Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ochraniacze

poprzednia następna
Strony: 1 ... 335 336 [337] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Ochraniacze  (Przeczytany 2023965 razy)
Obiś

Marzenia się spełniają-i nie mów mi,że nie:D

« #10080 : Marzec 08, 2021, 20:46:18 »
Odpowiedz cytując
Moniqa Jeśli to mają być ochraniacze naprawdę dobrze oddychające i jak piszesz, na upalne lato to ja polecam te: https://www.theponytackshop.co.uk/equilibrium-tri-zone-all-sports-boot-31-p.asp
Lepszych ochraniaczy na lato nie miałam. WW double lock też mam obecnie, ale na lato używam tylko tych equilibrium bo nie ma porównania z oddychalnością w stosunku do WW. PC miałam elite i mimo tych dziurek i tego, że ogólnie ochraniacze są fajne to również w naprawdę ciepłe dni nogi grzały, equilibrium znacznie bardziej "odpychające". Mogę jeszcze je porównać chociażby do veredusów olimpiców i też na plus latem dla equilibrium. Ogólnie, ja naprawdę lepszych ochraniaczy na lato nie miałam, odkąd się ukazały na rynku sezon letni mój koń chodzi tylko w nich uśmiech
#link
Obiś
mindgame

« #10081 : Marzec 08, 2021, 21:04:34 »
Odpowiedz cytując
A ja tych ochraniaczy co Obiś nie polecam, bo mają bardzo twarde krawędzie i wrzynały się w nogi konia powodując rany. Z equilibrium tri zone zdecydowanie bardziej polecam te tańsze, są miękkie.
#link
Obiś

« #10082 : Marzec 08, 2021, 21:48:12 »
Odpowiedz cytując
mindgame Serio? Nigdy kucykowi nawet nie zmierzwiły kłaków na nogach  ke a mam na przody dokładnie te z linku i na tyły też coś takiego ale krótkie i naprawdę nam sprawdzają się rewelacyjnie.
#link
Obiś
halo

« #10083 : Marzec 09, 2021, 00:39:21 »
Odpowiedz cytując
Niezmiennie - veredusy vento. Tanie nie są, ale niesamowicie trwałe.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
devil

« #10084 : Marzec 09, 2021, 07:57:08 »
Odpowiedz cytując
Moniqa, Sivrite, rudziczek, xxagaxx dziękuję  kwiatek upewniłyście mnie że przyceluję raczej w M, bo mój ma nogi długie, ale dość szczupłe.
#link
mindgame

« #10085 : Marzec 09, 2021, 08:12:37 »
Odpowiedz cytując
Obiś ja kupiłam na tyły takie same jak na przody tylko, że większe. Koń po pewnym czasie zaczął się denerwować przy zakładaniu tych ochraniaczy i okazało się, że się wrzynały na w dolnej części. Może na kucyka są ok, ale na mojej gorącokrwistej kobyle z krótką sierścią się nie sprawdziły. Leżą w domu wyprane. Jak ktoś chce to chętnie odsprzedam uśmiech W zasadzie nie zniszczone.
#link
Obiś

« #10086 : Marzec 09, 2021, 09:23:51 »
Odpowiedz cytując
mindgame Hmmm, ale tylko w tyłach taki problem? Wybacz, że tak wiercę temat ale po prostu jestem naprawdę zdziwiona jako, że jaśnie kucynek (hucuł) jest koniem który ma niesamowicie wrażliwą skórę, potrafił mi się obejrzeć od derki na spacerze stępem w ręce czy od mattesowego popręgu też przez chwilę stępa w ręce zanim w ogóle wsiadłam. Kłaki w tym na nogach latem moim zdaniem ma normalne, nie jest zarośnięty bardziej niż szlachetne konie u nas w stajni. Nie upieram się w żaden sposób nad tymi ochraniaczami, zwyczajnie ciekawi mnie problem jaki się u Was pojawił.
Ja na przody mam te co w linku a na tyły inne, takie o:

Tutaj porównanie tworzyw z przodami bo są trochę inne:

#link
Obiś
mindgame

« #10087 : Marzec 09, 2021, 09:36:51 »
Odpowiedz cytując
Obiś, na tyły mam takie same jak na przody tylko rozmiar większe uśmiech nie takie jak ty masz krótkie, tylko wysokie. Tylna noga jest szersza, trochę inna niż przednia no i tak jak mówiłam, dolne krawędzie (bardziej z przodu, tak jak pionowa linia się zaokrągla w poziomą) wrzynały się w skórę, aż wytarły sierść. Niby reklamowali, że te same ochraniacze można używać i na tyły i na przody, może w tej wersji krótkiej co ty masz na tyły to się sprawdza lepiej.
#link
Obiś

« #10088 : Marzec 10, 2021, 12:01:10 »
Odpowiedz cytując
Rozumiem, stawiam, że to faktycznie przez inną pracę zadnich nóg ale nie zmienia to faktu, że nie powinno się coś takiego w ogóle wydarzyć. U mnie w tych tyłach cały przód ochraniacza jest otwarty, zupełnie inna konstrukcja ale znając przypadek Twojego konia na pewno na tyły takie jak przody nigdy się nie zdecyduje.
#link
Obiś
Karutek

« #10089 : Marzec 20, 2021, 08:07:26 »
Odpowiedz cytując
Przekopałam trochę wątek, ale prosiłabym o aktualną opinię. Szukam ochraniaczy ujeżdzeniowych i obczajam następujące modele:

- Veredusy Piaffe Evo / Revo - nadal jest słabo? - przekręcają się i obcierają czy już coś się poprawiło?
- Zandona King Carbon Air -wygląda na alternatywe powyższych, ktoś coś może powiedzieć po dłuższym użytkowaniu?
- Anky Climatrole - ten system odprowadzającymc ciepło wygląda ciekawie, jak w użytkowaniu?
- Eskadron Allround
- coś innego?

Troche się obawiam, że Anky czy Eskadron czy jakiekolwiek inne bez skorupy od wewnętrznej strony długo nie wytrzymają przy koniu średnio szanującym nogi ehh
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2021, 08:45:36 wysłane przez Karutek » #link
Aga_Leming

« #10090 : Marzec 20, 2021, 14:17:50 »
Odpowiedz cytując
Veredusy mają nowy model dresiarski - nazywają się Absolute i są w dwóch wersjach: z zapięciem na kołki i na rzep. Nie macałam ich osobiście ale wyglądają lepiej niż te Evo.

https://www.veredus.com/it-it/en_GB/cat/Dressage-8029/

EDIT: Eskadrony allaround miałam kilka par- są super sztywne i mają twardą skorupę. Mój koń mega niszczy tyły a te dawały radę. Przody praktycznie się nie niszczyły, tyły wymieniałam kilka razy, ale niszczył się tylko ten materiał zewnętrzny - sama skorupa niezniszczalna więc można było zakładać np na padok. Mam na myśłi te, bo widze że są jeszc ze jakieś futrzane to te faktycznie wyglądają jakby ie były usztywniane:

https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-eskadron-allround-tyly/333421.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2021, 14:24:53 wysłane przez Aga_Leming » #link

Roobina

« #10091 : Kwiecień 03, 2021, 08:43:04 »
Odpowiedz cytując
Mam pytanie do osób, które zakładają koniom ochraniacze na padok. Potrzebuję czegoś dla konia który spędza dużo czasu na dworze, wiadomo nie chcę, żeby się odparzył ani obtarł.

Białe, miękkie, może dziurkowane? Do 300 zł za parę

Znalazłam takie i nie mam pojęcia które się sprawdzą na dłuższe padokowanie. No i pytanie do jakichś temperatur trzymacie konie w ochraniaczach na dworze?

https://dobry-kon.pl/dla-konia/ochraniacze-owijki-i-kaloszki/ochraniacze-treningowe/horze-ochraniacze-prosoft.html
https://dobry-kon.pl/dla-konia/ochraniacze-owijki-i-kaloszki/ochraniacze-treningowe/hkm-ochraniacze-breath.html
https://dobry-kon.pl/dla-konia/ochraniacze-owijki-i-kaloszki/ochraniacze-treningowe/kavalkade-ochraniacze-neoprenowe-przednie-softy.html

#link
xxagaxx

« #10092 : Kwiecień 03, 2021, 09:06:53 »
Odpowiedz cytując
Roobina, jak kon musi mieć ochraniacze to musi. Temperatura na zewnątrz nie ma tutaj znaczenia. Moje chodza caly6rok. Ja używam ochraniaczy BR pro mesh i Woof Wear i jestem bardzo zadowolona.
#link
Roobina

« #10093 : Kwiecień 03, 2021, 13:49:42 »
Odpowiedz cytując
I nie odparza się nawet na słońcu? Moja właśnie się obtarła od woof wear double lock i zrezygnowałam z zakładania. Oczywiście zemściło się to dwa tygodnie później... Czyli jak wezmę białe dziurkowane np te pro mash to powinno być ok.
#link
xxagaxx

« #10094 : Kwiecień 03, 2021, 15:44:45 »
Odpowiedz cytując
Roobina, nie, nic się nie dzieje. Moje maja single locki z WW
#link
mrowka004

Moje ogłoszenia
« #10095 : Kwiecień 08, 2021, 10:13:28 »
Odpowiedz cytując
Mam pytanie do osób posiadających ochraniacze z Premier Equine z futerkiem? Wypadają rozmiarem standardowo czy są trochę mniejsze przez futro? Dokładniej chodzi mi czy L w PE będzie dobra pod nogę konia co nosi Veredusy M. Będę wdzięczna za pomoc  kwiatek
#link
Strony: 1 ... 335 336 [337] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ochraniacze

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.