Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

poprzednia następna
Strony: 1 ... 366 367 [368] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić  (Przeczytany 1431862 razy)
ekhem

Moje ogłoszenia
« #11010 : Czerwiec 30, 2020, 13:47:27 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny! Niestety mam ograniczony wybór leków, ale te wszystkie powinny być ok - upewnie się jeszcze z lekarzem co mogę i będe probować dalej. Na razie tylko Zyrtec i Claritine przerobiłam  i w obu przypadkach był zadowalający efekt przez dwa dni, a potem taka średniawka - da się żyć ale niezbyt komofortowo ehh
#link
czasem nadużywam przecinków.
__
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #11011 : Lipiec 02, 2020, 10:54:07 »
Odpowiedz cytując
Przychodzę z prośbą o doradzenie. Nadmierna potliwość - całe plecy, pocę się ekspresowo, odkąd pamiętam. Dzisiaj np. mamy 21 stopni, pochmurno, delikatnie duszno. Przeszłam się z biura na pocztę - 10 minut takim normalnym tempem i jestem mokra na plecach. Morfologia, hormony i biochemia zrobione - wszystko w normie, choć potas przy dolnej granicy. Jakiś suplement na to? Potas własnie może spróbować? Czy coś z tych typowych na nadmierne pocenie się, jak reklamowany wszędzie PerspiBlock? Musi być w tabletkach, bo na skórę wolę nie stosować takich rzeczy ze względu na AZS i jej dużą wrażliwość. Czy przy braniu takich suplementów na coś uważać, typu zatrzymanie wody w organizmie? Będę wdzięczna za pomoc. kwiatek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2020, 11:15:17 wysłane przez mils » #link
halo

« #11012 : Lipiec 04, 2020, 01:50:52 »
Odpowiedz cytując
mils, a nie brakuje ci jodu?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #11013 : Lipiec 04, 2020, 18:08:45 »
Odpowiedz cytując
mils jeśli masz AZS, to oznacza, że Twoja skóra jest raczej w suchym spektrum i będzie się "ratować" nadprodukcją sebum i potu także. Od kiedy używam Mediderm (mają nawet 1l opakowania z pompką), problem podrażnionej, suchej skóry zdecydowanie się poprawił. Druga sprawa to ciuchy. Postaraj się o naturalne tkaniny jak bawełna.

Potliwość jest cechą osobniczą, więc co najwyżej problem można załagodzić.
Pamiętaj, że wbrew pozorom picie wody jest ważne, bo w wielu przypadkach organizm zaczyna wodę zatrzymywać kiedy jej nie otrzymuje wystarczająco, przestawia się w "tryb awaryjny". I zamiast usuwać mocznik nekami, może nad produkować pot (w ten sposób też wydalamy mocznik).
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #11014 : Lipiec 04, 2020, 18:37:40 »
Odpowiedz cytując
mils, pij wystarczająco dużo wysokozmineralizowanej wody, walnij sobie elektrolity w gorący dzień. To sporo pomaga, efektem ubocznym moich leków jest nadmierna potliwość, ale jak o to dbam, to jest znośnie uśmiech
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #11015 : Lipiec 05, 2020, 12:12:24 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny, będę ogarniać temat. kwiatek
#link
kolebka

Dream-maker

« #11016 : Lipiec 28, 2020, 11:58:21 »
Odpowiedz cytując
Piszę do Was w sprawie... skóry. Otóż moja skóra jest jakaś upośledzona, ponieważ robią mi się blizny PO WSZYSTKIM wręcz. Kot mnie udrapał ? blizna. Przewrócę się i sie uszkodzę ? Blizna. Jakby ta skóra średnio się regenerowała, miałam kiedyś szytą ranę ciętą na łydce to po 10 dniach po zdjęciu szwów... rana się rozeszła  ukłon  i mam ofc bliznę piękną 10cm.
No i blizny trądzikowe smutek  taka moja uroda ?

I jeszcze takie pytanie do osób po Izoteku - skończyłam kurację w listopadzie, wszystko pięknie ładnie ale mam skórę cienką jak papier, bardzo szybko czerwienieje - w trakcie wysiłku fizycznego skóra na twarzy ma temperaturę milion stopni i jestem czerwona jak burak. Chciałam iść na Dermapen, ale boję się że nie wytrzymam tego bólu no i jeszcze bardziej ją sobie uszkodzę... Czy są jakieś sposoby na poprawę jej stanu ?
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

espana

« #11017 : Lipiec 28, 2020, 12:07:15 »
Odpowiedz cytując
kolebka a jak u Ciebie diagnozowanie chorób tkanki łącznej? Masz jakieś wyniki czy odpuściłaś? Często to o czym piszesz ma związek z kolagenozami.
#link
kolebka

Dream-maker

« #11018 : Lipiec 28, 2020, 12:55:48 »
Odpowiedz cytując
espana nic mi nie wyszło w badaniach, reumatolog też nic nie potwierdziła więc odpuściłam  icon_redface  a w sumie z takich dziwnych rzeczy to został mi tylko pogrubiony staw w palcu wskazującym - wszystkie bóle stawów, dziwne puchnięcia itp mi przeszły, prawdopodobnie mój organizm czyścił się jeszcze z izotretynoiny (miałam mega bóle stawowe w trakcie leczenia).
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

honey

bunny

« #11019 : Lipiec 28, 2020, 14:22:55 »
Odpowiedz cytując
Jakich kosmetykow uzywasz? Wiadomo, ze najlepsze sa profesjonalne zabiegi u dobrego kosmetologa, ale warto zebys sie zainteresowala pielegnacja, ktora moze pomoc odbudowac bariere naskorka.
Na fejsie jest naprawde fajna grupa Twarzing, sporo osob przechodzilo kuracje retinoidami, badz stosuje je zewnetrzenie i w plikach mozna znalezc naprawde ogrom informacji jak sobie radzic z cera wrazliwa i czego szukac w kosmetykach  kwiatek
Ja sama sie nie leczylam, stosuje tylko doraznie kwasy, ale bardzo lubie koreanskie kosmetyki jak Benton, Purito i Corsx(+ za to, ze sa cruelty free!), z tego ostatniego mam fajny krem z ceramidami (teraz latem uzywam go bardzo malo).
#link
somebody

Moje ogłoszenia
« #11020 : Lipiec 28, 2020, 17:12:51 »
Odpowiedz cytując
Od jakiegoś czasu robi mi się co chwilę takie coś na szyi.
Smaruje maścią z wit. A lub bepanthenem i po np 2 tygodniach znika, na tydzień jest spokój i znowu to samo, swędzi to i piecze. Ktoś ma jakiś pomysł co to i czym to potraktować?
#link
kolebka

Dream-maker

« #11021 : Lipiec 29, 2020, 07:21:40 »
Odpowiedz cytując
honey o dzięki, już któraś osoba mi poleca ten Twarzing, może kiedyś tam się przekopię  hihi

Używam płynu micelarnego z Garniera, zmywam tonikiem Ziaji i hydrolat z La-Le, potem czasem krem. Wieczorem to samo, ale myję twarz żelem wink wiec pewnie za mało lipidów jakiś...
#link

Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #11022 : Lipiec 29, 2020, 07:47:51 »
Odpowiedz cytując
Mamy tu może kogoś z celiakią albo chorobą leśniewskiego-crohna?
#link
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #11023 : Lipiec 29, 2020, 14:10:02 »
Odpowiedz cytując
Perlica ja jestem z celiakią, pisz śmiało na priv.  kwiatek
kolebka oj, ubogo dość, no i kwestia jaki dokładnie płyn micelarny, jaki tonik itd. Tu trzeba dobrać kosmetyki totalnie do potrzeb skóry, już od demakijażu zaczynając. Zdecydowanie coś mocno odżywczego dobrze byłoby wrzucić. Mi szukanie czegoś tylko do demakijażu, co mi nie ściągnie skóry zajęło dobrych kilka miesięcy. Przekop się koniecznie przez Twarzing, mi udało się dzięki pomocy dziewczyn tam dobrać fajne kosmetyki dla mojej wrażliwej, naczynkowej, mieszanej, odwodnionej, cienkiej skóry z AZS hihi i jest niebo, a ziemia.
#link
honey

bunny

« #11024 : Lipiec 29, 2020, 14:20:10 »
Odpowiedz cytując
kolebka, go na twarzing, to mega rzetelne miejsce! Moderuja grupe osoby po technologi chemicznej/kosmetologii, generalnie z glowa uśmiech

Na twoj problem rady dokladnej nie znajde, bo mam inny typ skory, ale powiem pokrotce jak ja sobie radze.
Mam mieszana cere, mocno przetluszczajaca sie w strefie T ale jednoczesnie wrazliwa i sklonna do przesuszu na policzkach :P Radze sobie odpowiednim myciem, ktore nie zdziera dodatkowo warstwy ochronnej skory i zawiera skladniki nawilzajace. To jest klucz do sukcesu, zeby to nawilzenie utrzymac, a zmywac regularnie problematyczna strefe - tam stosuje inne preparaty regulujace, ale nadal wazne jest nie doprowadzic do odwodnienia naskorka.

Przy takich hardcorowych brakach w nawilzeniu poszukaj informacji o warstwowym nakladaniu produktow (tylko brzmi strasznie, wystarczy poczytac o formulacjach i poszukac dobrze wchlaniajacych sie kosmetykow), oraz o zawartosci peptydow i ceramidow w skladach kremow/esencji/serow.

edit: ja np latem z kremow uzywam tylko rano filtr 50+, a wieczorem pomijam kremy i uzywam fajnej esencji do ktorej dodaje krople kwasu hialuronowego i u mnie taka kombinacja hula, a nalozenie tego po umyciu twarzy zajmuje doslownie minute wink

Brzmi moze srogo, ja sama nie lubie wielu etapow pielegnacji, ale serio ja moja ogarniam rano w maks 10 minut, wieczorem troche dluzej, bo uzywam kwasow i tam trzeba zrobic odstepy miedzy np myciem - kwasem - produktem nawilzajacym, ale da sie dobrac cos malo czasochlonnego uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 14:22:40 wysłane przez honey » #link
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #11025 : Lipiec 29, 2020, 14:23:33 »
Odpowiedz cytując
True, ja ogarniam tylko totalny minimalizm, ale dobrze dobranych kilka kosmetyków z super składami, odpowiednie do potrzeb skóry, do tego nie rypanie jej byle jak i byle czym. Działa, zajmuje mało czasu i jest mega przyjemne. duży uśmiech
#link
Strony: 1 ... 366 367 [368] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.