Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Malina_M, a czemu meszu nie będziesz podawała codziennie?
Zawsze mi się wydawało że mesz daje się 2 max 3 razy w tyg. Chciałabym to jakoś mozliwie najmocniej uprościć. Mesz trzeba zalewać ciepłą wodą, musi to chwilkę postać, boję się że przy letnich wysokich temp. może się podpsuć. No i dodatkowa robota dla stajennego, ja jestem u konia 3-4 razy w tyg więc sama tego nie ogarnę. No ale zawsze to jakaś alternatywa. Spróbuję najpierw z musli wypatrzyłam mebio frutti, zmówię od razu jakiś mały worek gotowego meszu. Zobaczymy może się uda 🙂
Mesz można podawać codziennie. Ja korzystam z Pavo i on jest gotowy w mgnieniu oka, jedynie to się czeka na ostygnięcie przy zalewaniu gorącą wodą, ale można zalać po prostu ciepłą, poczekać parę minut i posiłek gotowy. W tym ten mesz jest tak smaczny i intensywnie pachnie, że do przemycania czegokolwiek nadaje się idealnie. Jeśli byłaś w stanie przygotowywać wcześniej wysłodki to dlaczego miałby być problem z meszem, który jest gotowy szybciej (jeśli jest instant)?
Malina_M, mesze masz też aktualnie 'bez grzechu'- Bergwiesen Mash Marstalla, Glyx Mash St Hippolyta i nowy mash Eggersmana też na bazie ziół z niskim cukrem- jeśli nie chcesz futrować konia otrębami pszennymi.
Kto podaje łuskę słonecznika? Gdzie zamawiacie? Koszty wysyłki przewyższają wartość zamówienia 🙁
amanda666 ja zamawiała kiedyś tu z przesyłką wychodzi ci 60zł i masz dwa wory, które starczą na długo.
Od nich znalazłam. Miałam nadzieję, że jest ktos jeszcze :/
A nie lepiej gdzieś na targu kupić pełny? Ja kupuje 20 kg za 40 złotych i sypię po garści. Wystarcza na jakieś 2 mce dla 3 koni.
Nie mam pojęcia gdzie taki targ w mojej okolicy jest :/ może na giełdzie w Słomczynie  coś będzie.  Megane jeżeli podajesz całe ziarno to nie używasz już oleju?
Nie, wtedy nie używam. Celowo kupuje pełny słonecznik, aby nie wydawać kolejnej kasy na oleje. Łatwiej też przygotować żarcie w wiaderkach nawet na kilka dni 😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
17 czerwca 2018 11:27
Czy ktoś podawał to https://optifeed-sklep.abstore.pl/pasze-dodson-horrell-cushcare-condition-18kg,c1,p133,pl.html#tabCommonDescription ?
Szukam czegoś dla Seniorki z Cushingiem, przeda jej się kilka dodatkowych kilogramów. To ma być dosatek do wysłodków, otrąb pszennych i Brandona xs (samego nie zje). Przez chwile szał był na Mebio owocowe ale teraz widze że troszke kręci nosem.
Czy ktoś podawał to https://optifeed-sklep.abstore.pl/pasze-dodson-horrell-cushcare-condition-18kg,c1,p133,pl.html#tabCommonDescription ?
Szukam czegoś dla Seniorki z Cushingiem, przeda jej się kilka dodatkowych kilogramów. To ma być dosatek do wysłodków, otrąb pszennych i Brandona xs (samego nie zje). Przez chwile szał był na Mebio owocowe ale teraz widze że troszke kręci nosem.



Napisz do dziewczyn z optifeed, dostaniesz szybko odpowiedź i dietę. 🙂
Szukam jakiejś paszy energetycznej niskobiałkowej.

Koń (hucuł)  na łące więszkszość, lub całą dobę. Od wiosny, czyli odkąd sumiennie i systematycznie pracuje wprowadzany owies (obecnie ok 1,5 litra gniecionego dziennie).
Energia na średnim poziomie, ale niższa niż zimą prawdopodobnie z powodu zwiększenia masy ciała i wyższej temperatury powietrza. Nie jest otyła, raczej masywna. Co mnie niepokoi w obecnej chwili: pojawiły się opoje, kupy są luźniejsze niż powinny być, mimo że łąka nie jest już tak bujna jak w maju i koń ma wzdęcia. dodatkowo koń z epizodem ochwatowym. Coś takiego : https://sklep.hippovet.pl/pl/p/Struktur-Energetikum-20-kg/106 ?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
20 czerwca 2018 07:17
Struktur E jest rewelacyjny według mnie  😉
Moon   #kulistyzajebisty
20 czerwca 2018 07:31
marysia550, potwierdzam - Struktur daje bardzo fajnego kopa 😉
szukam paszy dla klaczy karmiącej, chodzącej 5 dni w tygodniu pod siodłem  z wrzodami i tendencją do ochwatu. Polecicie coś do 85zł za worek. Puki co dostaje wysłodki, otręby, 2 l musli basic i 1 l mabio sport. Muszę zmienić jej musli/granulat na inny, bo kowal mówił że kopyto się obniżyło i może to być spowodowane jakimś mikro ochwatem, więc muszę jej zmienić paszę. Ale kobyłka też jest szczuplutka po źrebaku, a musi mieć energię na trening.
Jest ktoś kto robi mesz samodzielnie? Czym go bilansujecie? Nie chce wysłodków, bo Konie wyglądają okej i nie chce żeby mi przytyly. Lucerna ma być suszona czy w pelecie? I mam ją dorzucić do meszu czy zrobić z tego oddzielny posiłek? 
Ja do meszu dodaje porostu wapno, ewentualnie sieczkę z lucerny
Ja też daje sieczke z lucerny 🙂 didko20 jakiej firmy wapno masz? Swoją drogą zamówiłam algi morskie ze zdrowego konia, ale na allegro, kurcze jak to okropnie śmierdzi, coś czuję, że moje konie tego nie zjedzą  😁 muszę to zamknąć w jakimś szczelnym pudełku, bo w paszarni już meszem ładnie nie pachnie 🙁
szukam paszy dla klaczy karmiącej, chodzącej 5 dni w tygodniu pod siodłem  z wrzodami i tendencją do ochwatu. Polecicie coś do 85zł za worek. Puki co dostaje wysłodki, otręby, 2 l musli basic i 1 l mabio sport. Muszę zmienić jej musli/granulat na inny, bo kowal mówił że kopyto się obniżyło i może to być spowodowane jakimś mikro ochwatem, więc muszę jej zmienić paszę. Ale kobyłka też jest szczuplutka po źrebaku, a musi mieć energię na trening.

Klacz Balance z Magic Horse. Moja klacz odchowała na tej paszy bliźniaki będąc równocześnie zaźrebiona  😅 Polecam
Ostatnio kupiłam muesli Złotowital, na odwrocie w formie reklamy są wymienione dodatki mineralne - osobno na stawy, mięśnie, sierść. Jednakże na ich stronie nie ma w ogóle wzmianki na ten temat a na stanie też nic takiego nie mają. Czy ktoś orientuje się czy można zamówić ją przez internet? Albo może trzeba zamówić u nich? Niestety dodzwonić się też nie jest łatwo 😉 stąd pytam tu, może ktoś się orientuje
Sluchajcie, daje koniowi wyslodki w ilosci 1kg dziennie (wazone na sucho), wyszly nad duze niedobory P, wiec zaopatrzylam sie w otreby pszenne. Pytanie wjakiej ilosci je podawac zeby wyrownac P:Ca i potem utrzymac rownowage?
Kon folblut, ponad 600kg.
Jasnowata Z otrębami nie pomogę, ale polecam Ci Pluss Eco z Magic Horse, przy 1 kg wysłodków dziennie kosztowałoby Cię stówkę miesięcznie, a ma dodatkowe działanie tuczące (co wiem, że jest pożądane w przypadku Macieja 😉 )
https://magia.sklep2.pl/plusss-do-wyslodkow-eco-p-77.html
Kasia, fajne, zapamiętam na przyszłość 🙂 Ale już zaopatrzyłam się w otręby, które dostałam za grosze, więc chcę to wykorzystać 🙂
Z wapna stosuje zwykłą kredą pastewną, taką za 9zł /worek 25 kg z allegro
Witam, a mógłby ktoś polecić paszę dla klaczy ze źrebakiem na czas leczenia wrzodów? Chcę zejść całkowicie z owsa, ale na rynku tyle tego, ze ciężko się zdecydować. Co polecacie? Klacz nie pracuje, odchowuje tylko źrebaka i byczy się na pastwiskach.
Gillian   four letter word
26 czerwca 2018 15:56
wysłodki 🙂
Tylko i wyłącznie? Przy źrebaku nie będzie mieć za mało? W takim razie ile na dzień suchej masy tych wysłodków?
[quote author=Mgła link=topic=25.msg2792479#msg2792479 date=1529617001]
Ostatnio kupiłam muesli Złotowital, na odwrocie w formie reklamy są wymienione dodatki mineralne - osobno na stawy, mięśnie, sierść. Jednakże na ich stronie nie ma w ogóle wzmianki na ten temat a na stanie też nic takiego nie mają. Czy ktoś orientuje się czy można zamówić ją przez internet? Albo może trzeba zamówić u nich? Niestety dodzwonić się też nie jest łatwo 😉 stąd pytam tu, może ktoś się orientuje
[/quote]

Mgła jeszcze niedawno widziałam na allegro ich suplementy. Ale też dobry kontakt z nimi jest przez FB 😉
secretary może zerknij sobie na pasze Nuby z serii Care dla hodowców? https://www.nubaequi.pl/pl/24-pasze-dla-klaczy-seria-care-dla-hodowcow Jest tam szeroki wybór dla kaczy w różnych okresach ciąży / karmienia / dla źrebaków i młodych koni. Wszystko masz w opcji pełnoporcjowej lub balancera. Możesz też poprosić o konsultację, co też jest fajną opcją. Nie mam co prawda doświadczenia z tymi paszami w kontekście źrebaków, ale karmiłam swojego przez rok tą dla 3latków, teraz przeszłam na daily i w 100% polecam. Koń wygląda naprawdę top, pięknie się nabudowuje, a okresowe badania krwi wychodzą wzorowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się