Ochraniacze

Katasia, one są dość małe. Ja mam xl i są takie akurat na mojego (wysoki, noga spora, L veredusowa).
flygirl poproszę! W szczególności, jeśli nie są całkowicie golone, bo się boję, że szczotek tam nie upchnę. Ja co prawda golę, ale tylko częściowo, frędzelki zostawiam 😉
karolina_2906, Przody faktycznie mają ten tył z carbonową wstawką, Olimpusy mają plastik po prostu.
Tyły, szczerze, to niczym się nie różnią, poza ceną 😉
Katasia te ochry to jednak L są, myślałam, że XL. Ale założyłam, fryz ma swoje naturalne szczotki. Nie wiem jaka jest różnica między rozmiarami, w te noga się zmieściła, ale samych rzepów jakoś bardzo dopiąć nie mogłam. Ale mimo to nie miałam wrażenia, że są mega ciasne.
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/108088295_316497299484953_5479674389991345057_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQkvJSHuOug3wb00p9Ejo-lxQMUtdlWr2Cs3J_GmnnyOn3dPBSUjXs89jP3HI_25qO8&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=bd2f41baad3853fbd704bdb6f4debc47&oe=5F30DF8F[/img]
flygirl dziękuję, te na zdjęciach to zdecydowanie za małe, więc ciekawe w sumie jak XL. Czaiłam się na jedne z ogłoszeń, ale pochłonęła mnie robota i zapomniałam i chyba już dawno po wszystkim i tak  🙄 Szlag mnie już trafia z wieczną grudą, a u nas jednak dość błotniście i tak się biję z myślami od jakiegoś czasu, do jesieni muszę się w końcu zdecydować.
rudziczek   Małe i duże.
21 lipca 2020 23:10
Katasia
XL też są małe. Kupiłam koledze dla konia SP z masywną nogą. XL ledwo zapinają się na przód, o tyłach można zapomnieć. Nie wiem jak tam miałyby zmieścić się jeszcze szczotki fryza (który sam w sobie też raczej szczupłej nóżki nie ma).
vissenna   Turecki niewolnik
22 lipca 2020 01:34
Katsia A może te:
https://www.horze.pl/ochraniacze-stajenne-i-transportowe/ochraniacze-padokowe-lemieux/313525.html#color=BL

Wydają się solidne, jest spora regulacja i mają XL na magazynie.
vissenna cena niezła, ale faktycznie wyglądają porządnie!
Katasia mamy je w stajni i faktycznie są porządne (tak jak reszta produktów Lemieux) 😉
Moon   #kulistyzajebisty
18 sierpnia 2020 07:05
Moon jeśli chcesz je na zawody to są niedozwolone, pamiętaj
Moon jeśli chcesz je na zawody to są niedozwolone, pamiętaj

Wszystkie zaciskowe są już niedozwolone?
To dotyczyło tylnych ochraniaczy i tych z taką fioletową metalową (?) płytką i chyba to były Equick
Nie spotkałam zakazu przednich na rzepy..  🤔
W konkursach młodych koni nie można.
to miało się tyczyć zadów.
Mała ściąga co do tych zmian w zakresie ochraniaczy:
Klami, masz może link do tego obrazka? Bo strasznie mały i nic w sumie nie widać.
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 07:12
O matko, nawet nie pomyślałam, że mogą być niedozwolone...  🤔 Ale, noo, na CSI, baa, nawet na ZO to my się nie wybieramy  🤣
Tym niemniej, nie wiem w sumie, zamówiłam je na próbę, jak zapinanie będzie za bardzo upierdliwe, to powrócę do starych dobrych rzepów Eskadronowych, bo kołków nie mogę zdzierżyć, a buu  😁
Moon, jak rozumiem na ZR będzie to samo.
budyń, mam minimalnie większą wersję. Da się odczytać na nim co trzeba. Nie znalazłam lepszej jakości niestety.


Moon, obstawiam raczej, że to zostanie przeniesione na zawody każdej rangi (będzie dotyczyć głównie ta podstawowa tabela w zakresie konkursów innych niż młode konie). Tak samo jak zakaz używania niektórych rodzajów ostróg i parę innych.
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 09:15
Urwał nać, a myślałam że znalazłam idealne zawodowe ochry...  🤣 😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 sierpnia 2020 09:25
Myślę, że w ciągu kilku lat będzie mocno ograniczone używanie ochraniaczy zadnich.
W Polsce w konkursach dla młodych koni już zabronione jest używanie zadnich ochraniaczy.

moon te zaciskowe przody chyba są dozwolone
a z czego wynika to ograniczenie używania zadnich ochraniaczy? szczerze to sobie słabo wyobrażam skoki na trawie w hacelach bez ochraniaczy..
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 09:51
mindgame, głównie chodzi o zaciski i... zaciskanie ich na zadnich nogach.
Takie zwykłe "skorupki" to chyba będą dozwolone, tak czy siak.
[s]Moon, podaj mi maila na PW, wyślę Ci co w tym sezonie z Zandony na zadach jest dozwolone
Mam plik PDF, a tu się nie da takiego wstawić 🙁[/s]
Spróbuję przekonwertować do jpg i tu wstawić.
lusia722, ale ze w ogóle? Bo z Fei rozpiski wynika że zwykłe strychulce, lekkie mieć mozna.
.
Różne sa konie, niektórym pewnie nie trzeba. Ale patrząc na mojego talenta to przy kuciu na zad to by sie i zabił bez ochraniaczy
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2020 10:04
_Gaga, dziękuję! <3
xxagaxx, W zawodach kwalifikacyjnych i MPMK w konkursach na styl konia obowiązuje zakaz używania ochraniaczy na tylnych kończynach. W otwartych konkursach możesz zakładać zady.
_Gaga, dzięki. Ale to w Polsce? Bo na rozpisce widnieje zapis ze strychulce dozwolone na zawodach FEI
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 sierpnia 2020 14:53
Napisałam przecież, że w Polsce w konkursach dla młodych koni. Międzynarodowe zawody mają swoje zasady.
xxagaxx, [quote author=_Gaga link=topic=30.msg2942819#msg2942819 date=1598439301]
xxagaxx, W zawodach kwalifikacyjnych i Mistrzostwach Polski Młodych Koni w konkursach na styl konia obowiązuje zakaz używania ochraniaczy na tylnych kończynach. W otwartych konkursach możesz zakładać zady.
[/quote]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się