Jakie pasze dajecie swoim koniom?

czeggra1, ja  zwykłego Conditioning Mix zarówno zwykły jak i Seniora uwielbiam!!! Senior jest ulubioną paszą mojego starego dziada, nigdy przy niej nie grymasi i wygląda na niej jak milion dolarów 😀 W PL był czas, że Spillersa było ciężej dostać z tego co się orientuje...

Moon, u nas w okolicy Warszawy aktualnie nie ma bólu z dostępnością - Animavet też ma (ostatnio brałam), Cordeo z tego co wiem też ma/może zamówić, kiedyś regularnie brałam z Hest House (ale od dawna nie robię tam zakupów, więc nie wiem jak aktualnie), no i VetFactory.
Moon   #kulistyzajebisty
05 grudnia 2019 12:07
Nirv, aaa, czyli jednak ktoś więcej niż Animalia handluje Spillersem ;-)
Moon forhorses też ma spillersa 😀
To jest dystrybutor Spillersa, a także TRM czy NAF.  Stąd zamawiają inne sklepy w Polsce. Ja kupuję prosto z tej strony:

https://vetfactory.pl/
edit: od 250 zł przesyłka bezpłatna
Szczerze mówiąc, jak chcecie w Polsce karmić paszami z UK, to chyba oplaca Wam sie znaleźć firmę busowa ktora za 50 funtow przywiezie Wam cala palete. Bo w UK na pasze i suple jest 0% VAT a w Polsce 8%, plus wszystkie hurtownie i ich marże po drodze.
karolina_, właśnie taki mam plan po powrocie  🙂. Zresztą bez Blue Chipa to ja już sobie życia nie wyobrażam  😉. 8 lat mam na tym balanserze konie i nie zamierzam nic zmieniać.

Z ciekawostek: w moich okolicach jest moda na Pavo. Sprowadzają z Holandii, płacą w porównaniu do swoich pasz jak za zboże i zachwalają. Mówią, że Pavo nie zawiera wypełniaczy i jest lepiej zbalansowane od innych pasz dostępnych na brytyjskim rynku. Jest szczególnie lubiane przez ujeżdżeniowców, bo daje dobrą energię bez nadmiernej ekscytacji i dymienia z uszu 😉. Cena tak trochę zwala z nóg, bo worek Energy Control kosztuje £20, gdzie dla przykładu taki kondycjonujący Spillers to raptem £12, a Saracen Re-Leve to £15.
czeggra1, a co to jest Blue Chip?
pro-linen ma dziś promocje -25% na wszystko  🏇 rabacik nalicza się w koszyku
dobrze że nie pospieszyłam się z sieczkami bo wyszły najkorzystniej  😜
Mnie sieczki z pro linen zostawialy dużo pyłu, więc przestałam je kupować. Przerzucilam się na St. Hippolyt i są ok.
ja przestałam kupować pro-linen jak znalazłam kamień, papierosy i śmieci w worku. Poza tym bardzo twarda jest ta sieczka i koń jeść jej nie chciał. Na zmianę teraz dostaje Dengie i Derby.
A u mnie byly robaki, co zglosilam producentowi i  zostalam niemilo potraktowana, takze tez nie polecam.
czeggra1, a co to jest Blue Chip?


Perlica, to balanser. Konie na tym wyglądają i czują się świetnie. Z suplementów podaję tylko okresowo glukozaminę i elektrolity. Ja moje trzymam na tej wersji: https://bluechipfeed.com/collections/feed-balancers/products/pro-feed-balancer.
Schodzi mi równo worek na konia na miesiąc. Mam subskrypcję i co miesiąc przysyłają mi te 2 worki za tańszą cenę i bez kosztów przesyłki.
dariamajka, A Derby nie miałaś ubitej tak, że młotkiem trzeba rozbijać? I pełno pyłu...
dariamajka, A Derby nie miałaś ubitej tak, że młotkiem trzeba rozbijać? I pełno pyłu...


Tak, była fest ubita. Ja pyłu gigantycznego nie zauważyłam.
U mnie w stajni „karmicielka” błagała żebym jej więcej nie zamawiała 😂
To wzięłam teraz z Hovelera, ale jeszcze kończy Derby.

Ogólnie mój koń ze świetnego Brandona poszedł na Hoveler , mialam opisać efekt, ale nadal za mało czasu, bo miałam jeszcze bardzo dużo XP i jadł pół na pół.
Muesli Pur Sport i Puritan: wizualnie bardzo fajne, dość nie typowe wyglądem, ale bardzo podobne zapachem i także składem do Green Power.
Wgłębiłam  się w produkty tej firmy i z uwagi na wysokie koszty na kolejny miesiąc zmieniłam trochę i podaję teraz:
Pur sport oraz Terabb E . 2 posiłki Pur Sport i kolacja to Terabb E:
Śniadanie: xp 800 / pur sport 900
Obiad: xs 1200/ pur sport 900
Kolacja: xs 1200/ terabb e 1800

Terabb E lekko składem podobny do Horse Care 10 RM.
czeggra1 ja mam wrażenie, że my w PL mamy tak słaby dostęp do pasz brytyjskich. A to są naprawdę bardzo dobre pasze. W UK 2 worki paszy na miesiąc to grosze wychodziło. Mi brakuje niesamowicie Allen&Page, myśle, że ta firma kiedyś zawojuje rynek szczególnie starszych koni, z brakiem w uzębieniu. U nas konie po tym nawet totalnie bezzębne wyglądały jak bułeczki a cenowo po prostu rewelacja.
W UK dużo koni w naszej stajni stało na Blue Chip i wyglądały superb.
Jeszcze kilka lat ...
A.kajca   Immortality, victory and fame
07 grudnia 2019 20:22
draskaeb, Allen&Page oglądałam na amazonie i składem i analizą już mnie zachwyciły a dodatkowo po tym co napisałaś to już w ogóle... szkoda że nie mamy polskiego dystrybutora...
A.kacja do naszej stajni przyjeżdżała dystrybutorka ale też dietetyczka Allen&Page. Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, ważyła wszystkie konie i dopasowywała im dietę do pracy i kondycji, pory roku i temperamentu dobierając nierzadko pasze z innych firm. Wiedzę dziewczyna miała ogromną i naprawdę potrafiła doradzić biorąc pod uwagę pasze jej firmy, inne pasze oraz dostępne zboża. Ja byłam zachwycona. A i tak naszym starszym koniom dobrała dietę, że wyglądały top.
Mam konia który strasznie się gotuje, muszę odstawić chyba całkowicie owies. Dostaje teraz 2 x dziennie
1miarka owsa (800g)
0,5 m musli pro linen Light (600g)
Garść sieczki
0,5 miarki Rice Boost
Chciałabym żeby trochę przybrała masy żeby było z czego nabudowac ja i dodatkowo nie zbankrutować. Co polecacie?
Enduroboy już do znudzenia i niezmiennie-Brandon XS tylko i wyłącznie.
Trochę za drogi interes dla mnie...szukam tańszej alternatywy
Enduroboy, xs masz 25 kg w worku, więc nie jest droższy od innych pasz w przeliczeniu na kg
Draskaeb, Czeggra, jesli chodzi o balancery, to same sprawdźcie jak to ma sie do karmienia w PL, ale z mojego doświadczenia srednio. W UK jednak sezon pastwiskowy trwa caly rok, w PL w kwietniu/maju wypuszczamy na krotko, bo po zimowej przerwie grozi to kolka lub w najlepszym wypadku przebialkowaniem,  a od wrzesnia trawa już prawir nie rośnie. Wiec dobrych pastwisk a la UK jest raptem 3-4 miesiące. I to jest odczuwalne dla kieszeni. Jak ja bym chciala puscic kobyly hodowlane na łąkę 24/7 i dokarmiac w ostatnich 3 miesiacach ciazy... Niestety w PL to mzonka.
A czym polecacie zamienić owies? Otręby? Jeśli tak to ile? Koń w treningu skokowym, duży, spalajacy się, żeby przybrał trochę masy.
Ja ładnie przybrałam konia na Nubie Promass
Lov   all my life is changin' every day.
08 grudnia 2019 18:05
Wydaje mi się, że zamiana owsa na otręby (zależy też jakie) będzie niezbyt sensowna. Nie lepiej jakąś podstawową paszę, do tego właśnie Promass czy jakieś wysłodki, i ewentualnie jakiś wyciszający suplement?
A jak mam sieczke z lucerna i olejem, musli light pro linen, pro line pasza Pencil i zamowilam wyslodki buraczane zbilansowane pro linen jak byscir ułożyły tą dietę żeby przybrała na masie przy średniej pracy konia?
Lov   all my life is changin' every day.
08 grudnia 2019 19:57
Ciężko w ciemno, bez zdjęcia chociażby. W Pro Linen powinni Ci ułożyć dietę, aczkolwiek mam wrażenie że coraz więcej osób nie jest z nich zadowolonych 😉 Ja na pewno dałabym sobie spokój z granulatem, bo w musli jednak widzisz co tam jest, a w granulacie może być cokolwiek. Jak granulat, to tylko top marek 😉
Zależy, co oznacza średnia praca. Ile koń ma lat, ile mniej więcej waży, co w życiu robił, co dokładnie robi teraz, czy były sprawdzane zęby, wrzody itp? Ile siana dostaje?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 grudnia 2019 20:08
Jeśli chodzi o układanie diety bardzo polecam St. Hippolit 😀
Enduroboy, - tańsza pasza nie zawsze jest tańsza, a kilogram kilogramowi nierówny. Czasami bardziej opłaca się dać mniej dobrej, "bogatej" składem paszy, niż 3kg tańszej, bo zwyczajnie ta droższa działa lepiej mimo mniejszej ilości 😉

Ja również niezmiennie polecam St. Hippolit, mój koń wygląda rewelacyjnie na ich diecie, współpraca jest bardzo miła 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się