Styl western (dawniej kącik)

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
31 lipca 2017 16:33
Z tego co widzę to Trail od 9.00, WP od 10.30, a WH od 14.00. Te trzy mam na celowniku z Darganą 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 sierpnia 2017 10:30
drużynowe złoto dla belgów w CS Ranch na mistrzostwach europy FEI ;D
kolorystycznie team idealny :P
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20729708_780051242177168_4830447064623463448_n.jpg?oh=d2c99094247c310151cb73554cd59ce9&oe=5A257B67[/img]
świetnie to wygląda- zarówno kolorystycznie jak i pełna radość, konie grzeczne i posłuszne 🙂
Livia   ...z innego świata
13 sierpnia 2017 09:06
Ja z pytaniem lekko odbiegającym, ale myślę, że tu dostanę lepszą odpowiedź niż w wątku paszportowym 🙂

Czy quartery mają "swoje rasowe" paszporty? Czego potrzeba, żeby taki paszport wyrobić? Koleżanka mnie podpytuje, a ja wiem tylko, jak jest u fryzów, nie mam pojęcia jak u AQH :kwiatek:
Quartery mają "Certyficate of Registration" wydany przez American Huarter Horse Association. I jest to jedyny dokument "rasowy". W Polsce trzeba wyrobić paszport wydawany przez PZHK. Jest trochę zachodu, ale jak się uda, to w tym dokumencie będzie wpisa rasa AQH i cały rodowód. A jak się nie uda to piszą NN (zależy od "kumatości" i dobrej woli ale to dłuższy temat).
Livia   ...z innego świata
13 sierpnia 2017 10:32
piotr, bardzo dziękuję! Co trzeba mieć / zrobić, żeby wyrobić ten "Certificate of Registration"?
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 sierpnia 2017 12:26
Livia, tak jak pisze piotr awh mają certificate of registration i jest on potwierdzeniem rejestracji konia w  księdze stadnej' w AQHA.
Nie można go od tak sobie wyrobić, trzeba mieć certyfikat krycia, bodajże kopie certyfikatów rodziców, przy waypliwosciacg moga zarzadac matkerow genetycznych. Do tego kon musi miec normalnt paszport, czy to pzhk, czy to fei czy kazdy inny.
Niech kolezanka skontaktuje się z PLQHA, Mariusz udzieli jej wszystkich odpowiedzi na pewno

A, no i jesli dobrze pamietam im pozniej koń jest rejestrowany tym jest to droższe
Posiadaczki kowbojek Cinch Edge - jak wypada rozmiarówka? Mogłybyście zmierzyć wkładki w środku bo nigdzie nie mogę znaleźć ich tabelki 🙁
Livia   ...z innego świata
13 sierpnia 2017 18:06
smartini, dziękuję 🙂 Przekażę wszystko koleżance i poradzę, żeby dopytała w PLQHA 🙂

edit: literówka
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 sierpnia 2017 20:04
Livia, proszę bardzo 🙂 plqha pomaga w formalnosciach i kontakcie z USA także najlepiej do nich uderzyć 🙂
Livia z doświadczenia własnego dodam jeszcze, że o wiele łatwiej otrzymać od AQHA duplikat zagubionego certyfikatu, aniżeli paszport PZHK...

krysiex213 miałam ten sam problem zamawiając te buty z USA. Ale wypadają jak standardowa rozmiarówka. Niestety nie mają wyciągalnej wkładki więc ciężko zmierzyć 🙂
Livia   ...z innego świata
14 sierpnia 2017 17:16
Nique, pamiętam twoje przeboje, masakra 😜 Mam nadzieję, że koleżankę te atrakcje ominą 🙂
Nique, pamiętam twoje przeboje, masakra 😜 Mam nadzieję, że koleżankę te atrakcje ominą 🙂


Najważniejsze że koniec końców rozmiar jest dobry i służą mi już dzielnie... drugi rok (???). W przeciwieństwie do Justinów które po jednym sezonie jesienno - zimowym mają całe rozdarte podszycie, wkładka jest do wymiany i skóra cała odrapana...  😵
Witam 🙂 czy ktoś z Was wie coś na temat Ciok Farm Jadów? Prowadzą treningi? Ktoś tam jeździł?Jak wrażenia/opinie? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 września 2017 09:55
NatElena, tam to raczej ambitna rekreacja chyba, właściciel i jego córka i syn jeżdżą non-pro. Ale nigdy nie było, znam ich tylko osobiście z zawodów
smartini ale nadal działają? kiedyś pamiętam,że można było znaleźć info na ich stronie albo na fb a teraz nic nie ma
Którą?
W sumie wpadam się pochwalić, bo mi wolno  😎 . Wczoraj miałam przyjemność mieć trening z naszą Magdą (z forum) i muszę przyznać, że dużo z niego wyniosłam. I niezmiernie się cieszę, że moje jeździectwo nie leci do kosza.
To tak w dużym skrócie.

Utwierdziłam się również w przekonaniu, że najlepsza dla nas droga to trail.
oj ja wszystkich do traila przekonuję bo mi się on podoba :-)

taki jest najbardziej hmmm konkretny?
Mi również się on podoba, od dawna o nim myślałam, więc w sumie nie tak trudno było mnie przekonać.
Livia   ...z innego świata
15 września 2017 20:04
Bo trail fajny jest, też go najbardziej lubię 😉

maluda, super że miałaś okazję pojeździć z Magdą, zawsze to ktoś kto popatrzy 🙂 Jechałaś ze swoją klaczą? 🙂
Nie, Magdę ściągnęłam do stajni, w której trzymam konia.
Poobserwowała nas jako parę, a przedtem jeszcze koleżankę.

Czy pojecie jazdy westernowej w okolicach Trójmiasta, Gdynii, gdanska istnieje? Chcialabym sprobowac czegoś nowego, bo jestem po prostu zafascynowana od dłuższego czasu westem, to cos pieknego wiec chcialabym sprobowac i zostac z tym na dluzej/zawsze.
Więc moze ktoras z Was sie orientuje gdzie mozna byloby potrenować tu w okolicach? Moze któraś z Was rowniez jest stąd i mogłabym podjechać chociaz popatrzeć?  😜  😍
Livia   ...z innego świata
19 września 2017 16:26
W sumie, jak tak wątek drga... 😉 to ja się pochwalę, że wreszcie byliśmy w tym roku z końmi na zawodach. Towarzyskie oczywiście, jechałam głównie sprawdzić młodego - i to się udało, miałam najgrzeczniejsze konie w obsłudze 🙂 W trailu nawet zdobyliśmy całkiem przyzwoite wyniki, jak na fakt, że schemat jechaliśmy pierwszy raz w całości na dzień przed zawodami 🙂

Livia wielkie, wielkie gratulacje. Widziałam zdjęcia na fb i Was podziwiałam 😀. Jesteście dla mnie dużą inspiracją i w godzinach zwątpienia właśnie Wasz przykład trzymał mnie na duchu. Serio. Tym wpisem i wynikami, tylko udowodniłaś Wasz poziom. Szacun 👍.
Czy pojecie jazdy westernowej w okolicach Trójmiasta, Gdynii, gdanska istnieje? Chcialabym sprobowac czegoś nowego, bo jestem po prostu zafascynowana od dłuższego czasu westem, to cos pieknego wiec chcialabym sprobowac i zostac z tym na dluzej/zawsze.
Więc moze ktoras z Was sie orientuje gdzie mozna byloby potrenować tu w okolicach? Moze któraś z Was rowniez jest stąd i mogłabym podjechać chociaz popatrzeć?  😜  😍

Tutaj masz grupę na FB i możesz śmiało zapytać czy ktoś z tych okolic poleca jakiś ośrodek czy trenera - klik
Ja niestety nie jestem z Trójmiasta, nie wiem.

W sumie, jak tak wątek drga... 😉 to ja się pochwalę, że wreszcie byliśmy w tym roku z końmi na zawodach. Towarzyskie oczywiście, jechałam głównie sprawdzić młodego - i to się udało, miałam najgrzeczniejsze konie w obsłudze 🙂 W trailu nawet zdobyliśmy całkiem przyzwoite wyniki, jak na fakt, że schemat jechaliśmy pierwszy raz w całości na dzień przed zawodami 🙂



Dobre wieści!
Jeżeli czas pozwoli i ekonomia to w następnym roku chcę siwą sprawdzić.
Ew. siebie na innym kopytnym.
Livia   ...z innego świata
20 września 2017 07:36
Muchozol, dziękuję, aż się zarumieniłam  :kwiatek: W przyszłym roku postaram się jednak częściej jeździć na zawody, żeby konie trochę bardziej "otrzaskać" 🙂 (w ogóle co u was? super, że wróciłaś 🙂😉

maluda, dziękuję 🙂 Będę trzymać kciuki za ciebie i siwą, żeby wam się udało też gdzieś pojechać 🙂

Pozwolę sobie dwie fotki wrzucić i już znikam 😉



Livia sama prawda 🙂. Dzięki za zdjęcia 😀. Wasze komplety na show są bardzo w moim guście 🙂. Lubię taki jeden "kolor przewodni" z jakimiś ozdobami. Mój numer 1 😀.
Co u nas? Oj dużo.
Przede wszystkim spełniam największe marzenie życia i stawiam wymarzoną stajnię bez kredytu.
Mieliśmy dość specyficzne wymagania odnośnie terenu - najlepiej piaski, żeby się błoto nie robiło, trochę równego terenu na halę, trochę lasu i nierówności dla koni, a przy tym blisko miasta i cisza i spokój.
Widzieliśmy sporo działek pięknych, równych zaoranych i jak mówiliśmy, że nie spełnia naszym wymogów, to miny były bezcenne 😁. Tak samo, jak znaleźliśmy tą idealną - las, dalej górki, piaszczysta i Pani od której kupiliśmy też się dziwiła, że dla nas idealna 😁. No, ale cóż - po wielu miesiącach znaleźliśmy to czego szukaliśmy - 19 km od ścisłego centrum z super dojazdem, a przy tym cisza i spokój. Jest piasek, jest las, są doły, jest równa, jest trawa dobra dla koni (nie te piękne zieloniutkie dla krów).
Oprócz tego media w działce i nawet dwa szybkie "internety" do wyboru 😁.
Papiery z nami wygrały i konie miały być u nas w tym roku, ale będą na przyszły.
Pozwolenie już "prawie, prawie", później papiery na halę, wybraliśmy już "model", który chcemy.
Mucha na emeryturze, Pielgrzym na wakacjach. Nie myślałam, że ogarnianie wszystkiego będzie takie czasochłonne, ale jednak.
Tak więc nie kupiłam sobie konia do jazdy, bo nawet dla obecnych nie mam czasu. Ale jak tylko będzie bliżej końca, to zacznę się baczniej rozglądać, bo i czasu pewnie będzie więcej, jak większość rzeczy będzie "na wykończeniu".
Livia miałam nadzieję na Młodzikowo, ale patrząc na sytuację z tego roku to w następnym może być kiepsko czyli trzeba będzie szukać czegoś dalej.
Livia   ...z innego świata
23 września 2017 08:15
Muchozol, obie bluzki wykańczałam jeszcze w nocy przed zawodami, więc tym bardziej dziękuję 😀 Trzymam kciuki, żeby budowa stajni szła wam sprawnie, i żeby papiery ograniczyły się do minimum 🙂

maluda, a co było z Młodzikowem w tym roku? Bo nie jestem na bieżąco 😡

Dziś i jutro we Wrocławiu są mistrzostwa Polski PLWiR. Może jest jakaś transmisja online? Tak leje, że nie mam na razie po co jechać do stajni - więc przynajmniej bym obejrzała trochę dobrej jazdy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się