Ochraniacze

_Gaga chciałabym ochronić jakoś te nogi na tyle ile mogę. Nawet nie wiem na ile czasu można stosować.
Przed czym chcesz chronić nogi? Koń się strychuje, ściga. Jest kuty na 2 , na 4? Ma jakiś problem z układem ruchu, potrzebuje wsparcia dla ścięfien... sporo tu pytań..
Zdrowy, bosy koń nie potrzebuje ochraniaczy na padok.
Jest kuty na przód, możliwe że wkrótce również na tył.
Przy wyborze veredusów warto dopłacić do Carbon gelów czy pozostać przy olympusach? Jest znacząca różnica w ochronie ścięgien? 😉 Ochraniacze dla konia skokowego na poziomie 110 cm jeśli ma to znaczenie
oli330, przody warto, zady nie.
A użytkuje ktoś dłuższy czas EQuicki te z płynem? Jak z wytrzymałością?
Jakich kaloszków używacie  na padok?  Te gumowe się prują non stop, wciąganych mi nie będą zakładać, a neopreny naciągają wodą I chodzi z takim okladem co mi sie wydaje źle dziala na kopyta. Kuty na 4 niestety, plus slabe kopyta. No po prostu folblut. 
[quote author=_kate link=topic=30.msg2890051#msg2890051 date=1569842436]
Jakich kaloszków używacie  na padok?  Te gumowe się prują non stop, wciąganych mi nie będą zakładać, a neopreny naciągają wodą I chodzi z takim okladem co mi sie wydaje źle dziala na kopyta. Kuty na 4 niestety, plus slabe kopyta. No po prostu folblut.  
[/quote]
Spróbuj może Ballistic kaloszy od PE? Nie nasiąkają mi w błocie, mają stopery do obracania się na girach i są chyba nie do zabicia - chociaż ja mam niekutego konia, może dlatego nie widzę żadnego zużycia. Tyle, że są dość małe, XXL nogi nie wciśniesz w nic.
Mam typową małą folblucią nóżynkę, wzięłam cob mam nadzieję że będzie dobry. Dziękuję!
[quote author=_kate link=topic=30.msg2890064#msg2890064 date=1569845467]
Mam typową małą folblucią nóżynkę, wzięłam cob mam nadzieję że będzie dobry. Dziękuję!
[/quote]
Ja na araba mam M-ki i mogłyby być odrobinę większe, więc powinny Ci pasować.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 października 2019 10:25
Szukam ochraniaczy odblaskowych. Jedyne co znalazłam, to takie tylko opaski, a jednak wolałabym coś bardziej funkcjonalnego. Polecicie coś?
Ktoś mi jest w stanie powiedziec jakiej długości są opaski na pęciny poszczególnych firm ?  Robi na pewno KenTaur, Zandona, Veredus, Eskadron. Zandona chyba ma XL. Potrzebuję czegoś na prawdę sporego, bo na zadnią nogę konia który ma kawał nogi (ochraniacze Veredus L są mocno na styk).
Czy ktoś mi może polecić jakieś sensowne ochraniacze ze średniej półki do ciorania na codzień na treningach? Interesuje mnie komplet + ew. kaloszki.
trizone equilibrum - używam na codzień, te tańsze, fajne są bo przody można zakładać na tyły i na odwrót. Rzep trzyma jak nowy.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
27 listopada 2019 11:42
Meise, ja już chyba z dobre 6 lat mam takie ochry klik. Ciuram je na kilku koniach przez te parę lat, kutych i nie, a dalej po wyczyszczeniu wyglądają jak nówki, no i nieśmiertelny rzep. A kaloszki używam zwykłe HKM z futerkiem i zdają egzamin 😉
Meise, ale pod ujeżdżenie czy pod skoki? Pod skoki/uniwersalne to będę się upierać przy Veredusach TRC Vento.
A pod ujeżdżenie, to sprawiłam sobie "na szybko" te:
https://www.horse-trade.pl/pl/p/Ochraniacze-neoprenowe-COVALIERO-komplet/5285
i się ich nachwalić nie mogę. Trudno uwierzyć, że coś w tak niskiej cenie może być tak fajne.
Moon   #kulistyzajebisty
27 listopada 2019 12:33
Meise, ja bardzo lubię zwykłe skorupki BR Event - nie do zabicia 😉
O kurczę, każdy co innego poleca  😀 a ile dałyście za Wasze komplety?

halo, pod kątem skoków. Te Veredusy wyglądają fajnie i widzę, że w 550 zł bym się zamknęła. Do czynienia miałam z Veredusami i Zandoną. Zandona super, ale drogie jak fix. Veredusy których używałam - niezniszczalne. Czy o tym modelu można powiedzieć to samo?

Zależy mi, żeby przede wszystkim świetnie chroniły nogi/ścięgna/stawy.

Meise, - ja też polecam veredusy, mam olympusy 6 lat, ciuram w zasadzie codziennie i dalej dają radę, neopren jak nowy, gumy też, tylko skorupa trochę rys ma, ale po wyczyszczeniu dalej eleganckie. Mi akurat bardzo zależało na zapięciu na kołki.
Z kaloszków na codzień najlepiej w testach wypadają mi york protego, kosztują jakieś 50zl, w promce nawet mniej, rzepy trzymają super, czyści się łatwo i przeżywają jak dotąd najdłużej. Miękko obszyte, nie odbierają.
No właśnie, te Veredusy to mają już niemal legendarną wytrzymałość, słyszałam o wielu jeźdźców  🙂 zamawiam  😉
A kaloszki chce mu kupić Horze jakieś najzwyklejsze, bo ponoć najlepiej się u niego takie sprawdzały (i bez futerka).
Meise, fajne kalosze są te z Decathlona jeszcze 🙂
Puma, ooch, byłoby idealnie, bo mam blisko i nie chce mi się zamawiać ze sklepu. Potrzebne mi zwykłe gumowe  🙂 jest tylko jeden rodzaj? Rozmiary standardowe?
czy ktoś kojarzy, czy rok temu można było gdzieś kupić Veredusy taniej niż -20% z okazji BF ?
Podłączam się pod pytanie kasski, ktoś coś wie? Promocja -20% też spoko, gdzie taka jest? 🙂
w pasikoniku np 🙂 i w equishopie
Czy ochraniacze e quick evo tyły są na kołki??
Heja
Czy posiada ktoś może lemieux ochraniacze snug pro?
Nie znam tej firmy a zastanawiam się nad ochraniaczami. Komplet tych kosztuje 500 zł dlatego zastanawiam się czy cena jest sensowna do jakości i czy może ktoś wydał podobna sumę albo mniejsza na fajniejsze, które poleca
gaba987, z mojego doświadczenia LeMieux to nic nadzwyczajnego, ale za to drogiego. Ładny wygląd przy zakupie, jakość taka sobie, szybko się niszczy i niemało kosztuje. Prawdopodobnie HKM ma lepszej jakości podobne ochraniacze 🙂.
Wiem, że były na bank takie pytania, ale wyszukiwarka nie pomaga nijak.
Mam ochraniacze futrzane na rzepy, dumam jak to wyprać. Futro sztuczne, niemniej nie chciałabym zmechacić. Zapiąć te rzepy, żeby nie targały? Wyczesać to potem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się