Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Lov, To w takim razie po prostu obserwuj i nic nie zmieniaj tak od razu.
Lov, Tak, poobserwuj. My też w takim trybie i.... mój alergik energiczny jak zawsze 🙂 tj. nie zauważyłam, żeby pastwisko spowodowało spadek energii.
Młody miał jakiś słabszy dzień czy dwa, ale w stajni dowiedziałam się, że on sobie czasem robi długie galopy (kondycyjne chyba...) po hektarach pastwiska... no więc co się dziwić, że danego dnia mógł później nie mieć siły - aczkolwiek też jakoś nie zarejestrowałam, żeby to było stałe. Za to na głowę mu to dobrze robi.
kokosnuss, w większości pensjo o takim padokowaniu można pomarzyć 😉


Aha 😉 8-17 to spoko czas padokowania, jak na stajnie sportowa to w ogole, ale do glowy mi nie przyszlo, ze to moze byc meczaco dlugo. Chyba ze upal.

Osobiscie balam sie, ze przy trybie 24/7 na dworze bede miec flaka pod siodlem, ale przy uczciwej pracy 6 dni w tygodniu (uczciwej jak na standardy klasy L z podskokami 😉 ) nie widze zadnych minusow. Kon nie do zdarcia 🙂
co polecicie z sieczek dla starutkiego konia, który je tylko siano moczone i parowane? Co teraz smakowitego, niedrogiego i w przyzwoitej jakości? Odpada sukces i podkowa.
U nas seniorzy jedzą Palatin Glyx-Wiese Seniorfaser - sprawdzałaś tę sieczkę?
https://sklep.hippovet.pl/produkty/palatin-glyx-wiese-seniorfaser-15-kg/
Karla🙂 nuba hoof and shine, albo belly favour?  Hartog digest jest bardzo smaczne, miękkie i niepylące. Prealpin aspero z hippovetu też  👀
Karla🙂, Denfie HiFi Senior jest mięciutka... może to?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 lipca 2020 14:58
Hartog senior albo Digest, fajna jest też Derby tymotka
Hartog Senior oraz Hartog Digest
Karla🙂, ja mam teraz tą Derby tymotka i to powinno dla starszego fajnie podejść. Miękka, drobno pocięta. Nie pyli jakoś bardzo. Ja jestem mega zadowolona bo mi się super miesza z granulatem.
Gillian   four letter word
13 lipca 2020 15:20
Mój koń zjadł pół worka Dengie i ogłosił prostest  😵  no oszaleję. A taka bylam zadowolona, echh. No nic, wracamy potulnie do Sukcesu.
anetakajper   Dolata i spółka
14 lipca 2020 06:09
Ja polecam equifirsta i hartoga. Suche, bez paprochów i zlepek i nawet siwa potrafi to zjeść 🙂
Mój koń zjadł pół worka Dengie i ogłosił prostest  😵  no oszaleję. A taka bylam zadowolona, echh. No nic, wracamy potulnie do Sukcesu.


Mój w ogóle Dengie nie rusza.
u nas w stajni pare koni jest karmionych Dengie I powiem wam ze to juz "wzrokowo" wygląda mało smacznie. I widziałam ze często nie zjadą od razu tylko muszą "pomęczyć "
u nas w stajni pare koni jest karmionych Dengie I powiem wam ze to juz "wzrokowo" wygląda mało smacznie. I widziałam ze często nie zjadą od razu tylko muszą "pomęczyć "



co to znaczy, że wygląda mało smacznie?
A sieczka z Jarpasz? Karmił ktoś,waga 22 kg  😜
dariamajka, Wcięło mi "I pachnie " mało smacznie. Jest drobna, ciemna, jak jakiś odpad, zbita.
Gillian   four letter word
14 lipca 2020 09:43
Sieczkę zjada, granulki wypluwa 😀
Cudownie pachnie ta sieczka fioletowa kozieradką, jest mega mięciutka i jak dla mnie ekstra wygląda. No ale koń się wypiął.
Mój koń zjadł pół worka Dengie i ogłosił prostest  😵  no oszaleję. A taka bylam zadowolona, echh. No nic, wracamy potulnie do Sukcesu.

mój dengie zjadał (healthy tummy), ale za te pieniądze to moim zdaniem jakość mocno średnia. Dużo drobnej frakcji, na końcu to już sam pył tak naprawdę  🙄 na szczęście już skończyłam worek, więcej nie kupię  👀
z dengie testowałam ostatnio pure grass i koń uwielbia! mógłby jeść bez końca 🙂
Ja polecam sieczkę z tymotki którą juz tu kiedyś xxagaxx reklamowała. Dostaje ja obecnie mój totalnie niesieczkowy koń i wcina pięknie.
Ta: https://equ-horsefeed.com/pasza/sieczka-z-tymotki/
Polecicie jakąś budżetową, sprawdzoną paszę/Balancer bądź dodatek witaminowy dla 18- miesięcznego młodzieńca? Aktualnie jeszcze jest na paszy Havens Foal Cubes ale od 18 miesiąca powinnam przejść na coś innego.
Szukam czegoś jako dodatek do owsa, coś co nie ma dużo Skrobii i cukru.
draskaeb, dla rosnących to polecam balancer Stamm z oferty Saracena czyli od optifeed  lub Red Mills Oat balancer, ale w nim jest na pewno trochę skrobii.
Czy karmił ktoś tutaj paszami Equine Nutri Plan?
Zastanawiam się nad https://equinenutriplan.com/produkt/master-formula-sport/, z tym że koń wrzodowy i nie wiem czy skrobii nie za dużo? Wiem, przewrażliwiona jestem  🤔wirek:.
a.kaminska, to zależy jakie masz dawkowanie tej paszy, to łatwo można przeliczyć czy ta zawartość skrobii nie będzie za wysoka. Wstawiałam link do kalkulatora w wątku wrzodowym, gdzie ci łatwo przelicza.

Edit: chyba lepsze to będzie to wrzodowo?
https://equinenutriplan.com/produkt/master-formula-everyday-work/

a.kaminska] mając wrzodka powinnaś być przewrażliwiona. Moim zdaniem 25% to kupa skrobi...
Nique, ale zależy jakie jest dawkowanie tej paszy...
Teoretycznie przy podawaniu 600g dziennie (200g na posiłek) nie powinno być źle, ale właśnie dlatego sie waham bo 25% to jednak nadal sporo...  🙇
https://www.dengie.com/starch-intake-calculator/

a.kaminska, to sprawdź sobie w tym, będziesz wiedzieć. Na pewno nie przekroczysz przy takim dawkowaniu.
A skąd to dawkowanie? z tej firmy takie małe podali? Czy sama to zaplanowałaś?
Wg kalkulatora nie powinno być tragedii.

Dawkowanie takie, bo koń tak wykorzystuje żarcie że większa ilość mu szkodzi - ma siana pod korek i sieczkę, jakby miał dostawać 600g na posiłek (minimalne zalecanie dawkowanie typowej podstawowej paszy) to nie dość, że by chyba galopował po boksie to jeszcze nie zmieściłby się w drzwiach  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się