siodło ujeżdżeniowe

croopie, mam nadzieje, że dobrze sprecyzowałam o co mi chodzi 😉
Cobrinha, nie rozumiem ? 🙂 Masz jakiś przykład siodła, w którym siedziało ci się dobrze ?
Cobrinha, od jakiegoś czasu "niechcący" śledzę Twoje rozterki i przypomniała mi się taka książka "W co grają ludzie". Tam jest wymieniona taka "gra towarzyska" pt. "Tak, ale...".
No zlituj się - jeśli będziesz miała dopasowaną długością tybinkę - argument o konieczności prostowania nogi odpada. Szukając dopasowanego (!) siodła kąt ugięcia nogi możesz dobrać wg upodobań. W sumie brzmi to tak, jak gdybyś tylko chciała mieć dopasowane siodło (a nie - zmierzała do tego celu). Magicznie.
No nic, życzę przypływu nieograniczonych "końsko" funduszy 🙂 - to z pewnością wiele by ułatwiło.
Kiedyś uczono mnie, że zmierzając do rozwiązania problemu trzeba go dobrze zdefiniować, określić ograniczenia, przyjąć założenia - priorytety. Dopiero potem następuje głębsza analiza "stanu istniejącego".
Czy dobrze wytłumaczyłam o co chodziło mi w mobilności... załóżmy, że przy krótszym strzemieniu kolano wychodzi mi za poduszkę (ze względu na długie udo), jeśli wydłużę strzemię a co za tym idzie bardziej wyprostuję nogę, jest większa szansa, że kolano złapie mi dolną krawędź tybinki.
Tak, ale nie wiem co to ma do rzeczy w jakim siodle mi się dobrze siedziało... ogólnie był poruszany temat czy ten Wintec jest DL czy VSD 😉
halo, jak masz problem to koło avatara jest magiczny przycisk.
Forum jest po to by pytać i nic na to nie poradzisz hehe Nie porszę o dopasowanie siodła a ostatnie pytanie było czy siodło jest VSD czy DL bo dostałam takie info od kogoś, kto je miał i takie były odczucia w porównaniu do Isabelki... tak więc nie rozumiem powyższego postu.

Edit: przepraszam za post pod postem - gapiostwo 😉
Cobrinha, chciałam tylko napisać, że jeśli porządnie sama przemyślisz czego potrzebujesz (i na co możesz sobie pozwolić), to wiele rzeczy się uprości. Zakładałam, że ty jednak tego siodła potrzebujesz. Jeśli chcesz tylko pogadać - no cóż, pomyliłam się. Fakt - forum jest od gadania, ale sporo osób zakłada, że ktoś pytający o radę tej rady chce. I wychodzą ze skóry, żeby dobrze doradzić - bo są życzliwi i chcą dobrze. A jeśli wtedy okazuje się, że ktoś chce "tylko pogadać" to pojawiają się takie sprzeczności, że nic zrozumieć nie można.
Cobrinha, ale ty nie będziesz miała problemu z łapaniem dolnej krawędzi tybinki, bo masz bardzo długie nogi 😉 na prostej nodze próbują jeździć osoby, które mają krótkie nóżki i zbyt długą tybinkę. Ugięta noga nie oznacza wychodzenia kolana przed poduszkę, przy dopasowanym siodle 😉
Ja też mam długie nogi i o dziwo jeżdżę na ugiętej nodze w siodle ujeżdżeniowym 😉
halo, oczywiście chcę kupić, jednak nie mając możliwości przetestowania tych siodeł, które biorę pod uwagę muszę pytać - kto pyta nie błądzi a uwagi i odpowiedzi są bardzo cenne  :kwiatek:.
Jeśli kogoś rażą lub w jakiś sposób denerwują moje pytania i dociekliwość w tym temacie, to przepraszam - wolę spytać niż wydać kasę i wkopać się w coś z czego będę niezadowolona - a może uzyskane informacje się jeszcze komuś przydadzą.
Kasą bez ograniczeń z rękawa nie sypię, więc robienie siodła na zamówienie nie wchodzi w grę. Są modele, które rozważam, wprawdzie nie są dla mnie idealne i nie będą... ale cóż, przy tym wzroście to tak jak mówisz, tylko na zamówienie byłoby bliższe ideału, więc dla mnie argument o konieczności prostowania nogi dla mnie jest zupełnie uzasadniony i wygodny  😉
(nie mylmy tego z zupełnie prostymi nogami hehe)
Cobrinha, to ten ktoś pierdzielił bzdury a ty je powtarzasz, na dodatek popierając dziwnymi teoriami. Bo noga bardziej ugięta? Wcale nie jest bardziej ugięta - jest naturalnie, poprawnie ułożona. Tybinka także jest poprowadzona pionowo w dół. Klocek nie narzuca Ci tego jak ma być noga - możesz mieć bardziej prostą nogę - ten klocek uniemożliwia CI właśnie ugięcie jej bardziej. 
epk, moja wypowiedź miała charakter pytania.
Nogę mogę mieć bardziej prostą ale wtedy na grzyb mi bloczek jak noga do niego nie przylega odpowiednio... ale faktycznie, fajnie ogranicza zadzieranie nogi ku górze.
No nic, nie ważne, dyskusja na dziwny tor zeszła a nie taki był cel.
Cobrinha, wdech-wydech. Nie dopatruj się złośliwości - zapewniam, że nie mam nieżyczliwych intencji. Poważnie radzę ci siąść z kartką i wypisać wszystko co jest "must" i wszystko z czego bez żalu zrezygnujesz. Masz szanse dopatrzyć się uprzedzeń/pre-założeń, które uniemożliwiają sensowny wybór. Np. nie dopatrzyłam się w twoich wypowiedziach, dlaczego koniecznie siodło ujeżdżeniowe (które najtrudniej dopasować). Rozumiem, że masz swoje powody - ale to ty (jak każdy) musisz być osobą najbardziej świadomą czego konkretnie potrzebuje (w odróżnieniu od tego, co się czasem wydaje, ze względu na przyzwyczajenia i różne takie). Z każdymi zakupami jest tak samo - są o wiele łatwiejsze (niezależnie od budżetu) jeśli się dokładnie wie czego szuka, czego się wymaga. W kolejności ważności. Wtedy można znaleźć odpowiedź na pytanie "co?" (spełni założenia). A tak - to się człowiek gubi w mnogości "niby-propozycji" (a każda do d*).
Jeździł ktoś w Prestige Roma Dressage albo Dressage Dream oraz Equipe Emporio Dressage? Jak wrażenia?
czy jest jakaś strona internetowa z siodłami EQUIPE ??? może mi ktoś podrzucić linka. 😉 :kwiatek:
gryglodor, www.lamri.pl
zonk, Klami  :kwiatek: dziękuję! 😉
Ma ktoś siodło Daw Mag Sylwester?  Jest ok?  😉
siedział ktoś może w Batesie InnoVa i chciałby podzielić się odczuciami? 🙂
Witajcie dziewczyny, przemierzylam caly watek w poszukiwaniu informacji o siodle dla mnie. Sprawa jest dosyc ciezka bo jestem napawde niska w zwiazku z czym odnoza takze mam krotkie i dla tego planowalam sprawdzic Luckyego, ale slyszalam ze nie jest on usadzajacy a to dla mnie nie niezmiernie wazne. Jedyne siodlo ujezdzeniowe w ktorym mialam przyjemnosc sie wozic to Diamant, kolano mialam w poloeie tybinki, a nowa ledwo wystawala mi zza niej :/. Do tego musi byc glebokie i  dosyc miekie bo mam problemy z kregoslupem. Jest na rynku polskim cos spelniajace Moje kryteria?  😉
Jest- Kentaur Jound Dressage.
Krótka tybinka, małe siodełko-głębokie siedzisko, niezła cena, fajna skóra.
Bardzo miękkie siedzisko jak dla mnie ( a wcześniej miałam Prestige więc Kentaur też mięciutki jak Prestige).
SrokateSzczęście, Prestige ze skracaną tybinką 😉
[quote author=Łosiowa link=topic=300.msg1192859#msg1192859 date=1321723649]
Ma ktoś siodło Daw Mag Sylwester?  Jest ok?   😉
[/quote]

Ja obecnie jeżdżę w tym siodle. Co chcesz konkretnie wiedzieć😉?
Srokateszczęście ja jeżdżę w Lucku i imho to jednak jest dość usadzające siodełko. siedzi się głęboko.
Łosiu, też mam sylwestra 🙂

niestety, chcemy je wymienic, ale z bardzo ciezkim sercem, bo na konia jest za wąskie, ale tak to mogę się smialo wypowiedziec- baaardzo wytrzymale, praktycznie zero obtarc po kilku latach uzywania, jest mi bardzo wygodnie, czy to w terenie czy to klepiac sie na ujezdzalni, jest jak dla mnie bardzo przyzwoite, nic sie z nim nie dzieje, i jest jakies magiczne troszkę, bo nie spotkalam jeszcze osoby, której by się zle w nim pracowało(mówię konkretnie o moim) czy po prostu siedzialo. gdyby nie zle dopasowanie, to bym sie nigdy z nim nie rozstala 🙂
[quote author=Łosiowa link=topic=300.msg1192859#msg1192859 date=1321723649]
Ma ktoś siodło Daw Mag Sylwester?  Jest ok?   😉
[/quote]

Ja miałam Sylwestra. Z moich obserwacji wynika, że siodło zdecydowanie dla długonożnych. Może i jest wygodne, może i fajnie się siedzi, ale tu już kiedyś toczyła się dyskusja na temat jak to siodło leży na końskim grzbiecie i niestety w większości przypadków (z moim włącznie) leży dośc kiepsko.

Osobiście nie polecam, chyba, że naprawdę dobrze leżałoby na koniu.
A no własnie mam podobne odczucia jak Vuko.
I jak dla mnie jest za mało trzymające, ale pewnie to też kwestia tego, że obecnie jeżdżę w 17', a 16,5' niestety nie ma.
czy ktoś posiada Euroridinga titana 17 cali i mogłby mi zmierzyć długość tybinki, centymetr przyłożony tuz pod zamkiem od puślisk i pionowo w dół  :kwiatek:
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
04 grudnia 2011 22:18
Czy któraś z Was mogłaby mi powiedzieć jak powinna być ułożona noga względem klocków kolanowych mam wintec 500 dressage z małymi i dużymi klockami aktualnie mam duże, ale nie do końca wiem czy dobrze sobie je doczepiłam niestety niema mi kto zrobić zdjęcia, aby było widać, ale może jest jakaś teoria względem, której można się kierować, aby dobrze je ustawić :kwiatek:
siodło 17 cali
tybinka 41 cm (mierzona od tuz pod zamkiem puślisk w dół)
to dla długonoga czy dla "normalnych" nóg też się da?
Gracja   Piękna i Dobra Księżniczka
06 grudnia 2011 21:58
Odnośnie DM Sylwestra - ja właśnie sobie takie kupiłam😉 I jestem bardzo, bardzo zadowolona! Siedzi się wygodnie, nie jest to trzymające siodło (SrokateSzczęście <- w przeciwieństwie do Lucky Dressage, które moim zdaniem trzyma dość mocno) a ja takie siodła lubię🙂

To jest jakiś starszy model (siodło ma 6 lat, ale było używane rok, jest po prostu w stanie idealnym), dlatego udało mi się kupić w rozmiarze 16,5''. Może na zamówienie jeszcze takie zrobią?  🤔

Na koniu leży bardzo dobrze  💘 z tym, że mój koń jest bardzo poprawnie zbudowany 😉

Faktycznie jest dla osób długonogich :/ i zastanawiam się, czy DM mógłby mi skrócić/wymienić na krótszą tybinkę??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się