Jakie pasze dajecie swoim koniom?

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 stycznia 2021 09:17
Info od magica, które oni sami dostali od dostawcy. Z resztą w komentarzach magic również napisal, że otręby nie mogą dojechać. "Bardzo wszystkim dziękuję za troskę, ale źle się wyraziłam - Covid dopadł nas pośrednio poprzez paraliż transportu!
Otręby ryżowe nie mogą dojechać do Polski 🙁
Jednak na razie bez paniki - gdyby sytuacja miała się przedłużyć - będę służyła pomocą w zakresie "łatania diety koni".
mamy jednak nadzieję, że wszystko będzie dobrze!"
domiwa, pracuję w sporej korporacji i dziwi mnie ten paraliż transportu. Dziennie wywozimy samymi autami od 4 do 8 tys t towarów (w przeliczeniu 24 do 25 t na auto), przyjeżdża sporo surowców (autami też tysiące ton dziennie). Obrót samochodowy przede wszystkim w Europie. Zawsze jest mniej aut w okresie świąteczno - noworocznym (co roku bez względu na Covida mamy w tym okresie mniejszy ruch samochodowy), ale żadnego paraliżu transportowego nie ma, przynajmniej u nas...  🙄 znaczy nie neguję tego, co pisze dystrybutor - ot dziwi mnie to bardzo...
Gaga, może transport z Azją tak ma? W Europie wszystko śmiga, nawet z tą nieszczęsną Anglią (nadal czekam na paczkę, bo zmieniałam zamówienie, ale już idzie to z PE, zobaczymy, jakie będzie cło...), ale pól ryżowych to w Europie nie ma. :P Paczka z Ali z oficjalnego sklepu rzeczywiście nie doszła do mnie od 3 miesięcy już. A na kilkadziesiąt moich zamówień, byłaby to dopiero druga, której może nigdy nie zobaczę.
Nam stoją pociągi z towarem w Chinach od listopada... nie mogą wyjechać z terminala 🙁 Także ja w to wierzę, jakby nie patrzeć ryż to właśnie Azja i Chiny.
Aa rzeczywiście. Nie wpadłam na to, że ryż słabo rośnie w Skandynawii i raczej z Chin go trzeba ciągnąć 😁
Sivrite, z UK cła miały być zerowe. Też czekam na paczkę z PE... zobaczymy
Znajome kupowały kurtki w UK i dostały cło... także wyszło prawie drugie tyle za kurteczki 🙁
xxagaxx, nie pocieszyłaś mnie 🙁 czyli koniec zakupów w PE i nie ma co liczyć na 50% promocje 😕
Ej,ale jak to ? Nie miało być cła, miało być jak do tej pory przecież ?
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2959834#msg2959834 date=1610873150]
Aa rzeczywiście. Nie wpadłam na to, że ryż słabo rośnie w Skandynawii i raczej z Chin go trzeba ciągnąć 😁
Sivrite, z UK cła miały być zerowe. Też czekam na paczkę z PE... zobaczymy
[/quote]
Moje oba pady na 100% miały "Made in China" na opakowaniach, więc ten też będzie oclony, zobaczymy, ile. Nie wiem, jak z innymi rzeczami... Ja też chcę moje -50%. -_-
EDIT: Perlica, cła nie ma na rzeczy wyprodukowane w UK. A to dość specyficzny kraj, który naprawdę mało co sam produkuje... Więc tak naprawdę to cło będzie i tak na ogromną większość produktów.
Potwierdzam, sprzęt jeździecki wyprodukowany w GB ma stawkę 0%. Sprawdzałam, bo przymierzam się do importu siodeł.
Sivrite, czyli jako że derki PE są z Chin to nie będzie można ich kupić bez cła?
Sivrite, czyli jako że derki PE są z Chin to nie będzie można ich kupić bez cła?

Nie pamiętam, czy na opakowaniu derki miałam info o miejscu produkcji. Pozostaje się ich zapytać. Jeśli są z Chin, to będzie cło. Ja tylko czekam na to, jakie, bo uzyskanie tej informacji na infolinii Urzędu Celnego jest niemożliwe. Oni nigdy nic nie wiedzą, i co im zrobisz. -_- Będę na pewno do nich pisać z zapytaniem, czy derki są ich produkcji, bo jestem przywiązana do swoich i chciałabym kontynuować używanie ich.
Potwierdzam, sprzęt jeździecki wyprodukowany w GB ma stawkę 0%. Sprawdzałam, bo przymierzam się do importu siodeł.


... a wiesz, że to się zmienia co kwartał. To znaczy - nie musi ale może.
Aktualne stawki celne są publikowane co kwartał. Zamawiałam kiedyś różne rzeczy z USA i zawsze trzeba sobie było najpierw spojrzeć i zobaczyć czy podczas gdy paczka będzie w drodze trampki nie dostaną innego cła bo można się było zdziwić.
Jest jeszcze szansa, że doszyją jakąś pierdółkę na miejscu w UK i wtedy śmiało mogą machnąć "made in UK" na metce 😉
kotbury Udało im się to wynegocjować z UE. Wiadomo, że przed wysyłką trzeba sprawdzać taryfę.
Przypominam ze to paszowy watek 🙂
Sivrite, daj znać jak się dowiesz  🙂
Przypominam ze to paszowy watek 🙂


Wiemy, wiemy... ale problem ceł zaraz może skubnąć w tyłek wszystkie brytyjskie marki pasz...
BUCK   buttermilk buckskin
18 stycznia 2021 08:31
kotbury z ust mi wyjęłaś ....... karmię głównie baileys i drżę na myśl o cenach jeśli dojdą cła a to jedyna marka co ma granulat, musli, sieczki 8MJ oraz 8,5MJ (o darmowym transporcie nie wspominając) 🙂
Ja Saracenem i Dengie, więc też wolałabym wiedzieć jak będzie wyglądać kwestia cła z UK
U mnie też Dengie, nie wiedziałam, że są z UK.
Jestem prawie pewna, że na pasze nie będzie. Przecież nie sprowadzają chyba komponentów do siebie? Na pewno nie lucernę, ale wątpię, żeby cokolwiek.
Moja paczka jest w trakcie clenia, trzymajcie kciuki. 😀
Moja też jest w trakcie
Ciekawa jestem skąd wiadomo, że dana rzecz / pasza / etc jest wyprodukowana poza UK. Przecież nie otwierają paczek a w deklaracji celnej nie wypełnia się kraju produkcji... tylko co to jest, do czego służy i czy będę tym handlować...
Psie karmy produkowane w UK już poszły do góry lub pójdą gdy skończą się zapasy ze starych dostaw. Więc pasze chyba też mogą.
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2959926#msg2959926 date=1610967848]
Moja też jest w trakcie
Ciekawa jestem skąd wiadomo, że dana rzecz / pasza / etc jest wyprodukowana poza UK. Przecież nie otwierają paczek a w deklaracji celnej nie wypełnia się kraju produkcji... tylko co to jest, do czego służy i czy będę tym handlować...
[/quote]
Myślę, że w świetle tych nowych przepisów Unia-UK, będą musieli dodatkowo wpisać miejsce wyprodukowania. Albo udowadniać, że to, co wyprodukowali jest pochodzenia brytyjskiego, żeby skorzystać z ulgi.
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2959926#msg2959926 date=1610967848]
Moja też jest w trakcie
Ciekawa jestem skąd wiadomo, że dana rzecz / pasza / etc jest wyprodukowana poza UK. Przecież nie otwierają paczek a w deklaracji celnej nie wypełnia się kraju produkcji... tylko co to jest, do czego służy i czy będę tym handlować...
[/quote]

Z tego co pamiętam, to żeby skorzystać z preferencyjnej stawki cła, musisz mieć świadectwo pochodzenia lub deklarację pochodzenia umieszczoną na fakturze, inaczej urząd celny nie zwolni z cła.
Nie zapłaciłam cła, tylko podatek VAT, czyli +23%
Katasia,  ja nie mam faktury z PE - tylko zamówienie. Na tej podstawie składałam deklarację celną. Tak czy siak niefajnie że UK jest poza Unią. Ciekawe kiedy i jak przełoży się to na ceny pasz
Pewnie się przełoży, co uderzy mocno w ich eksport ,a u nas uderzy w sprzedawców pasz, którzy bazują na ich produktach. A nabwycy przerzucą się pasze z EU.
Sami chcieli to mają.

Jestem prawie pewna, że na pasze nie będzie. Przecież nie sprowadzają chyba komponentów do siebie? Na pewno nie lucernę, ale wątpię, żeby cokolwiek.



No właśnie to najprędzej za jakiś czas- bo to produkcja rolna. Na trampki i ciuchy nie dowali Unia ale swego rynku rolnego za chwilę moga jak psy strzec. Jak już nie będą mieli z czego/chcieli dopłacać rolnikom do produkcji w UE (zasrane dotacje) to żeby sobie tych wyborców zjednać zaczną przy cłach majstrować🙂 Od tego przecież są i dotacje i cła.

No i pytanie ile komponentów w danym worku jest "z importu" spoza UE. Choćby wspomniane otręby ryżowe. Ale to raczej margines. Wyspiarskie pasze głównie z ich lokalnej produkcji.
Czy ktoś karmi swoje odsadki/roczniaki dłuższy czas  paszą  ENERGYS Baby i mógłby podzielić się opinią?
Potrzebuję niskobiałkowej paszy dla dużego kuca. Wiek około 20 lat. W badaniach wyszły problemy z wątrobą (podwyższone GGTP i AST). Jak to kucyś raczej tyjący niż chudnący, ale teraz w optymalnej wadze i taka chciałabym utrzymać. Chodzi lekkie jazdy 4 razy w tygodniu. Energia niby ok, ale dodatkowa moc w sumie mile widziana.
Dietetyczka poleciła Vollwertspellet light, ale nie wiedziała o problemach z wątrobą. Czy ten Hippolyt będzie ok? Siano ma do woli. Dostaje mieszankę zimową od Podkowy i makuch z ostropestu i czarnuszki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się