Moderatorzy - aktualny komunikat

Właśnie nadałam uprawnienia moderatorom. Ponieważ przenosiłam forum volta zastępcza, gdzie 3 osoby piastowały tą funkcje, uważam, że należy przenieść tamten skład. Póki co bez zmian - jeśli będą jakieś zastrzeżenia, to skasowanie uprawnień odbywa się szybko i bezboleśnie (bezboleśnie dla mnie).

Moderatorami są zatem:
- Sznurka,
- Opolanka
- Aurelia
- Dworcika

Jeszcze w kwestii Dworciki - nie prosiła mnie ona o taką funkcję, ani ja też specjalnie nie mam interesu, żeby nadawać jej (albo i komukolwiek, jestem apolityczna) uprawnienia. Była osobą, która aktywnie uczestniczyła w przenoszeniu forum i dzielnie testowała ze mną nowy serwer przez pół nocy - a że potrzebowałam usera z uprawnieniami, została (nie pytana) modem. Uważam jednak, że to sensowna babka, i że przyczyniła się do uruchomienia zastępczej volty, bez której nie powstało by niniejsze forum. Jestem za, o ile sama zainteresowana też 😉

Czy informacje o tym, kto jest moderatorem mają być przyklejone do każdego z forów, czy wystarczy tylko, że dziewczyny mają uprawnienia, tak jak jest teraz?
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 grudnia 2008 20:21
Chciałam przykleić w tym dziale ale ta fukcja nie działa 🙁
wątek zamknięty
jest przyklejone, więc już chyba ok?
wątek zamknięty
Jak o mnie chodzi, to się zgadzam. Miło mi bardzo 🙂 Dziękuję za zaufanie 🙂
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 grudnia 2008 20:33
Przykleiło się jak kliknęłam w "przyklej wątek" zaraz pod oknem odpowiedzi. Wcześniej nie chciało 😉
wątek zamknięty
Gratuluję Wszystkim modom jednocześnie życząc wiele cierpliwości i wytrwałości 😀
wątek zamknięty
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
05 grudnia 2008 00:07
Super.
Bardzo mi sie podoba Twoja apolitycznosć Quanta.
Kobieto gdzies Ty się taka rewelacyjna uchowała? - cieszę się ze re-volta jest pod Twoimi skrzydłami.
wątek zamknięty
Mam pytanie co do apolityczności a szczególnie o moje znikajace posty.Ostatni o krucjacie caroline.
Chyba to ostra cenzura a nie moderowanie.
Jak widać jest towarzystwo wzajemnej adoracji...i im wszystko wolno łacznie z tryskaniem jadem i...reszta, majacych potulnie milczeć a najlepiej potakiwać
Tak naprawdę posty aurelii mozna z ciekawością poczytać...bo jest co czytać.
A np caroline ani czytać ani oglądać sie nie dają.
Więc miłe panie moze idźcie na przyspieszony kurs do deidre

Nie ed zwyczajnie bardzo sie mylisz
poprosiłam by zakończyć temat w tamtym wątku bo inaczej zostanie zamknięty - czekaliśmy na decyzję moda, mimo to dyskusja była ciągnięta dalej, i właśnie po to by zakończyć sączenie jadu i wzajemnie nakręcanie się twój post został wyedytowany - napisałeś mimo prośby zakończenia dyskusji, potem po kolejnym komentarzu innej osoby został wątek zamknięty.
Myślę ze spojrzałeś na sprawę bardzo wybiórczo nie znając kontekstu mojego działania.
Sznurka
wątek zamknięty
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 grudnia 2008 06:56
Dobra dajmy narazie spokój. Owszem mi też walnęło po oczach moderowanie Aurelii. Ale wczoraj, jak spokojnie sobie o tym pomyślałam i spróbowałam postawić się w jej sytuacji, doszłam do wniosku, że wcale jest nie fajnie taką nagonkę cztać. Aurelia jako uzytkownik pisała bardzo duzo ciekawych rzeczy, z których i ja korzystałam. I tu należy się dziewczynie wielgachny plusior. Moderacja, tu gorzej wyszło ale bądźmy faktycznie sprawiedliwi. Ona uczy się być modem i należy dać jej czas. Podejżewam, że każdy z nas jakby był modem, wcześniej czy później popełniłby jakiś błąd. W każdym razie ja pasuję, a jak coś mi się nie spodoba w moderacji którejś z dziewczyn to zwyczajnie napiszę na PW.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 grudnia 2008 07:13
A ja sie zastanawiam, kto z Was był kiedys modem? To jest ciężka praca gdzie trzeba doskonale wiedziec, gdzie jet granica. Kiedy ktoś przekracza regulamin. To nie jest łatwe. Spróbujcie tak na to spojrzeć.

Pozdrawiam
wątek zamknięty
zrozumiełam to tak, ze jak nie stanę to tyłek z tyłu.
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
05 grudnia 2008 08:38
no wiesz , Ed , czasami ma sie oczy tez do okoła głowy , ale TYŁEK? to tak żartem
wątek zamknięty
Sznurka, ja wybiórczo? No tak mój post z godz. 14 ciachniety a następny z 16 nie ciachniety.Masz rację wybiórczo bo dotyczył caroline.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 09:42
Dwie sugestie "racjonalizatorskie":
- moim zdaniem byloby bardziej czytelnie gdyby moderatorzy zamiast ciągle "dopisywac sie" W cudzych watkach, jednak pisali własnego posta, a do zmieniania postów innych uzytkowników ograniczali się do sytuacji kiedy rzeczywiście coś w tym poście wymagało zmiany - trzeba bylo cos wyciąc, poprawić link, etc.
Wystarczy, ze piszac wlasny post "jako moderator" moderatorki uzyja swoich kolorów i nie bedzie wątpliwości z jakiej pozycji piszą. A za to bedzie wiadomo, że w ogóle gdzies cos dopisały.
Juz na volcie zastepczej bylo widać, ze takie dopisywanie nie przynosi efektu - np. nieskuteczna próba powstrzymania oftopowej dyskusji o czapraczkach w watku o zmianach wygladu koni pod wplywem treningu. Dyskutatnki nie zauwazyly, ze w jednym z postow dopisala sie moderatorka i spokojnine dalej oftopowaly :P gdyby mod napisala posta z taka samą prośbą nie dałoby sie go nie zauwazyć 😉

- jaka jest decyzja co do za duzych zdjęć? nadal będą całkowicie kasowane? ja gorąco popieram sugestię Teo - żeby nie usuwać takich zdjęć a jedynie przerabiać je na linki + ostrzezenie z automatu.
wątek zamknięty

- moim zdaniem byloby bardziej czytelnie gdyby moderatorzy zamiast ciągle "dopisywac sie" W cudzych watkach, jednak pisali własnego posta, a do zmieniania postów innych uzytkowników ograniczali się do sytuacji kiedy rzeczywiście coś w tym poście wymagało zmiany - trzeba bylo cos wyciąc, poprawić link, etc.



ja jestem na nie
jesli piszę jako ja to jestem zwykłym userem
dopisuję sie jako mod - nie chcę takiego skojarzenia -ten avatarek to ta zła
i dzięki temu silnie widać granicę i wolałabym żeby tak pozostało bo nadal bym chciała po prostu pisac na volcie i korzystać jak kazdy

co do zdjęc - na razie powiem ze nie wiem
nic nie zostało postanowione, czekam na odpowiedz quanty w tej materii więc cięzko za cokolwiek kogokolwiek karać bo nie ma na razie zasad jak widać
idea wasza moze nawet sensowna by dawac ostrzezenie ale sa dwie kwestie
- na razie ostrzezen nie ma fizycznie w skrypcie
- do tej pory ja upominałam raz kasując a potem ostrzegałam, czy macie swiadomosc co się będzie działo bez pierwszego upomnienia?
jako zasada brzmi niezle ale jak tak zrobię to zacznie się wypisywanie jaka jestem be 🤬
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 10:56
jesli piszę jako ja to jestem zwykłym userem
dopisuję sie jako mod - nie chcę takiego skojarzenia -ten avatarek to ta zła
i dzięki temu silnie widać granicę i wolałabym żeby tak pozostało bo nadal bym chciała po prostu pisac na volcie i korzystać jak kazdy

to moze utworz uzytkownika sznurka-moderator ? 😉 bo i tak bedziesz się "kojarzyc" - chociazby za to: Global Moderator
bez względu na uzyty kolor czcionki 😉
taką "dolę" wybrałyscie 😉

a granicę może widac (mam wątpliwości), ale przez to skuteczność jest... mniejsza 😉
jak w opisywanym przypadku - łatwo jest to przeoczyc (olac :P).
poza tym - chociazby jak przy moim poscie o kolorze wypowiedzi moderatora - niezbyt podoba mi sie prowadzenie "dyskusji" w jednym poście przez uzywanie edycji.

i jest jeszcze jedna sprawa - moze zrobic sie jeszcze mniej fajnie kiedy jakiś uzytkownik uzna, ze w ten sposob zmieniajac tresc jego posta naruszane są jego prawa autorskie czy dobra osobiste. kazdy "tworca" ma prawo do żądania zachowania "integralnosci" jego "utworu".
więc po co sobie bruździć?


jako zasada brzmi niezle ale jak tak zrobię to zacznie się wypisywanie jaka jestem be 🤬

sznurka, ale bycie moderatorem to nie jest konkurs na miss publiczności czy konkurs na najpopularniejszego uzytkownika...
Działania i decyzje moderatorów zawsze i wszedzie bedą budzic konrowersje, moderatorzy zawsze beda mieli i fanow i wrogów. I nie moga sie kierowac tym, ze jak cos tam zrobie, to mnie nie będą lubić i będą o mnie pisać, ze jestem be.
Jeżeli nie chcesz byc "be" to chyba nie przemyślałas swojej zgody na zajęcie się moderowaniem forum...?


wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 grudnia 2008 11:14
konto moderatora? i za każdym razem mamy się przelogowywać, jak zauważymy nieprawidłowośc. Bez sensu.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 11:16
konto moderatora? i za każdym razem mamy się przelogowywać, jak zauważymy nieprawidłowośc. Bez sensu.
oczywiscie, ze bez sensu, dlatego było opatrzone tą emotką: 😉
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 grudnia 2008 11:21
do tej pory moderowanie na Volcie w ten sposób wygladało i nikt nie zgłaszał co do tego pretensji. Zawsze moderator "dopisywał" się do posta.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 11:27
ciekawe, opolanka, ja inaczej to zapamietalam.

druga sprawa - a czy mozecie tutaj np. poszukac rozwiązan lepszych lub bardziej skutecznych, czy zamierzacie sie ograniczyc do "a na volcie to"?
bo z tego co pamietam, to nie jestesmy juz (wreszcie) na volcie. wiec moze przestanmy byc tak nią spętani...
wątek zamknięty
Caroline myslę ze obie wiemy ze na forum jest większy ciężar  za ktore nalezy się z miejsca ostrzeżenie niz zły rozmiar zdjęcia
Myslę ze pozostawimy sposob moderacji taki jak jest, do tej pory userzy nie ingerowali w techniczny sposob moderacji więc nie widzę powodu by zmieniać system ktory obecnym 4 modom pasuje.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 11:34
fajnie, ze modom pasuje, bardzo sie ciesze 🙂
i niezwykle sie ciesze, ze bierzecie pod uwage to co pasuje uzytkownikom  🤣

nie dostalam odpowiedzi na pytannie o kasowanie zbyt duzych zdjec zamiast zamieniania ich w linki. jaka decyzja?
(ciekawe co bardziej pasuje moderatorom?  😀)


Przy okazji - byloby milo jakby moderatorki zechcialy odkliknąć ukrywanie swojej obecności na forum - chciałoby sie wiedzieć do kogo mozna pisac na PW i bedzie mógł od razu działać bo jest aktualnie na forum...


do tej pory userzy nie ingerowali w techniczny sposob moderacji
ekhm... żartujesz?? a czym są narzekania na kolejnych modów, czym jest żądanie, żeby jakis mod działał jak Deidre?
ja cie prosze, i to tak na poważnie, przestań sprawiac wrazenie, ze moderowanie to jakas nadana "władza" i nic zwykłym userom do tej magii do ktorej zostali dopuszczeni jedynie szczególni wybrańcy.
moderatorzy są dla uzytkownikow. nie na odwrót.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 grudnia 2008 11:45
naprawde nie pamietasz, jak moderatorzy dopisywali uwagi w poscie uzytkownika?  w dodatku kursywa i z pierwsza litera nicka? szkoda, ze mamy odmienne wspomnienia.

a decyzja odnosnie zdjec przypłynie od Quanty, a my ja przekazemy.
wątek zamknięty
Caroline ale o co chodzi w tym momencie bo nie rozumiem?
a co do zdjęc odpowiedziałam powyżej ze nikt nie wie co obowiązuje bo nikt nie jest w stanie powiedzieć do ilu skrypt zmniejsza zdjęcia
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 11:58
a co do zdjęc odpowiedziałam powyżej ze nikt nie wie co obowiązuje bo nikt nie jest w stanie powiedzieć do ilu skrypt zmniejsza zdjęcia
chyba w sąsiednim wątku ktos sprawdzal - i wyszło, ze nie zmniejsza.
i wlasnie dlatego pytam - jak ktos wstawi zdjecie-kobyle to zamierzacie (jak dotychczas) wykasowac mu to zdjecie calkiem czy tylko zamienicie je na link?

zmiana
zajrzłam jeszcze raz do tamtego wątku i voila:
Zaraz sprawdzimy 🙂
Jak ja nie lubię skryptów zmniejszających, zawsze kaszana się robi...

[img width=640 height=425][/img]


Wielkość naturalna czyli 800x532



dzisiaj samo zmniejsza  🤣

naprawde nie pamietasz, jak moderatorzy dopisywali uwagi w poscie uzytkownika?  w dodatku kursywa i z pierwsza litera nicka? szkoda, ze mamy odmienne wspomnienia.
pamietam, ze się tak dopisywali, nie pamietam zeby to byl jedyny sposob w jaki jako moderatorzy kontaktowali sie z uzytkownikami. raczej mi sie wydaje, ze pisali posty jako moderatorzy. i swiat sie od tego nie zawalil :P
wątek zamknięty
Caroline quanta mowila ze skrypt zmniejszać będzie zdjęcia
więc czekamy az się tak stanie
a do tego czasu jest wolna amerykanka jak widac tak samo jak z avatarami i nie mamy na to wpływu
a quanta na razie ma sporo roboty więc trzeba czekac

a co do pisania postow moda jako moda to myslę ze jak bedzie inaczej to tez swiat się nie zawali
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 12:03
a co do pisania postow moda jako moda to myslę ze jak bedzie inaczej to tez swiat się nie zawali
hehe, ale i tak to nie uchroni nikogo od tego, ze awatar się będzie kojarzył z be i z moderatorem 😁


Ponawiam apel - byloby milo jakby moderatorki zechcialy odkliknąć ukrywanie swojej obecności na forum - chciałoby sie wiedzieć do kogo mozna pisac na PW i bedzie mógł od razu działać bo jest aktualnie na forum...
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 grudnia 2008 12:04
Caroline ale o co Ci chodzi teraz? Bo widze tu rozkładanie gówna na pierwiastki. Dobrze widzisz, "gówna", Czy to poddaje w wątpliwośc moją moderację?

moderatorzy jak dotąd pisali własne posty, dopisywali się do postów upominanych użytkowników, jak i komunikowali się z nimi prywatnie. Skończmy ten temat, bo wyjasnione chyba jest juz wszystko. Więc nie szukaj dziury w całym. Temat uważam za zamknięty.

Edit: ja nie wiem nawet, że jestem niewidzialna. :/ Poszukam gdzieś w profilu.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 grudnia 2008 12:10
Caroline ale o co Ci chodzi teraz? Bo widze tu rozkładanie gówna na pierwiastki.
a co cie w tym dziwi, ze ktos patrzy ci na rece i zadaje pytania?

chyba najwyzsza pora sie z tym pogodzic - nie jestes juz anonimowym uzytkownikiem - pelnisz cos w rodzaju "funkcji publicznej" i to jak ją pełnisz jest oceniane.
wątek zamknięty
Ja mogę odklikać tyle ze ja włączam komputer o 6 rano i o 22 go wyłączam, volte mam odpaloną cały dzień, jak wychodzę z domu nie wylogowuje się, nie wyłączam komputera
dla mnie to zadna roznica tyle ze jakby to co widac nie jest zgodne z tym co jest rzeczywiste
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.