siodło ujeżdżeniowe

azjajak ja to mówię, kupiłam używaną nówkę-zapłaciłam 1/3 wartości siodła, niby używane, ale wyglądało jak nowe, nawet nie miało śladów na przystułach od popręgu 😁 I dobrze Ci się wydaje, jest porządnie wykonane. Ogólnie siodło bardzo wygodne, w miarę głębokie siedzisko, ale nie ogranicza ruchów. Wcześniej jeździłam w passierze hubertusie trenerki, fakt wygodne jest, ale to moje jest bardziej miękkie. No i nie wiem z jakiej oni skóry robią te siodła, ale nic się nie rysuje, nie wyciera, jak czasem nie chce mi się czyścić dokładnie, a jest mocno zakurzone, po prostu wycieram szmatką i wygląda jak nowe. Jeśli chcesz mogę porobić zdjęcia, bo mam je aktualnie w domu 😉

GruNo właśnie nie które passiery, prestige czy amerigo przekraczają 10tys., a i tak nie masz idealnie dopasowanych pod konia i siebie. Po zobaczeniu Twoich zdjęć jeszcze bardziej przepadłam 😜. Jeśli można wiedzieć-ile płaciłaś za to cudo?
azja   koń pleśniowy
01 listopada 2012 19:41
basia16816 pewnie, dawaj fotki  😀
Gru, ja Cię normalnie  🤬 jestem chora na to siodło już długo, ale teraz moja choroba się pogłębia po tym jak widzę dopasowanie do Ciebie  😀
Ile dopłaca się za terlicę a ile za skrócenie tybinki? Ty masz 16 czy 17?

Ktoś prosił o Kentaur Joung Dressage:


Arimona od kilku dni i ja jestem cudowną posiadaczką tego samego sommera co Gru i z każdą jazdą jestem coraz bardziej zachwycona  😉
Mąka,
Ale ty go nie pasowalas chyba do konia? Bardziej o to mi chodzi.
Bo o tym jak sie w nim jezdzi to i tak trzeba wlasnym tylkiem sie przekonac.
azjaPrzepraszam, że tak późno, ale oglądałam "Zaklinacza koni". Wstawiam tutaj jedno zdjęcie, reszta jest w mojej galerii. Oczywiście zdjeci auwydatniają wszelki kurz itd., bo robione z fleszem 😉
azja   koń pleśniowy
01 listopada 2012 23:24
hi hi ja też. To Twoje to z jakiejś mięciutkiej skórki chyba? Fajne głębokie i małe klocuszki - rewelacja. Jak będziesz chciała sprzedać to daj cynka  😉 Przyznam się szczerze, że firmy nie znam - gdzie je produkują?
To jest 16-tka czy złudzenie apteczne?
Perlica ciekawie wyglada to siodło. Masz jakies zdjecie z jeźdzcem? Ile masz wzrostu jesli mozna wiedziec? Widze ze nie są jakies mega drogie te nówki, a wyglada calkiem przyzwoicie. Gdzie je kupowałas i czy mają testówki?
Evson, str 187 wątku, jest link i tam siedzę na koniu.
160-162cm? 49-50 kg
Kupowałam na revolcie nówkę od Chudejpigi. Testówek już nie ma w Polsce, bo Norviva która przedstawicielem Kentaura zakończyła działalność. Teraz jest Okser, a tam testówek nie widziałam.
azjajest to 17". Skóra jest mięciutka. Hahaha no to jak będę miała kasę na sommera, to będę wiedziała do kogo sie odezwać, gdy to będę chciała sprzedać 🤣. Szczerze mówiąc ja też za wiele o tej firmie nie wiem 😡 Holenderska chyba. Jedyne co wiem, to to, że mają fajne, porządne siodła 🙂
Ktoś miał się pochwalić nowym bogdanowym nabytkiem, kto to taki? (nie pamiętam, a jestem bardzo ciekawa opini)  🏇
Kentaury najlepiej w Czechach kupować - cenowo lżej wychodzą. Po za tym obiło mi się o uszy, że jakiś Praski sklep bez problemu wysyła testowe do Polski.
Perlica dzieki Czyli jednak sie nie zmieszcze  😉
Ale cieknie mi tez slinka na inne modele.
Amarotsa a orientujesz sie moze ile mniej wiecej taniej stoją? Jakiego rzędu kwoty? Zeby mi nie wyszło na równi z promocją na okserze  😉 Pewnie bede niedlugo w Pradze, chyba ze masz na mysli jakis internetowy sklep?
Evson - znajoma mówiła mi o kwocie rzędu 700-800 euro, a to spora różnica, bo standardowo w de siodła Kentaura zaczynają się od kwoty 1300 euro.
ekuss   Töltem przez życie
03 listopada 2012 23:03
Mój KenTaur medusa na koniu:



I powiem szczerze,że uwielbiam to siodło! Koniowi też pasuje, chodzi naprawdę dobrze, duuużo szybciej reaguje na mój dosiad, nie wierci się przy siodłaniu jak to było w przypadku Winteca. No i jeździ się  😍
Amarotsa super! Masz moze jakis namiar na sklepy? (w sumie to cos internetowo znalazłam ale nie wiem czy sprawdzone)

Ekuss- super ta Medusa. Niestety juz poza moim zasiegiem cenowym. A gdzie kupowałas? W PL?
Evson, a czemu miałabyś się nie zmieścić?
Po zdjęciach widzę że chuda szkapa jesteś 🙂
Perlica aa roznie z tym moze byc  😎 Na zdjeciu w załaczniku mam 16-stke- i bywały sytuacje ze wylatywałam poza najglebszy punkt siodła- zadek pchał mi sie za bardzo na tylny łęk. Ono było duzo płytsze ale jednak... Wiec sprobuje pokombinowac z "dorosłymi" modelami ale moze skrocona tybinka, jak nie to chociaz po prostu 16,5 ze standardów.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 listopada 2012 08:17
Evson, ale to siodło nie jest za duże dla Ciebie. Lecisz na tylni łęk bo jak na moje oko jesteś zakleszczona udem i masz kolano do góry podciągnięte. W większym siodle zrobisz to samo, o ile nie mocniej, tyle, że nie będzie Ci to aż tak przeszkadzać 😉 No i moim zdaniem strzemię powinno pójść dziurkę w dół, wtedy też będzie Ci łatwiej usiąść jak trzeba.
Evson, wylatujesz na tylni łęk, bo siodło ma na ciebie za długie tybinki i to bardzo dużo - kolano ląduje Ci na klocku co powoduje blokadę nogi, zakleszczenie - jak pisała Koniczka, , Siodło w siedzisku jest dla Ciebie idealne. Musi mieć tylko jakieś 10cm  (tak na oko) krótszą tybinkę 😉
ekuss   Töltem przez życie
04 listopada 2012 09:19
A gdzie kupowałas? W PL?
W ISlandii-ściągneli kontener z różnym sprzętem zagranicznym i w tym bodajże 3 ujeżdżeniówki 🙂
Koniczka, epk dokładnie  🙂 Za duze na pewno nie jest- wrecz za małe, albo dobre. I własnie tak jak piszesz epk- w momencie kiedy podciągnełam kolano cała góra leciała mi na tył. Przy głebszym siedzisku (mój wczesniejszy Optimax) ten problem nie był az tak częsty, ale przyczyna dalej była nierozwiązana (za dluga tybinka i niedopracowany dosiad)
Z tym siodełkiem ze zdjecia musialam sie rozstac choc bardzo je lubiłam.
Ale nie ma tego złego-teraz chce własnie poszukac czegos gdzie bede mogla skrocic tybinke- okser mi odpisał ze jest taka mozliwosc w kentaurach. Na rynku wtórnym nie idzie nic dostac ze skracaną, a na nowke tylko kentaura mnie stac.
Macie jakies doswiaczenia z kupowaniem siodeł w Okserze? Jak wiadomo ten sklep nie ma pochlebnych opinii  🙄 A wymagana jest zaliczka 1000 zł.
ekuss szczęsciara, fajne siodełko Ci sie trafiło  🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 listopada 2012 18:42
O masz, zakręcona jestem - miało być, że na pewno za małe to ono dla Ciebie nie jest. Powiedziałabym, że siedzisko jest w sam raz. Tak jak napisała epk problemem jest za długa tybinka + fakt, że zakleszczasz się kolanem.
Czy ktoś wie co oznaczają te numery w siodłach Devoucoux:
PX 415 PX 315 LUZ 
albo jak na etykiecie ponizej?
Evson, pozostaje mi się tylko obiema rękami aż po łokcie podpisać pod przedpiśczyniami 😉 w wątku. To jest jeden z częstszych popełnianych błędów. Tyłek Ci wcale nigdzie nie zjeżdża, to wszystko się bierze z podciągnięcia kolan i zbyt słabego oparcia w strzemionach. Większe siedziskiem siodło umożliwi Ci takie działanie fantastycznie rozwinąć i wyeskalować - bo nie będzie absolutnie odczucia "o, o, gdzie ja siedzę?" tylko wrażenie, że wszystko jest bardzo ok.
Kto jak kto, ale ja jestem espertem zjeżdżania na tylny łęk w za dużych siodłach 🤣



A w ogóle to napiszę po cichu, że dorwałam koniakową ujeżdżeniówkę 😎 W dodatku model dla masochistów 😁 I już się nie mogę doczekać  😁
Słuchajcie - czy w Warszawie jest ktoś kto handluje siodłami ujezdzeniowymi? Albo ktoś kto do Warszawy dojeżdża? Potrzebuje jakiejś 17,5/18, szerokiej i w zasadzie... nic nie ma :/
quanta no ok to w takim razie juz nie dyskutuje  😀 oczywiscie ze macie racje. Dlatego chciałabym cos co mi przytrzyma udo od góry. Bo jak na razie to po prostu kolano natrafiało z przodu na bloczek i tyle działania. ..A tak do rzeczy- Pani z oksera napisała mi ze nie bardzo jest sens skracania tybinki dla osoby o wzroscie pow 160 (mam 164-5). Na co ja ze jednak chciałabym skrocic. Wiec skróce. Tylko pytanie- ile najlepiej? 16,5 ma tybinke 41 cm. To ze zdjecia miało 42 cm. Myslałam o 39 lub 38cm, jak uwazacie? Mam nadzieje ze to działa tak ze cala konstrukcja tybniki razem z klockiem jest krótsza a nie tylko ciachniety płat skóry na dole?  😎
Evson, skracaj śmiało, mam identyczny wzrost i w tybince 40 cm mogę się utopić. Realnie rzecz biorąc tybinka 38 cm dopiero zaczyna wyglądać jako tako, a 33-35 cm jest dobra (to nie są żadne szacunki, obecnie mam 4 siodła i wszystkie pomierzone).
Tu masz tybinkę 33 cm - serio, siodło ujeżdżeniowe trzymam w pokrowcu od skokówki:



A to siodło ze zdjęcia wyżej (16''😉 to co to za model?
Lawa   bardzo szybko....
04 listopada 2012 22:37
Czy ktoś wie co oznaczają te numery w siodłach Devoucoux:
PX 415 PX 315 LUZ 
albo jak na etykiecie ponizej?

napisz bezposrednio do producenta maja tam rubryke FAQ - tylko tam uzyskasz szczegolowa i poprawna odpowiedz tu masz linka na ich strone:
http://www.devoucoux.com/devoucoux_fr/contenu/uk/index.php
quanta 33cm  zartujesz  😲 wydaje sie strasznie mało a w rzeczywistosci wyglada to super, idealnie dopasowane  🙂
Siodło z góry to Ruiz Diaz, model chyba Klimke ale nie jestem pewna http://www.ruizdiaz.com/09/saddles.htm  (tylko ja miałam 16" wiec mozliwe ze to jeszcze jakis starszy model). Fajne, ale tybinka mało pasujaca do mojej nogi, juz pomijajac długoisc, to nawet sam klocek- miałam go z przodu równomiernie, przed kolanem, od góry nic nie blokowało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się