siodło ujeżdżeniowe

Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

Thymos - kolana zaczynają Ci wychodzić poza poduszki. Nie wiem czy nie powinnaś mieć ciut dłuższych strzemion i siedzieć bliżej przedniego łęku. Bo tak to się wydaje ciutek za małe. Pupa Ci już wchodzi na tylny łęk za bardzo. Nie jestem ekspertem ale takie moje pierwsze wrażenie  :kwiatek:
dzięki milenka, czyli siedzisko musi być większe - tylko o ile??
poniżej 16,5, chyba było lepiej?
W tym zdecydowanie lepiej wyglądasz 😉 Czasami rozmiarówki są sobie nie równe, więc trzeba wypróbować pupą jaki rozmiar by nam pasował w danym modelu i firmie  😉
Nie ryzykowalabym takiego stwierdzenia o siedzisku przy takim osiodlaniu konia. Troche bez sensu sa takie dywagacje w 2ch watkach🙂
Polećcie mi proszę siodło o prostych panelach- na konia o prostym grzbiecie.  😵 Wszystkie które oglądałam ostatnio miały te panele mniej lub bardziej łódkowate.
Polećcie mi proszę siodło o prostych panelach- na konia o prostym grzbiecie.  😵 Wszystkie które oglądałam ostatnio miały te panele mniej lub bardziej łódkowate.


Ha! Ja mam, Kentaur Athen. moja ma też prosty grzbiet i leży jak ulał 😉
*i mam je u siebie w ogłoszeniach, jakbyś była zainteresowana to zapraszam 😎
lenalena - wintec isabell, prestige lucky dressage, mój też prostogrzbietowy i miałam problem cokolwiek znaleźć  🤔
lenalena - wintec isabell, prestige lucky dressage, mój też prostogrzbietowy i miałam problem cokolwiek znaleźć  🤔

na mojego izabelka była "za mało prosta" jeszcze 😉 ale to było jak zaczynał trening. Nieźle tyłem leżał Top dressage (jakiś starszy), Euroriding Titan i Diamant. Ale tak naprawdę to większość siodeł można dopasować, tylko wystarczy dopchać tył 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
06 sierpnia 2014 09:34
Dziewczyny, ktoś się orientuje co to za model Amerigo??  👀
I może ktoś wie jak rozczytać te wszystkie cyferki?  :kwiatek:



vissenna, wygląda identyko jak klasyczna Cobra- ale one chyba z jednej fabryki. Jeździłaś w nim już?
Dziewczyny, ktoś się orientuje co to za model Amerigo??  👀
I może ktoś wie jak rozczytać te wszystkie cyferki?  :kwiatek:




Wygląda na Classic Dressage

"Rozszyfrowuję" numerki:

171/2 N:
- rozmiar siedziska: 17,5 "
- rozmiar tybinki standardowy (N=regular) - typuję 38 cm od zamka

820052:

- 820 - nr seryjny siodła
- 052 - data produkcji: maj 2002

+1
- łęk standard (medium) , poszerzony o 1 cm

Ta dwójeczka pod spodem to "panel volume"  (2 to taki standardowy)

Polecam stronę Amerigo- jest dokładnie opisane jak czytać numery siodeł, można też do nich napisać (w moim przypadku byli BARDZO pomocni, chociaz od początku pisałam, że szukam siodła używanego, bo nowe jest stanowczo poza moim budżetem):

http://www.amerigo-saddles.com/index.php/en/how-to-read-the-serial-number

Dodam, że siodełko super, mialam takie na testach i bardzo ubolewałam, że koniu nie pasowało...  😵

vissenna   Turecki niewolnik
06 sierpnia 2014 15:21
Burza tak, jeździłam - moje jest. Kocham to siodło, zepchnęło z pierwszego miejsca Stubbena Maestoso.  😍
Mimo dużych klocków, jest na nim sporo miejsca, nie usadza ortopedycznie. Na początku dawało mi aż za dużo swobody, teraz się już usadziłam i nie zamienię go na inne.
Tutaj na naszym kucykowatym półzimnioku:



Dziewierz  :kwiatek: DZIĘKUJĘ!!
Thymos, dzięki za info, tylko ja jeszcze dużego łęku potrzebuję. 😉
Lucky dressage chyba małe są? Bo ja jeszcze do kompletu 17,5... Titan mnie kusi.
Nieźle tyłem leżał Top dressage (jakiś starszy), Euroriding Titan i Diamant. Ale tak naprawdę to większość siodeł można dopasować, tylko wystarczy dopchać tył 🙂


No widzisz, a ja trafiłam na Diamanta, który był jak łódeczka, tak samo jak Kentaur wszechstronny - dopchanie nic mu nie pomogło. Może to kwestia różnych dat produkcji...
vissenna, nie dobijaj, moja Cobra to moje siodło życia ale do konia ZA NIC ZA NIC nie mogłam spasować, ogromne ryzyko, że po przeróbkach i tak nie będzie leżeć no i zdaje się lateks w poduszkach. Ale aż mnie skręca z żalu, że nie zaryzykowałam... 🙁 fajnie, gratuluje!
[quote author=kasiakliczkowska link=topic=300.msg2154474#msg2154474 date=1407309791]
Nieźle tyłem leżał Top dressage (jakiś starszy), Euroriding Titan i Diamant. Ale tak naprawdę to większość siodeł można dopasować, tylko wystarczy dopchać tył 🙂


No widzisz, a ja trafiłam na Diamanta, który był jak łódeczka, tak samo jak Kentaur wszechstronny - dopchanie nic mu nie pomogło. Może to kwestia różnych dat produkcji...
[/quote]
ten, którego pożyczałam od znajomej to był z niebieskim znaczkiem. Sama byłam zaskoczona, że pasuje.
kasiakliczkowska mój miał czerwony znaczek. 😉

Dziewczyny i Chłopaki, czy tak wygląda dobrze wysiedziane siodło?
(Poluję na kolejne)
to 17, Jorge Canaves Celebration / Dressursattel;

aukcja:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=141368953863

Miał ktoś może coś do czynienia z tym modelem??


I pytanie o siodło z naszych ogłoszeń:
czy ono jest dobrze wysiedziane?
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/131717?q&kategoria=13&rodzaj=18&stan&lokalizacja&sortuj=0&widok=0&strona
Edit. (za duże zdjęcia, post przeklejony poniżej z odpowiedniej wielkości zdjęciami)
nie rozumiem pytania...
Znacie markę:
Henri de Rivel TOP?

Mam takie siodło na oku, tybinka 38cm, 16,5-17 siedzisko, wydaje mi się, że będzie pasować, tylko do którego miejsca siodło powinno dolegać do grzbietu z tyłu?

faith, chodzi mi o to do jakiego miejsca na grzbiecie powinny dolegać ławki...
czy tak jak jest na przykład u Całusa jest ok?


A mowilam zebys poogladala filmiki na youtube o dopasowaniu siodla, byly ostatnio linkowane w watku pasowawczym.
Polaczenie ostatniego zebra z kregoslupem jest miejscem krancowym.
A marke znam, owszem.
Livia   ...z innego świata
12 sierpnia 2014 08:57
Henri de Rivel to chyba jedna z marek sprowadzanych przez Decathlon?
Potrzebuje "dużego "siodła.
Mam na wypróbowanie Siodło Kieffer Sattelmacher Munchen 18', dość szerokie (zdjęcia muszę wstawić do wątku o dopasowywaniu). I czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego siodła? Dzisiaj jak pogoda się nie popsuje, będę miała jazdę testową.
Dla siebie potrzebuje 17.5' a na konia siodła szerokie 18. Ciężko jest cokolwiek znaleźć  🤔 
Może coś podpowiecie gdzie znajdę duża ujeżdżeniówke tak do 1,5 -max  2 tyś. ?? :kwiatek:
siwaaa, 17,5 czy 18 to rozmiar siedziska dla jeźdźca już tyle razy o tym była mowa...
proponuję poczytać wątek o dopasowaniu siodeł, bo nijak się to ma do rozstawu łęku który istotny jest właśnie dla konia.
Jak już pisałam, do tamtego wątku będę pisać w sprawie spojrzenia na zdjęcia.
Rozmiar siodła konsultowałam i dopasowanie  z p. Darią Kobiernik.  Która zauważyła problem z naszym obecnym.
Aktualnego kieffera niestety nie zdążyłam wspólnie przymierzyć.
Z łękiem nie mamy problemu. Potrzebuje szerokiego rozstawu paneli, tunel ma być na 10cm.
A siodła w rozm. 17.5 tak szerokiego do tej pory nie spotkałam.
I prosiłam tylko o opinie na temat siodła bo szukajka nic nie wypluła oraz o polecenie innych siodeł.
maliniaq   Just do your job.
12 sierpnia 2014 16:43
Kojarzy może ktoś jaki to jest dokładnie model siodła Daw-Mag:
maliniaq, to raczej siodło ze spółdzielni siodlarz w Pleszewie.
siwaaa - w koniku są poprzeceniane wintec'ki, model 500 był bodajże za 2000, nówka sztuka, biały łęk jest naprawde szeroki, mój stwór, który potrzebuje 36 wg. prestiga się w nim świetnie czuje 😉
keirashara  dziękuuuje bardzo  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Nie ma za co, kilka dni temu wypaczyłam przypadkiem 😉 Sama mimo wątpliwości mam isabel, bo koń chodzi w niej przegenialnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się