Jakie pasze dajecie swoim koniom?

rox   ogony trzy
24 lutego 2021 08:09

Hippovetowe Mebio to też polska produkcja. I Equine Nutri Plan chyba też, Sukcea. Trochę tego u nas jest jak się poszuka.



o, miałam jakiś czas temu paszę Equine Nutri Plan i bardzo mi się podobała. Co prawda pozostałam tak czy siak wtedy wierna Nubie, ale w obecnej sytuacji... Chyba się zainteresuję ponownie  👀
Ehh domówiłam sobie trochę worków z Nuby, żeby dociągnąć do wiosny i chyba czas się żegnać  😕
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=25.msg2965183#msg2965183 date=1614123063]
Ja jeszcze dorzucę Magic Horse - https://magia.sklep2.pl/ . Naszego cushinga p. Nina prowadziła żywieniowo do końca i nigdy nie odmówił jedzenia.
[/quote]

Mają bardzo interesującą ofertę i z wielką chęcią bym zamówiła ale większość produktów jest na stronie niedostępnych. Wiadomo dlaczego? Z tego co wyczytałam mają kłopot z otrębami, a tak na szybko przejrzałam składy i produkty, które mnie interesują mają je w składzie. Czy jest jakaś inna przyczyna?
Dostałam dzisiaj (naprawdę ładną) paczkę próbek z Polskiego Żłobu. Przysłali cztery próbki - podstawowe musli, podstawowy granulat, musli energy i granulat dla młodych koni. dodatkowo była jeszcze torebka z chipsami jabłkowymi dla mnie i były naprawdę smaczne  💘



Mam nadzieję, że dobrze załączyłam zdjęcia  🤔
Ogólnie pasze są dosyć pyliste i na dnie torebek widać że tego pyłu trochę się zbiera. Pachnie całkiem intensywnie, ale trudno mi ten zapach zdefiniować (może taki trochę lucernowy?). Granulat jest dużo drobniejszy niż na zdjęciach poglądowych na stronie
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 lutego 2021 17:20
Czytam was i przejrzałam z ciekawości te ofertę Polskich Żłobów, wyglada interesująco. Jestem ciekawa jak wyjdzie „w praniu”, zwłaszcza te pasze dla młodzieży aczkolwiek chyba złotovital ciężko przebić jakość/cena...

Offtop: oby ktoś im powiedział ze „Snappy” to taka średnio przemyślana nazwa jak sie kiedyś zdecydują na eksport 🤣
Dla mnie cena/jakość kiepawo, ten pl żłób. W dodatku totalnie mnie nie przekonali próbkami, dwie to granulat, a jedno jedyne musli zawierało sam pył w ćwiartce worka. Już wolę sprawdzonego hoevelera, gdzie worek musli jest piękny aż po samo dno, a cena podobna.
Ja po roku stosowania, mogę polecić paszę Fitmin. Na ich podstawowym granulacie trzymam wszystkie konie, a tym które pracują dodatkowo daje musli. Zresztą przetestowałam chyba wszystkie rodzaje paszy, jakie mają dostępne na stronie. Konie, nawet te staruchy wyglądają super. A to wszystko w przystępnej cenie i z darmową wysyłką (nawet pobraniową).
Musli wygląda tak, że samemu ma się ochotę je zjeść. 🙂
Siesiepy   Ponczek bez rączek
25 lutego 2021 21:57
caverra_afk też dostałam taką paczuszkę!  😀 Jabłkowymi chipsami mnie ujęli troszkę i zaskoczyli, nie powiem. 😀




Swoich pasz jeszcze nie skarmiałam, jutro wjadą na stoły. Fakt, w musli w próbkach jest trochę pyłu, podejrzewam, że to przez te "włóknistą" część paszy (basic, które bazuje na sporej domieszce ciętego siana, ma tego pyłu więcej - ale nie jest to pół woreczka, ten pył zbiera się na dnie i "przykleja do boku" bo tak z reguły leży worek - na boku, efficient zawiera go sporo mniej, ledwie na samym dnie), niemniej ja i tak czaję sie od nich na granulat. Widać po zdjęciach stan pyłu, każdy niech oceni sam. 🙂



Podoba mi się ogólnie taki "uniwersalny" dobór próbek - w sumie dla każdego no, może brak seniorowego niektórych może boleć. U mnie każda pasza może znaleźć swoje miejsce, więc te 4 woreczki trafione w punkt.


Zapach Basic Musli jest trawiasto-słodki z domieszką zapachu corn flakes i płatków owsianych (słodycz to zapach świeżo ususzonego, zebranego na słońcu i zebranego sianka, być może minimalnie melasa?).


Zapach Basic granulat jest bardziej trawiasto-zbożowy, bez słodkości.


Efficient musli kojarzy mi się z zapachem sklepu jeździeckiego na dziale pasz.  😂 Może trochę jak zapach show improvera? Ale stanowczo mniej słodki. Czuję tu głównie zboża i lucernę, trochę świeżego sianka.


Zapach breed granulatu (breed granulat ma wytłoki w dwóch rozmiarach) kojarzy mi się z zapachem płatków błonnikowych, jakie kiedyś jadłam.  🤣 Zbożowo-wysłodkowy zapach.
Mam aktualnie dwa granulaty do porównania zapachu z próbkami pasz od PŻ - oba pachną dużo bardziej słodko niż najsłodszy zapachem Basic Musli. I oba pachną sztucznie w porównaniu do zapachu tych wszystkich próbek. Mowa o Hovelerze Terabb-e i Purinie Klacz. Zapachy Polskiego Żłobu są bardzo naturalne.
Wielkościowo granulat Basic jest taki, jak Hoveler. Breed troszkę większy.

Pojutrze odezwę się jak próby skarmiania. :kwiatek: Jedna klacz kocha granulaty i średnio z musli się lubi, druga... Je granulat ale żeby zaczęła go jeść, to wprowadzać jej musiałam miesiąc, bo nie chciała jeść. Musli jeszcze jej nie dawałam nigdy. Zobaczymy. 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
26 lutego 2021 06:05
brzezinka Fitmina gdzie zamawiasz z darmową wysyłką ?

Ktoś podawał tą lucernę:  https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/32321a01-7669-11eb-a489-3f1e11370ccc ? Jakie wrażenia? zapach itd?
Pewnie na stronie Fitmin 😉 od 99zl darmowa wysylka.
anetakajper   Dolata i spółka
26 lutego 2021 06:18
Dzięki. Jak miło 🙂 dla piesa i dla konia 🙂
brzezinka Fitmina gdzie zamawiasz z darmową wysyłką ?


A gdybyś chciała tylko jeden worek na spróbowanie, to Allegro Smart - wszystkie pasze w cenie ze strony producenta.
Właśnie, jakich mamy polskich producentów pasz?
Kto u nas w Polsce zajmuje się Spillersem? Bardzo lubiłam te pasze, ale przy zamawianiu większych ilości chętnie bym ponegocjowala czy jest szansa na rabat
xxagaxx, https://vetfactory.pl/

Kiedyś zastanawiałam się nawet czy by ich paszy nie rozprowadzać, tak  na zasadzie przy okazji na zawodach, dla znajomych itp.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
26 lutego 2021 10:34
xxagaxx na ten moment wiem o : Pro-Linen, Nuba Equi, Polski Żłób, Bogusławie, Uni-pasz, Chrupka, Agro-vital, Złotowital, Magic Horse, Rol-Mar, Vital-Zam, Sukces, Jar-Pasz, teraz się natknęłam na allegro na pasze FloraZoo - wyglądają dość normalnie, skład też poza "produktami przemysłu piekarniczego", cena 55zł za 25kg plus smart  😲, dziewczyny pisały o MEBIO oraz Equine NutriPlan, że produkowane jest w Polsce, Dary Natury Bio Ziołowe pasze dla koni, Ferm-pasz (Carino), Farmer.
Siesiepy, dzięki. Mebio jest polskiej produkcji stąd fajna w miarę cena. A teorii hippovet zajmuje się badaniami tych pasz, i skład powinien być dobry.
Męczy mnie trochę ze te pasze takie zbite, nie sypkie. Nabieranie miarki wcale nie jest proste... a o Spillersie totalnie zapomniałam. No się reklamują..

Nuba jest polska ? To skąd takie ceny?
Mebio jest polskie?
W sensie jako marka i koncept czy tylko produkcja (mieszanie) tutaj?

Equine Nutriplan jest polskie, choć coraz popularniejsze (karmienie w dużych stajniach) za granicą.
Mebio to odwrotnie z tego co wiem. W sensie marka i koncept są rodzime, a mieszalnia pasz itd. ta sama co Hippolyt (acz co do tego nie jestem do końca pewna, wiem, że na początku tam było, ale może nastąpiła zmiana).
Siesiepy   Ponczek bez rączek
26 lutego 2021 13:47
xxagaxx nie wiem właśnie czemu. Może stawiają na turbo-bio jakość produktów i dobre składy? Ale czy jakość jest adekwatna do ceny... Nie wypowiem się. Nie mój budżet już. Te Bio Pasze też ceny mają spore, chyba nawet większe, ale nie wiem czy to nie stricte ziołowe mieszanki jakieś. Nie przyglądałam się.

Co do MEBIO to coś takiego znalazłam: mieszalnia chyba Hippolytowa, ale pomysłodawcą MEBIO jest Hippovet+ Polskie. Podsyłam do weryfikacji, bo może nie czytam ze zrozumieniem. 😀 https://sklep.hippovet.pl/o-nas/
soymax chyba też jest polski i albo mi umknęło, albo nie został wymieniony 😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
26 lutego 2021 16:29
[b]aby[\b] a oni mają pasze czy tylko komponenty?
Siesiepy  mają pasze gotowe 😉 https://soymax.pl/11-konie
Siesiepy, jak słyszę o bio produktach to mi słabo. Jak nie masz małej działeczki daleko od cywilizacji to słowo bio można sobie wsadzic między bajki.
BUCK   buttermilk buckskin
26 lutego 2021 18:01
stety niestety mamy dwa soymaxy.... SOYMAX z Lublina który robi pasze soymax 😉  oraz ARDEX spod Sochaczewa który handluje komponentami, a na allegro ma konto jako soymax

dopisek - rozmowa jest również o cenach, a właśnie widzę że na animalia.pl  znikł kompletnie baileys, ciekawe jakie będą teraz ceny  😲
stety niestety mamy dwa soymaxy.... SOYMAX z Lublina który robi pasze soymax 😉  oraz ARDEX spod Sochaczewa który handluje komponentami, a na allegro ma konto jako soymax


o to tego nawet nie wiedziałam  🤣 
Siesiepy   Ponczek bez rączek
26 lutego 2021 19:19
Właśnie obczaiłam tego soymaxa. Gdzieś są jakieś składy?
BUCK   buttermilk buckskin
27 lutego 2021 11:10
Siesiepy 🙂 znalazłam tylko to  [[a]]https://soymax.pl/katalog%20SHN.pdf [[a]] mam wrażenie że poprzedni katalog zawierał składy pasz, ale ja nie mam nic więcej bo te pasze to energetyczny kosmos dla mnie 😉
Ale tam jest dziwnie, bo co do dawkowanie jest napisane, ze poza ta paszą trzeba dodawać dodatek mineralny🙁...
Ale tam jest dziwnie, bo co do dawkowanie jest napisane, ze poza ta paszą trzeba dodawać dodatek mineralny🙁...

ale jeśli dobrze rozumiem to te witaminy dostajesz do paszy w cenie: "Każdy zestaw składający się z 20 kg musli z linii SOYMAX HORSE NUTRITION oraz 1 kg mieszanki mineralno-witaminowej SOYMAX HORSE MINERAL" jak to wygląda w praktyce nie wiem bo z ich pasz osobiście nie korzystałam (moje konie jedzą złotowital, panto i sieczki dengie)  😉 tak czy inaczej wolała bym by były wkomponowane w skład już... 
Gillian   four letter word
27 lutego 2021 13:50
Tak, do paszy dorzucają opakowanie witamin. Jak ktoś chce to je dodaje, jak nie to nie. Ciekawa alternatywa w sumie. Miałam krótki romans z tą paszą, miło wspominam. Wiem, że też anai karmiła tym.
A! A to fajnie jak w komplecie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się