magnetoterapia

Czy istnieją jakieś magnetyczne podkladki pod pasek potyliczny inne niz BiPolar PE?
Pytanie powracające jak bumerang, ale czas płynie, są różne obserwacje, testy, próby.
Derka magnetyczna ze stałym polem jak Veredus czy Torpol. Czy takie zabawki mają sens ?
Moim zdaniem tak. Konie są bardziej elastyczne. Bardziej widać po nogach, mój ma tendencję do lekkiego przypuchnięcia po operacji, po magnetykach nogi suche. Czy działają cuda? Pewnie nie, ale myślę że warto.
Moj mial na sobie raz, przed zawodami, na cala noc. Roznica byla bardzo odczuwalna - primo piekne suche nogi jak zyletki, secundo bardzo luzny skoordynowany grzbiet.
Klami, stosuję owijki magnetyczne z PE i jestem mega zadowolona z efektów. Nie wierzyłam, że to działa... teraz wierzę i poluję na promocję na derki magnetyczne
Mam derkę infrared i też działa
rox   ogony trzy
05 lutego 2019 07:55
Ja mam ochraniacze magnetyczne z Torpola (i te na polarze i na wełnie). Efektu u mojego konia z opojami zero. Za to koń od koleżanki po nocy ma nogi jak banie od samych kopyt po staw skokowy. Jak ma założone ochraniacze, to noga jest suchutka - i nie jest to efekt grzania, bo ma bardzo cieniutkie te ochry, praktycznie sama szmatka i magnesy. Także wszystko chyba zależy od przypadku..

_Gaga, powiesz coś o tej derce infrared ? :kwiatek:
rox, to derka z PE. Jej działanie ma polegać na odbijaniu energii cieplnej konia. Moim zdaniem działa.

Tu szerszy opis
Gaga jakie to owijki?
Jak pisałam: magnetycze z Premier Equine. W sumie to ochraniacze stajenne bardziej.
Hmm.... no to po waszych wpisach mam zagwozdkę. Juz miałam w głowie ułozone, że to pozbawiona większego sensu zabawka a teraz na nowo się zastanawiam czy może jednak warto. 
Klami, ja w to nie wierzyłam, póki nie przekonałam się na nogach jednego z własnych koni. Generalnie nie wierzę w tego typu magię, a tu... no cholibka działa 😉
No... ja tez sceptyk.
A zwariowałam jak zobaczyłam/poczułam efekt 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lutego 2019 12:55
Cisnie mi się na usta "a nie mówilam"  😉 😁
Czy ktoś z Was używa tych ochraniaczy? Ochraniacze stajenne magnetyczne Torpol "LegCare MG Master"
Czy może macie jakieś inne sprawdzone?
Mam kolejną magnetyczną zagwozdkę. Wiem po co i dlaczego takie paski na pęcinę służą. Sama mam konia który lubi trafić się przy lądowaniach podkową właśnie w te okolice. Natomiast zastanawia mnie wersja magnetyczna. Na pęcinę ? Czy na co ? Po co magnes w tym miejscu ? Ma to uzasadnienie realne ?
https://www.equishop.com/pl/owijki/11158-owijki-magnetik.html
Po pozytywnych wypowiedziach na temat ochraniaczy magnetycznych, zdecydowałam się kupić parę mojej kobyle (wychodzimy z kontuzji międzykostnego), żeby w miarę możliwości wesprzeć regenerację. Gdyby ktoś był zainteresowany, to dziś w sklepie Premier Equine ochraniacze i owijki Magni-Teque są -20% tańsze. 😍
Dam znać później, jak będą się sprawdzać w praktyce.
Reklama
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Forum to nie bilboard ogloszeniowy!
Jesli chcesz zachowac konto, to radze przeczytac regulamin...
[/center]
Reklama
A czy ktoś na porównanie derek magnetycznych? Która lepsza ta z Premier (fajnie ze ma kaptur) czy z veredusa?
A czy ktoś na porównanie derek magnetycznych? Która lepsza ta z Premier (fajnie ze ma kaptur) czy z veredusa?


mrowka004 stałe pole to trochę pic na wodę. w terapii przeważnie stosuje się pole zmienne ponieważ ma ona wpływ na tkanki.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 marca 2020 05:37
A czy ktoś widział ochraniacze magnetyczne na staw skokowy? 🙂
A czy ktoś widział ochraniacze magnetyczne na staw skokowy? 🙂


Na PE jest promocja:
https://www.premierequine.co.uk/Mobile/magnet-hock-boots-c2x21441581
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 marca 2020 07:22
Puma, jabooshko, dzięki! :kwiatek:

A używał ktoś może tych z PE? Warto kupić?
Plus poszukuje opinii odnośnie też derki magnetycznej z PE, warto?
czy zamawia ktoś aktualnie z PE? Jeśli tak to proszę o kontakt, chętnie dołączę się do zamówienia na magnetyki na nogi  🙇
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 marca 2020 11:04
aniaagre, ja będę zamawiać 🙂 Podejrzewam, że w tym tygodniu na pewno 🙂
Dziewczyny, próbował może ktoś magnetyki na staw skokowy na konia ze szpatem? Dawało coś? Moja kobyłka ma w tym miesiącu 18tke i rozważam, że jej prezencik zafunduje 🙂.
Czy ktoś ma porównanie pomiędzy derkami biomag, activomed i bemer? Jakie są różnice itd.
Planuję zakup ochraniaczy magnetycznych dla klaczy z flegmoną + naciągniecie ścięgna.
Lepsze będą veredus czy torpol?
Nie ma potwierdzonych badań o skuteczności stałego pola magnetycznego. Jedyne co działa w przypadku tych ochraniaczy to temperatura. Wyższa temp. Oznacza poszerzone naczynia krwionośne czyli lepsza wymianę substancji odżywczych I lepsza regenerację.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się