Informacje o zdjęciach

U mnie, najnowszy Firefox, otwiera się w tym samym oknie. Dla mnie to nie jest fajne 🙁
Załóżmy, że wchodzę w wątek zdjęciowy, czekam trochę nim się załadują wszystkie zdjęcia, w połowie strony dostrzegam takie, które chcę powiększyć. Otwiera się w tym samym oknie, oglądam po czym cofam się... i czekam aż się zdjęcia załadują ponownie.


Z czego wynika to, że to zdjęcie daje się powiększyć a inne, umieszczone również na PB ale w innym katalogu nie?

[img width=640 height=322][/img]
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 19:16
mnie w operze tez otwiera sie w tym samym oknie
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
06 grudnia 2008 19:22
No u mnie tez orwiera sie w tym samym oknie.
Moze faktycznie było by lepiej jakby otwierało się w zupełnie nowym, dodatkowym oknie (takim prosciutkim stylistycznie jak teraz).
Ale i tak juz jest super.
Mam ochotę tupać nogą bo zmniejszać zmniejsza a powiększać nie chce. 😉
tak, rzeczywiście super, o to chodziło 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 21:03
a ja nie umiem dodac zdjęć 🙁


edit: aha, dzieki abre, probuję.
[img width=640 height=120][/img]
działa 🙂
jeszcze raz dzieki. czym sa w takim razie te załączniki?
Tak jak poprzednio.

[ img ] link kończący się na .jpg [ /img ]

Albo wklejasz zwykły link z jpg na końcu, zaznaczasz go i klikasz na ikonkę obrazka w oknie normalnej odpowiedzi.
A ja mam pytanko w kwestii technicznej..

W jaki sposób wstawić miniaturkę dużego zdjęcia?
Osobiście nie lubię linków, wolę widzieć fotkę i kliknąć jeśli mi się podoba i chcę ją zobaczyć, aniżeli sprawdzać wszystkie odnośniki po kolei (wygodnicka jestem, wiem 😉 )

Ps. Widać nie tylko ja.. 😉

[quote="abre"]Ale jak mam linki otwierać to mi się nie chce bawić wink[/quote]
na piechotę:
[url = adres dużego zdjęcia ] [ img ] adres małego zdjęcia [ /img] [ /url]
(bez spacji)
Teodora wybacz że jeszcze o coś spytam bo nie do końca rozumiem..
Adres dużego obrazka ok -mam wrzucony np na photobucket duży i jego adres wklejam.. Ale skąd ten adres małego obrazka wziąć? Ten sam wpisać??  🙄



No to mały test

[img width=640 height=798][/img]

Nie wyszło :/
Poza tym.. Czy forum nie miało automatycznie zmniejszać zbyt dużych zdjęć? Bo to chyba weszło w rozmiarze oryginalnym..  🙄


adres miniaturki ()  wzięłam z ze strony http://s46.photobucket.com/albums/f135/Marta-1982/Nikon (prawym klawiszem na zdjęcie i: skopiuj adres tego zdjęcia albo: właściwości) - ale to nie jest metoda dla leniwych 😉



W założeniu skrypt zmniejszający działa tak:

Wklejasz zdjęcie normalnie [ img ] adres fotki [ /img ] - rozmiar fotki dowolny.

Wszystkie szersze niż 640px są skalowane do takich wymiarów, i dodawany jest link (powyżej fotki, taki żółty pasek), po kliknięciu można zobaczyć pełny rozmiar (w tej chwili zmienione, żeby otwierał się w nowym oknie)

Dodawanie własnego linku [ url ] jak widać spowodowało, że skrypt zadziałał, połowicznie - to znaczy zmniejszył fotkę (pies miał rozdzielczość 641, a został zeskalowany do 640 - można to sprawdzić klikając prawym i właściwości), ale nie został dodany ten żółty link.

W tej chwili zmieniłam też maxymalną wysokość zdjęcia na 640px - czyli wszystkie wyższe, będą automatycznie zmniejszane do tej wysokości.

Jak widać na powyższym przykładzie - działa.
Dzięki dziewczyny.. Mam nadzieję,że teraz mi się uda 🙂
Quantanamera, nie do końca jest tak jak piszesz.



Ten zmniejszyło i jest odnośnik do większego.
W tym wątku zmniejszało ale nie dało się ich powiększyć:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67.180.html
A mnie interesuje jedna rzecz (sama jakoś tego nie rozgryzłam): waga którego obrazka się wczytuje?
a) zmniejszonego
czy
b) całego dużego oryginału, który wyświetla się w wersji zmniejszonej, ale kilobajtów ma dużo.
Pytam bo na volcie obrazki też się zmniejszały i mieściły na forum, ale najpierw taki gigant musiał się w całości wczytać.
Tu też się wczytuje w całości i na Twoich oczach właściwie przeskalowuje.
dlaczego część osób nie widzi moich zdjęć?
Pursat   Абсолют чистой крови
21 grudnia 2008 15:00
A z jakiego serwera wrzucasz?
z picasy
Pursat   Абсолют чистой крови
21 grudnia 2008 20:24
To może właśnie dlatego?

Kiedyś też próbowałam wrzucać z Picasy i często były problemy... Najlepszy jest photobucket 👍
dempsey   fiat voluntas Tua
27 grudnia 2008 17:03
próba
teścik 🙂
Mam bardzo wolne łącze w domu i bardzo duże zdjęcia ładują się i ładują (a ładowanie jest w oryginalnej wielkości) w nieskończoność, w zw.  z czym strona jest rozjechana, nie mogę doczytać prawej części tekstów. Jeśli będę czekać dostatecznie długo (czasami 20 minut), to strona może doładuje się do końca, a zdjęcia zmniejszą się automatycznie. Ale zazwyczaj w wątkach zdjęciowych nie czekam 20 minut na stronę, bo bym nigdy nie przejrzała volty... Ludzie, litości, nie wklejajcie zdjęć w rozmiarach 3000xcośtam pikseli!  🙇
ushia   It's a kind o'magic
16 stycznia 2009 13:52
kenna, moze wylaczenie wyswietlania zdjec w ogole Cie poratuje?
Ushia, nie, poratuje zwykła ludzka życzliwość i czujność modów, którzy takie kobyły zamieniają w linki.

Prosiłabym, żeby takie właśnie kobyły zgłaszać modkom, bo mnie też takie zdjęcia irytują (jak już wspominałam w wątku "kiedy byłem mały"😉
ushia   It's a kind o'magic
16 stycznia 2009 14:54
A jak poznac taka kobyle?
Bo ja mam lacze szybkie i niemal od razu laduje wszystko i w kazdym rozmiarze.
Gdzies jest napisane z jakiego rozmiaru jest pomniejszone?

hmmm, moze wartaloby sie w takim razie zastanowic nad zmiana automatycznego pomniejszania zdjec na mily komunikacik "przepraszamy, dopuszczalny rozmiar zdjec na forum to..."? 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 stycznia 2009 15:03
Tak, na górze w tej ramce. Masz : otwórz w pełnym rozmiarze i w nawiasie jest napisane jakim.
Pursat   Абсолют чистой крови
16 stycznia 2009 16:08
A nie można po prostu zostawić max rozmiaru 640x480, tak jak było zanim pojawił się skrypt zmniejszający?

Ja na łącze nie narzekam, ale rozumiem, że są osoby, które mają wolnego neta. Zmniejszanie zdjęć to nie jest taka skomplikowana czynność... Np. na photobuckecie jest opcja, dzięki której zdjęcia od razu są ładowane w odpowiednim rozmiarze.
Pursat   Абсолют чистой крови
20 stycznia 2009 11:39
No więc?

Niektórzy wstawiają zdjęcia w rozm. 3072x2304 🙄 Masakra... 😵

Przy okazji - Pokemon CIĄGLE ma avatar w nieprzepisowym rozmiarze...
Proszę mi zgłaszać te olbrzymy, będę zmieniać na linki, bo rzeczywiście nasz re-voltowy system zmniejszania sobie z tym i tak nie radzi.

Pokemon już upomniałam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się