Ochraniacze

Tak się ostatnio zastanawiałam, ma ktoś może ochraniacze Equick już przez jakiś okres czasu ? Jak się sprawują na dłuższą metę i jak z ich trwałością? Generalnie chciałabym wiedzieć jak wypadają w porównaniu z Veredusem.

Mam jeszcze takie czysto wizualne pytanie. Czy potężna szeroka noga nie będzie w nich wyglądać hmm... dziwnie. Pytam przez tą niebieską dość szeroką jak na mój gust wstawkę na ścięgnie. A jakby dodać do tego jeszcze futro ? Nie będzie tego za dużo ?
Klami, z tego co pamiętam to gabb. miała te ochraniacze
a tego niebieskiego aż tak nie widać na koniu, myślę że to bardziej kwestia futra będzie 😉
Nie widział ktoś w jakimś sklepie ochraniczy kontaktowych horze supreme w kolorze granatowym w rozmiarze S, a może ma ktoś na sprzedaż? Doszły właśnie do mnie 2 ochraniacze na przody i szukam do kompletu tyłów, ale w żadnym sklepie już nie widzę  🤔.
[quote author=Arimona link=topic=30.msg2707998#msg2707998 date=1503842415]
Cześć, pomóżcie proszę, szukam duże tyły pełne i miękkie, takie raczej xxl niż xl (albo bardzo duża xl-ka) niedrogo raczej i najchętniej żeby można tez było dobrać tez przody.




Arimona, czy 100 EUR się mieści w "niedrogo"? Ja mam miękkie i przody i tyły.

[/quote]
dzięki! Chciałam się zmieścić w mniejszej kwocie, do 300 zl za komplet.

quantanamera,
Udało się może zmierzyć?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
06 września 2017 10:13
Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim miejscu. Szukam ochraniaczy stajennych, wygodnych, w miare łatwych do zakładania. Chcę zacząć coś ubierać Seniorce w chłodniejsze dni. Koń ma szpat w obu tyłach i myślałam też o takich na stawy skokowe. One są na tyle elastyczne żeby koń mógł się położyć?
Patrzyłam na ochraniacze Torpol z futrem i magnesami, myślicie że warto?
Jeśli chodzi o komplet na cztery nogi to szukam czegos do 600zl. Pomożecie? 🙂
Robaczek M., ze stajennych polecam Horze Supreme - mam w domu pełen przegląd i one wypadają najlepiej. W grudniu będą 2 lata jak użytkuje jeden komplet (na zmiane z 3 innymi kompletami ochraniaczy stajennych) i nadal nadają się do użytku 😉
Olson, a używasz tych Horze codziennie? Wydają się być dość delikatne.
Kiedyś miałam VillaHorse i te były nie do zajechania. Wytrzymały 4 lata codziennego użytkowania z przerwami na pranie. Neopren się roztargał, bo podkładki dalej jak nówki. Aktualnie ze swej strony polecam Caball. W Jarpolu odpadły mi rzepy po dwóch praniach.
Czardasz, tak, mam co prawda jeszcze BR AER+ (okropne), zwykłe Escapade i 3 komplety podkładów stajennych z owijkami, ale Horze to te "główne", i od prawie 2 lat przynajmniej 2 tygodnie w miesiącu są w użytku, od  +/- 17 do 7 rano. Co prawda w tyłach wkłady są już lekko nadtargane i lamówki też ponadtargiwane ale nadal służą i rzepy są w super stanie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2017 20:40
Ma ktoś może porównanie ochraniaczy/ocieplaczy stajennych Torpol i Back on Track? Chodzi mi i o kwestię grzania i działania, jak też o trzymanie się ich na nodze stabilnie.
Konkretnie waham się między:
https://konik.com.pl/ochraniacze-magnetyczne-nelson-master-tech-tyly-czarne-torpol
a:
http://www.horseway.pl/back-on-track-ochraniacze-stajenne-royal
I jeszcze pytanko jak Torpole rozmiarowo wypadają? Bo ja mam konia typowo Cob, a tam rozmiarówka tylko pony i full z tego co widzę.
Dostałam przykaz od weta rozgrzewania nóg przed jazdą (a i czasem na noc całą też pewnie się przyda) a nie widzi mi się z owijkami i podkładkami walczyć codziennie, wolę "gotowe" ochraniacze (plus wcierka), ale nie chcę na ten czas konia zamykać (koń wolnowybiegowy), stąd pytanie o trzymanie się ich stabilnie na nodze. Poratuje ktoś jakąś opinią na temat tych ochraniaczy?
zembria, - torpol to dla mnie mocno przereklamowana firma. Jakość ich produktów jest bardzo średnia, jeśli nie kiepska. Co do rozmiaru to ich transportówki Full ledwo wchodzą na konie cob/full.
rybka   Różowe okulary..
12 września 2017 21:08
Back on track używa koleżanka w stajni, jest zadowolona bo wystarczy je włożyć na 4 h i koń nie ma opuchniętych nóg mimo, że ma praktycznie areszt boxowy (po kontuzji, wraca do zdrowia). Dobrze się trzymają na nogach  i wyglądają dobrze z tego co widzę a używa je pod ponad pół roku - koń raczej nie z tych szanujących.
torpol to dla mnie mocno przereklamowana firma. Jakość ich produktów jest bardzo średnia, jeśli nie kiepska.


Popieram. Za to ceny mają z kosmosu i uważam, że są one zupełnie nie adekwatne do jakości.

Co do Back on track, to mam w stajni osobę, która tylko ich używa na wszystkich swoich koniach, sprawdzają się do boksu na noc jak i na czas transportu w koniowozie. Co do ich działania, grzania się nie wypowiem, ale na pewno leżą stabilnie na nogach, nie przekręcają się i nie zsuwają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2017 21:53
Dzięki za odzew 🙂 To wychodzi póki co 2-0 dla Back on Track. W sumie szkoda, bo z magnetykami mam bardzo dobre doświadczenia i chętnie bym je wzięła, tylko właśnie one już na zdjęciach tak mało solidnie wyglądają. Najchętniej to bym kupiła Veredusy, ale trochę już za drogie, a póki co na wymianę moich (za dużych) chętnego nie znalazłam :/
zembria, nie używam stajennych Back on Track bo nie potrzebuję.

Mam natomiast na każdego konia komplet ochraniaczy tej firmy i są rewelacyjne. Tylko przy upałach używam Veredusów Vento, poza tym na okrągło w trakcie roku Back on Track, nie przegrzewają, spełniaja swoje zadanie, są bardzo dobrej jakości. Piorę w pralce, wiruję, schną i tak na okrągło.

Używam też wielu innych produktów tej firmy takich jak czapraki, derki, T-shirty czy rękawiczki. Są warte swojej ceny. Jakbym miała brać ochraniacze stajenne - to nie miałabym wątpliwości patrząc po jakości innych produktów. Jedyne co, to kiedyś mi koń naderwał derkę, ale dało radę ją naprawić.

Na amazon.co.uk lub amazon.de idzie kupić taniej niż w Polsce.

edit: cena niemiecka to 97 EUR
zembria, to może rozważ jeszcze np. te z Premiere Equine. Tzn. nie wiem jak sie one sprawują, ale są tego samego typu co Backony, a są też magnetyczne. No i cena przyzwoita. Jak ja bym szukała ocieplaczy to na pewno bym je wzięła pod uwagę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 września 2017 06:13
gllosia o, dziękuję, zerknę na nie też :kwiatek:
edit. O tych mówisz: http://www.horsetack.pl/pl/p/Ochraniacze-stajenne-magnetyczne-tylne-PREMIER-EQUINE-Magni-Teque/9910 cena faktycznie znacznie przyjemniejsza.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z użytkowaniem tych ochraniaczy?

edit2. 😉
Teraz mam dylemat, czy brać te z magnesami, czy z włóknami ceramicznymi :/ Zastanawiam się też, czy by nie zrobić sobie "double-action" i nie wziąć tych ochrniaczy http://www.horsetack.pl/pl/p/Ochraniacze-stajenne-tylne-PREMIER-EQUINE-Infrared-podczerwien/9907 i dokupić sobie te wkładki dodatkowo http://www.horsetack.pl/pl/p/Wkladki-magnetyczne-PREMIER-EQUINE-Magni-Teque-tylne/9912 skoro już pogodziłam się z myślą wydania 5 stów.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 września 2017 07:13
Bardzo dziekuje za odpowiedz, ciagle sie jednak zastanawiam czy szukac czegos magnetycznego z futrem czy jakies zwykle ocieplacze.
Jako ze ida chlodne noce, bardzo martwie sie o stawy skokowe Seniorki (w czerwcu przeszla zapalenie stawu skokowego, w pierwszym momencie myslalam ze ma pogruchotany kregoslup, ciagala za soba tylne nogi... cos strasznego) i dlatego ponowie pytanie o ochraniacze stajenne na stawy skokowe. Pomozecie? sprawa dosc pilna 🙂
Robaczek M., o coś takiego Ci chodzi?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 września 2017 16:36
Raczej o cos takiego, owijki nie da sie raczej w miare wygodnie i bezpiecznie zawinac na stawie.
Mialas moze te ochraniacze? Stawiac na jakies zwykle czy magnetyczne? Z futrem czy bez? Kon ze zwyrodnieniami.
Robaczek M., tych akurat nie, ale mam normalne treningowe ochraniacze tej firmy i są bardzo dobrej jakości. Generalnie ta firma specjalizuje się w ochraniaczach niemagnetycznych, które mają ponoć pozytywnie wpływać na stawy, ale lepiej żebyś sama poczytała o tym i się upewniła bo ja nie wiem co jest twojemu koniowi. Mają polskojęzyczną stronę - spróbuj rozkminić, czy o to Ci chodzi.

Ja uważam, że terapia magnetyczna działa, jak się magnesy podłączy do jakiegoś prądu więc we wkładki magnetyczne w ochraniaczach dla mnie mają wątpliwe właściwości lecznicze. W przeciwieństwie do urządzeń do terapii magnetycznej (tylko cena tych drugich powala).
Robaczek ja bym na Twoim miejscu poszukała czegoś fajnego z owczym futrem. 🙂
zembria mam i używam tych magnetyków już 3 sezon i na prawdę mogę je z czystym sumieniem polecić. Co zimę ratują nogi mojego Starucha, którego nogi w taką pogodę jak dzisiaj, wymagają już zdecydowanego wsparcia. Fajnie się trzymają, nie grzeją nóg nawet po całej nocy stania, a przede wszystkim spełniają swoją rolę  🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
20 września 2017 16:00
Dance Girl bardzo dziękuję  🙂
Alaska też się właśnie rozglądam za takimi z futrem naturalnym ale albo ja nie umiem szukać albo na staw skokowy ciężko o coś takiego. Znalazłam tylko, że Caball ma w swojej ofercie takie. Nie orientujesz się gdzie najlepiej szukać? 🙂
Ja z futrem nie znalazłam, ale oprócz Back on track znalazłam 7 innych tego typu ochraniaczy na staw 😉
Pytanko: czy ochraniacze Veredus Olympic w wersji białej to święty Graal? czy można jeszcze gdzieś je kupić?
adriena, już od dłuższego czasu Veredus białych nie produkuje także jedynie gdzieś od kogoś używane.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 września 2017 06:12
RR4 Dzięki za tą opinię 🙂 Decyzja już zapadła, na dniach zamawiam.
adriena, już od dłuższego czasu Veredus białych nie produkuje także jedynie gdzieś od kogoś używane.
buuuu a szkoda, ciekawe czemu zarzucili białe.
Apropo Veredusa. Czy wersja z futrem wypada mniejsza niż zwykła ? Czy Veredus jednak odpowiednio zwiększył skorupę/ gumy biorąc pod uwagę objętość futra?
Dziewczyny, polećcie mi proszę jakieś super odjazdowe ochraniacze na padok, tylko na cito. 🙂 Wypadłam ostatnio z ochraniaczowego obiegu, a muszę coś kupić na wczoraj.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się