preparaty na stawy

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
15 października 2018 10:51
Kucka była oglądana przez weta, miała robione RTG i USG i na podstawie tego ostatniego badania doktor stwierdził, że w stawie kolanowym jest bardzo mało mazi.
Konik nie kuleje ale słychać go z daleka. Byłam pewna że to sprawka stawu pęcinowego ale zostało to wykluczone. Patrząc na nią jak idzie mam wrażenie że dopiero po całkowitym obciążeniu ten staw wskakuje w swoje miejsce, widać wyraźnie takie przeskakiwanie. Odgłosy przy tym są takie jak u człowieka któremu strzelają kolana przy kucaniu.
Dostała jakieś leki na to i został zalecony spokojny i wymuszony ruch. No i mamy "ogarnąć" cushinga bo ponoć on też może dokładać swoje trzy grosze w tej sprawie.
Chce te stawy czymś wspomóc , bo to młody konik
Czy ktoś z Was stosował Gelapony Arthro i już odstawił? Problemy wróciły czy nie?
Ja stosowałam. Koń miał kontuzję i podawałam najpierw Gelapony Fast jedno opakowanie a potem dwie butle Arthro i była wyraźna poprawa. Odstawiłam i nie odnotowałam żadnego pogorszenia w związku z tym.
https://animalia.pl/equine-america-glucosamine-12000-plus-msm-ha-900g/szczegoly/16087/

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w ogóle warto to kupować? Czy lepiej Cortaflex Kentucky Joint Solution?
mils Z moim kucynkiem Gelapony Arthro zdziałał cuda. Kilka lat temu wyszedł mi koń z boksu ze strzykającymi czterema nogami,wet za wetem bo dostałam zawału, choć poza tym,że było słychać strzykanie nie było innych objawów,żeby coś się działo. Po cortaflexie nie było poprawy, po orlingu niesamowita, przestało strzykać. Od tego czasu co sezon zimowy serwuję mu Gelapony Arthro, zupełnie profilaktycznie (ma skończone 19lat obecnie). Moim zdaniem warto spróbować  🙂
Czy mamy kogoś kto dawał zarówno Audevard Nodolox jak i Boswellię Dromy? Jakieś opinie porównawcze?  :kwiatek:
Daję Nodolox, ale rozglądam się za jakimś tańszym odpowiednikiem, a widzę, że Dromy się tu chwali...
Gillian   four letter word
10 grudnia 2018 13:51
Czy boswellia jest chętnie zjadana przez konie czy też trzeba ją przemycać? Jest mocno aromatyczna?
Nie jest aromatyczna, ale proszek jest bardzo drobny i porcja dość duża, więc lepiej podawać na mokro. Moja dość wybredna zjadała bez problemu z otrębami.


Edit: nieaktualne.
Czy może mi ktoś powiedzieć jakie jest dawkowanie dla konia ok 600 kg Orlinga Gelapony Arthro w płynie? Na kilku stronach napisane jest 50 ml a na innych 75 ml. Co jest chętniej zjadane proszek czy płyn?  :kwiatek:
Z dawkowaniem nie pomogę,bo mój kucynek waży mniej i nie pamiętam zupełnie. Natomiast ja proszek miałam tylko raz potem już zawsze w płynie. Proszku wychodzi dużo na jedno podanie,musiałam moczyć,żeby zjadł a w płynie zero problemu 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 grudnia 2018 05:40
Na mojej butelce Gelapony Arthro jest takie dawkowanie:
Koń 75ml dziennie
Pony 35ml 🙂
W zeszłym roku podawałam w płynie i mój mega wybredny koń zjadał bez problemu. Z proszkiem nie miałam do czynienia ale wydaje mi się , że z płynem jest wygodniej i łatwiej (w razie czego można strzykawka do dzioba podać)

A jak już tu jestem to polecicie coś na stawy dla starszego konia ze zwyrodnieniami? Szukam czegoś super, nie mam jeszcze dla Niej prezentu pod choinke 😉 zastanawiałam się nad CortaVet HA, może ktoś z Was to stosował?
dla starszego ze zwyrodnieniami polecam Artro z Dromów https://www.dromy.pl/DROMY-ARTRO-750g,p,12 po żadnym Cortaflexie nie widziałam takiej poprawy jak po tym
Ja natomiast bardzo chwalę Boswellie Dromy
https://www.dromy.pl/DROMY-BOSWELLIA-SERRATA-750-g,p,13

Podaję koniowi 2x/3x w roku i za każdym razem widać różnicę w poprawie jakości chodu.
Artro jest bogatsze składem , jest tam i bosfelia i chondroityna, kolagen, glukozamina, msm ... wedlug mnie skład o wiele lepszy dla staruszka ze zwyrodnieniami 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
19 grudnia 2018 08:07
Robaczek M.
dla mnie cortavet HA to numer jeden, podawałam też dromy z boswelią i to nie było to  😉
Czy ktoś może polecić skuteczny preparat na zwyrodnienia w trzeszczkach w przyzwoitej cenie ?  Myślałam nad Gelapony Arthro, ale może ktoś ma coś bardziej sprawdzonego ? 🙂
Doradźcie, bo od nadmiaru suplementów, które są do wyboru niedługo zwariuję  :jogin:
Koń młody, 2,5 letni po solidnym wypadku, więc wszelki prawidłowy rozwój całego konia bardzo mocno zaburzony.
Chcę podać na początek, po dłuższej przerwie od wszystkich supli,  solidnego (bardzo solidnego!) kopa na układ kostno-stawowy + np Boswellia z Dromy (no chyba, że w suplemencie już jest jakiś czarci pazur, to wiadomo, że nie, aczkolwiek wolałabym czarciego nie dawać).
Myślę nad:
Audevard Osteo (jestem wielką fanką produktów Audevarda, ale może coś w tym przypadku będzie lepsze dla młodej)
Cortaflex Kentucky Joint Solution
Cortavet lub Cortavet Ha
APTUS APTO-FLEX EQ (nie znam go kompletnie)
Lub jakieś połączenie typu Cortaflex Better Bones + Derbymed Mobility HCC + Boswellia
Zerkałam jeszcze na produkty TRM, ale nie znam ich kompletnie, stosowałam tylko Kurasyn

Albo inny pomysł? Heeelp  😵 :kwiatek:
Chciałabym się zmieścić w 500zł

Dodam, że myślałam jeszcze nad Orlingiem, ale on po lekkim zmoczeniu śmierdzi jak obsrany, spocony koń, więc ona tego nie ruszy.
Hej,nie mam pojęcia gdzie sie z tym udać, więc pisze tu, jak by co to mnie odeślijcie gdzieś.
Mianowicie koleżanka pokazała mi młodego konia 1,5 rocznego po zapaleniu stawów do kupienia po taniości.
I tak sie zastanawiam czy taki koń wymaga dalszego leczenia i czy w przyszłości bedzie nadawał sie pod Siodło?
rox Polecam suplement St. Hippolyt "Brandon Plus Joint Performer" (stawy, ścięgna, kości). Widzę dużą różnicę w rozluźnieniu i ruchu konia. Wcześniej stosowałam Cortaflex Kentucky Joint Solution i Brandon jest o niebo lepszy.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 lutego 2019 14:00
Pewnie temat pojawiał się już ale nie mogę nic znaleźć 🙁 Kon ze zwyrodnieniami. Dostaje glukozamine plus msm Cortaflexu. Robić przerwy, czy podawać cały czas?
Kurczak, A producent nic na ten temat nie pisze? Niektórzy zalecają podawać MSM przez miesiąc-5 tygodni, później miesiąc przerwy, znowu miesiąc... Możesz dopytać weta.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 lutego 2019 08:08
Sankaritarina, no właśnie nic nie pisze. Weta dopytam ale miałam nadzieję, że i tu ktoś podzieli się swoim doświadczeniem.
Pewnie temat pojawiał się już ale nie mogę nic znaleźć 🙁 Kon ze zwyrodnieniami. Dostaje glukozamine plus msm Cortaflexu. Robić przerwy, czy podawać cały czas?

Na zwyrodnienia to za mało, raczej poprawy to po tym nie będzie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 lutego 2019 12:53
Zdrowykoń, coś proponujesz?
Gillian   four letter word
03 lutego 2019 13:04
Dmso we wlewie dożylnym zapewne.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 lutego 2019 13:29
Gillian, biorąc pod uwagę, że kon to rencista, który pracować juz nie będzie, to obawiam się, że finansowo mnie to przerosnie. Bardziej zależy mi na przyspieszeniu zalewaniu się stawu i zwykle ich wzmocnienie.
Edit. Zaraz, zaraz. Przeczytałam i myślałam, że chodzi o kwas, a teraz przeczytałam jeszcze raz i... nie wiem co napisać 😉
Gillian   four letter word
03 lutego 2019 14:19
Kurczak, pw
Dmso we wlewie dożylnym zapewne.

Raczej nie o to chodzi, ale pani ratownik powinna posiadać podstawową wiedzę na ten temat.
Bardziej zależy mi na przyspieszeniu zalewaniu się stawu i zwykle ich wzmocnienie.


To znaczy że Ty nie chcesz leczyć.  😉 Są środki które przyspieszają zalanie stawu i zniszczeniu resztek chrzastki ale to tylko droga bez powrotu. Zapytaj weta.
Gillian   four letter word
04 lutego 2019 14:19
Wiem o co chodzi, nabijam się z Ciebie. Nie zauważyłeś, nic nie szkodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się