odrobaczanie

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 sierpnia 2014 09:56
a czy taki zwykły szary człowiek może kupić pastę na robaki w hurtowni vet czy tylko u weterynarza?
Centuria,  bardziej chodziło mi o konkretne miesiące i konkretne środki w danych miesiącach, bo "co na co" to wiem 😉

chciałam ułożyć plan odrobaczeń dla Grubej, bo ciężarna i też nie wszystko mogę stosować.

Rudzik, _Gaga,  a tak odnośnie - czy można zanieść kupę w pojemniczku do pierwszej lepszej przychodni wet? bo niestety ale sam dojazd weta to dla mnie stówa w plecy, więc wolałabym sama przetransportować kupę niż wołać weta zeby zabrał 😉


Rudzik, z tego co wiem- nie może sam kupić 😉


Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 sierpnia 2014 10:00
można samemu zanieść kupę, kupujesz ludzki pojemniczek w aptece (my kupowaliśmy pojemniczki na mocz bo większe) ładujesz świeżą kupę i zawozisz do przychodni, która ma laboratorium, wiem że u Nas nie wszystkie przychodnie wet przyjmowały kał do badania.
Rudzik jak jesteś "pacjentem" przychodni vet np. z psem czy kotem czy innym zwierzątkiem domowym, to można przez przychodnię zamówić wiele rzeczy, jest trochę taniej.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 sierpnia 2014 12:04
Grace u Nas to tak nie działa, chyba że uderzę do przychodni, do której chodzę z psami. Koński vet dolicza sobie koszt usługi, nawet jak pastę podaję sama. Jak stajnia zamawiała w jednym rzucie dla 20 koni to była zniżka, teraz stoję w małej przydomowej, więc nie mam co liczyć na rabat dla dwóch ogonów
Rudzik,  stillgrey robi często zamówienia na tabletki (uderz do niej, bo zapomniałam z czym konkretnie) w bardzo dobrej cenie, ja korzystam jak koleżanki zamawiają, np ostatnio iwermektyna w cenie chyba 30 zł tubka. Jeśli u Ciebie nie można zamówić odrobaczenia w dobrej cenie od weta "psiego" to na pewno można u kogoś innego 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 sierpnia 2014 12:48
dzięki isabelle
Rudzik własnie miałam na myśli przychodnię do której chodzisz z psami 😉 W mojej proszę dziewczyny z rejestracji, nawet wet nie jest angażowany, jeśli nie masz takich możliwości to faktycznie musisz szukać innej opcji.
witam,
znalazłam w internecie ten plan odrobaczania : http://www.horsevet.pl/odrobaczanie.html

jest w nim ujęte odrobaczanie 5 razy w roku, jednak czy mogę odrobaczać 3 razy w roku?  I tu pojawia się pytanie :  które odrobaczanie mogę "pominąć"  , lub też jak zmodyfikować ten plan?

dea   primum non nocere
09 sierpnia 2014 09:05
Stosował ktoś  z Was już nową na naszym runku- Normectin Praziquantel Duo? Dziś dostałam i właśnie się do jej użycia przymierzam. Wcześniej moją 15 miesięczną klaczke odrobaczalam Equimaxem


Trochę czasu minęło, ale może autorka jeszcze tu zajrzy: to żadna nowość, jest identyczne w składzie do equimaxa, eqvalanu duo i pewnie jeszcze czegoś. Na substancje czynne trzeba patrzeć, a tu są iwermektyna z prazikwantelem.

A co do gzów: nasze konie nie miały na nogach ani jednego jajka do tej pory. Ciekawa jestem, czy się uda lato absolutnie bez gzów 🙂 Czynniki dwa, po pierwsze cała stajnia jest porządnie odrobaczana iwermektyną po sezonie "lataczy", a po drugie - nasze wychodzą w nocy, w dzień zwykle stoją w strzeżonej przez jaskółki stajni (chyba że jest chłodno). Te, które są na dworze w dzień albo całą dobę, mają pojedyncze jajka. Na pewno jest ich o wiele mniej niż pamiętam z innych stajni, mimo że koni dużo (ok. 40). Do tej pory o tym, że gzów może nie być, czytałam tylko bajki na amerykańskich stronkach. A jednak. Da się. Zachęcam do porządnego odrobaczania!
a czy taki zwykły szary człowiek może kupić pastę na robaki w hurtowni vet czy tylko u weterynarza?


Na allegro można kupić iwermektynę i equimax.

http://allegro.pl/pasta-do-odrobaczania-koni-equimax-smak-jablko-i4515605441.html

http://allegro.pl/pasta-do-odrobaczania-koni-iwermektyna-smak-jablko-i4502502993.html
Czy ktoś może orientuje się jaką substancję ma Verminal P ? Znalazłam coś takiego na allegro: http://allegro.pl/pasta-na-odrobaczenie-dla-koni-600kg-i4580583155.html , jak dobrze widzę, to niemiecka produkcja. Wyszukiwarka ani google nie wypluwają nic, a niemieckiego nie znam 😉
Pyrantel
Potrzebuję tabletki na odrobaczenie lub coś innego, byle nie pastę. Polecicie coś ?  :kwiatek:
famka   hrabia Monte Kopytko
18 września 2014 14:54
korysindex4,
http://www.abler.com/dewormers
a jeśli dla wrzodowca to już na pewno polecę  😉

ewentualanie
http://www.lekowet.pl/?option=products_details&id=1264
Dziękuję bardzo famka  :kwiatek:

Właśnie potrzebuję dla konia, który miał wrzody 🙂
Czy lepiej odrobaczać przed czy po posiłku treściwym? Chyba, że u koni, jako że objętościowe jedzą cały czas, nie ma to znaczenia? Dawałam różnie, ciekawe jak lepiej?
famka   hrabia Monte Kopytko
18 września 2014 20:55
odrobaczać powinno się conajmniej trzy godziny po posiłku i conajmniej trzy godziny przed posiłkiem, a idealnie jak jest zamiast obiadu
Hej 😲 mam taki problem. może to miejsce jest nie odpowiednie ale nie mam pomysłu gdzie napisać.  konie moje mimo systematycznego odrobaczania, drapią sie ocierają w różnych miejscach na łopatkach klatce piersiowej , zadzie. Czy jest jakis taki środek w proszku dla różnych zwierząt gospodarskich który zabija jakieś pasożyty których nie zwalcza invermektyna i grovermina ? Ktoś mi zasugerował, że to jakieś inne pasożyty pod skóra, chociaż skóra czysta bez ran. Łupiez to nie problem są kąpane 3 razy do roku i szorowane ostro 🙂

Ala
Hala124, a może to kleszcze?
Hala124, a może to grzyb?

na marginesie: latem to ja konie "3 razy dziennie kąpię", nie 3 w roku 😁
jak equimax lub odpowiedniki wyglądają cenowo teraz? ktoś ma możliwość sprawdzić cenę hurtową? może być na priv  :kwiatek:
grzyb na pewno nie pasozyty skorne tez, zeskrobina nic nie wykazała ;/
Hala124, skoro robiłaś badania w kierunku grzyba i pasożytów dlaczego chcesz to choróbsko zwalczać preparatem na pasożyty? 🤔 może to alergia (choćby na szampon po ostatnim myciu), może przebiałkowanie, może reakcja na owady, może lipcówka... na prawdę powodów może być "miliard pięćset"...
W niedziele przenosze sie do stajni, w ktorej w tym tygodniu konie zostały odrobaczone. W obecnej jeszcze sa przed. Stad moje pytanie. Kiedy najlepiej odrobaczyc? Jeśli ma to jakieś znaczenie to jak miałoby to być dzisiaj to dostałby pastę około 21 a w niedziele będzie jechał około 7 godzin. W boksie pewnie jest syf.
Ircia   Olsztyn Różnowo
03 października 2014 20:09
Ania L. ja wczoraj zapłaciłam za equimaxa 61.18 w cenie hurtowej  😉
Oj, kochana, lepiej uważać ze sprzedażą leków, jeżeli nie jesteś osobą do tego upoważnioną

+ ogłoszenie w nieprawidłowym miejscu
Mam pytanie, czy mając konia ok. 350 kg mam podać całą tubkę Equimaxu?
Bo z tego co wiem, to jedno opakowanie jest do 600 kg i nie wiem czy jej nie zaszkodzi tak duży zapas. Tym bardziej, ze Eqimax używamy po raz pierwszy.
Zależy którą masz pojemnosć Equimaxu ta 7,49 starcza na 700KG więc miałabyś na dwa razy 😉
Szaaman
Dokładnie tak jak pisze Kasija, ale w razie w nie martw się - pastę odrobaczającą trudno przedawkować 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się