 😉, za nic nie mogłam w nim usiąść. Ale koleżanka podobnego wzrostu, szczupła, ale z dłuższymi nogami i jej było dobrze.
Libella Palemka

zrobiłam odwierty na kompie i znalazłam te foty z jazdy w Juventusie 🙂





gratis filmik

http://vid272.photobucket.com/albums/jj176/zerrikana/P1010663.mp4

Mam 170cm, waga pewnie jakies 58kg, rozmiar spodni 36-38 😉
W siodle siedziałam na styki ale wygodnie 🙂
Na pewno jest to siodło płytkie i dosyć twarde, ma króciutką tybinkę, to akurat in plus 🙂
Epikea tez je mam, ale bez twojej wiedzy ich nie wrzucałam  😉
Epikea dzięki! Mamy bardzo podobne wymiary i wydaje mi się, że też podobnie siedziałam w tym siodle 😉
Muszę to przemyśleć - siodło byłoby do mnie wysyłane kurierem i stąd tak się trochę waham, czy opłaca mi się ryzykować.
Libella, a Magda Waszkiewicz? (forumowa Byczek) Ona chyba dalej handluje siodłami?
Amnestria patrzyłam na stronie (bo to jest Equimag, prawda?) ale tam niestety ceny mnie trochę powalają 😉 jedyne siodło w moim przedziale cenowym to Kieffer Jerez, który jakoś mnie nie przekonuje po zdjęciu...
Lib, ale może napisz do MW na fejsbuku? Zdarzało się, że miała jeszcze jakieś extra siodła w zanadrzu niewrzucone na www
Właśnie mnie zainspirowałaś i już skrobię maila 😉
My jesteśmy dzisiaj po wizycie pana pasowacza z Sommera. Pomijając fakt (bo nie ten wątek w sumie), że jak na razie jest najbardziej fachową osobą z jaką miałam u nas doczynienia w kwestii siodeł, to, żeby pokazać mi różnicę w budowie paneli w używanym S, którego niedawno kupiłam (jest w świetnym stanie, ale ma 10-15 lat CHYBA) wrzucił jedno testowe na mojego młodziaka (a to jest młody, niewykłębiony i okrągły quarter horse) i to siodło miało takie specyficzne panele (i oddzielone zupełnie od tybinki), że "gąły wyszły mi na wierzch" jak dobrze się układało. Wyglądało jakby rozkładało ciężar idealnie- może nietrafne porównanie w tym wątku, ale zupełnie jak siodło z ławkami (np westowe). Niestety Pan bierze też używane S w rozliczeniu. Chyba nie zasnę dzisiaj 😉
Ktore z ujezdzeniowek dostepnych dla przecietnego kowalskiego maja waski twist?
mam na mysli marki, ktore kraza na rynku wtornym a nie takie robione pod wymiar.
Kopiuję swój post z wątku o ujeżdżeniu:

Wyszukiwarka re-volty mówi, że albo za krótkie słowa wyuszkiwania, albo nie znaleziono wyszukiwanej frazy...

Chciałam zapytać o opinie na temat siodła Massimo Dreassaur II. Pojawiło się w ogłoszeniach - odpowiedni kolor i prawdopodbnie odpowiedni romiar łęku dla mojego konia. Trochę cena dla mnie za duża, ale jeśli siodło jest tego warte - wezmę je.

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/142291?kategoria=13

bardzo proszę o opinie osób które miały styczność z tym modelem siodła. Warto kupić? Odpuścić sobie?
Aien mialam to siodlo na testy, ale wpisałam w wątek jako Massimo Dressage 🙂

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,300.msg2138948.html#msg2138948
zasmuciłaś mnie - szukam siodła w którym siedzi się dość głęboko. Ostatnio wypróbowałam pfiff vision 17,5 i siedziało mi się całkiem wygodnie poza tym, że miałam wrażenie, że w ogóle nie trzyma mi łydki.

Mam 168cm/66kg, nogi raczej długie. Koń szeroki (pogrubiony) a szukam tylko i wyłącznie siodła brązowego. Najchętniej ze średniej półki cenowej, między 1,5-3 maksymalnie.  Zastanawia mnie czy cena za tego Massimo nie jest dość wygórowana?
One chodza nowki u niemcow za 1500 euro, a na rynku wtornym okolo 900 wiec nie sadze...😉
Rozumiem. Nie znam się za bardzo na siodłach ujeżdżeniowych, miałam kiedyś o profilu ujeżdżeniowym i siedziało mi się bardzo fajnie. Chcę wrócić do klasycznego jeździectwa i szukam siodła... 😉 a jak w porównaniu Pfiff vision a Massimo?
Wzgledem czego? nie siedzialam w zadnym.
Chodzi mi o porównanie siodła ujżedżeniowego Pfiff Vision a Massimo Dreassage II
aien weź sobie na testy, kwestia głębokości siedziska zależy od... siedzenia 😀 dla mnie było za płytkie, ale ja lubię siodła b.głębokie, takie close contact. Może akurat dla Ciebie będzie idealne 🙂 siodlo naprawdę warte uwagi, wzdychałam do niego już w domu.
Stało się, jedzie do mnie na testy :P jestem zakochana w kolorze. I czekają mnie zakupy... ogłowia, popręgu etc.. dobrze, że na przymiarkę mam co pożyczyć, bo nawet czapraka ujeżdżeniowego nie mam. Po latach jeżdżenia nie wiadomo jak i w niewiadomo czym..wracam do jazdy ujeżdżeniowej. Najpierw przetestuję, potem się pochwalę. A na sam koniec, dopiszę się do grona deptaczy kapusty i innych kalafiorów 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
31 stycznia 2015 20:58
Dziewczyny potrzebuję pomocy bo nie wiem w jakie siodło celować!

Okazało się, że mój Albion już całkiem nie leży na moim koniu, nie bardzo można to skorygować podkładkami ani wybieraniem/dokładaniem wypełnienia bo problemem jest kształt terlicy. I tak, próbowałam je dopasować, niestety nic więcej nie mogę zrobić, a koń ma niesamowicie wrażliwy grzbiet.

W związku z tym udało się (kształtem terlicy) dopasować na chwilę obecną Passiera Gand Gilberta, niestety pożyczonego i tu mam do was pytanie, czy orientujecie się jakie jeszcze modele mają taki kształt terlicy (prosty-płaski nie profilowany - koń ma płaski grzbiet).  🙇
D1 prestige'a 🙂- ogólnie nowe modele prestige taką mają
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się