preparaty na stawy

Może tu zapytam, bo może część z Was kupuje: czy sklepy posiadające w ofercie Dromy to tylko dobry-koń i arcus czy coś przegapiłam? Albo innymi słowy szukam jakiejś promocji na owe, rabacik albo przesyłka gratis. 🙂
gllosia zdecydowanie Orling 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 stycznia 2017 23:06
Jest jeszcze http://dromy.pl/ czyli Equus Point - dystrybutor 😉
Może tu zapytam, bo może część z Was kupuje: czy sklepy posiadające w ofercie Dromy to tylko dobry-koń i arcus czy coś przegapiłam? Albo innymi słowy szukam jakiejś promocji na owe, rabacik albo przesyłka gratis. 🙂

Przesyłka gratis jest od danej kwoty, ta zaś jest wysoka. Rabat możesz zyskać w fajny sposób, komentując produkt. Za każdą opinię jest dawany mały upust jednorazowy.
Co sądzicie o podawaniu żelatyny na stawy? W stajni jest koń którego mam pod opieką(na wyłączność ) ale nie jest mój i nie mam możliwości podawania mu codziennie suplementów, a strzykaja mu stawy. Ja używałam dla siebie na strzykanie stawów i bardzo mi pomogła 😀
hehi, myślimy że u konia to nie działa...
Działa przy długotrwałym podawaniu. Przetestowane na kobyle, której stawy strzykają w hali, na zewnątrz nie ma tego problemu. Zaczęliśmy podawać w zeszłym sezonie halowym, cały sezon przestrzykany, żelatyna podawana bez przerw, łyżka stołowa dziennie, w tym sezonie halowym nie ma już tego problemu.
A znacie jakieś ,,domowe,, sposoby na stawy? Jak nic nie ma to namowie jakoś właściciela ewentualnie sama kupię preparat
majek   zwykle sobie żartuję
20 stycznia 2017 10:42
Działa przy długotrwałym podawaniu. Przetestowane na kobyle, której stawy strzykają w hali, na zewnątrz nie ma tego problemu. Zaczęliśmy podawać w zeszłym sezonie halowym, cały sezon przestrzykany, żelatyna podawana bez przerw, łyżka stołowa dziennie, w tym sezonie halowym nie ma już tego problemu.


Jak to strzykaja na hali a na zewnatrz nie?
Nie wiem czy to kwestia innego podłoża czy czegoś innego, ale na placu kobyle nic nie strzyka, na hali co krok.
Hehi moze podaj ziola. Są specjalne mieszanki na stawy. Znajoma podawala i poprawa była wyraźna. ☺
majek   zwykle sobie żartuję
20 stycznia 2017 10:51
a...podloze. Nie pomyslalam.  😂
gllosia zdecydowanie Orling 😉


Ale to ze względu na większą skuteczność, czy na co? Od kilku stron wszyscy o tym Dromy piszą, to ja już nie wiem...
Najlepiej chyba się przekonać na własnej skórze 😉
Oczywiście, jednak trzeba najpierw coś wybrać 😉 Zrobiłam sobie tabelkę, w której mam porównane 11 różnych suplementów i chociażby porównując Orling z Dromy, to Orling mocno "ubogi".. Tzn. Orling bardziej kładzie nacisk na dodatki typu witaminy i jakieś ekstrakty, a glukozamina czy chondroityna wystepuje tylko w Gela Pony Chondro. Dromy ma i glukozamine i chondroityne i MSM i dodatki witaminowe 😉 Kolagen jest w obydwu i tu zauważyłam, że Orling ma go znacznie więce (5-7 razy wiecej!!). Wiec chyba czas poczytac co jest bardziej skuteczne - kolagen czy glukozamina i MSM.. A w pozostałych suplementach (z innych firm) nie ma w ogóle kolagenu, w każdym jest glukozamina, chondroityna, MSM, dodatki witaminowe i ekstrakty + w dwóch jest obecny kw. hialuronowy. No i nie wiem co wybrać, bo nie wiem co z tych wszystkich składników odgrywa tak naprawdę najważniejszą rolę. Ale może jutro coś wyczytam pomocnego z Google 😎
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 stycznia 2017 10:07
Ja polecam Orling, nie sposob mi wymienic koni, ktorym pomogl. Również w kontuzjach, efekty widoczne na usg takie,ze zaskoczyly weta. Co do glukozaminy warto poszukac nowych opinii bo coraz bardziej zmierza sie do tego,ze to nie działa.
charlieeee, dzięki  :kwiatek:
Obecnie zastanawiam się właśnie nad Fitmin Flexi Trio i DROMY MSM + ACEROLA.
Jeszcze dobre opinie widzę zbiera EQUIMINS Flexijoint Cartilage Supplement i EQUIMINS SuperJoint H.A. Joint Supplement.
Generalnie bardzo mnie zastanawia ta różnica w cenach, choć skład niby podobny.
Milla ja używam Dromy Msm+Acerola, mogę zatem odpowiedzieć na parę pytań.
Polecacie jakiś w miarę tani preparat na stawy? Udało mi się namówić właściciela na suplement, ale nie może być zbyt drogi, normalnie sama bym dołożyła, ale on się nie zgadza :/
tu jest konkretny artukuł o preparatach na układ kostny plus zioła.
http://www.equisearch.com/article/joint-supplements-horses-18712

nie tylko składniki są ważne  ale ich dawka. Już po raz kolejny stykam sie z informacją że dawka lecznicza to 3-4 x tyle co podana na opakowaniu.
Wpadam by pochwalic DROMY DEVIL's FLEX
Klusek od 6 dni dostaje czarci pazur. Klusek jest koniem ciezkim, mozna powiedziec ze to ziemniak. Spokojny stoicki krok to jego domena, gdzie tam sie spieszyc...
Z racji zebylam na wyjezdzie, dopiero dzis wzielam oba konie na spacer do lasu.
Nie moglam uwierzyc ze Klusek to ten sam kon. W koncu nie trzeba bylo go ciagnac i poganiac na uwiazie, nie ociagal sie a schodzac z gorki chcial klusowac co do tej pory mu sie nie zdarzalo bo byl bardzo ostrozny.
Jestem pod mega wielkim wrazeniem, a powiem szczerze nie spodziewalam sie tak spektakularnych efektow.
Cos czuje ze bedzie to nasz staly dodatek do diety.

Cobrinha, na stałe to tego nie można dawać, jeśli nie jest niezbędne. Ja co 2-3 butelki robię przerwy... albo jak konie nie pracują to przerwa, albo jak ciepło (nie potrzebne wtedy) to też przerwa
Ale rzeczywiście działa super 🙂
wiem, tak też planuję robić : ) coś jednak musi być na rzeczy skoro kon tak się zmienił... widać tego potrzebuje.
jeszcze myślałam czy w okresie przerwy nie podawać mam czy nie ma to sensu.
...efekt przerosl moje najśmielsze oczekiwania  😅
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 stycznia 2017 17:59
Czy przy Dromy Artro robić dawkę uderzeniową na początek, np. 60 gr przez 15 dni - pierwsze opakowanie, potem 30-40 gr? Dla konia 650-700 kg
Po artykule od Grace zastanawiam się nad dodaniem siarczanu glukozaminy od podkowy.
tu jest konkretny artukuł o preparatach na układ kostny plus zioła.
http://www.equisearch.com/article/joint-supplements-horses-18712

nie tylko składniki są ważne ale ich dawka. Już po raz kolejny stykam sie z informacją że dawka lecznicza to 3-4 x tyle co podana na opakowaniu.


Fajny artykuł. Niestety żaden suplement, którego skład przebadałam nie ma nawet połowy zalecanej dawki MSM. Z glukozaminą i chondroityną trochę lepiej, ale też bez szału.


ja z kolei zestawiłam z Dromy Matrix - 50 gr (na 18) dawek i MSM z acerola - po 30gr - starczy na 30 dawek. W Matrix-e jest wystarczająco glukozaminy i chondroityny natomaist za mało msm i wit c.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 stycznia 2017 19:37
Jedyny, który się zbliża do zalecanych wartości to Mobility HCC. Faktycznie efekty ma świetne. Może za jakiś czas, teraz bym się chciała zmieścić w 1/3 ceny. Swoją droga dr Golonka poleca po kuracji na podtrzymanie żelatynę, więc chyba jednak działa u koni.

Grace, z dromy jest czysty msm 6kg za 280, w porównaniu za 100 masz 0,9kg msm + 0,1 aceroli. Acerolę kupisz w w niezłych cenach w ludzkich sklepach 🙂
Na biegunach- dzięki. Tym bardziej że nie musi być acerola, wystarczy wit. C
[quote author=Na_biegunach link=topic=28369.msg2639788#msg2639788 date=1485107956]
Czy przy Dromy Artro robić dawkę uderzeniową na początek, np. 60 gr przez 15 dni - pierwsze opakowanie, potem 30-40 gr? Dla konia 650-700 kg
Po artykule od Grace zastanawiam się nad dodaniem siarczanu glukozaminy od podkowy.
[/quote]

Ja dawałam zgodnie z instrukcją z opakowania czyli 30g. Przez pierwsze kilka dni (5-7 coś koło tego) chyba dałam dwie miarki czyli 40g. Chyba zależy też czy to jakiś poważny problem/ kontuzja, ale te suple na prawdę działają. W moim przypadku mocno zauważalne efekty utrzymywały się jeszcze kilka tygodni po zakończeniu kuracji, potem nie kontynuowałam, bo koń się rozhulał i dawał radę bez.
Czy ktoś z Was używał Apto-Flex http://sklep.mvet.pl/Konie/produkt.2473/ ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się