Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Właśnie mi też szkoda było bulić +/- 20pln za firmowy napis, naklejonego konika i różowy kolor. Ja zawsze kupuję na zapas kilka szt. żeby co chwilę nie zamawiać i mieć na wymianę w razie unicestwienia przez stajennych 😉
Ja mam te białe ze zdjęcia Patrycjasz. Mam trzylitrowe, dwie koleżanki w stajni mają pięciolitrowe (większe kunie więcej żrom :P). Tych swoich głównie używałam do trzymania robionych smaczków, używam niektórych już ze 3 lata i nadal nic im. Posiłki ma w nich robione od pół roku i tylko jedno zginęło śmiercią naturalną. Więc bardzo spoko. Kompletnie nic po nich nie czuć, dobry, czysty plastik.
No to git, bo wzięłam właśnie zielone i białe 😀 dzięki :kwiatek:
Może ktoś podlinkować?
Nie wyświetla mi się zdjęcie Patrycjasz
Perlica, ja wzięłam stąd
Wiecie gdzie mogę zamówić mebio bulid up z darmową wysyłką? Na Allegro ze smartem nie ma, pisałam do sprzedawcy, od którego zawsze biorę i powiedział ze na razie nie ma 🙁
vanille, dzięki. Jejku jaka dobra cena!
Perlica, cena wręcz śmieszna  😜 żal nie sprawdzić. Nie znalazłam u tego sprzedawcy wiaderek 5l w tym momencie a myślałam, żeby wziąć takie np. do meszu. Ale wzięłam na próbę jedno 10l
Do meszu i innych grubszych rzeczy niezastąpione są czarne wiaderka budowlane. Bardzo trwałe, lekkie i tanie. Ja kupowałam w Leroy Merlin. Nie umiem skrócić linku w telefonie ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na stronie sklepu ‚wiaderko basic’ - polecam, tylko one są akurat bez pokrywki.
patrycjasz, znalazłam, IDEOLO! Dzięki za podzielenie się źródłem. Poczekam aż otworzą sklepy budowlane i idę po nie!
Potwierdzam, są super. 😀
vanille, nie ma sprawy 😉
Gillian   four letter word
02 kwietnia 2021 07:42
Z paszą sobie poradziłam, a sieczka? Istnieje jakaś bez słomy owsianej, życicy, tymotki, lucerny i oleju sojowego?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2021 07:48
Z taką sieczką będzie ciężko :/ A z ciekawości co masz za paszę? My mamy alergię na lucernę, marchew i kukurydzę, może i dla nas się nada.
Gillian   four letter word
02 kwietnia 2021 07:56
Karmię paszą Sighl Horse dla grubasków. Nie powiem aby koń po niej schudł ale składowo dla nas nieźle - aczkolwiek zawiera kukurydzę. Obczajam też Mastersa Haferfrei, ale też ma kukurydzę. Nie wiem czy tak się uda, żeby nic z listy w paszy nie było  😵
A przynajmniej nie w moim budżecie  😁
Gillian, ale mówisz ze wyszła ci alergia na owies, to moze słoma owsiana by mogła być? Bo cięzko zrobić sieczkę, z... niczego :P

tu masz sieczkę bez w sumie niczego z twojej listy, bo SŁOMY nie ma, ale jest owies xD

https://sklep.hippovet.pl/produkty/grunhafer-sieczka-z-zielonym-owsem-15-kg-darmowa-dostawa/

a ta jest spoko, ale ma słomę:
https://sklep.hippovet.pl/produkty/flower-grass-sieczka-z-dodatkiem-suszonych-kwiatow-15-kg-darmowa-dostawa/

może to?
https://opti-shop.abstore.pl/sieczki-dengie-meadow-grass-with-herbs-15kg,c34,p160,pl.html#tabCommonDescription

Gillian   four letter word
02 kwietnia 2021 08:08
Dobre pytanie. Wolałabym aby nie było tam nic co ma wspólnego z owsem ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to pewnie nierealne 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2021 08:14
Musiałabyś pewnie sobie zrobić ze słomy pszennej.
Gillian   four letter word
02 kwietnia 2021 08:16
zembria, a Ty czym karmisz?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2021 11:51
W Nubie robię własną mieszankę... ale skończyło się rumakowanie, bo ceny tak poszły w górę, że mi się to nie kalkuluje zupełnie. Mam jeszcze zapas jakoś do jesieni wczesnej i będę szukała innej firmy, która mi moją recepturę zrobi.
podwyżki w Hippolycie, koło 5 zł na worku niestety  😲 🙁
caverra_afk czyli jednak nie wydawało mi się  😫
Optifeed tez po 4-5zl na worku do góry
Bosz, jak żyć.  😵
Złoty jakoś nie chce dobrze wyglądać na niczym innym tylko na Hippolycie albo Mebio. Poddałam się - nic nie robi, wcina sobie Krautera i zadowolony...
Młody też na Mebio docelowo zostanie, bo nie umiem znaleźć jakiejś sensownej tańszej paszy dla niego....  🙁

Zembria, A Magia/Magic Horse? Może warto zapytać? 🙂
Ja to mam wrażenie, że ostatnio podwyżki pasz są co chwilę. Mój koń przejada już praktycznie połowę tego co płacę za pensjonat. A nie stoi w tanim pensjo. Coś poszło nie w tym kierunku chyba... 😵
Z paszą sobie poradziłam, a sieczka? Istnieje jakaś bez słomy owsianej, życicy, tymotki, lucerny i oleju sojowego?


Eggersman ma nową sieczkę dla wrzodowców, lucerna z olejem kukurydzianym, 22 kg za 75 zł.
Jakość przyzwoita
fabapi, potwierdzam, bo jest u nas w stajni.
Gillian   four letter word
02 kwietnia 2021 16:07
fabapi, lucerna odpada. Uczulony. Nie wchodzi w grę - lucerna, żyto tymotka soja owies.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2021 17:53
Sankaritarina Mam już kilka potencjalnych firm na oku :kwiatek:
Co do wiader, by zostawić paszę to polecam wiadra z Leyor Merlin, ja mam 10 l (mi akurat starcza na 1 posiłek dla mojej) - [url=https://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/pedzle-walki-kuwety/kuwety-wiadra-i-kratki-malarskie/wiadro-na-farbe-10-l-okragle-leroy-merlin,p247841,l761.html#tab-opinie]https://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/pedzle-walki-kuwety/kuwety-wiadra-i-kratki-malarskie/wiadro-na-farbe-10-l-okragle-leroy-merlin,p247841,l761.html#tab-opinie[/url] . Mam kilka i nic póki co się z nimi nie dzieje 😉

A takie by zalać wysłodki, mesz itd. to zwykłe budowlane czarne z Brico czy innego budowlanego sprawuje się super 🙂
Uhhh, weszłam o polecenie paszy czy balancera, a tu same posty o podwyżkach 🤣
Moja szkapa stoi na samym owsie, bo dobrze wykorzystuje, a poza tym nic nie robi. Teraz jednak jeżdżę, więc chciałabym mu coś dorzucić, aby był jakiś power i masa. Nie znam się totalnie, chciałabym dodatek do owsa i możliwie ekonomicznie - czy istnieje coś, abym nie zbankrutowała? :P Nie mam wymagań zdrowotnych, wyłącznie pieniężne 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się