Ochraniacze

Klami - moja wychodzi w http://www.pasi-konik.pl/pl/p/WOOF-WEAR-Ochraniacze-Double-Lock/11260
Całe zeszłe lato na pół dnia - teraz na cały i na razie odpukać nogi żyją (a i rozmiary duże są).
Klami Nie sądzę,żeby te Equilibrium Tri Zone Allsports odpażały. Dorwałam na ebayu z UK mega przecenione tyły i mam je od dobrego miesiąca w domu,ciagle czekają aż z animalii dojdą przody wiec jeszcze nie wypowiem sie jak sprawdzają się na koniu. Ale wrażenie jest takie,ze powinny być naprawde fajne na gorące dni,tylko jakoś nadal trochę wątpię w ich trwałość. No ale może pozytywnie mnie zaskoczą i pod tym kątem 😉
Ma ktoś może te ochraniacze w białym kolorze?

https://animalia.pl/equilibrium-stretch-flex-flatwork-wraps-biale-2-szt/szczegoly/39464/

Jak z utrzymaniem w czystości? Czy materiał bardzo przyjmuje brud?
Jakby ktoś chciał zakupić fair playe cadence w kolorze białym to ostrzegam - białe, to one zdecydowanie nie są 🤣 Są żółtawo-kremowe. Miały być busse, ale znajoma na stajni zakupiła czarne i mogłam pomierzyć na swojego, pasowały mu M-ki na przód i L-ki na tył, więc zamówiłam. Cofam co mówiłam o odszyciu - chyba wiedziałam jakąś niezbyt udaną parę. Zarówno jej, jak i moje są ok. Jestem lekko rozczarowana kolorem, ale potrzebuje ich na jutro, więc cóż, przeżyję, bo trafiłam w przyjemnej promocji. Cóż, mam dwa czapraki w złamanej bieli, to akurat przypasują 😂
Equilibrium Tri Zone Allsports w ramach ciekawostki, bo może jeszcze jest ktoś nieśwadomy jak ja  😁
Te z zabudowanym przodem są innę niż z otwartym  😉. Różnią się i od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Zabudowane przodem są bardziej elastyczne, mniej łapią kurz, są jakby bardziej błyszczące. Z otwartm przodem-air lite są mniej elastyczne, bardziej matowe i łapią kurz bardzo. Wizualnie, jak są na koniu to nie widać różnicy.
Po terenie obie żyją, są całe i zdrowie a w ich wytrzymałość wątpiłam i nadal jakoś bardzo nie jestem przekonana  😁





Czy ktoś może mi polecić ochraniacze z futerkiem? Zastanawiam się nad USG, Busse, Fair Play. Będę wdzięczna  🏇
grando_, - mam fp i nie narzekam 😉 Nie jest to może coś wybitnego, ale łatwo się czyści, nie przekręcają się. O wytrwałości się nie wypowiem, bo są u mnie miesiąc, póki co nic im nie dolega. Rozmiarowo wypadają dość spore, mam M i L na ślązaka.
Keirashara faktycznie ochraniacze z futrem są tak mało praktyczne ? 😀 jeśli chodzi o rozmiarowke to brać standardowo?
Ja futrzaki mam z Horze i Eskadrona (pluszaki) i Eskadrony wydają mi się lepsze pod względem materiałów - nie są tak sztywne jak horze i lepiej dopasowują się do nogi.
Pomocy szukam bardzo pilnie anky climatrole w kolorze copper Mki. Wczesniej nie mialam doczynienia z marka, ale jakas ciekawa promocja byla wiec kupilam sobie to co bylo czyli ochraniacze tyly i kaloszki - zakochalam się . No i teraz problem bo nigdzie przodow (potrzebujemy M na przód) nie moge odnaleźć ktos cos?  🏇
grando_, - pewnie zależy od użytku i podłoża. Jakbym miała piach i błoto na podłożu to pewnie byłoby to turbo upierdliwe, ale mam kwarc, więc nic mi się nie syfi. Oczywiście noga się poci i są ślady - ale nie oszukujmy się, zawsze są, w zwykłych też. Jak wspomniałam, są dość duże, ale bralabym standardowo 😉 M są na dwa rzepy, L na trzy i kiepsko leżą na przodach.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 lipca 2018 15:34
Vendettka tophors.pl są na promocji
lusia722 Dzięki wielkie. Ale patrze ze jakies sa brązowe,  ale gdzie mi to do tych copper pasowac będzie? Spróbuję do nich napisac po pracy i spytać , mega mi zalezy sa cudowne 😵
Dla szkodnika strychującego się zadami lepsze EquilibriumStretch & Flex Flatwork Wraps ochraniacze treningowe  (podobają mi się) czy Tri-Zone All Sports Boots ochraniacze treningowe ?
W Woof Wearach  double lock po jednym sezonie dziury wydarte na zadach  😵
Jak już wydać kupę kasy, to sensownie....
Dziewierz Odpuściłabym raczej te tri-zone all sports. Te z odkrytym przodem i "wzmocnieniem" od wewnątrz pewnie dały by radę trochę dłużej,ale nie wydaje mi się,żeby były pancerne, natomiast te całe zabudowane ściora Ci konisko moim zdaniem szybciutko. Oberek nie niszczy ochraniaczy a po kilku jazdach są już miejsca,gdzie te tworzywo się nieco...starło? Więc przypuszczam,że mocno strychujący się koń zrobi w nich dziury szybko.
Obiś dziękuję :kwiatek:
No to d... zbita 😤
To co ja mam mu kupić- kolejne Woof Weary?
A może York Pro Air? -gdzieś jeszcze widziałam na stanie.... 😵
Wracam z recenzją schockomelle ujezdzeniowy - to gowno sie poprzecierało wszędzie po realnie chyba nawet nie 3 pełnych miesiacach uzywania. O doczyszczaniu tego nie wspomnę- dramat. Tak bardzo nie polecam.

Mam pytanie o kolekcujne eskadrony z futrem- jak sie sprawdzają.
Dziewierz Nie miałam tych yorków w rękach nigdy,ale biorąc pod uwagę,że komplet kosztuje 60zł, to bym się nie zastanawiała. Sama się nad nimi zastanawiałam, ale potrzebowałam S a znalazłam same Mki i Lki.
kotbury, gdzieś już wcześniej o tym było: to futro jest syntetyczne i lubią się przekręcać. Chociaż para parze nie równa- użytkuję kolorowe (lila) i białe i zdecydowanie bardziej skłonne do zjeżdżania są lila. O trwałości nie powiem, bo nie są mocno eksploatowane.
A Horze Impact Flexi? Ktoś ma, podzieli się opinią? :kwiatek:
Dziewierz, ja mam od wiosny. Robią wrażenie całkiem solidnych ale mój koń i to co robimy to nie jest żadne wyzwanie dla ochraniaczy. Mają dodatkowe wzmocnienie - przody z tyłu, tyły z przodu nogi, co mnie trochę zaskoczyło. Szkoda, że w rzepach nie dodali elastycznej wstawki, mam wrażenie, że nie całkiem dobrze przylegają do nogi. Akurat je wzięłam do prania więc jak chcesz, żebym coś konkretnego sprawdziła to mam je pod ręką 🙂
jędza Dzięki za info :kwiatek:

A jak z oddychalnością? Nogi się pod nimi faktycznie nie pocą?
Bo muszę powiedzieć, że mi się nawet podobają, a i znalazłam w promo (tyle, że czarne) 😉

Jakbyś mogła jakąś fotkę cyknąć...  🙇
Na pewno mniej niż pod futrem (porównuję do BR pro meshy z futrem, które niby też mają być przewiewne) i takim pełnym neoprenem. Ale ja bardzo lajtowo jeżdżę 🙄 więc nie wiem na ile to jest miarodajne. Wrzucę fotki wieczorem 🙂
jędza Dziękuję  :kwiatek:
Obiecane Horze Impact Flexi: przód i tył od środka, przody, tyły
jędza Dziękuję!
Nie ma za co, jak potrzebujesz coś jeszcze to pisz 🙂
Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany wrzucam zdjęcia ochraniaczy transportowych Premier Equine "Knee Pro-Teque Airtechnology Horse Travel Boots"
Rozmiar M, koń 173, drobno kościsty. Przody idealne, tyły wszedzie dobre długości POZA długością między pęciną a stawem skokowym. Lek nie było, nie wiem czy to za mały rozmiar czy dziwna rozmiarówka. Wielkości na pęcine i kopyto idealna, skątowanie i długość ochrony dla stawu skokowego też byłaby idealna gdyby nie to że tam nie dosięga gdzie powinna... Ale zostawiam je, bo nie jest to jakiś dramatyczny problem, ale coś na co polecam zwracać uwagę przy zakupie.
Wpadam pochwalić equilibrium tri zone  😍 Ochraniacze idealne! Łatwo się je ubiera i ściąga, bardzo dobrze leżą, leciutkie i zapowiadają się na wytrzymałe. Przede wszystkim, przez te dziurki, są na prawdę świetnie wentylowane. Na taką pogodę super- po treningu nogi były zdecydowanie mniej spocone niż w każdych innych, które mam. Docelowo kupiłam na padok- mam nadzieję, że wreszcie znalazłam to, co nie odparzy mi konia.
Mam jeszcze komplet equilibrium brushing boots i też są leciutkie, dobrze się układają, ale są zdecydowanie mniej przewiewne. Zobaczymy jak będzie z ich wytrzymałością.
Dla mnie plusem tych ochraniaczy jest brak gum przy rzepach. Są na tyle miękkie, że łatwo je dobrze ułożyć do nogi, a nie można za mocno zapiąć (zwłaszcza jeśli chodzi o stajennych z krzepą...)  🙂
Przyszłam po poradę 🙂
Szukam zwykłych skorupek, najchętniej na kołki🙂, ale w rozmiarze porządne L ( jak w veredusie), Xfull itp. najchętniej w przyjemnej cenie, Polka zajechała swoje padokowe ochraniacze i potrzebuję coś na nogi Smoczycy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się