odrobaczanie

Czy jest sens osdrobaczyc konia ( waga ok 800kg)  pyrantelem, podwojnie?? Czas na iwermektyne, ale
jak dobrze pamietam, ostatnie 4 odrobaczenia bylu iwermektyna. Po ostatnim odrobaczeniu equimaxem na 800kg wyszly w malych ilosciach czerwone robaczki.
siwaaa, najczęściej jeśli po podaniu środka odrobaczającego wyłażą widoczne robale - stopieńzarobaczenia jest znaczny. Warto wówczas jakieś 2-3 tygodnie po odrobaczeniu (lub dłużej) zrobic badania parazytologiczne kału i dostosować środek do rodzaju znalezionych pasożytów. Co więcej jesienią warto odrobaczać wieloskładnikiem z uwagi na mnogość pasożytów bytujących w tym czasie w koniach...
ps. badanie kału to koszt max 30 zł...
_Gaga  wiem wiem. U nas nie bardzo jest gdzie oddać kał do badania.  Muszę po sesji znależć czas i poszukać może gdzieś uda się oddać. Laboratorium niestety nie przyjmuje, tzn kiedyś nasze "ludzkie" nie przyjmowało. Albo tak mi powiedziano...
U nas robaczki są zawsze, niestety nie ma możliwości odrobaczyć stadka ponad 30 koni wtedy kiedy prywatni odrobaczają, pastwiska nie są sprzątane. Dlatego konisko jest odrobaczane cześciej, zawsze 4 razy w roku plus dodatkowe ok 2-3 tyg powtórkowe. 

Staram się zmieniać pasty (akurat w zeszłym roku poszła sama iwermetyna tylko, oprócz equimaxa na jesień). Zawsze daje dawkę większą nix optymalna waga konia.

p.s. Nie pamietam male czerwone  i białe-które to  nicienie czy słupkowce?

edit: Postaram się dzisiaj podjechać  do wetki, może uda się u niej jakoś zrobić badanie. Mam ogromną nadzieję. Chyba jako jedyna ma u nas sprzęt do badania krwi to i może kał zbada.
Odrobacze ( tylko właśnie nie wiem czym  teraz ), i zrobimy badanie.
siwaaa, przecież Equimax to też ivermektyna... tylko inna nazwa handlowa
A badania parazytologiczne robią tu: http://www.zhwkoszalin.pl/info.html
nawet cennik jest - koszt 35 zł...
Dzięki wielkie, zapisze sobie  😉  Niestety w Koszalinie jestem raz na dwa/trzy miesiące albo i rzadziej.I to zazwyczaj w niedziele.
Skonsultuje się dzisiaj z wetką, poproszę o badanie. Niech zobaczy co teraz trzeba tępić.  😉
siwaaa, masz Koszalin wpisany w avatar, zatem tam szukałam labu...
Dzięki wielkie, zapisze sobie  😉  Niestety w Koszalinie jestem raz na dwa/trzy miesiące albo i rzadziej.I to zazwyczaj w niedziele.
Skonsultuje się dzisiaj z wetką, poproszę o badanie. Niech zobaczy co teraz trzeba tępić.  😉

Próbkę możesz przesłać do ZHW paczką. Tylko ustal sposób płatności.
ZHW jest w każdym województwie.
Tania oo   nie pomyślała,, że można wysyłać "takie zawartości"  😁   Dobrze wiedzieć  😉

_Gaga   ahh ten czas leci.  Koszalin był... już trochę minęło jak tam nie jestem  😉  Musze zmienić podpis  😉
A.   master of sarcasm :]
06 lutego 2015 10:11
Czy ja kupię gdzieś na internecie pasty na odrobaczanie, chodzi mi tu o polskie sklepy rzecz jasna?  :kwiatek:
Nie, w Polsce kupuje się pasty u weterynarzy.
U nas equest pramox na 700kg koszt 85zł.
Że wcześniej tego  nie wiedziałam, jak konia iwermektyną odrobaczyłam  😤
Nie wiecie czy coś się zmieniło jeśli chodzi o środki odrobaczające w ostatnim czasie? Jakiś czas temu niektóre preparaty wycofali, może teraz dla odmiany coś nowego się pojawiało albo potaniało 😀
Czy ktoś wie ile teraz i weterynarza kosztuje panacur?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 marca 2015 07:29
ktoś kupował ostatnio equest pramox(na 700kg)? Jestem ciekawa cen- bo nie wiem czy dostałam "promocję" czy to normalna stawka🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
23 marca 2015 07:40
derby, wachlarz jest spory od 95 do nawet 120 zł  😉
Met   moje spore
23 marca 2015 07:52
ja w zeszłym roku za 75zł kupowałam - u takiego naszego wiejskiego weta
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 marca 2015 07:57
Bo mam za 85zł sztuka a przy każdych 5 tubkach jedna gratis, potrzebuje w sumie 8, 9 sztuk więc 10 można i te 3 na zaś jeśli nie znajdę taniej🙂
u nas  80 lub 85zł sztuka
derby gdzie masz taką fajną okazję?
Cariotka   płomienna pasja
24 marca 2015 17:46
gdzie w Anglii najkorzystniej cenowo kupie pasty na odrobaczanie dla koni? mógłby ktoś ewentualnie podesłać jakiegoś linka? i jak z wysyłką do Polski? mogę wysłać normalnie pocztą???
Cariotka w większości farmshopów (country wide itp) kupisz i w sklepach weterynaryjno-jeździckich. Ja kupowałam na http://www.viovet.co.uk/ ale tutaj musisz podać wiek i wagę konia (tak jakby go zarejestrować ale to raz się robi i na następny raz nie ma problemu). Nie wiem jak jest z wysyłką do PL bo zabieram ze sobą. Chociaż kiedyś chyba wysyłałam paczkę polskim kurierem i było ok.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 marca 2015 18:39
derby gdzie masz taką fajną okazję?



u psiego weta w Skarżysku🙂:
o! Derby db wiedzieć bo niedługo będę się chyba zaopatrywać na stałe w PL. Dasz jakiś namiar? Może być na PW
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 marca 2015 19:12
poszło pw🙂
Czy dostanie gdzieś pastę lub tabletki equimaxa? Potrzebuje czegoś dwuskładnikowego. Niestety te zwykle jednoskladnikowe nie działają.
Cariotka   płomienna pasja
24 marca 2015 21:09
rochnar  :kwiatek: dzięki. Właśnie zamówiłam. Spróbuję wysłać. A przed bank holiday majowym kiedy wybieram się do Polski kupie jeszcze trochę i spróbuje przewieźć,  tylko będę miała tylko podręczny wiec nie wiem czy nie będą mieć jakiegoś  ,,ale".
dea   primum non nocere
25 marca 2015 06:43
Kinia z czego wnioskujesz, że nie działają? jakie dajesz dawki? wiesz czym różni się dwuskładnik od jednoskładnika? jakie jednoskładnikowe próbowałaś?
Czy dostanie gdzieś pastę lub tabletki equimaxa? Potrzebuje czegoś dwuskładnikowego. Niestety te zwykle jednoskladnikowe nie działają.


pasty odrabaczające sprzedają tylko weci, więc musisz do któregoś zadzwonić, albo porposić jak jakiś będzie w stajni, czy akurat ma coś co moze ci sprzedacć
rochnar  :kwiatek: dzięki. Właśnie zamówiłam. Spróbuję wysłać. A przed bank holiday majowym kiedy wybieram się do Polski kupie jeszcze trochę i spróbuje przewieźć,  tylko będę miała tylko podręczny wiec nie wiem czy nie będą mieć jakiegoś  ,,ale".


Ja zawsze do głównego bagażu brałam, więc nie wiem jak z podręcznym. Ale teraz to już się chyba mało czepiają o to co można wozić więc może nie zrobią żadnych problemów.
A.   master of sarcasm :]
28 marca 2015 17:41
Czy ktoś wie ile teraz i weterynarza kosztuje panacur?


Płaciłam 200 zł za 4 sztuki u znajomej wetki, ale własnie przywiozłam litr za 59 funtów z UK 😉 co daje ponad 200 dawek dla 600kg konia.

Cariotka

hyperdrug.co.uk zawsze i na wieki 😉 Taniej już się nie da, kupuję u nich dla koni, owiec, kóz, psów i całej reszty.

PS nie wiem czy wysyłają do Polski co prawda  🤔 Ja sobie zamawiam na adres teściowej i potem przywożę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się