Ochraniacze

budyń, - zapiąć i wyczesać jak będą jeszcze wilgotne 😉 Ja swoje wrzucałam normalnie do pralki, ochraniacze i kaloszki też. Czasami nie było nawet potrzeby czesania futra.
Dzięki 🙂
Moon, nieprawda 😉, ja BRy zabiłam po 7 latach 😀 ciurania na 2 koniach.
Najlepsze skorupki ever.
Ale oddychające Veredusy są... oddychające, no, nie ma czegoś takiego jak spocona noga.
Moim też już leci 3 roczek ciurania - i nic im.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 grudnia 2019 06:12
Mam nadzieję, że pytam w dobrym miejscu. :kwiatek:
Czy polecacie ochraniacze magnetyczne? Widać jakąś różnicę? Czy faktycznie lepiej zainwestować w veredusy czy inne tańsze odpowiedniki też są spoko?
Hermes ja mam Veredusy na stawy skokowe dla kobyły z lekkim szpatem i jestem zadowolona, podobno stawy skokowe są wyjątkowo podatne na działanie magnetyków  😉 A jeżeli chodzi o moc magnesów to torpol oferuje mocniejsze w dodatku często jest ich więcej w ochraniaczu, oczywiście w zależności od modelu. Czaiłam się teraz na zakup ochraniaczy od pe z biololarem ale niestety model, który wybrałam występuje tylko w rozmiarze uniwersalnym, czyli prawdopodobnie dużo za dużym na arabskiego kucyka  😂 może kiedyś uda mi się dorwać jeszcze jakieś magnetyki na opoje na tylnych nogach, bo podobno też dają radę  😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 grudnia 2019 08:59
marlin1990, o ekstra, dzięki! W takim razie muszę uzbierać 😁
Jak się sprawują Equicki przy dłuższym użytkowaniu ?
Hermes teraz jest fajna promocja w pegaz shop- za rejestrację konta dostajesz 100 na zakupy powyżej 400, czyli np. ochraniacze torpol Nelson wychodzą za 300 z groszem, ciężko je znaleźć w lepszej cenie  😉 ja już je mam w koszyku ale nadal że sobą walczę  😂
Szukam ochraniaczy xfull, takich dla ślązaka lub zimnokrwistego. Ktoś coś? Gdzie szukać, jaka marka lub model?  :kwiatek:
sea jakie te ochraniacze? Ujeżdżeniowe czy skokowe? My mamy z BR, Eskadrona i Busse.
Kontaktowe do jazdy rekreacyjnej 🙂 ale nóżka jest spora. Konik pogrubiany
Sea premier equine
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=30.msg2904616#msg2904616 date=1577711125]
Sea premier equine
[/quote]

Bardzo dziękuje za pomoc
Sea, jeszcze WW, mają rozmiarówkę MXW - szersze M.
Czy veredusowy rozmiar S-pony, jest bardzo niski w przednich ochraniaczach ? Mam konia 166cm, ale z cienką nogą, jest szansa, że będą pasować ? W starych pro-lightach rozmiar M na tył był za luźny
kasska moim zdaniem dosyć wysokie, ja miałam je na araba 155 i tak to mniej więcej wyglądało:
kasska Dla mnie to raczej takie dość typowe S/pony. Miałam je na hucuła i były dobre (zapinane na środku), dostałam je natomiast od koleżanki, która miała je na klaczke ok 160cm i były na nią dość krótkie/małe.
Ma ktoś może wymiary veredusów pony na długość, bo nie wiem czy s napewno wejdą, a koń mi wchodzi na małe cob i lepiej pasują na nim pony decathlonowskie lub fairplay niż cob harrys horse
podobno 20cm
Temat może walkowany, ale nie mogłam nic znaleźć.
Polecacie Premier Equine z futerkiem?
Polecacie- do tego upić bezpośrednio  z UK za grosze-komplet z przesyłką mniej niż 200zł, kurier w 3 dni. Zamówiłam właśnie kolejne 🙂
Pytałam już w ślązakowym wątku, ale spróbuję i tutaj.
Szukam ochraniaczy na grubszą, ale krótką nogę. Koń w typie ślązaka. Mam problem z dopasowaniem jakichś ochraniaczy.
Ostatnio testowałam te : https://www.premierequine.co.uk/double-locking-brushing-boots-c2x28452861
Rozmiar M-wide. Na wysokość idealne, jednak obwód stanowczo za mały. Na przód jeszcze szło je jakoś w miarę zapiąć, ale na tył to już całkiem nie...

Dodatkowo:
Czy owijki sprawdzą się jako ochraniacze? Jeśli tak to jakie? Polarowe?
Jeździmy głównie na spacery w teren, kobyła trochę strychuje tyłami.
Zdaję sobie sprawę, że pewnie "twardsze" ochraniacze byłyby lepsze, ale tracę powoli nadzieję, że coś znajdę. Czy w takim razie takie owijki były by chociaż jakimś pośrednim rozwiązaniem?
Karla,
haha, właśnie mnie zastanawiała ilość ochraniaczy PE , która się nagle masowo pojawiła w ogłoszeniach na rv  🤣 a to takie janusze biznesu, zwęszyły zarobek  😎
Karla,
haha, właśnie mnie zastanawiała ilość ochraniaczy PE , która się nagle masowo pojawiła w ogłoszeniach na rv  🤣 a to takie janusze biznesu, zwęszyły zarobek  😎

Jeśli to są Janusze biznesu, to jak nazwiesz sklepy, które mają w ofercie produkty PE, droższe niż u producenta i to od kilku lat? I to w cenie regularnej! :P W PE non stop działa kod na -10 funtów przy zamówieniu na 50. Derki kilka razy w roku na -35%, reszta -40/50/60%. A w Polskich sklepach szalone 10-15%. Więc nie nazwałabym tego januszowaniem, tylko zdrowym rozsądkiem.
Te ich skorupy są bardzo często na promocjach. Pełne rzadziej, ale je też da się kupić połowę taniej niż w Polsce i nawet nie trzeba się zbytnio starać. A paczka przed drzwiami w 3 dni... W cenie niewiele większej niż z polskiego sklepu. Może jestem Januszem. :P
[quote author=kasska link=topic=30.msg2907096#msg2907096 date=1579379345]
Karla,
haha, właśnie mnie zastanawiała ilość ochraniaczy PE , która się nagle masowo pojawiła w ogłoszeniach na rv  🤣 a to takie janusze biznesu, zwęszyły zarobek  😎

Jeśli to są Janusze biznesu, to jak nazwiesz sklepy, które mają w ofercie produkty PE, droższe niż u producenta i to od kilku lat? I to w cenie regularnej! :P W PE non stop działa kod na -10 funtów przy zamówieniu na 50. Derki kilka razy w roku na -35%, reszta -40/50/60%. A w Polskich sklepach szalone 10-15%. Więc nie nazwałabym tego januszowaniem, tylko zdrowym rozsądkiem.
Te ich skorupy są bardzo często na promocjach. Pełne rzadziej, ale je też da się kupić połowę taniej niż w Polsce i nawet nie trzeba się zbytnio starać. A paczka przed drzwiami w 3 dni... W cenie niewiele większej niż z polskiego sklepu. Może jestem Januszem. :P
[/quote]
Ale to w ich sklepie oryginalnym czy że jakieś eBay?
EchelonMaja, oryginalnym, w ich angielskim sklepie. Ja za swój komplet tych ich najbardziej znanych ochraniaczy crossowych dałam 250 z wysyłką. Osoby mające "średnie" konie będą miały trochę trudniej na tych przecenach -50%, ale 35% jest bez problemu co jakiś czas. Przesyłka to 5 funtów, od 100 jest darmowa. Plus te -10 powyżej 50. Naprawdę nie ma co kupować tych produktów w Polsce.
Sivrite,
jaki jest kod na -10funtów ?🙂
Sivrite,
jaki jest kod na -10funtów ?🙂

AW919 nadal działa.
Czy wiecie jaka jest rozmiarów ochraniaczy PE Kevlar airtechnology tendon boots (czyli skorupek)? Waham się między medium a large. Na konia 168, ale o drobnej nodze...
L wysokość 29cm
M. Wysokość 27cm

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się