siodło ujeżdżeniowe

kujka   new better life mode: on
26 kwietnia 2014 19:11
lizzy, faith, schumachery sa raczej dla dlugonoznych. Maja specyficzny klocek, musicie sprawdzic jak Wam sie bedzie noga ukladala. Jesli chodzi o Faith, to IMO siodlo kompletnie nie dla Ciebie.
Mam 180 cm i dlugie giry, dla mnie 17 bylo ok. Plus wydaje mi sie, ze maja troche zawyzona rozmiarowke.
Ktoś się orientuje ile mniej więcej kosztuje dziś poszerzenie łęku?
Chodzi mi o orientacyjną kwotę.
I kto by mógł poszerzyć Euroridinga?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 kwietnia 2014 11:37
w panelach mojego siodła 'za' tylnym łękiem coś się zadziało. od strony stycznej z grzbietem konia są gładkie, natomiast od zewnętrznej pojawiły się 'górki-dołki'... wypełnienie wymaga już wymiany?
mam stubbena kupionego z drugiej ręki, mogę się w tej sprawie kontaktować bezpośrednio ze stubbenem czy nie da rady?  👀
Forumowy Bogdan mi pięknie poprawił mojego stubbeniaka pingwinowego- właśnie dopchał tu i ówdzie🙂
Ktoś się orientuje ile mniej więcej kosztuje dziś poszerzenie łęku?
Chodzi mi o orientacyjną kwotę.
I kto by mógł poszerzyć Euroridinga?

Obawiam się, że nikt Ci nie poszerzy titana. Mają drewniane terlice.
Nie sadze, luxora poszerzalam bezproblemowo.
faith a gdzie poszerzałaś i jakie to były koszta?
U Pana Andersza, 160zl z wysylka powrotna.
Dziękuję bardzo :kwiatek: Super cena, myslalam ze to dużo droższa operacja.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
28 kwietnia 2014 18:32
Udało mi się okazjonalnie dorwać siodło stubben juventus, według tego co ma wybite na tybince jego rozstaw łęku to 29-jakiemu rozmiarowi prestige odpowiada? Jest dość wąskie, będę musiała je sporo poszerzyć. Pan Andersz poszerza również stubbeny?
Niestety Isabelka zdecydowanie przestała mi wystarczać i rozmyślam nad nowym siodłem. Zostałam umówiona z przedstawicielem Voltaire na próbę tych siodeł. Czy ktoś z Was miał do czynienia z ujeżdżeniowymi modelami tej firmy? Półka cenowa wysoka i w razie swojego zachwytu nie wiem, czy rzeczywiście warto się decydować na uszycie takiego siodła.
Jaką dlugość tybinki ma standardowy Passier Grand Gilbert 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
29 kwietnia 2014 21:52
kolebka,
no zależy od rozmiaru siedziska ale ogólnie długie,
w 17" jakieś 43 (mogę zmierzyć dokładnie jeśli chcesz)
Po próbnych jazdach decyzja zapadła- zamówiliśmy siodło Voltaire Adelaide: http://en.voltaire-design.com/adelaide_saddle.html. Powinno zostać uszyte w ciągu 11 tygodni. Siodła te są szyte na indywidualne zamówienia, dla konkretnego jeźdźca i konia. Jestem trochę poddekscytowana  😂 i szczęśliwa jak dzwonek.
czeggra1, a co ci przestało wystarczac w Izabelce?
ikarina, przestało niestety, a tak się z niego cieszyłam te 2 lata temu. Raz, że zaczęlo mi być na nim daleko od konia, a dwa że zaczęło mnie jakoś widłowo usadzać, zakleszczać, ograniczać swobodę, a wszystko to wyszło wraz z regularną  opieką z dołu. Próbowałam też Devoucoux Makila, ale odpadło w przedbiegach w porównaniu do wrażeń z Voltaire. Tutaj usiadłam, uspokoiłam górę ciała i to w jakiejś takiej pełnej swobodzie, a i koń chetniej się rozluźnił, aż zaczął jakby falować grzbietem.
czeggra1, no, nie żartuj, a tak sobie to siodło upatrzyłam (tak na wszelki wypadek, bo własnego konia teraz nie mam)
ikarina, może to jakaś kwestia indywidualna, anatomiczna mojej osoby, ale czym trener bardziej zaczął korygować mój dosiad, tym wiekszy opór siodło zaczęło stwarzać. Przedtem nie czułam, nie miałam takiej świadomości, było mi bardzo komfortowo, akuratnie, ale też siedziałam inaczej, napewno z tendencją do widłowego dosiadu.

Wpadnij no w końcu do mnie ikarina, to raz że tej kawy sie napijemy, a dwa że sobie potestujesz Isabelkę do oporu, bo a nuż Tobie będzie pasować. Bedziesz wiedziała, czy w przyszłości właśnie za takim siodłem się rozglądać.
System Cair w Isabelce akurat pasuje moim koniom, mają zdrowe plecy, są pod stałą kontolą fizjoterapeutki, która nie zauważa żadnych niepokojących zmian.
czeggra1, ach, bo ja nie wiedziałam, czy w Polsce jesteś, czy wróciłaś do domu 🙂 Powinnam miec wkrótce gotowy grafik na następny miesiąc, to jak będę miała przynajmniej 2 dni wolne pod rząd, to wpadnę 😉
czeggra1, z wyglądu ekstra siodło! Takie "w sam raz": mało narzucające, kształt klocka dobry...
ikarina, Izabelka potrafi być bardzo wymagająca. Szczególnie w chodach dodanych trzeba dostosowywać się do siodła 🤔, a tak nie powinno być, siodło powinno być takie, jakby go nie było. W zebranych spoko, ale, szczególnie z cair, bardzo to siodło sprężynuje na koniu obdarzonym wydajnymi chodami. Bardzo luźnym trzeba być, a to nie zawsze dobrze, gdy Jeszcze trzeba coś z koniem robić, a nie tylko siedzieć. Tak je oceniam - że dobre do "podróżowania" na zrobionym, ale do konkretnej pracy z koniem nadaje się średnio. Wtedy gdy trzeba siedzieć "jak bóg przykazał" i czytelnie używać pomocy. Na siodło takie "dla siebie" powinno być ok, zakładając, że jeździec nie ma tendencji do fruwania.
Chodzi o to, że przez najbliższy czas będę musiała jeździc w siodłach wyklepanych przez rekreacyjne tyłki, czyli - zsuwających jeźdźca do tyłu, wymuszających dosiad fotelowy. Za jakiś czas myślę, że mogłabym się skusic na jakąś pół-dzierżawę i właśnie chciałabym jakieś siodło z wymiennym łękiem, które by mnie "usadziło" w dobrej pozycji i w którym mogłabym się pobawic nad czymś ambitniejszym 🙁
ikarina, wydaje mi się, że musisz wsiąść pojeździć, zobaczyć. To co mi nie pasuje, z czym moje ciało sobie nie radzi, u Ciebie może nie ma żadnego znaczenia i na odwrót.
Przyjeżdżaj do mnie w wolnej chwili, a potem może jeszcze się jakoś zgadamy jak będę już miała to całe Voltaire. Porównasz sobie, a my kolejną kawę sobie wypijemy 😀.
czeggra1, dzięki, brzmi kusząco :kwiatek:
Gdzie w dosyć dobrej cenie wymienię skórę na siedzisku?
(equishop odpada)
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 maja 2014 19:23
DressageLife , nie wiem ile dla ciebie to dobra cena, w x-horse kosztuje to 300-500zł zależy czy pleszew czy zagraniczne
to super cena,w equishop ponad tysiąc.E.Luxor 🙂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 maja 2014 20:37
Z tego co wiem to 500 w takim razie ale nie dam sobie ręki uciąć, ja wymieniałam w dwóch polskich siodłach. W jednym z nich razem z wymianą wypełnienia, jestem bardzo zadowolona.
Kolejne zapytanie, ta zmiana siodła zaczyna mnie mocno męczyć  🤔wirek:

Stubben Romanus - jaka długość tybinki, jak się jeździ ?
Nie mogę znaleźć czy było, więc pytam: jakie są różnice między Wintec Isabell Werth nową a starszą wersją? 😉  👀 Jeździł ktoś i w takim i w takim?
gryglodor Wersji tych Isabellek są podajże 3 😉

Najstarsza - bez systemu CAIR



Późniejsza - z systemem CAIR o tym samym wyglądzie
(nie mam zdjęcia)

Najnowsza - z systemem CAIR o nowym wyglądzie







Moje odczucia są zupełnie odwrotne niż bieg czasu 😉
W najstarszej jeździ mi się najlepiej, jest najgłębsza.
Najnowsza Isabellka jest "nadmuchana" siedzi się wysoko nad grzbietem konia. Ma płytsze siedzisko.
Panele też są dość płaskie, na arabku trzeba było stosować podkładkę korekcyjną, podnoszącą tył siodła, zeby leżało w równowadze.

Oba siodła na tym samym koniu, rozstaw łęku 34 biały.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się