wypieki i słodkości domowej roboty

Dzięki za podpowiedzi. Jak się upiecze to podejmę decyzję co dalej... 🙂
CzarownicaSa, http://www.mojewypieki.com/przepis/babka-piaskowa
Ja nie daję nigdy żadnych aromatów do ciast.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 grudnia 2016 16:47
Zrobiłam w końcu tę z domowych przepisów, zobaczymy jak wyjdzie. Nie dodawałam ani aromatu ani proszku do pieczenia... za to dodałam czekoladowe pastylki 😀 ale mało tego wyszło, raptem jedna keksowa blaszka.
No, bo tyle wychodzi :P To proporcje na keksówkę, albo tę formę do baby wielkanocnej.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 grudnia 2016 18:16
Luz, w sumie i tak chyba ją spaliłam bo siedziała w piekarniku 1,5h 😂 Wygląda niby dobrze, ale coś czuję że w środku masakra 😎
Nic to, jutro robię krówkę 😁
Pewnie będzie sucha :P
Pisaliście o tych makiełkach, akurat dzisiaj siemanko wrzucił film z czymś podobnym (albo tym samym):
Sernik posmarowałam musem wiśniowym (kwaśnym jak diabli) i gorzką czekoladą (85%, gorzka jak diabli :lol🙂 Właśnie przeszedł kontrolę jakości i jest super <3 Chociaż wyszedł bardzo delikatny. Będzie się rozwalał przy nakładaniu.
Chess, super! To musi być pyszne. Ja właśnie skończyłam makowca na cienkim herbatnikowym spodzie, polanego gorzką czekoladą. Powinien być super 😉.
Właśnie bardzo fajnie wyszło bo ostatecznie żaden smak nie dominuje 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
23 grudnia 2016 19:02
Przepięknie udekorowane  😲  💘
galopada obłęd w ciapki, oszalałam  😍  masz talent!
Aż wstyd mi wrzucać mojego kotełka  😡
Jej, piękne te pierniczki, jedne i drugie. A ja jak zwykle na ozdabianie nie miałam czasu ...
I w ogóle nie wyszły za bardzo ciasta. W pierniku zakalec a makowiec nie wygląda najlepiej - jutro przekroję to zobaczę co w środku. Wszystko wskazuje na to, że mak trzeba samemu kręcić, bo mielony nijak do mojego przepisu nie pasuje - był tak płynny, że "wylazł ze środka.
No te mielone ze sklepu to nie to samo co samemu ukręcić mak, ale ja do makowca i tak robię ten ze sklepu bo nie mam maszynki do ukręcenia maku :P zeby mak byl naprawde fajny, wilgotny i sie nie kruszyl dlugo go smażę na wolnym ogniu, daje sporo mleka i miodu. Jak jest czarny, lśniący, dobrze sie trzyma a nie rozsypuje to będzie dobrze 'lezal' w makowcu 🙂
W tym roku pierwszy raz wyszly mi i ciasto i mak, aż jestem zdziwiona,może po prostu z roku na rok coraz więcej doświadczenia w tym mam 🙂 dwa lata temu mialam stare drozdze i po nocy jeździłam i szukalam jakiegokolwiek sklepu w ktorym by byly, rok temu z kolei wyszedł mi za suchy mak, a ciasto nie chciało sie wyrobić przez wieki. Ot, bywa 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 stycznia 2017 08:37
Poszukuje przepisu na brioszki. Zrobilam z kwestii smaku, ale nie sa zbyt dobre. Nie podejrzewam się o brak umiejetnosci bo w kwestii puszystych wypiekow drozdzowych doszlam do perfekcji 😉
Tylko moje wypieki! http://www.mojewypieki.com wpisz Brioszki w wyszukiwarce, jest kilka przepisów.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 stycznia 2017 11:52
eh kurczę, przepisy niemal takie same.
ale znalazłam na white plate (czemu nie wcześniej??) i będę próbować następny raz 🙂
Odpowiedź na pytanie: co się dzieje gdy dziecko dostanie psa na urodziny 😀?


(uprzedzam wątpliwości: kwestia psa jako "prezentu" została przemyślana do granic możliwości)
Dziewczyny jakiś sprawdzony przepis na dobry tort ?Plis plis i najlepiej dla kulinarnego matołka  :kwiatek:
Potrzebuje dla narzeczonego na urodziny i chciała bym go sama zrobić  😉
Gillian   four letter word
23 marca 2017 09:39
jestem kulinarnym matołkiem i sprawę tortu rozwiązuję za pomocą gotowych produktów czyli kupuję spody, fixy śmietanowe, jakieś owoce pierdoły i bitą śmietanę, wiórki, drażetki, cokolwiek 😉 wszyscy zadowoleni 😉
Mam przepis na biszkopt/nie biszkopt który zawsze wychodzi. Zaraz mogę poszukać. Sączę go potem mocną herbatą z sokiem z cytryny/syropem/alkoholem dopasowanym smakiem do tego czym przekładam. Tzn wiśniówka jak wiśnie w (i na) torcie. I sączę tak, że jest całkiem mokry - nie da się już przełożyć na inny talerz. Przekładam jedną warstwą dżemu a drugą bitej śmietany z "usztywniaczem (śmietan fix albo coś podobnego). Można śmietanę ubić z kakaem albo filiżanką espresso + fusy też dodaję. Smietanka 30 a najlepiej 36 procent, mocno schłodzona. Najlepiej ubija się z łowicza. Na wierzchu warstwa ubitej śmietany - dookoła całego tortu i dekorujesz czym chcesz i co pasuje.

Edit: jeśli piszę chaotycznie to pytaj.
Biszkopt:
5 białek ubić ze szklanką cukru
+
5 żółtek, łyżka octu, łyżeczka proszku do pieczenia zamieszane
+
szklanka mąki

Dodawać w tej kolejności, bo inaczej robi się glut z mąki.
Wymieszać delikatnie i piec aż się upiecze (sprawdzać patyczkiem) w temp. około 180 stopni.
To jest ilość na małą tortownicę (tak około 20 cm) i daje się przekroić na dwa blaty a czasem trzy, zależy jak wyrośnie i jak sprawnie potrafisz pokroić - najlepiej się kroi nitką.
Jeśli ma być czekoladowy dodać łyżkę- dwie kakao i o tyle mniej mąki.
Biszkopt piekę dokładnie tak samo 🙂
Mam pytanie odnośnie sączenia.Wyciągam go z blachy ,nasączam i co z nim robię? Z powrotem do tortownicy ?Czy już zostawiam na tym na czym będzie stał?
Sączę pierwszy placek na docelowym talerzu, nakładam masę/dżem, następny placek na wierzch i dopiero nasączam. I tak do końca, ile chcesz warstw. Proporcje tego do sączenia zależą od preferencji, ale bardzo mocna herbata + sok z cytryny + alkohol przełamują słodką śmietanę. Dla dzieci robię w wersji bez alkoholu i też jest dobry, ale to nie to samo  😎

Edit: taki był dwa lata temu. Wygląd taki sobie, ale zniknął błyskawicznie. W tym roku czekoladowy został tak szybko pokrojony, że córka nie zdążyła uwiecznić  🤣

Dekster, ja robiłam na roczek córki z tego przepisu i wyszedł rewelacyjny 🙂 A robiłam tort pierwszy raz w życiu  😁

Tam są dwa przepisy na kremy - jeden gęstszy, drugi mniej i ja zrobiłam tylko ten gęsty (z punktu 4, czyli jedna śmietana 330 ml na pół serka mascarpone z pudełka czyli 250g + 2 łyżeczki żelatyny wymieszane z 4 łyżkami wrzątku). Ten drugi (czyli dwie śmietany na tą samą resztę produktów) wyszedł wg mnie zbyt lejący się i wylewał się z tortu 🙂

W każdym razie polecam!! 🙂
Ja poprzedni tort robiłam z ciasta podobnego do brownie. Wszystkie składniki wrzuca się do miski, miesza, piecze i tyle. Jeśli ktoś lubi torty, które nie składają się z biszkoptu to bardzo polecam 🙂
Krem z braku czasu wzięłam kupny i dodałam do niego nutellę. Zwykle robię z kremówki i mascarpone.
Graba.   je ne sais pas
23 marca 2017 14:02
A macie jakis przepis na sernik i szarlotke na kruchym spodzie? Banalnie proste ktore wyjda komus niezbyt uzdolnionemu kulinarnie? 🙂
Ja swego czasu ciasto do szarlotki brałam z tego przepisu
http://www.mojewypieki.com/przepis/szarlotka-na-ciescie-kruchym
Dodawałam dowolny dżem czy inne owoce i zawsze wychodziło super.
ja polecam ten tort http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-czekoladowo---malinowy
piekłam wielokrotnie, jest pyszny, nie jest za słodki i wszystkim zawsze bardzo smakuje 🙂


co do szarlotek, to może nie jest to kruche ciasto😉 ale jest pyszne, baaaardzo proste(serio, nie da się go zepsuć), szybkie i fajnie wygląda 🙂 http://bakeandtaste.blogspot.com/2013/10/jablecznik-na-serku-waniliowym-bez-jajek.html
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 marca 2017 08:39
Dla mnie najlepszą masą do tortu to śmietana 30%, serek mascarpone, cukier puder i fix żeby woda się nie wytrącała. Mega słodki smak masy przełamać kwaśnym dżemem. Robi zawsze robotę.
Jara  😎 Ile śmietany ile tego wszystkiego co i jak po kolei
Ps.Mówiłam ,że dla debila mnie nic nie mówi "trochę","lekko","do zarumienienia" np.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się