ROZMIAR ZDJĘĆ WSTAWIANYCH NA FORUM

Przypominamy wszystkim, że punkt 9-ty regulaminu forum mówi:  Zamieszczaj zdjęcia, które nie przekraczają swoją wielkością [b]960 na 960 pikseli. Usprawni to działanie forum i nie będzie sprawiało, że forum się "rozjeżdża"[/b]. Bardzo prosimy o stosowanie się do niego. Wszelkie odstępstwa będą od tej pory karane ostrzeżeniem na 3 dni.

Moderatorki
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 września 2009 08:35
Pytanie apropo zdjęć:

Jeśli wklejam zdjęcie i system automatycznie je zmniejsza do wielkości 672 x 504 pixeli - o czym informuje w dopisku nad zjęciem - to czy takie zdjęcie należy uważać za zdjęcie właściwej wielkości w sensie że nie przekracza regulaminowej wielkości?

Ja to tak właśnie rozumiem że skoro system je zmniejszył to są zmniejszone = mniejsze niż max. wlk. 800 x 800.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 września 2009 09:42
ElaPe chodzi o rozmiar zdjecia nie zmniejszonego przez system. ktos np wrzuca 2000*1600, system to zmniejsza, ale przed tym zdjecie laduje sie w pelnej okazalosci. po pierwsze trwa to dlugo przy slabym laczu, po drugie rozjezdza sie cala strona
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
17 grudnia 2009 14:25
mam pytanie odnosnie zdjec...co jest nie tak jezeli wyswietla mi sie przy probie dodania zdjec komunikat ze katalog jest juz pełny i mam sie skonsultowac z adminem? 🤔
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 grudnia 2009 16:11
incognito, Serwer przepełniony pewnie 😉
A ja chciałam wstawić link i okazał się chyba za długi bo cześć tylko wklejonego przeze mnie adresu zostało przez forum uznane za link i został taki "ogon" z resztą tego linku.... I zdjęcie się nie otwiera oczywiście. A jak usiłuję je wstawić bezpośrednio nie jako link to też mam komunikat że katalog jest przepełniony....
Ratunku!
Podaj link do tematu, w którym wystąpił ten problem. Spróbuję coś z tym zrobić.
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,12828.90.html
strona 4 prawie u samego dołu.....
Dziękuję
też mi się wyświela przy próbie wysłania fotki przepełnienie 😕 pozdr
czy w regulaminie można podać nie wielkość ale WAGĘ? zdjęcia??
800x800 - ja nawet nie wiem gdzie to sprawdzić, za to mogę sprawdzić ile zdjęcie me MB czy kB i je na tej podstawie zmniejszyć - żadnych pixeli nie mogę znaleźć
trzynastka   In love with the ordinary
03 kwietnia 2010 22:51
raczej nie jest to dobry pomysł, waga zdjecia nie zalezy tylko od jego wielkości ale i od ilości kolorów,formatu np.

Przykładowo (regulaminowo za duże ale wstawiam by coś zobrazować)

Zdjęcie 15 kb



i 15 kb



o ! a to jest giga zdjęcie 26,5 kb 😉



Jak chcesz to określić  ?  😉

Jedne zdjęcia będa maciupkie a inne będą rozjeżdżać forum ...

edit:

Czemu nie uzywasz naszej galerii która automatycznie zmniejsza zdjecia ? 😉
czyli do galerii mogę ładować zdjęcia w formacie rzeczywistym i wstawiać je na forum nic więcej nie robiąc?

Czy jest jakiś regulamin korzystania z galerii? Można tam ładować dowolne zdjęcia czy tylko końskie?
trzynastka   In love with the ordinary
28 maja 2010 09:56
Do galerii możesz wrzucić zdjęcie w formacje .jpg i wielkości do  2 MB, galeria samoczynnie zmniejszy Ci je do przepisowych rozmiarów i o niczym nie musisz myśleć.
super 🙂
Nie wiem gdzie spytać a mam problem - jak ładuję zdjęcia przez imageshack obraca mi je o tak:


co z tym zorbić? u mnie na komputerze nie są obrócone :/
Wrzuciłam zdjęcia na photobucket i zmniejszyłam do 800x600. Photobucket pokazuje, że mają takie wymiary.
Ale po wstawieniu linkiem w post, forum twierdzi, że dłuższy bok ma 1024 pikseli.
No i co mam z tym fantem zrobić?
[s]wstawilam zdjecie do galerii zeby zmniejszyla i co dalej jak mam to zdjecie wstawic do wątku?[/s]



edit: już ogarnęłam 😉
Czy photobucket przestał zmniejszać zdjęcia? Skąd je najlepiej wrzucać? Bo ostatnio ciągle wychodzą mi za duże 🙁
Ja zawsze radzę wrzucac z naszej Galerii - nie powoduje takich problemów, przynajmniej mnie.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
23 września 2014 18:44
jak dodać zdjecia do "rewia mody" ?? 🙂
Czy nie można by jednak zwiększyć dopuszczalnego rozmiaru do tego, który jest na fb (960p)?  Nie ukrywam, że o niebo łatwiej jest mi wrzucić zdjęcie z fb niż dodawać je do galerii ( co trwa dłużej, dodatkowo mam z tym duże problemy w telefonie, pomijając jakość zdjęć z rv galerii) 🙁
anai, dużo osób linkuje zdjęcia większe, takie do 960px właśnie i nikt nikogo jeszcze z rózgą nie gonił za to, także chyba można i bez oficjalnej zgody :P
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 sierpnia 2018 20:58
PYTANIE:
jaki format kodowania kolorów narzuca galeria r-v? Może tu jest pies pogrzebany. Z jednych urządzeń kolory oddane są dość dobrze, z drugich okropnie blakną 🙁
Chciałem dołożyc zdjęcie i mi się nie udało. Nie wiem co źle zrobiłem?

ciach
cuberex Ban permanentny
20 lipca 2021 23:47
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się