Casting- Modeling

Pamiętam ze był taki temat na starej Volcie ale tutaj takiego nie znalazłam .
Dostałam dzisiaj wiadomość na naszej klasie w sprawie castingu:

"Jestem fotografem, pracującym dla Agencji Modelek,która 22 lutego -Niedziela- w Lublinie w Hotels Lublin (ul. Podzamcze 7 )
organizuje Casting na Modelki, Modeli, Fotomodelki Fotomodeli, Hostessy, oraz do
reklam w TV do stałej współpracy. Obejrzałam twoje fotki i chciałabym
zrobić ci profesjonalne zdjęcia podczas Castingu. Razem z Menagerem
doszliśmy do wniosku, że jesteśmy zainteresowani stałą współpracą z
tobą. Organizowaliśmy prestiżowe pokazy mody dla takich firm jak: Orsay,
Simple, Big Star, Deichmann, Bolero, Bako, Ettore, Papilon, Upadłe
Anioły, Sunset Suits, Galeria Grafit, Dyskoteka Kakadu Heineken Club,
Sati. Jeśli jesteś zainteresowana pracą modelki lub fotomodelki napisz
na tego maila: lublin2009casting@interia.eu


NIE odpisuję na nasza-klasa.
Wiadomość te wysłałam też do paru twoich znajomych. KONTAKT:
lublin2009casting@interia.eu


Sprawdz koniecznie poniższe linki:

--moja stronka ze zdjęciami naszych modelek, modeli oraz sesje z pokazów
mody:

http://karolinaphoto.bloog.pl/gal,482942,title,Sesja-studyjna-Exclusive,index.html

---nasz pokaz w galerii
http://www.galeriagrafitt.pl/index.php?nav=4&lang=pl&dbi_id=10

Po prawej stronie jest spis naszych ostatnich sesji.
Osoby niepełnoletnie muszą mieć na castingu pisemną zgodę rodzica lub z
nim przyjść.
Jesli masz koleżanke która rownież sie nadaje to możecie przyjść razem
Czekam na kontakt mailowy, by podać Ci szczegóły (np godzine
rozpoczecia, itp
AHA prosze nie dzwonić do hotelu w celu informacji na temat castingu-bo hotel jedynie wynajmuje nam sale w ktorej odbedzie sie casting i nie posiada absolutnie żadnych przydatnych informacji na temat niedzielnego castingu. Napisz do nas na maila lublin2009casting@interia.eu
------tam odpowiem na twoje pytania a także podam nr tel do menagera pod który będziesz mogła ewentualnie zadzwonić gdyby nadal było coś niejasne, lub gdybyś miała jeszcze jakieś inne pytania.Treść wiadomości dotyczy spotkania w wyżej podanym terminie i miejscu. Tylko wyselekcjonowane osoby otrzymują te zaproszenie "


Nie wiem co o tym myśleć.  Może ktoś już dostał podobna wiadomość i wie  z czym to się je. Chciałabym wiedzieć wszystko na ten temat bo jestem całkiem zielona. Na czym to polega ?  🤔
Enii dostałam identycznego maila jakieś pół roku temu, no oczywiście miejsce catingu było inne- Częstochowa.
Z ciekawości napisałam do nich maila, wypytując o szczegóły, jak miało by to wyglądac itd. Dostałam odpowiedź, ale jak dla mnie to ta odp. wyglądała na taką wygenerowaną automatycznie, bo nie było dokładnej odpowiedzi na szczegółowo zadane pytanie, do tego coś tam trzeba było płacic 😉
Więc pod nosem ich sobie wyśmiałam i dałam sobie spokój 😉

W każdym razie jakby ktoś z Was coś więcej wiedział to chętnie się dowiem co to mogło byc 😀

Obejrzałam twoje fotki i chciałabym
zrobić ci profesjonalne zdjęcia podczas Castingu. Razem z Menagerem
doszliśmy do wniosku, że jesteśmy zainteresowani stałą współpracą z
tobą.


Nikt bez obejrzenia dziewczyny "na żywo" nie chce podjąć z nią stałej współpracy.



Wiadomość te wysłałam też do paru twoich znajomych


z góry uprzedzili, żeby nie było, że wszystkim rozsyłają

Sprawdz koniecznie poniższe linki:

--moja stronka ze zdjęciami naszych modelek, modeli oraz sesje z pokazów
mody:

http://karolinaphoto.bloog.pl/gal,482942,title,Sesja-studyjna-Exclusive,index.html

---nasz pokaz w galerii
http://www.galeriagrafitt.pl/index.php?nav=4&lang=pl&dbi_id=10


każda szanująca się agencja ma swoją stronę i bazę modelek


Jesli masz koleżanke która rownież sie nadaje to możecie przyjść razem


czyli zbierają jak popadnie 😉


AHA prosze nie dzwonić do hotelu w celu informacji na temat castingu-bo hotel jedynie wynajmuje nam sale w ktorej odbedzie sie casting i nie posiada absolutnie żadnych przydatnych informacji na temat niedzielnego castingu.

to jak dla mnie jest podejrzane...


Napisz do nas na maila lublin2009casting@interia.eu

dziwne też, że zakładają maila tylko na potrzeby castingu, a potem pewnie umywają od wszystkiego ręce  🤣
Ja bym chciała poznać chociaż imię i nazwisko tego kogoś. Agencje bynajmniej nie szukają kandydatek na naszej klasie czy na fotka.pl  🙄

Jezu, dziewczyny, przeciez na kilometr widac, ze to podpucha! Zeby tylko zadnej z Was nie przyszlo do glowy potraktowac czegos takiego powaznie, albo co gorsza umówic sie z gosciem!

Napisz do nas na maila lublin2009casting@interia.eu
------tam odpowiem na twoje pytania a także podam nr tel do menagera pod który będziesz mogła ewentualnie zadzwonić gdyby nadal było coś niejasne, lub gdybyś miała jeszcze jakieś inne pytania.


niby ma "menadzera" a sam wysyła takie mailie...
ha ha ha...
najgorsze to ze sporo naiwnych sie na to nabiera...

oczywiście casting może będzie
Pan fotograf bedzie miły i się "zachwycał" modelkami
po czym zaproponuje zdjęcia i zrobienie "profesjonalnego" portfolio za 1000zł  🤔wirek:
Chciałabym wiedzieć wszystko na ten temat bo jestem całkiem zielona. Na czym to polega ?  🤔


Zadzwonić do Hotelu i sprawdzić, czy w danym terminie ktoś organizuje cokolwiek - jeżeli nie - raczej prokuratura.

p.s. możliwość grzebania w profilach, oglądanie zdjęć, listy znajomych etc. jakie ma na "naszej klasie" użytkownik w pełni anonimowy uważam za skandal.
dziewczyny! jest mnóstwo świetnych agencji (i one nie robią castingów w Lublinie, dużo lat w tym siedziałam i w Lublinie nie ma (na razie) dobrej agencji. Celujcie w Warszawę, Poznań, Wrocław, ew. Szczecin, jest jedna dobra agencja.

Duuuuuużo informacji na temat wszystkich zaufanych agencji modelek znajdziecie tutaj:
www.forum.promodels.pl, mozna sie o wszystko wypytać, sprawdzić itp.

jeśli agencja ma maila na interii, onecie, o2, gazecie lub gdziekolwiek na bezpłatnym koncie to od razu o niej zapomnijcie, bo to wręcz krzyczy "oszuści! oszuści!".

dobre agencje to np. D'Vision, Model+, Wave, Mango, Eastern, SPP, ML Studio, Avant, Orange, Free, Gaga, Zanzara, Hook, Partisan.
Ja co chwilę dostaję takie wiadomości na nk... nic tylko kasuje, na km widać, że to jakaś ściema... poza tym modeling nie jest dla mnie 😁
Aha czyli pewnie to jacyś oszuści  😤

Tak z czystej ciekawości. Co trzeba zrobić by się dostać do takiej agencji modelek ? Jakie są podstawowe wymogi na modelkę i fotomodelkę ?
A do mnie wczoraj napisala pani z zanzary i chca ze mna wspolpracowac tyle ze musze sie pokazac w poznaniu bodajze, no i tu zaczynaja sie schody. Bylam juz w model plusie moda forte d'vision i za kazdym razem konczylo sie tak samo. Moja szczeka niestety jest nienormalna i mam genetyczna wade ktorej nie da sie wyleczyc, ostatnio mialam zaproszenie do avant ale nie poszlam bo stwierdzilam ze strata czasu.
Jestem z wawy i agencja z poznania tak troszke nie po drodze. Jechac?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 lutego 2009 15:49
Jechać!  😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
19 lutego 2009 15:51
Dziewczyny ja troche z ta branza mam wspolnego i powiem tak,maili tego typu prosze nie traktowac powaznie,jesli agencja jest naprawde zainteresowana to zaprasza do swojej siedziby,zwraca koszty podrozy itd.Jesli to Wy chcecie sie zorientowac w rynku to idziecie do agencji i tam robia Wam testowe zdjecia.Sa tez agencje castingowe ktore zapraszac Was beda na castingi do reklam i takich jest sporo przy ul Chełmskiej w Warszawie gdzie glownie odbywaja sie castingi do reklam w calej Polsce.Agencje castingowe biora kazdego bo nigdy nie wiadomo kto kogo bedzie szukal,w agencjach modelek nikt nie kaze Wam za nic placic,jesli widza ze macie szanse robia Wam zdjecia i drukuja kompozyty za ktore rozliczacie sie z pracy jaka daje Wam agencja.W razie pytan piszcie do mnie na priv postaram sie odpowiedziec na pytania odnosnie agencjii itd na tyle na ile bede potrafila.
Karola zdrazdilabys dla jakiej agencji pracowalas?
Barbor, jedz koniecznie!!
zanzara to bdb agencja, Avant równiez, czemu nie poszłaś?
próbuj próbuj, w końcu sie uda, jesli d'vision cie zaprosiło to potencjał masz !!
A do mnie wczoraj napisala pani z zanzary i chca ze mna wspolpracowac tyle ze musze sie pokazac w poznaniu bodajze, no i tu zaczynaja sie schody. Bylam juz w model plusie moda forte d'vision i za kazdym razem konczylo sie tak samo. Moja szczeka niestety jest nienormalna i mam genetyczna wade ktorej nie da sie wyleczyc, ostatnio mialam zaproszenie do avant ale nie poszlam bo stwierdzilam ze strata czasu.
Jestem z wawy i agencja z poznania tak troszke nie po drodze. Jechac?


jedz!
mogę Cie w Pń przejąć jak chcesz i udawać Twoją "mamę" jak nie chcesz isć sama  😉
heh. mysle ze jak uz to bym poprostu mame zabrala i tyle. Tyle ze i tak pewnie bedzie jedno wielkie rozczarowanie.  🙄
heh. mysle ze jak uz to bym poprostu mame zabrala i tyle. Tyle ze i tak pewnie bedzie jedno wielkie rozczarowanie.  🙄


Barbor!!

ludzie NIE przegrywają - tylko po prostu PRZESTAJĄ PRÓBOWAĆ!!
kolezanka wlasnie wrocila z jakiejs agencji z Pń, bo ja zaprosili czy cos, po drodze zachaczyla jeszcze o agencje w Wawie. A jechala z Trojmiasta, wiec Barbor nie zastanawiaj sie tylko jedz!

kolezance kazali schudnac bo ma 6cm za duzo w biodrach, a chuda jest jak patyk, nie wiem jak musialaby wygladac :/  nie bedzie sie glodzic i odpuszcza zabawe w modeling
tyle ze ja juz bylam w paru agencjach i na wszystkich wszedzie to samo 🙄
Sigma
jezeli mi karza zrzucac cos to rowniez podziekuje bo wygladam jak szkielet i raczej wolalabym przytyc.
Ponawiam pytanie bo chyba uciekło między wypowiedziami 😉 Jakie mają wymagania takie agencje co do modelek ? Jakie podstawowe wymogi musi spełniać modelka lub fotomodelka (wzrost, waga itp)?? Czy fotomodelki muszą być takie chude jak modelki chodzące na wybiegach ??
mysle ze wzrost tak 172 w gore no i 90/60/90  .w talii to co najwyzej 63 a biodra i biust gora 90.
Ja np teraz bardzo żałuję, że kiedyś nie jeździłam do Wawy na castingi agencji, które mnie zapraszały. Ale tylko ze względu na koszty i brak pewności siebie (a bo tu jakiś pryszcz, a bo że 172cm to za mało, a bo że za chuda...).
Może by coś z tego wyszło, tak to pozostaję tylko przy fotomodelingu często dla samej przyjemności. Ostatnio dostałam zaproszenie na sesję (Warszawa) do gazety , ale nie zwracali kosztów przejazdu  😕

Dlatego dziewczyny, lepiej jest żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się nie zrobiło 😉
[quote author=barbor link=topic=2966.msg179827#msg179827 date=1235069206]
heh. mysle ze jak uz to bym poprostu mame zabrala i tyle. Tyle ze i tak pewnie bedzie jedno wielkie rozczarowanie.  🙄


Barbor!!

ludzie NIE przegrywają - tylko po prostu PRZESTAJĄ PRÓBOWAĆ!!
[/quote]

to jest prawda. Ja przestałam próbować i do tej pory żałuję, no ale już stara d**a i gruba na dodatek jestem  🙄 troche sie załamałam po tym jak sie rozstałam z moja poprzednia agencja i już nie starczyło mi siły na szukanie nowego miejsca, bo nie wiem czemu nastawiłam się ze wszędzie będize tak samo, tylko dlatego ze w kolejnych 2 miejscach usłyszałam nie. ale jeśli zaprosili mnie na spotkanie to znaczy ze  musiałam to "coś" mieć. Tylko widać w niewystarczającej ilości  🙄

Ponawiam pytanie bo chyba uciekło między wypowiedziami 😉 Jakie mają wymagania takie agencje co do modelek ? Jakie podstawowe wymogi musi spełniać modelka lub fotomodelka (wzrost, waga itp)?? Czy fotomodelki muszą być takie chude jak modelki chodzące na wybiegach ??

ideał wymiarowy to w tej chwili 80/55/85 przy wzroście 176 minimum. Jeśli troszke odbiegasz nikt Cię nei wyrzuci 😉
szanse gwaltownie spadaja jesli masz mniej niz 172 cm wzrostu i więcej niz 90 w biuście. W biodrach łatwo sie zrzuca (wiem, bo wiecznie musiałam 😉 nie umiem sie trzymać w ryzach 😉 )
pony   inspired by pony
19 lutego 2009 21:18
o tym, że ta wiadomosc to sciema swiadczy fakt, że JA rowniez ja dostałam, ha ha.
ja tez ja dostalam, ale to nie ma nic do rzeczy.

Pony 😉 że Ty dostałaś to sie nie dziwie, tez bym chciała miec taki ładny nos 😉
A ja nie dostalam  😎
No wiec ide sie  🥂 🥂  😉
pony   inspired by pony
19 lutego 2009 21:27
kochana, nos to nie wszystko😀 zapraszac na casting dziewczyne z 167 cm wzrostu i twarza ktora swieci na kilometr to juz przegiecie😀
Tak jak ktoś napisał- super agnecja jesli ocenia po fotkach. Ja na zdjeciach wyglądam ZUPEŁNIE incazej niz na zywo;p
yga   srają muszki, będzie wiosna.
19 lutego 2009 21:54
Kaprioleczka co zrobiłaś że szybko zgubiłaś w biodrach? jakieś specjalne ćwiczenia?
ja tez nie dostałam 😕 smerfi przyłączam się  🥂 :allcoholic: :pijacy: :winko:
Hehe Ja mam 166 wzrostu wiec raczej się nie kwalifikuje  😁  A tak z ciekawości.... Czy fotomodelki tez muszą mieć tyle wzrostu?? Przecież tego na zdjęciach nie widać.
Yga, mam swój specjalny system dieta (wcale nie restrykcyjna tylko trzeba sie trzymac zasad) + suplementy + ćwiczenia  😅 które są nie do przebicia, jakbym robiła codziennie to bym była megachuda  👀 tylko że ja jestem leniem naczelnym i mi sie po prostu nie chce 😉

zaraz ci napisze na pw wszystko 😉

co do fotomodelek nie ma restrykcji wzrostowych, ale fotomodelek jest na pęczki i musiałabyś być naprawdę zjawiskowa zeby sie przebić. Dodatkowo mało jest zleceń dla fotomodelek i tylko kilka agencji ma fotomodelki (np. gaga, d'vision, model+, hook, partisan, vanillia models).
zeby sie pobawic tak dla siebie i miec ładne fotki za pozowanie to generalnie nie ma przeciwwskazan dla nikogo 😉


Dieta i rozmowy na jej temat przeniesione do odpowiedniego watku: DIETY  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się