siodło ujeżdżeniowe

Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
12 września 2014 13:17
faith - jeśli nie za późno ja mam sommera opusa - 17 ze skróconą tybinką - jak chcesz mogę Ci pożyczyć na testy. Możesz być zaskoczona 🤔
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 września 2014 13:30
[quote author=Niuniowa link=topic=300.msg2179909#msg2179909 date=1410512253]
My czekamy na Olympie Equipe. Dzięki Bogu za raty :P powiem szczerze, że wiele siodeł miałam na swoim dziadzie, ale Equipe wymiata każdą inną markę... I Gruby ruszył się jak dzki 🙂

My też czekamy... na Twoją Olympię... 🤣
[/quote]

Oj, tak! Zdecydowanie czekamy przebierając nóżkami 🙂
Niuniowa jednak Olimpia nie Emporio?
Kika - dzieki, kupilam juz Luxora, a czemu bym sie zdziwila?🙂
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
12 września 2014 14:10
ech... uwielbiam je ale musiałam się przyzwyczaić że z siodłem się nie dyskutuje🙂 narzuca prawidłową pozycję i nie ma wolnej amerykanki - więc albo siedzisz dobrze albo nie siedzisz... trochę mi zajęło zanim usiadłam dobrze - wcześniejsze siodła, w których miałam okazję siedzieć nie były tak radykalne. Poza tym dzięki skróconej tybince jest tak małe jak ja - akuratne i pod tyłkiem i pod nogą więc to też na początku zaskakuje. Jakbyś kiedyś chciała spróbować to zapraszam🙂
Misia, no tak,bo Maxu jest plecowo pod Olympie...
Przyjechal moj Luxor <3 juz je kocham tak jak moje pierwsze cudowne siodlo 🙂😉))
Gratulacje! Gdzie dorwałaś? W PL czy na ebayu?


Ja za to kupiłam sobie (znów) Prestige'a Doge'a i uśmiecham się za każdym razem, jak widzę je w stajni 😁
Zdecydowanie jedno z lepszych siodeł dla mojego tyłka 😉 W moim przedziale cenowym oczywiście
Amnestria Dzieki! Na ebayu, u nas niestety cena przekracza moj budzet, a tam mozna dopasc sporo taniej 🙂 A tobie gratuluje Doge'a, ja mam podobnie z Luxorem, tez kiedys mialam i kocham je miloscia wielka, dla moich odnozy ideolo 😉
Luxor jest juz u mnie 🙂
Wsiadlam w poniedzialek i az sobie westchnelam z ulgi 🙂 cudne jest no, miekkie bardzo, fajnie trzyma, sugeruje jak powinny lezec odnoza ale jest tez sporo swobody.
Dla mnie absolutny nr 1 z siodel w ktorych dotychczas jezdzilam 🙂 No, Hulsebos tez byl zarabisty ale tybinka znowu za dluga.
Moje top 3 to:
1. Euroriding Luxor
2. Hulsebos WB3
3. Ryder Legacy
i dopiero potem znaczaco odbiegajace
4. Kentaur YD
5. Wintec Isabelle
6. JC Celebration
7. Kieffer Action
8. Kieffer Wien
9. County Competitor
10. Thorowgood
Czy ktoś poza numerem telefonu ma maila do Pana Marka z Ursusa? A,i czy ktoś widział jego prace nad renowacją siodeł "na żywo" ?
Czy w kujawsko-pomorskim jest ktoś, kto zajmuje się dopasowywaniem siodeł, albo zajmuje się handlem siodłami ujeżdżeniowymi?
domcia406 ja nie jestem z kujawsko-pomorskiego, ale ode mnie ze  stajni do Bydgoszczy jest koło 60 km, więc się odezwę 😉 Do mnie dopasować siodło przyjeżdżał Pan z Equipe, siodło z powrotem miałam w ciągu trzech dni. Za dojazd nie płaciłam, bo jak okazało się, że siodło trzeba troszkę przerobić, koszt dojazdu poszedł na poczet robocizny. Siodło zrobione super, jedyny minus to Pan, który umawiał się ze mną kilkakrotnie, miał jeszcze zadzwonić tylko potwierdzić przyjazd i się nie odzywał, jak zadzwoniłam do Equipe Pan szybko zadzwonił, potwierdził datę i przybył, siodło zrobił bardzo fajnie, czeka mnie poszerzenie łęku, bo Młody rośnie i wtedy też siodło pójdzie do nich. Z tego co wiem, też ma jakieś siodła na sprzedaż, nie tylko z Equipe, także jakbyś była zainteresowana daj znać, podam do niego nr. Pozdrawiam
Stubben Scandia czy Kiffer Wien DL czy  Wintec Isabelle Werth?  😀
lekwet, raczej Scandica...
usiądź w każde, bo są skrajnie różne - i sam / sama wybierz... każdy ma inne prefernecje dotyczące siodeł. Np ja bym żadnego z tych nie brała nawet za darmo 😉
lekwet kiffer jak dla mnie odpada, strasznie niewygodne siodło, ale to moja opinia, bo mam w stajni miłośniczkę tych siodeł 😉 , Isabell miałam i to całkiem fajne siodło, stubben hmm tu też mam mieszane  uczucia. Trzeba wsiadać i próbować. 🙂
lekwet, zatem powiem tak - od 6 dni jestem szczęśliwą posiadaczką Stubbena Aramis D (z Biomexem, który dla mnie jest mega wow odkryciem). Zanim zamówiłam siodło (a czekałam 3 miesiące, bowiem od końca czerwca) pojechałam do Equishopu posiedzieć sobie w Prestige. Niestety, ale naprawdę żaden nie przypadł mi do gustu. Potem przyjechał do mnie przedstawiciel ze Stubbena, przywieźli chyba 8 albo 9 siodeł ujeżdżeniowych. Posiedziałam we wszystkich, nie byłam jakoś bardzo zachwycona, ale na koniec został mi Aramis. Usiadłam i zakochałam się 😉 siodło jest naprawdę niesamowite, dla mnie bajka 😉 A w między czasie jeździłam w Isabelce. Nigdy więcej.
Dziękuję po stokroć  :kwiatek: szukanie pierwszego siodła uj to nie taka prosta sprawa tym bardziej, że chcę kupić na ebay-u bo jednak dużo, dużo taniej  🙁 jeszcze gdybym mogła od kogoś pożyczyć i właśnie spróbować to by było genialnie ale u mnie wszyscy w stajni skokówki albo wszechstronne i to wszystko w jakimś wielkim rozmiarze na wielkie konie...

tak czy inaczej dzięki a gdyby komuś coś wpadło jeszcze do głowy to będę bardzo wdzięczna  🏇
Trzeba sprobowac wlasna dupa, bo tak to kupowanie w ciemno 🙂 chyba ze masz w opcji ewentualnie odsprzedac i szukac dalej 🙂
Ja isabellke lubilam calkiem calkiem.
Kieffera wien nie lubilam, dla mnie zdecydowanie za plaska tybinka + ja anatomicznie nie toleruje kiefferow, wysoki lek przedni po prostu robi mi krzywde.
W stubbenie zadnym nie siedzialam.
faith z siodłami kieffer mam to samo, nie mówiłam tego głośno, co by nie było , że mam delikatne siedzenie, ale , że nie jestem sama , to uffff  🙂 🙂 🙂
lekwet Isabell jako pierwsze siodło to chyba dobry wybór, moje na początki na młodego konia było ok, lekkie, miękkie, możliwość wymiennych łęków, sprzedało się w chwilę, mam nadzieję, że służy, bo poszło do osoby z rv 😀
Ja uwielbiam siodła Prestige i mojego wymarzonego raczej 😉 nie wymienię.
Kurcze dziewczyny już sama nie wiem ale nie będzie łatwo bo tych siodeł jest tak wiele a jak ktoś się nie zna to wydaje mu się jeszcze więcej 🤣 tak jeszcze wczoraj myślałam o co Was zapytać co by mi jakoś pomogło bo wiem, że pewnie nie istnieją schematy bo kogo na jakie stać takie kupuje ale... siodło dla wykłębionego konia o krótkim grzbiecie i jeźdźca 160cm  😁 rozpoczynającego pracę uj ale chcący trochę dłużej poćwiczyć (więc chyba głębokie/średnio głębokie siedzisko, krótsza niż dłuższa tybinka), najlepiej w jak najbardziej atrakcyjnej cenie bo nie jest to sprawa życia jedynie chęć posiadania siodła w którym będzie mi się dobrze pracować do 1200/400zł - chyba musi być jakiś typ/model który my mógł pasować i spełnić te oczekiwania/potrzeby? czy się mylę?  👀

Czy ktoś próbował kiedyś majstrować z szerszymi niż w pakiecie łękami do Winteców?
Stubben Scandia czy Kiffer Wien DL czy  Wintec Isabelle Werth?  😀



Wszystko kwestia gustu 😉 i tolerancji na twardość siedziska.
Ja Kieffery uwielbiam za nieortopedyczne i płaskie poduszki kolanowe. A większość woli wielkie poduchy.
Ja dużo jeżdżę terenowo w westernówkach typu Diamont i jak wsiądę w siodło z wielkimi klocami to mam wrażenie że ktoś trzyma mnie za nogi 🤣
Wszystko kwestia przyzwyczajenia, równowagi i ruchu konia.
Livia   ...z innego świata
09 października 2014 14:03
Burza, w sensie że siodło nie-Wide, a łęk Wide? Chyba nikt nie próbował, ale ja kiedyś o to pytałam i dziewczyny odpowiedziały, że terlica może tego nie wytrzymać.
Coco a daj spokoj, ja sie obcieram do krwi w kiefferach...dlugo nie wiedzialam o co chodzi, ale to te ich lekie mocno rozbudowane przednie mnie tak zalatwiaja.
lekwet - ja mam isabelke i całkiem sobie ją chwale, pomimo początkowej niechęci. Przede wszystkim jest to siodło głębokie, mocno zabudowane, a materiał trzyma. Raczej miękkie. Ma też szeroki twist - jak masz krótkie nogi i wąskie biodra zapomnij, bo mnie z moimi biodrami ratują tylko bardzo długie odnóża  😁 Mój koń kapitalnie w nim pracuje i głównie dlatego zostało u mnie. Mojej mamie też pasuje, jak ostatnio wsiadła sobie na stępa. Wymienne łęki to też świetna rzecz. No i jest to ujeżdżeniówka, w której można pojechać w lekki teren w miarę komfortowo.
Stubbenów nie lubie. Siedziałam w dwóch i obtarły mi nogi i... koń ogonową  🙄

Tak naprawdę, to musisz przymierzyć, bo każdy koń potrzebuje innego siodła i inaczej będzie się ono na nim układać, a co za tym idzie odczucia do siodła się zmieniają.

Burza - mi isabell już "odmawiała współpracy" przy białym łęku i ciężko go było wmontować. Myślę, ze te wide mogłyby rzeczywiście uszkodzić terlice.
keirashara, Livia, dzięki 🙂
A jeszcze pytanie czy może ktoś z voltowiczów ma miarkę do łęków Wintec i by ewentualnie pożyczył? 🙂
Czy na prostym, szerokim grzbiecie, z niskim szerokim kłębem ma szanse dobrze leżeć Wintec Isabelle?
Na płaskim grzbiecie Wintec będzie leżał bardzo dobrze.
Kwestia tylko czy mocno szeroki koń i czy zmieści się w standardowe łęki.
no wlasnie, one wcale nie sa takie szerokie😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się