kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Dzięki dziewczyny! Ogarniam się i pędze na sor 😡
Piaffallo, no i dobrze, bo to nie żarty.
Jak karetka mnie zabrała z powodu krwioplucia to na izbie pierwsze co oglądali mi całe ciało czy nie mam właśnie siniaków sugerujących zator , więc to naprawde nie są żarty.
Witam,czy ktoś z Was ma stwierdzoną zniesioną kifozę w odc. piersiowym kręgosłupa-tzw. płaskie plecy? Czy nadal jeździcie konno z taką wadą postawy?
Po ukończeniu 30 roku życia zostaję stałym bywalcem kącika medycznego  😂

Czy ktoś z Was korzystał z usług tzw. filipińskiego uzdrowiciela ? Jestem chyba ostatnią osobą która wierzy w altmedy, ale moja równie sceptyczna mama była na dwóch wizytach, twierdzi że pomogło bo czuje się ogólnie lepiej, ma więcej energii - efekt placebo ?
alek49   Upadam w życiu tylko po to aby wstać i iść dalej.
27 stycznia 2020 14:25
To i ja się dopiszę w tym temacie. Nie jestem zwolennikiem leczenia się na forum czy w Google - od tego są lekarze ale czasem warto posłuchać innych aby zwrócić uwagę na objawy, które nie do końca dostrzegamy. Czy jest tutaj ktoś kto ma ostrogi piętowe? Jeśli tak to jak sobie z nimi radzi?
Piaffallo, żyjesz  ? Zdiagnozowano Cię?
Perlica żyję i jest okey 🙂 dziękuję  :kwiatek:
Nie powtórzę dokładnie słów lekarza, zapalenie "jakieśtam" palców u stóp. Prawdopodobnie spowodowane odmrożeniem plus za ciasnymi butami...  🤔wirek: Dostałam leki i jest dużo lepiej.
Dodatkowo jutro idę na badania krwi i moczu w celu posprawdzania całego organizmu 🙂 Czasami trzeba  👀
Mam co jakiś czas takie dziwne odczucia w buzi - ciągle mi się ślina produkuje, aż mi coś pobolewa przy połykaniu bo tyle tego, do tego taki dziwny posmak i wrażenie jakby wszystkie zęby bolały. A może nie bolały a był jakiś ucisk. Plus wrażenie podpuchnięcia wszystkiego w buzi. Jak jem to nic mi nie dokucza, wręcz jest dużo lepiej, najlepiej jakbym non stop jadła (swoją drogą mam wtedy kosmiczny apetyt). Trwa to po kilka dni i przechodzi. Uczulenie? Jak z tym walczyć? Mam to od 2 dni, próbowałam płukać eludrilem - nie pomaga, wypiłam wapno wieczorem i rano jest nieco lepiej, ale wczoraj było apogeum więc może mi to po prostu przechodzi? Jakieś pomysły kogo pytać o co chodzi? Ciężko mi to nawet opisać co konkretnie czuję.
Piaffallo, ufff  😀
A ja mam taki problem też z palcami, chodzi o dwa środkowe palce u prawej stopy.

Drętwieją mi i bolą, zwłaszcza jak chodzę w butach (po domu popylam boso). Trwa to już jakieś 3 tyg i nie jest lepiej, a wręcz gorzej.
Łączę to z dwoma wydarzeniami:

a. założyłam grube skarpety do sztybletów i w takiej ciasnocie zasuwałam sobie w stajni cały dzień. Jak wyjęłam stopę to spuchła jak balon. Wiem, głupie.
b. też jakoś w tym okresie mój koń podczas wyprowadzania na padok skoczył mi na tą stopę i trochę bolało, ale bez tragedii.

Nie sądzę, żeby te palce były połamane, nie sinieją, tylko tak dziwnie bolą i miejscami jakbym traciła czucie. I teraz pytanie - przeczekać, czy muszę iść z tym koniecznie do lekarza. I jeśli tak, to do jakiego? Rodzinnego? Żeby mi dał skierowanie?
Ja byłam ostatnio w Centrum Stopy w Warszawie. Zwlekałam zdecydowanie za długo, jak się okazało. Niestety też większość dnia spędzam w ciasnych sztybletach, do tego zimno, więc też w ruch idzie gruba skarpeta. Palce cały czas ściśnięte w bucie. Nabawiłam się wrastających paznokci i początki haluksa  😡
Na dużych paznokciach Pani założyła mi klamry, haluksom niestety nie służą ciasne buty jeździeckie...
Czy też macie podobne problemy? Jak sobie z tym radzić, ja jakoś nie zauważyłam szerokich butów do jazdy... 🙄
MartaaaN, szerokie na zime to termobuty i powinny się sprawdzić w takiej sytuacji
majek   zwykle sobie żartuję
06 lutego 2020 11:52
MartaaaN

ja lubie nosic szerokie buty i po prostu kupuje meskie (jezdzieckie, czy do biegania z psem).
Co to są klamry na paznokcie  😲 :O
Klamry zakłada się na wrastające paznokcie.
Czy jak pójdę do rodzinnego z prośbą o podstawowe badania krwi, bo podejrzewam, że mam lekka anemię i słabe elektrolity, to dostanę tak na piękne oczy? Nie miałam żadnych badań na NFZ od 10lat jak tu mieszkam.
galopada_   małoPolskie ;)
06 lutego 2020 20:32
kenna, zależy od rodzinnego 😉 prywatnie w luxmedzie to koszt ok 30zl (w zależności od miasta). Pewnie w mniej znanych placówkach taniej.
Ktoś stosował polyvaccinum mite? Lekarka mi coś mówiła że mam powtórzyć stosowanie po jakimś czasie (chyba po miesiącu i po pół roku?) ale w ulotce ani w sieci nic o tym nie mogę znaleźć.
Gillian   four letter word
10 lutego 2020 09:25
Zapytam bo dziwne.
3 tygodnie temu szłam sobie do spa, więc stosownie do okazji ogoliłam nogi :P zacięłam się minimalnie, zdezynfekowałam, wysuszyłam, git. Leżałam dość długo w basenie z wodą z Morza Martwego, cholernie słoną. Tak słoną, że czułam jak pieką mnie naruszone skórki przy paznokciach i to zacięcie. Mija trzeci tydzień i ta ranka nie goi się. Zrobiła się cieniutka warstwa strupka i nic. Dziura. Co teraz?
Granuflex?
Gillian   four letter word
11 lutego 2020 07:27
A jaki jest mechanizm tego braku gojenia się?
Gillian, i kto to pyta? 😀


Słona woda może:
- podrażnić ranę
- spowodować infekcję z uwagi na znajdujące się w niej bakterie.

Nie oglądała "Było sobie życie" jak komórki się łapią za ręce? Zalała je wodą słoną i się nie mogły złapać biedaki, a teraz nie dosięgają już pewnie  😉
Gillian może niewydolność żylna? Ja miałam kiedyś wypadek na wielbłądzie  😵 w Tunezji, drewniany element siodła mi przygniótł nogę nad kostką od wewnątrz. Póki kąpałam się w morzu i moczyłam nogę w słonej wodzie było ok, ale jak wróciłam do Polski to rana się otworzyła, ropiała i nie chciała się zagoić. Zrobiła się dziura wielkości 5 zł, aż musiałam pójść do lekarza. Stwierdził niewydolność żylną i kazał kleić te plastry. Dopiero one pomogły.
Gillian   four letter word
11 lutego 2020 09:33
Łomatko 😀 Wujek Google mówi, że mogę mieć cukrzycę, raka kości, skóry i w ogóle dużo chorób, chyba już żałuję że pytałam 😀
Aczkolwiek niewydolność żylna hmm może coś w tym być bo nogi mam elegancko fioletowe w pajączkach.
Perlica, szewc bez butów popyla!
Znacie jakieś fajne nakładki na fotele, podkładki pod tyłek do siedzenia przy komputerze w pracy ? Widziałam na allegro takie żelowe, warto ?
busch   Mad god's blessing.
12 lutego 2020 21:26
Czy jak pójdę do rodzinnego z prośbą o podstawowe badania krwi, bo podejrzewam, że mam lekka anemię i słabe elektrolity, to dostanę tak na piękne oczy? Nie miałam żadnych badań na NFZ od 10lat jak tu mieszkam.


W Alab prywatnie zapłacisz 7 zł za morfologię + 2 zł za pobranie, przynajmniej w moim mieście. Mają na pewno pakiet badań na elektrolity ale nie umiem rozszyfrować tej ich idiotycznej stronki na telefonie, żeby sprawdzić cenę. Na pewno sama morfologia dość przystępna cenowo w razie gdyby z lekarzem nie poszło.
galopada_   małoPolskie ;)
13 lutego 2020 16:01
kolebka, ja mam w pracy taką z pianki. Z innej firmy, ale materiał i kształt podobny:
[url=https://allegro.pl/oferta/poduszka-ledzwiowa-ortopedyczna-pod-plecy-kierowcy-8016539806?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor|9088980212|g|m&ev_adgr=|10197214966😲415795121461&utm_term=aud-854460968782:pla-374114516323|-|-1011463|&utm_content=pla|mc:129830401-p:8016539806||&gclid=CjwKCAiAhJTyBRAvEiwAln2qB21SOdnfL3CLvaQmYS4UUOORhAD0jbDC9q0fNGQii1uvs93U5AhdIhoCm0cQAvD_BwE] klik[/url]


Edit. Aaaa pod tylek. Pod tylek to nie pomogę 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lutego 2020 16:43
pod tyłek fajnie mi się sprawdza dysk sensoryczny.
Słuchajcie, mam strasznie nadwyrężony nadgarstek, naprawdę mocno mnie boli. Trwa to już z drugi miesiąc. Jestem prawie pewna, że nadwyrężyłam go nosząc bobasa (nie swojego). Czy mam go czymś smarować, ew. mogę sobie zrobić jakiś masaż? Nie zamierzam iść z tą pierdołą do fizjo, na pewno można samemu to pokonać. Możecie polecić konkretny masaż albo ćwiczenia?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 lutego 2020 13:01
mój ulubiony temat! ja takie nadgarstki (nadwyrężone np. dźwiganiem aparatu przez całe wesele) kleję taśmami kinesio wg filmików z yt, pomaga milion!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się