Jakie pasze dajecie swoim koniom?

keirashara Hartog wg mnie. Jest bardzo ubita, przez co worek starcza mi na długo naprawdę.
Luzerne Mix z Hippolyta też jest dosyć ubita i starcza na dłuuuuuugo  🙂
Chcialam powiedzieć, ze z tańszych to jeszcze pro-linen, ale wlasnie zobaczyłam ceny po podwyzkach  🤔
Te 2 sieczki podstawowe z nuby  🙂
Te pasze i inne produkty pro linen w ogóle jakoś do mnie nie przemawiają. A jeszcze jak tutaj poczytałam o molach w tych paszach, to w ogóle nawet patrzeć mi się na nie nie chce w sklepach. A nie wiem czemu pasze pro linen są dosłownie w KAŻDYM sklepie jeździeckim.
Skarmialam ich sieczki, glownie dlatego ze mam na miejscu, było calkiem spoko.

Ale no, ceny skoczyly dość porządnie :/
Lucerna Melasa free z tego co pamiętam była za 69 albo 74... a teraz 82zl za 15kg :/
keirashara Hartog wg mnie. Jest bardzo ubita, przez co worek starcza mi na długo naprawdę.

Luzerne Mix z Hippolyta też jest dosyć ubita i starcza na dłuuuuuugo  🙂

Dajecie sieczki objętościowo zawsze tyle samo? Bo przy fizycznym przeliczaniu liczby kilogramów na cenę to ubicie nie ma związku z ekonomicznością... Ja np. wolę dawać luźną, niż się męczyć z wydzieraniem sieczki. Chyba, że karmicie jak moja siostra - na objętość wiadra, jej rzeczywiście ubita dłużej schodzi.
Sivrite, na ja daję miarkę do każdego posiłku czyli 3 razy dziennie, więc to jest ok.250 gram wagowo
Sivrite, na ja daję miarkę do każdego posiłku czyli 3 razy dziennie, więc to jest ok.250 gram wagowo

Spoko. Ja po prostu daję mniej, jak wiem, że sieczka bardziej zbita i więcej waży, potem i tak się rozpada przy mieszaniu i z powrotem łapie "normalną" objętość. Po prostu zadziwił mnie pomysł, że coś sprzedawanego w kilogramach jest bardziej ekonomiczne, bo bardziej zbite. 😀
Sivrite, trochę tak jest, bo starcza mi jeden worek na 1 konia na miesiąc i mi to pasuje z uwagi na mało miejsca w paszarni.
tylko troche to dziwne ze wam ubia na dłużej starcza niz nie ubita, bo jesli macie worek 15kg ubietej jak i 15kg nie ubitej sieczki, to w zadnym wypadku jednej nie jest wiecej drugiej mnie, 15kg to 15kg czy jego objetosc bedzie wieksza czy tez nie waga ta sama wiec i ilosc ta sama
blackstones, ale nikt nie pisze, że jest jej więcej, bo też chyba nikt worków nie waży.
Po prostu odpowiada mi 20 kg Hartoga, bo na  1 konia mam na cały miesiąc czyli starcza do kolejnej dostawy paszy , a miejsca nie zajmuje za dużo , bo sprasowana.
Wiadomo że 1kg czegoś to 1kg, a jak ubite zajmuje mniej miejsca.
Potrzebuje porady. Szukam paszy dla konia w wieku 18 lat (poniekąd senior), regularnie trenujacego i startującego na poziomie LL/L.... Jest w dobrej kondycji, nie jest chudy, ladnie sie błyszczy... Jest po karierze sportowej, jest po przygodach ze stawami, wiec  dodatkowo suplementuje na stawy... Obecnie jest na Pro Linen One Meal... Czy jeat sens zmieniac na Pavo 18+?? Albo inaczej - czy jest jakas super pasza dedykowana dla startujących seniorow??
jaskierkowa, a ma zapotrzebowanie na dodatkowe strzały energii, czy jest ok na średnioenergetycznych paszach ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2019 10:32
jaskierkowa dużo zależy od samego konia, pasza dla seniorów to też pasza, więc można na niej startować. Swoją droga senior to pojęcie wymyślone umownie przez człowieka, koń 18+ nie musi jesc paszy dedykowanej seniorom. Ważne jest dobrać paszę do konia. Pasze dla starszych koni biorą pod uwagę zmiany jakie wraz z wiekiem zachodzą w ogranizmach koni i ułatwiają utrzymanie ich w dobrej kondycji.
Ano i tu rodzi się pytanie - gdzie się kończy "adult", a zaczyna się "senior"? 👀
jaskierkowa, Jeśli koń wygląda dobrze na tym co je, nie brakuje mu energii, nie chudnie, sierść nie zmatowiała, wyniki spoko no i generalnie jest wszystko fajnie... to po co zmieniać paszę? Skoro i tak suplementujesz dodatkowo 🙂

Sankaritarina, tak na logikę to mi się wydaje, że może był źle przechowwywany wcześniej zanim trafił do Ciebie?
Ale w zasadzie nie trzymałam chyba nigdy worka 2,5 miesiąca.

Nie wiem, ale trochą wątpię. Ale nie tylko ja miałam taki przypadek.

Sankaritarina, - ja mam w wiadrze w kanciapie już 2 miesiące i nic mu nie jest 🙂
(...)

To ja już nic nie wiem 😂

Ale chyba po prostu pojadę na targ po zwykłe siemię i zmuszę się do gotowania.

Te pasze i inne produkty pro linen w ogóle jakoś do mnie nie przemawiają. A jeszcze jak tutaj poczytałam o molach w tych paszach, to w ogóle nawet patrzeć mi się na nie nie chce w sklepach. A nie wiem czemu pasze pro linen są dosłownie w KAŻDYM sklepie jeździeckim.

Pewnie dobrze zainwestowali w marketing. To był taki "mini" szał jak marka weszła na rynek (a przynajmniej tak mi się wydaje).
larabarson, - do mnie też, widziałam je na żywo no i bardzo, bardzo średnio. Słabo pachną, wyglądają nijako.
Sankaritarina, - ja odkąd odkryłam wygodę gotowego meszu nie wrócę do samoróbek. Tu wrzucam w wiadro, zalewam z czajnika, ogarniam o jeżdżę konia, a na wyjściu wrzucam do żłobu i opłukuje tylko wiadro. Genialne 😀 Jak ja mogłam bez tego żyć 😂

Dzięki za sieczkowe opinie, chyba wezmę luzerne mix hippolyta, bo od razu mogę pasze do przodu uzupełnić i wyjdzie mnie mniej za przesyłkę 🙂
keirashara - moja wrzodowa jest na tym luzerne mix, dodatkowo do smaku dostaje glyx wiese musli ( które tak naprawdę też jest sieczką ) i bardzo sobie chwalę. Może nie jest taka fajna jak Dengie Healthy Tummy, ale jest naprawdę ok.
Hippolyta przyjemnym cenowo bym nie nazwała.
Pomijając, że to chyba średni zamiennik dla Sukcesa, który jest z lucerny 100%, bez dodatku melasy i oleju...
Jednak te "lepione" sieczki mają inną wartość pokarmową.
No i Hippolyt jest bardzo suchy i zbity.
Czystą lucernę niemelasowaną i bez oleju ma Nuba, dużo tańszą od Hippolyta.
Sieczki Nuby są bardzo ładne i niepylące, niestety zamówiłam tą z olejem kokosowym i koń się wypiął na nią. Może ta czysta by była ok.
lillid ta czysta powinna byc ok bo nie pachnie olejem bo go nie ma
blackstones o ile u nas problem był tylko z tym olejem, bo jednak sieczki z Nuby są dość włókniste i twarde. No i mają w sobie pellet. Nie każdemu koniowi to pasuje.
Sukces jest dużo miększą sieczką.
keirashara, Wiem, że to wygodne (i też tak robiłam 😂 ), ale te moje konie już tyle czasu na gotowcach & suplementach.... jeszcze jakąś biotynę muszę dorzucić, bo kopyta stanęły w miejscu. -.-' Choć znając życie pewnie i tak na gotowym meszu się skończy.... 😁
nie wiem u mnie połowa koni ze stajni je nube i zaden na zadna pasze nie wybrzydzał a na sieczke to tym bardziej.
blackstones zazdroszczę. Nie sądziłam, że koń-maruda może być aż takim wrzodem na dupie, a jednak 😵
Mam nadzieję, że Nuba się ulituje nade mną i zgodzi się przesłać próbki innych pasz.
Ich produkty mają naprawdę dobry stosunek jakości do ceny. Tą sieczkę z olejem kokosowym to chyba sama zjem.
Mój póki co żre Belly Favour, zagroziłam mu przerobieniem na kabanosy  😎
Mój póki co żre Belly Favour, zagroziłam mu przerobieniem na kabanosy  😎

Przejął się?  😀iabeł:
Siesiepy   Ponczek bez rączek
13 stycznia 2019 02:53
Słuchajcie, przychodzę po poradę. Mam prawie rocznego odsada, karmiony jest aktualnie gniecionym owsem, makuchem lnianym i paszą energys baby w granulację, do tego wysłodki buraczane w ilości "dla smaku i nauki jedzenia". Nie wiem czy nie lepiej byłoby rozważyć zmianę paszy na Magic Horse Young Star, ew. coś innego w podobnym zakresie cenowym? Młode w chowie wolnowybiegowym, rodzice dość duzi, źrebak też już wyrośnięty, stąd dostałam informację żeby pilnować, aby za szybko też nie rósł. Zjada dobrze, zachowuje się ok, ma energię ale bez przesady (ew. więcej by mu też nie zaszkodziło), sierść puchata i milusia, kopyta zdrowe wygląda dobrze. Ktoś coś mógłby poradzić? 🙂 O paszy Energys wiem tylko, że kiedyś było pod nazwą Besterly. :P No i mam jej skład z paczki, na stronie nie ma chyba tej informacji.
Siesiepy warto zapytać w wątku ciążowo-źrebakowym.
Na pewno w obecnej dawce masz sporą nadwyżkę fosforu - u koni rosnących stosunek Ca:P powinien wynosić 3:1.
Magic Horse w ogóle tej analizy nie podaje.
Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia OCD - tym większe, im większy koń ma z tego wyrosnąć.
Tą sieczkę z olejem kokosowym to chyba sama zjem.
  😁
Mój też się na sieczkę Nuby wypiął (fuj, ten wstrętny kokos, sama se żryj), odmówił też spożycia Baileys Ultragrass...
Całe szczęście sama nie musiałam żreć-pozostałym koniom w stajni smakowało...  😤
Epk chyba tak, bo wciaz zre 😀 ale on w sumie odmowil w zyciu tylko spozycia chevinalu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się